Sattva Ayurveda, by Agnieszka Niedziałek, Wcierka blask i miękkość do skóry głowy `Henna i amla`

Średnia ocena: 4.00/5

Średnia ocena: 4.64/5

Wcierka Henna i Amla by Agnieszka Niedziałek pobudza cebulki włosów dzięki zawartości kozieradki, amli, drzewa sandałowego i ekstraktu z gorczycy.
Sok z aloesu, henna, rumianek, alantoina i pantenol dbają o prawidłowe nawilżenie skóry głowy oraz łagodzą, podczas gdy shikakai, witamina B5 i olejek rozmarynowy regulują pracę gruczołów łojowych zapobiegając nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry głowy. Wcierka Henna i Amla posiada ziołowy zapach, z wyczuwalnymi nutami drzewa sandałowego.

przyśpieszające porost włosów, wzmacniające, zapobiegające wypadaniu włosów, łagodzące
zapachowa
Skóra głowy
sucha i wrażliwa
Odcienie
ciemne
do skóry głowy, do włosów suchych i zniszczonych, do włosów wypadających

Dobra, ale trzeba czekać na efekty

Wcierka marki Sattva, to dobry produkt w swojej kategorii.

Ma na fajne składniki, nawilża skórę głowy, a co najważniejsze daje efekty jakich oczekujemy, czyli pojawienie się nowych babyhairów, jednak trzeba być cierpliwym. Ja zauważyłam cokolwiek dopiero po 2-3 miesiącach, niemalże po wykończeniu już buteleczki.

Nie obciąża jakoś mocno włosów u nasady, ja jednak wolę stosować ją kilkanaście godzin przed myciem, a nie po. Jeśli nie ma się problemu z przetłuszczaniem się włosów, to spokojnie można używać jej również po myciu.

Mnie bardzo podoba się jej ziołowo-miętowy zapach.

Ma standardowy atomizer, który nie jest rewelacyjny, ale daje rade (nic nie przebije tego z Anwen). Szkoda, że nie widać zużycia produktu.

Nie zauważyłam, aby moje włosy dzięki niej były jakieś super odżywione, pełne blasku itp., ale jeśli zależy Ci na babyhair, to myślę, że można na niej polegać. Liczyłam na pomoc w walce z przetłuszczającymi się włosami, niestety w tym aspekcie nie działa.

Może dla niewymagających włosów

Jest to jedna tych najpopularniejszych wcierek, polecana bardzo często i na forach, i przez influ. W porównaniu do innych to ta na mojej głowie zrobiła najmniej. Nie jest zła, na pewno nie zrobiła mi krzywdy, ale jej używanie było męczące - za bardzo się rozpyla (jak przy wielu innych Sattvy przez ten zwykły atomizer, który po czasie się zatyka), ścieka, skleja włosy. Ładnie pachnie, ale to chyba za mało.

Uwielbiam

Jedna z moich ulubionych wcierek, uwielbiam je. Kolejna wcierka z serii, w której się zakochałam. Po użyciu włosy były miękkie i błyszczące, wyglądały na zdrowe. Nie obciążała włosów. Zauważyłam, że skalp było odżywiony. Nie odczuwałam uczucia ściągnięcia skalpu. I ten zapach, jak zwykle boski.

Moje włosy są zdrowsze.

Zapach wcierki jest w porządku, przyjemny, moje włosy są zdrowsze, mniej wypadają. Wcierka nie obciąża włosów, kupiłam ją w Rossmannie w promocyjnej cenie. Umieszczona jest w plastikowym opakowaniu o pojemności 100 ml, ma ziołowy zapach. nie uczula, nie podrażnia, ma żółty kolor, polecam.

Bardzo dobra

Opakowanie to buteleczka z atomizerem, pozwala wydobyć odpowiednią ilość produktu, pompka nie zacina się.

Zapach jest w porządku, przyjemny.

Powoduje wysyp nowych baby hairów, włosy są zdrowsze, wyglądają lepiej, są wzmocnione i pełne blasku. Zauważyłam, że po miesiącu stosowania mam więcej włosów i są one grubsze. Co bardzo ważne, nie obciąża włosów i nie powoduje nadmiernego przetłuszczania skóry głowy. Włosy nie są obciążone.

Cena i wydajność są ok.

Wysyp baby hair

Nie wyobrażam sobie świadomej pielęgnacji włosów bez stosowania wcierek. Jak wiadomo, jeden produkt sprawdza się lepiej, drugi zaś gorzej, to jednak regularne wcieranie wraz z masażem skóry głowy odwdzięcza się wymarzonym rezultatem. Wcierkę tę kupiłam w Rossmannie w promocyjnej cenie, z uwagi na wiele poleceń w mediach społecznościowych.

Produkt umieszczony jest w plastikowym opakowaniu o pojemności 100 ml, zakończonym wygodnym atomizerem, który ułatwia rozprowadzenie po całej głowie. Szata graficzna jest dosyć prosta i zawiera najważniejsze informacje charakteryzujące produkt. Po wydobyciu wyczuwalny jest intensywny, ziołowy zapach, który moim zdaniem jest całkiem przyjemny, zaś niekiedy kojarzący się z colą.

Wcierki używałam zawsze przed myciem. Mimo że jest lekka i nie powinna obciążać włosów, to niestety moje niskoporowate włosy mają błyskawiczną skłonność do przyklapu, prowadzącego do przetłuszczania, stąd decyzja o takim stosowaniu, a nie innym. Aby zauważyć efekty, testowałam go przez trzy miesiące. Przez ten czas zauważyłam znaczny wzrost baby hair, a żaden inny produkt do tej pory nie spowodował takiego przyrostu jak ten. Ponadto, włosy wzmocniły się, a ich wypadanie zmniejszyło się. Dzieki łagodnej strukturze wcierki nie wystąpiły podrażnienia i zaczerwienienia skóry głowy.

Efekty stosowania spełniły moje oczekiwania i z chęcią kupię ten produkt ponownie. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji z zawartym wcieraniem polubiłam moje niskoporowate włosy, które niegdyś były moim kompleksem trudnym do zaakceptowania. Z dumą pokazuję moje baby hair, których przybywa z dnia na dzień. Osobiście polecam tę wcierkę.

Fajna i łatwo dostępna

Ta wcierka to chyba bardzo znany produkt wśród włosomaniaczek. Myślę, że jej zaletą jest dobra dostępność. Można ją kupić zarówno w Rossmannie jak i w Hebe. Często jest w promocji. Butelka plastikowa, niestety nie widać przez nią ilości płynu co dla mnie jest minusem, trudno kontrolować jej ilość i zużycie. Atomizer w formie sprayu całkiem fajny, choć pod koniec użytkowania trochę ciężko wypsikać resztę produktu. Wcierka na dość intensywny, żółty kolor, u mnie nie miał wpływu na zmianę koloru włosów. Jej konsystencja jest płynna. Mi osobiście nie obciążała włosów, mogłam ją używać zarówno na mokrą skórę głowy przed suszeniem jak i w małej ilości na suchą skórę głowy po wysuszeniu. Nie wpływa ani negatywnie, ani pozytywnie na odbicie włosów od nasady. Jak z każdą wcierką porost można ocenić dopiero po dłuższym czasie, jednakże uważam, że widać efekty po zużyciu całej butelki. Moim zdaniem produkt jest całkiem wydajny. Jej zapach przypomina wygazowaną colę. Wcierka ma fajny skład i dużo ekstraktów z roślin stymulujących wzrost włosów. Warto wypróbować, choć trzeba uważać, bo ze względu na dużą ilość ziół może u niektórych wywoływać reakcje alergiczną.

Wcierka henna amla

Wcierka zamknięta została w 100ml butelce z atomizerem, jej cena regularna to ok. 32zł, ale można dorwać ją na fajnych promocjach.

Głównymi składnikami mającymi wzmocnić oraz pobudzić cebulki włosa do wzrostu, a także zahamować wypadanie są: aloes, henna, amla, ekstrakt z kozieradki, gorczycy, drzewa sandałowego oraz papryki. Jest to wcierka bezalkoholowa na bazie wody, więc świetnie się sprawdzi dla osób z wrażliwą skórą głowy.

Moja przygoda z tą wcierką zaczęła się kilka miesięcy temu, zdążyłam zużyć całe opakowanie, więc myślę, że mogę podzielić się moimi spostrzeżeniami na jej temat.

Mimo dość nieregularnego stosowania moje cienkie i słabe włosy na zakolach zdecydowanie się wzmocniły i faktycznie urosły.
Na głowie zauważyłam liczne babyhairy, ale niestety nie ograniczyła ona wypadanie włosów, na co najbardziej liczyłam

Co do zapachu, wcierka na samym początku mocno przypominała mi zapach Coli, ale w miarę upływu czasu na włosach zaczynał się wyłaniać ziołowy zapach, który z czasem dla mnie stawał się męczący.

Wcierkę stosowałam głównie przed myciem, i zostawiałam na ok. 2h, ponieważ nie chciałam czuć jej zapachu przez kolejny dzień.

Jej plusem jest to, że gdy zdarzyło mi się już nałożyć ją po myciu to nie obciążała ona moich włosów, a były one wręcz odbite od nasady i miękkie.

Wcierka jest intensywnie żółta, więc niekoniecznie się sprawdzi przy jasnych i platynowych blondach.

Podsumowując, jestem zadowolona z tego produktu. Ma bardzo wygodny atomizer, który ułatwia aplikowanie, efekty są widoczne, można znaleźć ją w bardzo przystępnej cenie. A zapach? No cóż.. nie można mieć wszystkiego

Ciekawa

Jak dla mnie świetna choć to moje pierwsze opakowanie, na wysyp nowych włosów musze jeszcze poczekac ale powoli coś sie pojawia;) u mnie zupełnie nie powoduje łupieżu czy suchości skóry, nie przetłuszcza , zawsze używam go wieczorem po umyciu na mokre włosy ,rano sa świeże i łatwo się układają, kuracja trwa dalej i jeszcze jej nie zakończe;)

Łagodzący tonik

Baby hair nie było wcale, ale nie przeszkadza mi to napisać, że to bardzo dobry produkt. Jak jest jakieś podrażnienie na skórze głowy, to dobrze sobie radzi.
Nie przetłuszcza włosów, ale też jakoś nie odbija od nasady.
Używałabym głównie jako odżywienie skóry głowy.
Bardzo wodnisty, pachnie ziołowo.
Bogaty i ładny skład.

Brak efektów

Stosowana co trzeci dzień, na noc.

Baby hair brak, wypadanie włosów w normie, czyli nie robi nic
Kolejnego opakowania nie kupię ze względu na zapach, który jest bardzo intensywny (chemiczno-ziołowy)

Mnóstwo baby hair i ten zapach … ja go uwielbiam

Wcierki stosuje juz bardzo długi czas gdyż moje włosy z natury bardzo cienkie a do tego ostatnio lubią w większych ilościach wypadać. I tak przeglądając polecajki wcierek wlosomaniaczek mam juz swoje ulubione i ta należy do tego grona.
Wcierka zamknięta jest w plstikowej butelce z atomizerem. Juz na wstępie zaznaczę ze od niestety bardzo często lubi się psuć niewiedziec dlaczego. Buteleczka ciemna , design prosty. W składzie znajdziemy same dobrodziejstwa dla naszych włosów kompozycja aloesu, henny, amli, ekstraktu z kozieradki, gorczycy, papryki oraz drzewa sandałowego. Zapach - niektórzy porównują do coli i fakt coś w tym jest ale dla mnie ten zapach jest cudowny. Połączenie tych wszystkich ziół daje tak przyjemna won ze ja osobiście jestem uzależniona.
Wcierke aplikuje po umyciu włosów. Aplikuje na cała głowę i masuje kilka minut. Zostawiam do następnego mycia. Po dwóch miesiącach stosowania zauważyłam ze mam wysyp baby hair, włosy są bardzo błyszczące , mniej wypadają i napewno są w lepszej kondycji. Wcierka nie obciąża skory głowy, nie podrażnia ale wiadomo każdy musi spróbować na własnej skórze głowy bo nie od dzis wiadomo ze wszystko wszystkim nie służy. Dla mnie wcierka znajduje się na drugim miejscu wśród wcierek i nadal będę jej używać.