Cien, Food For Skin, Żel-peeling do mycia twarzy `Wygładzanie z kokosem`

Cien, Food For Skin, Żel-peeling do mycia twarzy `Wygładzanie z kokosem`

Żel-peeling do mycia twarzy - wygładzenie z kokosem min 95% składników pochodzenia naturalnego - skóra normalna, tłusta i mieszana.
Głęboko oczyszcza i złuszcza. Usuwa zaskórniki, odblokowuje pory i zmniejsza ich widoczność. Wygładza niedoskonałości. Redukuje nadmiar sebum i zapobiega błyszczeniu się skóry. Pozostawia uczucie świeżości.
Nie zawiera mydła, nie pozostawia uczucia ściągniętej skóry, beztłuszczowy.

oczyszczanie twarzy
mieszana, tłusta, normalna
oczyszczające, złuszczające
w tubie
żel

Żel, który bardzo płynnie oczyszcza skórę

Miękka tuba nie pozwala na precyzyjne dozowanie dosyć leistego żelu, trudno jest też wydobyć końcówkę bez rozcinania opakowania.
Zapach standardowy, nie wyróżnia się, nie przypomina kokosa jakby mogło się wydawać po wyglądzie etykiety kosmetyku, szczęśliwie nie jest nachalny ani drażniący.
Sam żel ma dosyć wyraźne drobinki, które nie szorują zbyt mocno skóry, a jedynie usuwają martwy naskórek; jest mocno płynny.
Skóra po zastosowaniu jest miękka, oczyszczona.
Nie czułam żadnego ściągniecia, wysuszenia. Nie pojawiły się żadne niedoskonałości ani podrażnienia.
Używałam dawno temu, mam nadzieję, że formuła i opakowanie się zmieniły.

Ma w sobie ... coś :)

Ten produkt najbardziej mnie przekonał. Na mojej cerze (mieszana, trądzikowa, niekiedy odwodniona) sprawdzał się dobrze. Kupiłam głównie ze względu na dobry skład i cenę - i nie żałuję

Zaskoczenie

Używam od ok. 3 tygodni ???? w skład  wchodzą naturalne składniki.
O tym produkcie mogę powiedzieć  że bardzo delikatnie pachnie , ma malutkie drobinki które nie są wyczuwalne na skórze twarzy .
Fajnie oczyszcza skórę twarzy.
Czy efekt złuszczenia naskórka jest  ? A no jest  jak to w sumie na peeling przystało.
Czasami odczuwałam mocne ściagniecie skóry..powód ? Nie mam pojęcia , może zbyt często go używałam? Ok co 3 dzień.
Jak na taką cenę produktu i dostępna w sklepach jestem  pozytywnie zaskoczona .

Jestem z niego zadowolona

Ogólnie produkt nie jest zły, nie ściąga buzi, nie wysusza, ma piękny zapach, dobrze się pieni, ma w sobie drobne drobinki. Wydajność wiadomo zależy od ilości nakładanego kosmetyku ale nie trzeba go specjalnie dużo nakładać na buzie. Nie wiem P co chodzi z tym wygładzeniem bo takiego zjawiska na buzi nie zauważyłam ale jako codzienna pielęgnacja buzi nadaje się super. Będę po niego sięgać

Zdecydowane nie!

Kupiłam ten produkt w promocji za około 5 zł w Lidlu dlatego że ma w składzie kokos który uwielbiam w kosmetykach niestety ten żel nie do końca spełnił moje oczekiwania. Żel zamknięty jest w wygodnej tubce z której łatwo można wycisnąć produkt. Żel ma taką wodnistą konsystencję w której znajdują się takie czarne granulki. Ma on trochę taki mydlany zapach co jest dla mnie na minus. Drobinki znajdujące się w tym żelu są według mnie za mocne, zamiast pomagać to raczej szkodzą. odradzam ten produkt szczególnie osobom które posiadają skórę wrażliwą bo może ją podrażnić. Po zmyciu ma się uczucie ściągnięcia co jest na minus. Podsumowując na pewno nie kupię tego żelu ponownie bo jest więcej podobnych żeli które mają zdecydowanie lepsze działanie i są w podobnej cenie.

Słaby

Kupiłam ten żel na podróż bo był tani, niestety nie wrócę już do niego bo bardzo niewygodnie się z niego korzysta, słabo się pieni i trzeba wykorzystać sporo produktu do jednego mycia twarzy. Na plus jednak cena i naturalny skład. Ale uważam że lepiej już zapłacić 2x tyle i mieć lepszy żel do twarzy z którego wygodnie się korzysta. Nie wrócę do niego.

Delikatna alternatywa dla peelingu

Mam suchą cerę i prawie każdy żel do mycia powodował przesuszenie i uczucie ściągnięcia. Śmiało mogę powiedzieć, że tego używam z przyjemnością i bez obaw. Jest przeźroczysty i bardzo wydajny, nie trzeba go nakładać dużo by dobrze oczyścić twarz, zawiera drobiny z kokosa - nie jest ich bardzo dużo. I dobrze, to ma być żel z ich dodatkiem, a nie suchy ziarnisty peeling. Dlatego uważam, że ich ilość jest wystarczająca. Nie zrobimy sobie przez to krzywdy używając go często (peelingi zalecane są w zależności od typu skóry 1/2 razy na tydzień, a taki żel możemy używać częściej, bo jest delikatny). Ja osobiście nie umyłabym tym żelem okolic oczu, bo bym się bała o delikatną skórę w tym miejscu. Używałam, wykonując bardzo delikatne ruchy - i tak też polecam każdemu. Nie polecam mocno trzeć drobinami po skórze, bo nie o to chodzi w oczyszczaniu żeby obdrachać sobie buźkę :(
Używałam go jako drugi etap mycia (najpierw zmywam makijaż płynem micelarnym, a dopiero później myję twarz żelem). Dobrze się rozprowadza na skórze. Lekko się pieni, łatwo się zmywa, delikatnie pachnie (ale nie jest to kokos). Podsumowując, bardzo przyjemny i nie dawał uczucia ściągnięcia!
Miałam z tej serii także Micelarny Żel z Pigwą i porównując te dwa produkty, doszłam do wniosku, że są niemal identyczne - różnią się tylko zawartością drobin lub jej brakiem.

Jak za taką cenę ujdzie

Zacznijmy od tego że był to mój pierwszy żel do twarzy w życiu, więc w sumie mam do niego trochę sentyment :)

Zalety:
+ Cena, mniejsza niż siedem złotych chociaż ja swój kupiłam za około 6 złotych
+ Dostępność, jest praktycznie w każdym Lidlu
+ Opakowanie jest wykonane z bardzo przyjemnego materiału a ponadto jest po prostu bardzo ładne :) Wygodnie się go dozuje i da się wycisnąć do końca
+ Dość wydajny
+ Wegański
+ Polska marka

-/+ Zapach jest dość chemiczny, ale w miarę ładny choć intensywny, myślę że może niektórym przeszkadzać

Wady:
- U mnie niestety powodował uczucie ściągnięcia
- Wysusza
- Nie wiem kto wpadł na pomysł nazwanie tego żelu peelingiem, bo te kropeczki służą chyba tylko dekoracji - żel nie ma żadnych właściwości peelingujących

Podsumowując, produkt Cień jest bardzo dobrą opcją na tymczasowy żel dla osób z bardzo małym budżetem i tym, którym nie chce się szukać gdzieś daleko (bo zakładam że Lidl jest raczej ogólnodostępny). Jeśli twoja skóra nie jest wymagająca, może się sprawdzić. Ja osobiście nie mam zamiaru do niego wracać, ale nie powiem żeby był jakiś tragiczny.

Tani i dobry

Produkt kupiłam w Lidlu na promocji za kilka złotych. I jak na produkt za taką cenę spisuje się naprawdę dobrze. Oczyszcza skórę, robiąc jej jednocześnie delikatny peeling. Ma ładny, kokosowy zapach. Jest to zdecydowanie produkt godny polecenia.

Jedyną rzeczą do poprawy może być opakowanie, bo jest ono moim zdaniem bardzo słabej jakości.

Jestem bardzo zadowolona

Od pewnego czasu śledze opinie o kosmetykach marki Cien, więc postanowiłam kilka wypróbować i mogę szczerze napisać , że z serii Food For Skin jestem bardzo zadowolona. Nie myślałam ,że za taką niską cenę można kupić naprawdę dobry kosmetyk.

Posiadam cerę mieszaną, z rozszerzonymi porami, więc potrzebuję dobrego oczyszczenia.
Żel- peeling do mycia twarzy miło mnie zaskoczył. Konsystencja żelowa z dosyć dużymi drobinkami, po nałożeniu dobrze się rozprowadza i fajnie oczyszcza skórę. Ma piękny zapach, uwielbiam kokos, ale ten żel pachnie inaczej tak świeżo i przyjemnie. Skóra jest wygładzona i dobrze oczyszczona, zmywa nawet wszystkie pozostałości po makijażu. Kończę już pierwsze opakowanie i napewno skoczę do Lidla po następne.

Kosztuję groszę i jest bardzo wydajny. Polecam

Jaki on wegański?

Nie znoszę producentów, którzy podciągają produkt pod linię produktów wegańskich, bo kojarzą się konsumentom z kosmetykami naturalnymi. Zwiększa się świadomość społeczna pod kątem składów kosmetyków i szyld "vegan" na produkcie działa na wiele osób jak magnes. W tym produkcie - nic bardziej mylnego!

Nie będę analizować całego składu, skupię się na składniku który rozwala wszystko - Acrylates /C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer. Mikroplastik tworzący warstwę okluzyjną na skórze. Zwolennicy mówią że warstwa ta zapobiega utracie wody z naskórka, wygładza, bluruje etc. Ale mikroplastiki oblepiając skórę wpływają na komedogenność kosmetyku (skóra nie oddycha), a także - i w moim odczuciu to najistotniejsze - składniki aktywne nie wnikają wgłąb skóry!

Niby tylko żel do mycia twarzy, jednak da się odczuć po umyciu efekt nadmiernie gładkiej skóry - działanie kopolimeru w składzie. Nie, nie i jeszcze raz nie.

Powyżej opisałam co dla mnie dyskwalifikuje kosmetyk, więc pokrótce o całej reszcie:

* Konsystencja - żelowa, drobinek peelingujących aż się prosi aby było więcej. Jest ich niewiele, a więc też niewiele robią. Nie drapią mocno, nie "zdzierają " naskórka, ale w przypadku cer naczynkowych mimo wszystko bym nie ryzykowała.

* Opakowanie - wykonane z bardzo miękkiego tworzywa (plastiku? ale pewności nie mam), dozowanie bezproblemowe. Nie ryzykowałabym podróży z tym gagatkiem w kosmetyczce - niby zamknięcie wygląda dosyć solidnie, ale opakowanie jest tak miękkie że byle bzdura może je przedziurawić. Grafika miła dla oka.

* Zapach - przyjemny, nienachalny, ale dopiero po wnikliwym "wwąchaniu się" czuć lekko kokos. Zapach utrzymuje się na skórze relatywnie długo.

* Działanie - do demakijażu samodzielnie to on się nie nadaje. Nie zmywa dokładnie makijażu, do zwykłego odświeżenia skóry jest ok. Skóra po umyciu jest matowa, jednocześnie nie ma uczucia ściągnięcia, gladziutka. Ot, efekt blur za sprawą mikroplastiku w składzie.

* Cena - bardzo korzystna. Kupiłam 2 szt (promocja 1+1) za 5,99 zł, tak więc niecałe 3zł za sztukę.

* Dostępność - każdy Lidl.

Producentem linii Food for Skin z Ciena to Torf Corporation, jak ktoś niżej zauważył - odłam Tołpy. Niby fajnie, wspieramy polską firmę, niestety Tołpa składowo wypada nienajlepiej - reklamuje kosmetyki jako pseudonaturalne, pakując jednocześnie mikroplastiki i inne śmieci do składów większości swoich kosmetyków. Tutaj jak widać ten sam marketing wziął górę.

Nie sprawdziłam składu przed zakupem - moja wina, jednak do stóp mi sie sprawdza.

Nie polecam zakupu, za to polecam analizę składu - od Acrylates/Crosspolymer itp nazw radzę trzymać się z daleka :)

Przyjemniak

Ja: Mam cerę suchą i odwodnioną. Naczyniową, wrażliwą i skłonną do podrażnień.

Oczekiwania: Dobre domycie twarzy bez uczucia ściągnięcia i bez podrażnień.

Opakowanie: Odwrócona tuba, wykonana z miękkiego plastiku. Zamykana na zatrzask. Dozuje odpowiednią ilość kosmetyku, nie zapycha się. Z zewnątrz przyjemna dla oka grafika, najważniejsze informacje i certyfikat, że produkt jest wegański. Z tyłu czytelny skład i rozszerzenie opisu produktu. Pojemność tuby dość standardowa – 150 ml.

Wrażenia: Po otwarciu odrobinę rozczarowania – nie pachnie kokosem, jest to raczej zapach dość chemiczny, ale nie drażniący. Ma delikatne drobinki peelingujące co dla mnie na plus. Konsystencja jest żelowa, nie przecieka przez palce. Dobrze oczyszcza skórę i nie przesusza. Mam wymagającą i zazwyczaj przesuszoną skórę, kiedy używam tego peelingu od święta nic się nie dzieje. Nie przesusza dodatkowo. Jeżeli chodzi o demakijaż twarzy tym żelem, nie radzi sobie. Ale producent też tego nie obiecuje, więc nie mam z tym większego problemu. Wydajność jest dość przeciętna – powiedziałabym, że całkiem normalna. Na pewno plusem jest dostępność – w każdym Lidlu oraz niewygórowana cena. Dodatkowym atutem jest dla mnie fakt, że producentem jest Tołpa – Polska marka. Uważam, że to produkt jak najbardziej wart swojej ceny i wart przetestowania.