The Ordinary, 100% L-Ascorbic Acid Powder (Witamina C w proszku)

The Ordinary, 100% L-Ascorbic Acid Powder (Witamina C w proszku)

The Ordinary 100% L-Ascorbic Acid Powder - 100% sproszkowana witamina C. Witamina C to jeden z najlepiej przebadanych składników kosmetycznych, bardzo istotny w pielęgnacji skóry. Jest silnym i efektywnym antyoksydantem. Zwalcza wolne rodniki i wspomaga ochronę przeciwsłoneczną. Wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe i stymuluje syntezę kolagenu. Rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry. Działa przeciwzapalnie.

Działanie produktu:
rozjaśnia przebarwienia,
działa wybielająco,
wyrównuje koloryt skóry,
działa przeciwzmarszczkowo,
odżywia.

bez alkoholu, bezzapachowa, bez silikonów, oil – free / nietłusta, bez parabenów
koncentraty i esencje
w słoiczku
normalna, trądzikowa, tłusta, mieszana, dojrzała, z przebarwieniami / defektami
na przebarwienia, przeciwzmarszczkowe, regenerujące, rozświetlające, wybielające / rozjaśniające

Bardzo uniwersalny produkt

Dawno nie byłem fak miło zaskoczony efektem kosmetyku. Produkt sprawdził się zarówno na twarz, jak i na stopy. Po ok. 2 tygodniach stosowania na skórze twarzy zobaczyłem cudowny efekt wypoczętej, matowej i promiennej skory. Skóra była gładsza, i taka miła w dotyku. Czasami dodaję też do kremu do stop :) i tu tez sprawdza sie rewelacyjnie. Na twarz natomiast stosowałem razem z tonikiem. Ciężko było jakoś rozpuścić to w kremie.

Witamina C

Proszek do stosowania raczej z hydrolatami niż kremem (roluje się niemiłosiernie i nie jest w stanie współpracować w kolejnych etapach pielęgnacji). W wodnistej formie nie mam zastrzeżeń, jest wydajny i poprawia koloryt skóry.

Cudo w słoiczku

Witaminę C w proszku od TO, zakupiłam w lutym, miesiąc po zakończonej kuracji izotekiem, zaczęłam stosować na twarz, łącząc ją z moim ulubionym kremem nawilżającym. Na początku byłam bardzo sceptycznie nastawiona, moja cera po izoteku była ładna, jednak miałam kilka przebarwień (izotekiem nie leczyłam trądziku, jedynie zaskórniki zamknięte, z którymi nic sobie nie radziło). Na początku miałam wrażenie, że po witaminie miejsca przebarwień się bardziej zaogniały i były jeszcze bardziej widoczne i odstawiłam. Jednak po tygodniu do niej powróciłam i za drugim razem się zakochałam. Teraz ( ponad miesiąc od stosowania) moje przebarwienia są prawie niewidoczne, skóra jest promienna, wygląda na zdrową i wypoczętą. Osobiście stosuje codziennie na noc w połączeniu z kremem, rano jedynie SPF 50. Zauważyłam też, że nawet w okresie PMS, gdzie normalnie moja cera wariowała, teraz jest w porządku. Dzięki witaminie c koloryt mojej cery się ujednolicił, jestem w stanie wyjść z domu bez podkładu, gdzie wcześniej mi się to nie zdarzało. Osobiście bardzo polecam, jestem w połowie słoiczka i na pewno kupię kolejne, według mnie ten produkt to strzał w 10.

Świetnie się sprawdza

Używam go z tonikami lub hydrolatami i bardzo dobrze działa na moją skrórę. Nie roluje sie, wszystko ładnie się rozpuszcza, zaś samo działanie na cerę - świetne! Polecam każdemu z drobnymi problemami skórnymi ;) Postać białego proszku. Używam co kilka dni

uniwersalny produkt, który naprawdę działa

Produkt ma postać białego proszku, zamkniętego w szklanym słoiczku. Dołączona jest do niego miarka, dzięki której możemy nabrać tyle produktu, ile nam potrzeba.

Zalecenie producenta jest takie, aby zmieszać proszek z produktem pielęgnacyjnym i od razu nakładać na twarz. Ja początkowo próbowałam z moimi balsamami lub kremami i niestety nie byłam zadowolona. Niezależnie od tego czy mieszankę robiłam z rzadszym czy z gęstszym balsamem/kremem, po kilku minutach, gdy pocierałam twarz, produkt ten mi się rolował na skórze, bo proszek nie był w nim rozpuszczony całkowicie. Proszek zaczęłam więc mieszać z produktami całkowicie płynnymi - tonikami lub hydrolatami. Wtedy wszystkie problemy z jego rozpuszczaniem się ustąpiły, a ja dopiero wtedy doceniłam w pełni moc tego niepozornego kosmetyku.

Używany regularnie produkt pięknie ujednolicił mi koloryt skóry. Cera stała się rozpromieniona i świetlista, choć zmarszczki oczywiście się nie wygładziły, twarz wyglądała na bardziej wypoczętą i młodszą. Bardzo podobał mi się ten efekt.

Właśnie skończyłam słoiczek i na razie zrobię sobie przerwę w używaniu tego "czarodziejskiego proszku" - nadchodzi lat, a połączenie słońca i witaminy C grozi kłopotami. Jednak jesienią na pewno wrócę do tego produktu, bo jest łatwy w użyciu, tani i efektywny!

Siła prostoty

Długo zbierałam się do kupna czegoś z witaminą C. Odstraszały mnie ceny, formuły, niskie oceny na wizażu i nie mogłam znaleźć nic dla siebie. Zdałam też sobie sprawę ile mam aktualnie produktów w domu, więc stwierdziłam, że ta witamina C będzie najlepszym, najskuteczniejszym i najbardziej uniwersalnym wyborem. Nie zawiodłam się. Jest to absolutny strzał w 10. Dostajemy sporą ilość czystej witaminy C zamkniętej w słoiczku z łyżeczką. Dzięki czemu możemy indywidualnie ją dozować i co najlepsze mieszać z innymi produktami, które już posiadamy. Ja zazwyczaj dodaję jej odrobinę do kremu na noc i delikatnie mieszam w palcach. Czasem problem jest z rozmieszaniem, ale ostatecznie rozprowadza się bez problemu. Po rozprowadzeniu na cerze delikatnie szczypie, ale natychmiastowo rozświetla cerę i dodaje jej żywego, młodzieńczego blasku. Przy dłuższym stosowaniu zauważyłam delikatne rozświetlenie i ożywienie cery. Świetnie sprawdza się przy przebarwieniach. Nie zauważyłam też aby w jakikolwiek negatywny sposób wpływała na produkty z którymi mieszamy proszek. Dla mnie to jest strzał w 10. Po pierwsze niska cena, wysoka wydajność, a po drugie niesamowita uniwersalność produktu, ponieważ zamiast kupować kolejne serum i nakładać którąś z kolei warstwę na twarz, po prostu możemy wymieszać z tym co już mamy. Ja jestem zaspokojona, będę wracać.