The Sanctuary, Spa, 5 Minute Thermal Charcoal Detox Mask (5 minutowa oczyszczająca maska termalna z węglem)

Rozgrzewająca maska zawiera matującą glinkę kaolinową, oczyszczający węgiel i uspokajający olejek z mirry. Maska usuwa ze skóry nadmiar sebum, codziennie zanieczyszczenia pozostawiając skórę miękką i nieprzesuszoną. Rozgrzewająca kamfora otwiera pory, by usunąć z nich zanieczyszczania i nadmiar sebum. Maska nie zasycha i nie podrażnia skóry.

oczyszczające, antybakteryjne
bez parabenów, bez alkoholu
w tubie, w saszetce
klasyczne

niewiele zdziałała

Uwielbiam maseczki z glinką. Kupuję chyba wszystkie, jakie mam okazję. Tej też nie mogłam odpuścić, choć okazuje się, że mogłabym ją zupełnie sobie darować. Maska ma czarny kolor, ale w konsystencji czuć, że jest jak glinka wymieszana pół na pół z kremem. Jest półprzezroczysta, taka...olejowa. Przy nakładaniu i zmywaniu, kiedy pocieramy twarz rozgrzewa się. Ciepło jednak jest tylko chwilowe. Maska nie zasycha, nie ściąga skóry - wiele osób tego nie lubi. Mi to nigdy w glinkach nie przeszkadzało. Może dlatego po jej zmyciu nie mam wrażenia oczyszczonej skóry. Działania też bardzo nie widać. Maska nie przysusza drobnych krostek, nie ściąga porów. Skóra jest właściwie taka sama bez niej. Owszem, przyjemnie się jej używa, może ma jakieś długofalowe działanie, którego nie jestem w stanie dostrzec. Widzę jednak tylko, że odbarwiła mi gąbeczkę do zmywania. Używałam też na dekolt, żeby szybciej ją wykończyć, podobnie bez efektów.
Kosmetyki Sanctuary nie są dostępne w Polsce, zdarzają się w TK Maxx ( w cenie wyższej niż w UK). Jeśli więc polujecie na nie przy okazji podróży czy wypatrujecie w TK Maxx, to tę maseczkę możecie spokojnie ominąć. Jest dostępna też w saszetkach, można spróbować, żeby nie naciąć się na całym opakowaniu.