Eau Thermale Avene, Les Essetiels, Fluide Matifiant Fraicheur (Odświeżający fluid matujący)

Avene Les Essentiels Odświeżający fluid matujący to kosmetyk pielęgnacyjny przeznaczony do zmęczonej, pozbawionej elastyczności, poszarzałej i błyszczącej, z rozszerzonymi porami, pozbawionej komfortu skóry wrażliwej, normalnej i mieszanej.

Właściwości:
Avene Les Essentiels Odświeżający fluid matujący zawiera naturalny ekstrakt z czerwonych owoców, działa jak booster komórek skóry, połączony ze stabilną formą witaminy E o działaniu antyoksydacyjnym. Dzień po dniu skóra jest lepiej chroniona. Zastosowany we fluidzie refinyl wykazuje działanie zwężające pory i wygładzające nierówności na skórze. Dzięki niemu cera staje się wyraźnie gładsza i zmatowiona. Z kolei woda termalna Avene odpowiada za ukojenie i zmiękczenie. Kosmetyk ma lekką, świeżą i beztłuszczową konsystencję, która szybko się wchłania, nie pozostawiając na skórze tłustego filmu. Dzień po dniu, skóra odzyskuje komfort i elastyczność. Skóra jest przebudzona, ślady zmęczenia znikają, a cera staje się odświeżona i promienna. Formuła fluidu została opracowana tak by zminimalizować ryzyko alergii. Nie powoduje tez powstawania zaskórników.

mieszana, wrażliwa, normalna
ochronne, na rozszerzone pory, matujące
z pompką
uniwersalne
lekkie

Dobry krem na dzień

Zawsze ciężko mi dobrać dobry krem na dzień.
Mam cerę tłustą, z rozszerzonymi porami(aczkolwiek nie jest trądzikowa, nie mam problemu z krostami itp.), więc szybko się wyświeca przy większości kremów, a ja lubię efekt skóry matowo-satynowej. Co ciężko jest mi osiągnąć, bo nie maluję się na co dzień w pełny makijaż z podkładami i pudrami, moją codzienną opcją jest krem na dzień+wytuszowane rzęsy i błyszczyk na ustach.
Fluid Avene poznałam z kilku próbek, bardzo mi przypadł do gustu, więc postanowiłam zainwestować w produkt pełnowymiarowy i uważam, że to był dobry wybór.

To nie jestem krem stricte matujący, ale zostawia buzię właśnie taką satynową-świeżą, nie świecącą się od tłuszczu, gładką i promienną. W ciągu dnia nie wyświeca się zbytnio, nie czuję tego efektu obciążenia i zalepienia skóry, cały dzień czuję się komfortowo jako osoba tłustoskórna ;)
Dobrze współgra z różnego rodzaju kolorówką, jeśli zdarzało mi się okazjonalnie nałożyć pełny makijaż to ten fluid dobrze się sprawdzał-wygładza skórę, zaś makijaż się na nim dobrze trzyma.
Produkt jest określany jako lekki i odświeżający fluid matujący, więc nie spodziewajmy się po nim konkretnego nawilżenia i odżywienia, bo tego tutaj nie dostaniemy. Nawilżenie jest lekkie i bardzo podstawowe, sprawdzi się na skórach które nie wymagają dużego nawilżenia i nawet dla mojej tłustej skóry lepiej się sprawdza w sezonie wiosna-lato-wczesna jesień(kiedy skóra nie cierpi od ogrzewania i mrozu oraz wiatru), bo jest leciutki i bardziej właśnie satynowo-matujący. Nie zlikwiduje znacznej szorstkości, podrażnień czy suchych skórek. To w ogóle nie jest jego rola.
Nie uczula i nie podrażnia skóry, co oczywiście najważniejsze-nie zapycha i nie powoduje wysypu krostek, nie obciąża skóry i posiadaczki cer tłustych będą z niego zadowolone. Aczkolwiek miałabym lekkie wątpliwości przy poleceniu go do skóry trądzikowej, bo fluid jest dosyć mocno perfumowany, a dla mnie kosmetyki do skóry bardzo problemowej powinny mieć maksymalnie minimalistyczne składy. Ale to tylko moja własna opinia :)

Sam fluid ma dosyć konkretną i kremową konsystencję, ale na twarzy rozprowadza się leciutko jak chmurka i w ogóle później nie czuję, że coś na nią nałożyłam.
Ma dosyć mocny i charakterystyczny dla Avene zapach, mi ciężko go dokładnie określić, coś jakby lekko owocowo-kwiatowo kremowego. Ja osobiście nie jestem jego fanką, a dla mnie zapachy są ważne w kosmetykach. Nie licząc kosmetyków bezzapachowych, bo w specjalistycznej pielęgnacji twarzy preferuję właśnie takowe, to jeśli kosmetyk ma dodaną substancję zapachową to lubię gdy ten aromat mi się podoba ;)
Lubię opakowania z pompką, ale chętniej bym tu widziała pompkę typu air-less-większa higiena i większa wydajność(choć i tak ten produkt łatwo mi było zużyć do końca, bo fluid jest lekki i nie klei się do ścianek). Pompka dobrze dozuje, nie zacina się i nie pluje.