Essence, Maximum Definition Volume Mascara Waterproof (Wodoodporny tusz do rzęs)

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

Maximum Definition Volume Mascara od Essence to tusz do rzęs, który podkręca, wydłuża i niesamowicie pogrubia rzęsy.

Jego innowacyjna szczoteczka pozwala na dotarcie do najmniejszych nawet rzęsek i wydłuża je aż po same końce. Tusz jest testowany oftalmologicznie i jest hipoalergiczny i nieperfumowany.

Efekt pięknych, długich rzęs gwarantowany!

Efekt
wydłużające, podkręcające, pogrubiające
Szczoteczka
silikonowa
wodoodporne

Bez stosowania odpowiedniej pielęgnacji, czyli odżywek oraz olejków do rzęs moje włoski są naprawdę krótkie, niezbyt grube czy gęste, natomiast, kiedy odpowiednio się do tego przyłożę i o nie dbam, to udaje mi się uzyskać naprawdę zaskakujący efekt. Dzięki temu nie jestem już taka wymagająca względem działania wszelkich tuszy do rzęs, które towarzyszą mi podczas wykonywania każdego swojego makijażu. Zazwyczaj decyduję się na propozycję, które są przystępne cenową oraz posiadają niezbyt grubą szczoteczkę, najlepiej silikonową. Tym razem podczas zakupów na stronie internetowej jednej z drogerii wybrałam dla siebie propozycję od marki Essence, którą bardzo lubię i której maskary testuję bardzo często.

Kosmetyk o nazwie Maximum Dafinition Volume dostępny jest w opakowaniu o pojemności 8 ml, zaś jego cena regularna wynosi około trzynastu złotych, także niewiele. Buteleczka tuszu utrzymana jest w jasnoniebieskiej, metalicznej barwie. Za pomocą czcionki w czarnym kolorze umieszczono tutaj wszelkie najważniejsze informacje o kosmetyku, czyli logo jego producenta oraz jego nazwę, a także wizualizacje samej szczoteczki. Co do niej, jest ona silikonowa, dosyć cienka, zwężana ku końcówce. Ma sporo krótkich włosków. Jak dla mnie jest precyzyjna w stosowaniu, wygodna, pozwala dotrzeć do rzęs nawet w kąciku oka.

Wedle opisu producenta produkt ten powinien mieć wodoodporną formułę i jak najbardziej tak jest, nie jest on najłatwiejszy do zmycia, ale dzięki temu zapewnia swego rodzaju poczucie bezpieczeństwa. Niestety, podczas aplikacji potrafi odbijać się na powiece, zarówno górnej, jak i dolnej. Dodatkowo sam efekt wydłużenia, pogrubienia bądź podkręcenia włosków jest średni. Nawet przy długich rzęsach nie jest on zbyt imponujący, nie mogę powiedzieć, że jestem z niego zadowolona. Kosmetyk też nie zaskakuje trwałością, niestety nie jest to propozycja dające efekt wow czy długo się utrzymująca.

Zdecydowanie nie jestem zadowolona z tego tuszu od marki Essence, uważam, że jest to jedna z gorszych propozycji od tego producenta. Sama z pewnością już do niej nie powrócę. Szkoda czasu oraz pieniędzy.

W miarę

Kupiłam gdy musieliśmy chodzić cały czas w maseczkach i wszystkie tusze mi się odbijały od zaparowania. Na początku był ok i nic się z nim nie działo (ale nie sprawdzałam go w warunkach ekstremalnych typu deszcz, kąpiele w morzu itp., zwykłe codzienne używanie), niestety po jakimś czasie zaczął się rozmazywać pod koniec dnia. I co gorsze miał coraz bardziej nieprzyjemny zapach.
Plusy za ładne rozczesywanie, dobre krycie i cenę.

Średniak

Tusz kupiłam na promocji, po kilku nieudanych testowaniach droższych tuszy postanowiłam, że zostanę przy tych niższych cenowo i oto do moich rąk wpadł ten.
+ wodoodporny
+ podkręca i utrzymuje ten skręt cały dzień,
+ rozdziela rzęsy
+tani
- ma grudki
- rozmazuje się

Jestem bardzo zadowolona działaniem maskary. Szczoteczka świetnie naklada tusz , nie zostaje żadnych grudek. Bardzo dobrze wydłuża i pogrubia .

Zalety: cena, szczoteczka, wydłużenie