Bambino, Rodzina, Kojący żel do higieny intymnej `Nagietek`

Bambino, Rodzina, Kojący żel do higieny intymnej `Nagietek`

Kosmetyk przeznaczony do użytku zarówno dla rodziców jak i dzieci powyżej 3 roku życia to produkt hipoalergiczny i wyprodukowany w Polsce. To łagodny kosmetyk do codziennej pielęgnacji. Zawiera legendarną oliwkę Bambino, kwas mlekowy, ekstrakt z nagietka lekarskiego i alantoinę. Łagodzi podrażnienia, zmniejsza uczucie pieczenia, działa kojąco na drobne otarcia i zaczerwienienia. Zapewnia ukojenie i subtelny zapach. - zawiera naturalny olejek i kwas mlekowy oraz ekstrakt z nagietka lekarskiego - hiperdelikatny - pH neutralne dla miejsc intymnych - odpowiedni dla skóry wrażliwej - przebadany dermatologicznie - przebadany ginekologicznie

w butelce, z pompką
żel
wrażliwa, sucha, normalna
żele
nawilżające, odświeżające, łagodzące
zapachowa

Do codziennej higieny bezproblemowych okolic intymnych

Bardzo ważnym dla mnie aspektem w produktach do higieny intymnej jest brak podrażnień. Codziennie dużo jeżdżę rowerem co często generuje podrażnienia oraz otarcia, dlatego kosmetyki przeznaczone do higieny tych delikatnych miejsc muszą być delikatne w swojej skuteczności. Z tą myślą kupiłam płyn Bambino Rodzina z nagietkiem-kosmetyki Bambino kupuję w ciemno z zaufaniem dla ich klasycznej oliwki, mydełka oraz kremu ochronnego z tlenkiem cynku( na zawsze ze mną <3), dlatego zainteresowałam się też linią do higieny intymnej szukając płynu idealnego.
W moim przypadku recenzowany płyn okazał się dobry, ale nie tak rewelacyjnie kojący jak się spodziewałam. Jest dobry na co dzień do zwyczajnej higieny gdy nie ma żadnych problemów ze strefami intymnymi typu infekcje/skóra po goleniu lub depilacji/stany wymagające wyjątkowo delikatnych produktów typu ciąża/połóg.

Płyn Bambino Rodzina z nagietkiem myje i odświeża bardzo dobrze, daje uczucie komfortowej świeżości także podczas okresu, w letnie upały czy po ćwiczeniach. Jest gęsty i żelowy, pieni się delikatnie oraz łatwo wypłukuje co poprawia komfort oraz wydajność stosowania. Do tego ładnie pachnie-to takie połączenie klasycznego zapachu oliwki Bambino oraz czegoś ziołowego. Do tego mamy wygodne oraz funkcjonalne opakowanie z pompką praktyczne w codziennym użytku pod prysznicem.
Byłoby idealnie gdyby nie fakt, że nie jest kojącym ideałem. O ile na co dzień sprawdza się w porządku gdy skóra nie jest nadmiernie podrażniona, tak podczas okresu/po długiej jeździe rowerem/kilka dni po zabiegu laserowej depilacji(bezpośrednio po zabiegu tylko podmywanie się czystą wodą) już czułam, że ten płyn podczas mycia powoduje lekkie szczypanie i dyskomfort. Niby po spłukaniu wszystko już jest ok, do tego nie zauważyłam by podczas jego stosowania śluzówka uległa wysuszeniu czy osłabieniu(typu częstsze stany podobne do infekcji). Jednak jakiś niedosyt zostaje, dlatego nie wiem czy kupię ponownie.

Bardzo łagodny i wydajny

Żel kupiłam w jednej z drogerii stacjonarnej.
Lubię produkty Bambino więc i tym razem chętnie po niego sięgnęłam.
Żel mieści się w plastikowej przezroczystej butelce z niebieskim aplikatorem typu pompka.
Pojemność butelki wynosi 400 ml.
Etkieta na butelce półprzezroczysta z granatowo niebieskimi pomarańczowymi napisami oraznz kropla wody o rumiankiem .
Napisy czytelne szczegółowe w języku polskim.
Pompka dobrze dozuje Żel.
Żel w kolorze przezroczystym o gęstej konsystencji przez co staje się bardzo wydajny bo wystarczy odrobina by umyc okolice intymne .
Żel o przyjemnym zapachu typowym dla kosmetyków bambino.
Żel dobrze się nalalda na skórze fajnie się pieni I dobrze spłukuje.
Żel nie wysusza okolic intymnych .
Skóra w okolicach intymnych jest odświeżona u ukojona zwłaszcza po depilacji
Żelu używa także mój mąż I jesteśmy nim zachwyceni.

Bardzo dobry produkt

Żel w wygodnym opakowaniu z pompką. Bezbarwna żelowa konsystencja ma ładny lekki zapach. Bardzo dobrze się pieni. Dba o skórę i intymne miejsce. Jest delikatny. Nie uczula i nie sprawia, że czujemy się niekomfortowo. Tani. Bardzo wydajny. Polecam.

Zastąpił z powodzeniem kultowy Lactacyd!

Do tej pory z powodzeniem używałam różnych wersji żelu do higieny intymnej Lactacyd i z niepowodzeniem kilku innych. Dopiero zakup kojącego żelu Bambino zmienił nieco bieg mojej pielęgnacyjnej rutyny i od kilku miesięcy towarzyszy nam w łazience. I sprawdza się świetnie!

Kosmetyk marki Bambino przede wszystkim naprawdę koi podrażnienia w miejscach intymnych - wszelkiej maści otarcia czy typowe, pookresowe nieprzyjemności są delikatnie pielęgnowane podczas każdego użycia. Kojący żel wspiera też naturalną florę bakteryjną okolic intymnych.

Jestem bardzo zadowolona z działania, jak i wydajności kosmetyku, który zamknięty jest w bardzo wygodnej, plastikowej butelce z aplikatorem. Stosunek ceny do jakości wypada naprawdę pozytywnie, a i dostępność żelu jest naprawdę dobra. Serdecznie polecam! Szczególnie, jeśli w Waszym domu z kosmetyku korzysta cała rodzina.

Nagietek i oliwka

Marka Bambino wypuściła na rynek żele do higieny intymnej i są one bardzo dobre, a miałam ich już kilka.

Dziś przyszedł czas na wersję nagietkową:
- żel jest zamknięty w ładnej, przezroczystej butelce, przez którą widać ilość kosmetyku.
- butelka ma wygodną pompkę, co zdecydowanie ułatwia używanie żelu, niestety w moim egzemplarzu rurka (czy też wężyk), nie sięgała do samego dna i pod koniec nie zasysała żelu, kiedy się już prawie kończył.
- żel bardzo przyjemnie pachnie - delikatnie, mydlano, wyczuwam w nim zapach oliwki dla dzieci.
- pieni się wystarczająco, ale nie tworzy ogromnej piany, co uważam za plus.
- dobrze myje okolice intymne, nawilża i pielęgnuje. Daje poczucie świeżości i czystości.
- jest gęsty i wydajny, dodatkowo ma dużą pojemność (400 ml).
- nie wiem, czy faktycznie radzi sobie z podrażnieniami, gdyż nie miałam problemów intymnych w czasie stosowania żelu i nie miał okazji wykazać się na tym polu.
- korzystna cena żelu to kolejny plus, często pojawia się w promocjach. W dobrej cenie otrzymujemy aż 400 ml kosmetyku.
- dostępność: popularne drogerie typu Rossmann, Hebe, Super-Pharm i in.

Ogólnie: dobry żel do codziennej higieny intymnej. Nie podrażnia, nie uczula, nie wysusza skóry. Używam go z przyjemnością. Kupię ponownie.

Bardzo łagodny i przyjazny skórze - świetny żel

Seria Bambino Rodzina coraz bardziej zdobywa moje zaufanie. To kolejny kosmetyk z tej gamy, który sprawdził się u mnie bardzo dobrze. Od razu nadmienię, że mam skórę wrażliwą, atopową, więc niezależnie o jakim kosmetyku do ciała mowa - staram się wybierać jak najdelikatniej.

Nagietkowy kosmetyk od Bambino to postać przezroczystego żelu, który całkiem nieźle się pieni. Nie posiada SLS, ale ma SMS (Sodium Myreth Sulfate), który właściwie jest zamiennikiem SLS, ale z uwagi na powszechne demonizowanie SLS'ów w sieci wielu producentów wymieniło ten składnik na inny, który w działaniu jest niemal jeden do jednego. Mi SLS'y krzywdy nigdy nie zrobiły i nie wymagam, aby kosmetyk myjący nawilżał. Dla mnie ma myć a nawilżanie zostawiam innym produktom do ciała. Chcę jednak, aby kosmetyk działał neutralnie, to znaczy nie musi nawilżać, ale i nie powinien wysuszać. Od kosmetyku Bambino w sumie otrzymałam niewysuszające, łagodne działanie bez podrażnień. Mimo tych SMS'ów działa łagodnie, czy kojąco to nie wiem, bo nie borykałam się z podrażnieniami czy innymi problemami. Sam nie podrażniał, nie uczulał i jest hiperdelikatny tak jak zapewniono na opakowaniu. Posiada kwas mlekowy, który jest bardzo pożądany w tego typu kosmetykach, ponieważ odpowiada za odpowiednie utrzymanie poziomu pH. Ogólnie skład nie zajmuje połowy etykiety i to w nim bardzo sobie chwalę. Robi co ma robić, czyli oczyszcza, odświeża, zapewnia komfort delikatnych okolic ciała mając przy tym subtelny zapach nagietka. Podkreślam - delikatny, bo czuć go dopiero jak zbliżymy nos do dłoni, sam o sobie nie daje znać na kilka metrów. Uważam to za plus, nikt nie chciałby doświadczyć podrażnień 'tych' okolic a perfumowanie kosmetyku może zwiększać ryzyko takich efektów. Tu jest łagodnie, przyjemnie i przede wszystkim bezpiecznie, można go stosować także u dzieci od 3 roku życia.

Opakowanie jest proste, przezroczyste i z higieniczną pompką, która do samego końca nie sprawiała problemów (nie zacinała się, nie zapychała). Wydajność to z pewnością indywidualna sprawa, ale u mnie stosowały kosmetyk 2 osoby i wystarczył na jakieś 4-5 tygodni. Może i miałam wydajniejsze tego typu produkty, ale w cenie promocyjnej około 9zł uważam, że i tak jest bardzo dobrze :)