Sensum Mare Dermocosmetics, Algopure Gentle Cleansing Facial Gel (Żel do mycia twarzy)

topestetic
Średnia ocena: 4.99/5

Żel oczyszczający do twarzy z linii ALGOPURE łączy delikatne składniki myjące z nawilżającym i odżywczym działaniem alg morskich oraz wody z lodowca norweskiego. Delikatnie i skutecznie oczyszcza skórę twarzy pozostawiając ją lekko nawilżoną. Usuwa nadmiar sebum i zanieczyszczenia oraz domywa makijaż, daje przyjemne uczucie świeżości, pozostawia skórę oczyszczoną i dobrze przygotowaną do kolejnych kroków pielęgnacyjnych. Wyjątkowa formuła żelu działa na skórę łagodząco i kojąco, nie powodując efektu ściągnięcia.
Żel idealnie sprawdzi się niezależnie od typu skóry, również u osób z cerą wrażliwą. Docenią go osoby, które wiedzą jak ważne jest codzienne, dokładne oczyszczanie skóry twarzy rano i wieczorem. Dobrze jest włączyć żel do codziennej rutyny oczyszczającej skórę twarzy w ten sposób przygotowując skórę do dalszych etapów pielęgnacyjnych.
EKO TUBY wykonane w 96% z biomasy uzyskiwanej z trzciny cukrowej.

bez parabenów, hipoalergiczna
w tubie
żel
oczyszczanie twarzy, demakijaż twarzy
normalna, sucha, mieszana, wrażliwa
oczyszczające, odświeżające, łagodzące, nawilżające

Bardzo przyjemny żel

Żel zaczęłam stosować 14 stycznia a skończył się 18 maja. Wystarczył na 4 miesiące codziennego oczyszczania twarzy (rano).

Sięgnęłam po niego w momencie, w którym u pani kosmetolog miałam wykonane mikronakłuwanie i buzia była dosyć mocno podrażniona. Zabieg był wieczorem a po żel sięgnęłam następnego dnia rano. Wcześniej go kupiłam zachęcona "ochami" i "achami" pani kosmetolog na You tube jaki to on jest łagodny, delikatny i pomyślałam rano, że to jest ten moment aby go wypróbować. I wiecie co? Dobrze zrobiłam. Rano po zabiegu przy użyciu tego żelu nie odczułam żadnego szczypania, pieczenia, ściągnięcia. Jest naprawdę bardzo delikatny, łagodzi podrażnienia, buzia nie boli przy dotyku po zabiegach medycyny estetycznej. No po prostu byłam mega uradowana, że tak się sprawdził na następny dzień po zabiegu.

Konsystencję ma żelową, pieni się dosyć mocno przy użyciu wody, pachnie delikatnie, przyjemnie. Wystarczy niewielka ilość na umycie buzi.

Ani razu nie spowodował u mnie tragedii na twarzy, jestem z niego bardzo zadowolona. Myślę, że nada się do każdej cery, nawet trądzikowej jako żel na rano gdy skóra potrzebuje łagodnego traktowania a nie silnych substancji przeciw pryszczom, zaskórnikom itp.

Jestem z niego bardzo zadowolona, zresztą lubię markę Sensum mare.

delikatny i przyjemny dla buźki

Na wstępie od razu polecam...

Bardzo dobrze oczyszcza, jest przyjemny, sięgałam po niego z przyjemnością. Nie podrażnia, nie wysusza i nie ma uczucia ściągnięcia. Skóra była po nim przyjemna, oczyszczona i nawilżona. Zapach subtelny, trochę charakterystyczny dla marki.
Żel jest bardzo delikatny. Konsystencja... żelowa, przezroczysta, ciut za gęsta na mój gust, ale działanie wybacza.

Opakowanie na plus, nie otwiera się w kosmetyczce, solidne, dobrze domyka.

po prostu dobry

Zacznę od plusów. Żel przezroczysty, żelowy, dobrze oczyszcza twarz. Zapach delikatny,przyjemny (miałam kilka kosmetyków tej marki i wszystkie pachniały tak samo,jest to i plus i minus ,bo jeśli komuś wybitnie nie pasuje zapach to klapa ). Po użyciu nie czułam ściągnięcia. Opakowanie jak widać tuba,dobrze się domyka (chociaż moje ulubione to pompka).
Minusem dla mnie jest konsystencja -za bardzo zbita, trochę galaretowata. Żel po wyciśnięciu z tubki nie rozpływa się na dłoni samoistnie,trzeba go trochę rozetrzeć palcami.
Poza tym jest naprawdę wszystko ok.

Delikatne oczyszczenie twarzy algami i wodą z lodowca norweskiego

Żel jest bardzo delikatny i idealnie nadaje się do podrażnionej skóry twarzy, lub takiej która nie toleruje mocniejszych żeli oczyszczających. Pieni się niewiele ale wystarczy odrobina by umyć twarz. Zupełnie nie powoduje wysuszenia. Ma delikatne składniki myjące i jest dość wydajny. Cena nie jest zbyt niska, ale to jedyna wada. Jeśli chodzi o delikatne produkty do mycia twarzy to jeden z moich faworytów.

Można brać w ciemno :)

Żel od SM to jeden z najlepszych żeli jakie kiedykolwiek używałam w życiu, ale też jeden z najdroższych :) Polski produkt, z dobrym składem. Bardzo delikatny dla skóry, zero uczucia ściągnięcia, przesuszenia. Świetnie domywa makijaż jako drugi etap demakijażu, rano też się sprawdzi świetnie. Konsystencja to taki przeźroczysty, gęsty żel. Produkt jest w miarę wydajny, tak standardowo się zużywa. Już kończę swoją butelkę, teraz używam czegoś równie fajnego za troszkę mniejsze pieniądze, ale może jeszcze do niego kiedyś wrócę.

delikatność w oczyszczaniu

Żel kupiłam jak tylko się pojawił (ponieważ kocham inne produkty od tej firmy, poprostu musiałam spróbować). Zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Forma delikatnego żelu, nałożona na wilgotną skórę zaczyna się delikatnie pienić i oczyszczać. Delikatny zapach daje poczucie świeżości. Kolejny plus to wydajność, ponieważ wystarczy mała ilość by umyć całą twarz i szyję.

Po zmyciu nie ma uczucia ściągnięcia, skóra jest czysta, świeża i przygotowana na kolejne kroki pielęgnacyjne.

Idealne mycie

Żel od firmy Sensum Mare bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.
Ma delikatną konsystencje, wystarczy niewielką ilość produktu wmasować na zwilżoną twarz i żel zamienia się w delikatną, przyjemną kremową piankę.
Skóra nie jest po umyciu podrażniona, ani napięta.

A to wszystko dopełnia piękny świeży zapach - jak wisienka na torcie :)

Zawsze zmywam makijaż oka emulsją, a doczyszczam skórę żelem. Nie znam lepszego zestawu do mycia twarzy :)

Dobry

Żel nadaje się do suchej skóry. Jest bardzo wydajny więc nie trzeba go sporo aplikować żeby zmyć dobrze makijaż. Domywa nieźle wszelkie zanieczyszczenia i dobrze nawilża skórę. Polecam do pielęgnacji porannej i wieczornej.

Cudowny

Marka Sensum Mare po raz kolejny stworzyła produkt, który totalnie wpisuje się w moje potrzeby.
Żel fantastycznie i skutecznie oczyszcza skórę, domywa cały makijaż (nawet oczy) i pozostawia skórę nawilżoną, miła i przyjemną w dotyku. Absolutnie uwielbiam efekt po myciu twarzy tym żelem.

Zapach jest delikatny, świeży, algowy. Jeśli ktoś już miał jakiś produkt tej marki, to nie będzie zaskoczony. Wszystkie produkt Sensum Mare pachną dla mnie tak samo.

Żel ma idealną konsystencję. Nie jest ani za gęsty ani za płynny. Czuć że mamy jakiś produkt na twarzy i jest to bardzo aksamitny produkt. Pieni się dobrze, wystarczający aby zmyć wszystko co jest do zmycia.

Wydajność jest bardzo dobra, ponieważ wystarczy nie wielka ilość aby umyć twarz i szyję.

Jedyne czego mi zabrakło o opakowanie z pompką. Wiem że jest jeszcze drugi produkt do oczyszczania i jest on właśnie w opakowaniu w pompką, szkoda że żel jest w tubce. Zawsze można jednak przelać, tak właśnie zrobiłam.

To się nieczęsto zdarza: ten żel naprawdę nie wysusza skóry

Żelu Sensum Mare używam na dwa sposoby:
* do porannego mycia
* wieczorem jako drugi etap, po zmyciu makijażu olejkiem emulgującym.

Żel jest bardzo delikatny, nie szczypie w oczy. Moim zdaniem na pewno nie nadaje się do zmywania makijażu (szczególnie bardziej opornej mascary), ale mycie samej skóry wykonuje pierwszorzędnie.

W tym żelu zaskakuje mnie to, że umyta nim skóra nie jest ściągnięta i napięta, co niestety często zdarza się w wielu innych produktach obiecujących delikatność. Myślę że to świetna alternatywa dla osób, które po użyciu emulsji myjącej nie czują się wystarczająco "czyste" i szukają formy żelu.

Nie mogę powiedzieć o nim niczego złego, nawet cena jest według mnie w porządku, ponieważ żel jest dość gęsty i wydajny.

Produkt ma typowy dla kosmetyków SM elegancki zapach, który nie jest silny i duszący.
W kwestii opakowania zdecydowanie wolałabym pompkę.

super

Bardzo polubiłam ten delikatny żel do mycia twarzy ALGOPURE. Konsystencja żelu jest bardzo klasyczna i wystarczy jedna kropelka wielkości ziarna grochu, by umyć całą twarz, szyję i dekolt. Żel świetnie domywa resztki makijażu i nie szczypie w oczy. Zapach ma bardzo delikatny ale też charakterystyczny dla kosmetyków SENSUM MARE, przypomina męskie perfumy. Doskonale odświeża skórę po nocy, działa pobudzająco o poranku i kojąco przed snem. Kosmetyk nie pieni się szczególnie mocno, mimo to bardzo dobrze rozprowadza się na wilgotnej skórze twarzy i łatwo się zmywa. Nie zauważyłam podrażnień, wysuszenia czy uczucia ściągnięcia, co bardzo mnie cieszy. Prawdę mówiąc nie wiem co więcej napisać poza tym, że jest to naprawdę świetny kosmetyk. Spełnia wszystkie swoje podstawowe zadania, dobrze pachnie, nie podrażnia skóry. Klasyczna tuba z charakterystycznym dla marki minimalistycznym designem wygląda bardzo elegancko

Delikatny żel

Żelu od Sensum Marę używam w porannym i wieczornym oczyszczeniu skóry.

Żel ma gęstą formułę i wystarczy niewielka ilość, aby umyć nim całą twarz.
Jest bardzo delikatny dla skóry i jej nie podrażnia, za to świetnie radzi sobie z jej oczyszczeniem zarówno rano jak i wieczorem. Skóra jest oczyszczona, odświeżona i ukojona, gotowa na kolejne kroki pielęgnacji.
Żel nie powoduje uczucia ściągnięcia, pieczenia czy podrażnień.