OnlyBio, Baby, Hipoalergiczny płyn do kąpieli dla skóry wrażliwej, alergicznej, z AZS

Produkt rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne. Kosmetyk posiada certyfikat Asthma-Allergy Denmark przebadany pod względem alergologicznym i toksykologicznym, zminimalizowane ryzyko pojawienia się alergii. Produkt zawiera Prebiotics Baby Complex naturalną tarczę ochronną Mikrobiomu skóry Twojego dziecka. 99% składników pochodzenia naturalnego. Wyjątkowo delikatna formuła płynu do kąpieli dostosowana została do alergicznej i atopowej skóry dzieci już od chwili narodzin. Łagodnie myje i pielęgnuje skórę, nie naruszając jej naturalnej bariery ochronnej (mikrobiomu). Delikatne składniki myjące naturalnego pochodzenia, kompleks prebiotyczny oraz olejek canola oprócz właściwości oczyszczania skóry wpływają łagodząco na podrażnienia, zapobiegają utracie wody z naskórka, długotrwale nawilżają i natłuszczają. Jeżeli szukasz: parabenów, PEGów, silikonów, parafiny, olejów mineralnych, fosforanów, substancji pochodzenia zwierzęcego, to u nas ich nie znajdziesz. COSMOS NATURAL certyfikowany przez Ecocert Greenlife na zgodność ze standardem COSMOS. Certyfikat VEGAN. Nasze opakowania zostały wykonane z surowców pochodzących z recyklingu oraz nadają sie do ponowanego przetworzenia.

płyny do kąpieli
nawilżające, oczyszczające
podrażniona, wrażliwa, sucha

Nic specjalnego

Płyn do kąpieli kupiłam że względu na problemy skórne moich dzieci. Obydwoje zmagają się z AZS. Jedno przechodzi lżej drugie ostrzej. I w sumie u Ani jednego płyn ten nie poprawił w żaden sposób stanu skóry ale też nie pogorszył go nie podrażnił a przy AZS to już duży plus. Niestety też nie zauważam efekty nawilżenia i natłuszczenia. Choć specjalnie nie oczekuje tego od kosmetyki do kąpieli. Na pewno sprawdzi się u dzieci bez problemów skórnych. Natomiast duży plus za naturalny skład. Ładnie się pieni , praktycznie nie wyczuwam zapachu. Raczej nie kupię tego produktu ponownie.

Dobry produkt.

Żel ten zakupiłam w drogerii Rossmann, jeszcze przed porodem - kompletując wyprawkę dla noworodka.

Kosmetyk zamknięty w dużej, plastikowej butelce w kolorze Morskim, z uroczą dziecięcą grafiką na froncie. Nie widać poziomu zużycia produktu, chyba ze damy pod światło.

Wygodna aplikacja i zamknięcie. Brak kompozycji zapachowej. Nie podrażnia skory i nie wywołuje reakcji alergicznych. Dobrze oczyszcza, fajnie się pieni i jest naprawdę bardzo wydajny. Na start nowej przygody z małym człowiekiem w domu jak najbardziej na plus oraz kiedy ma się problemu skórne. Ja takich problemów nie mam, produkt zakupiłam i używałam asekuracyjnie, ale jednak wolę, kiedy po kąpieli zostaje ładny zapach. Osoby z AZS/ŁZS będą zachwycone.

Sojusznik mojej wrażliwej skóry

Płyn ten kupiłam zarówno z potrzeby, jak i z ciekawości. Chciałam czegoś, co nie będzie negatywnie wpływało na moją delikatną skórę. Kosztował około 20 złotych w drogerii Rossmann.

Skóra mojego ciała potrafi się nieźle zbuntować, kiedy ma dosyć bycia oczyszczaną przez silne detergenty i mocne zapachy. A ja głupia, mimo różnych objawów z jej strony, nadal katowałam skórę klasycznymi myjadłami z nieciekawymi składami. Co prawda rzadko dochodziło do prawdziwego przesuszenia, ale za to widziałam podrażnienia, szczególnie przy mieszkach włosowych. Stwierdziłam, że koniec - muszę sięgać po delikatne żele/płyny, bo doprowadzę się jeszcze do tragicznego stanu. Tym razem wybrałam rodzimą markę OnlyBio i ich płyn w 99% ze składników pochodzenia naturalnego, teoretycznie dla dzieci (''baby'' w nazwie). Jakie to jest cudo! Kompletnie nie przeszkadza mi jego rzadka konsystencja, bo wylewam go zawsze na gąbkę. Dzięki owej gąbce świetnie się pieni, choć nie jest to gęsta i kremowa piana. Delikatnie oczyszcza skórę, nie przesusza jej, nie daje uczucia ściągnięcia i, co najważniejsze, nie podrażnia. W składzie nie znajdziemy słowa ''parfum'', bo to płyn bez substancji zapachowych. Czy wolałabym jakiś ekstra zapaszek? Owszem, ale muszę się poświęcić dla dobra swojej skóry. Producent delikatnie przesadził w opisie z ''natłuszczaniem''. Żadnego natłuszczania tutaj nie ma, jest po prostu delikatność i zero negatywnego wpływu na naturalną barierę ochronną. Być może nawet łagodzi podrażnienia, bo po każdym wyjściu z wanny czuję, że moje ciało jest jednocześnie odświeżone i otulone. Ponadto brak tu SLS, SLES, parabenów, PEGów, silikonów, parafiny, olejów mineralnych i fosforanów. Produkt czysty jak łza :D. Kupiłam już drugą butelkę, bo tak bardzo mi się spodobał. Polecam go wszystkim wrażliwcom!

Opakowanie to plastikowa butelka w kolorze miętowym z zamknięciem od góry typu zatrzask. Szata graficzna, mimo że skierowana bardziej do dzieci, wpadła mi w oko, bo lubię takie urocze, pomysłowe grafiki ;). Nazwijcie mnie dziecinną, ale tak już mam :D. Całość ma naprawdę bardzo dobrą jakość, którą czuć w rękach. I nawet wolę, kiedy nie ma pompki. Wylewanie płynu na gąbkę prosto z butelki jest dla mnie wygodniejsze. Pojemność to 500ml.