Novaja, Regenerujące serum do paznokci `Nawilżenie i odżywienie`

Novaja, Regenerujące serum do paznokci `Nawilżenie i odżywienie`

Serum regenerujące do paznokci dzięki bogatej w składniki odżywcze recepturze, kompleksowo pielęgnuje paznokcie i skórki wokół nich. Aktywny kompleks olejków naturalnych z mirry, bawełny, migdałów i kiełków pszenicy intensywnie regeneruje, chroni i wzmacnia płytkę paznokciową. Dzięki witaminom A, E, F i C, serum zapobiega pękaniu otaczającego paznokcie naskórka, wspiera odpowiednie nawilżenie i aktywnie poprawia ich wygląd. Wskazania: Kompleksowa pielęgnacja i ochrona płytki paznokcia oraz otaczającego go naskórka.

odżywki do paznokci
wzmacniające, regenerujące

NovaJakość

To serum kupiłam przez przypadek w aptece, tylko dlatego, że akurat nie było tego, które chciałam.
Jeśli chodzi o działanie, to większość tego typu produktów ma dość podobne składy, głownie oparte na olejach, a więc i podobne działanie. Różnią się głównie formą - olejek , krem itd.
Równie dobrze możnaby użyć kropelki gotowego olejku, czy oliwki do ciała, ale takie serum, jak to, ma o wiele wygodniejsze opakowanie, pędzelek i konsystencję - nie jest aż tak tłusta jak olejek, ani tak gęsta, więc znacznie łatwiej się rozprowadza i wchłania. I jednak tu występuje mix olejów i zawartych w nich witamin, więc nie trzeba mieszać samemu ;).
Ma przyjemny, delikatny zapach.
Jeśli chodzi o działanie to uważam, że jest dobre. Ma szansę wzmocnić paznokcie , trochę gorzej ze skórkami.
Ja używam tylko na noc. Na dzień nie widzę sensu - tak często myje się dziennie ręce, że serum od razu zostałoby zmyte. A w nocy ma szansę zadziałać. Nakładam pędzelkiem (który też dozuje idealną ilość produktu) i wmasowuję w paznokcie i skórki.
Jak to w wypadku takich preparatów ważna jest cierpliwość i systematyczność.
Efekt to mocniejsze i bardziej odporne na złamania paznokcie.
Niesamowita jest wydajność. 7 ml starczyło mi na bardzo długo.

Zaskakujące odkrycie

Uwielbiam testować nowości dlatego po szybkim sprawdzeniu składu zdecydowałam się na zakup.
Jak się okazało był to strzał w 10!
Za pomocą serum leczyłam moje paznokcie (serio były we wręcz agonalnym stanie) po hybrydzie. Starałam się go używać kilka razy dziennie, ale jestem bardzo zabieganym człowiekiem i czasem udawało mi się nałożyć serum tylko na noc.
Pierwsze efekty zauważyłam już po tygodniu-paznokcie stały się nieco twardsze, produkt pomógł też na skórki! Później było już tylko lepiej. Obecnie skończyłam pierwsze opakowanie i cieszę się, że zdecydowałam się na zakup, bo jeśli nie znajdę nic ciekawszego, to chętnie wrócę tutaj