Republika Mydła, Krem do twarzy i ciała `Green Touch`

Republika Mydła, Krem do twarzy i ciała `Green Touch`

Zielona moc roślin! Prezentujemy krem do twarzy i ciała z bogatym zapleczem specjalnie wyselekcjonowanych, aromatycznych olejów: olej konopny posiada właściwości łagodzące i przeciwzapalne, oleje z nasion pietruszki i kolendry działają antybakteryjne, zmniejszają ilość zaskórników, poprawiają koloryt skóry. Zestaw idealny dla cery tłustej, problematycznej. Zapach ziołowy, z przeważającą nutą nasion kolendry.

Masło Shea: Baza naszego kremu. Pełni funkcję naturalnego filtra przeciwsłonecznego, co czyni je surowcem idealnym na lato i na zimę, doskonale komponując się z resztą składników zawartych w naszym kremie. Masło jest niezwykle bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, które przyczyniają się do nawilżania i natłuszczania skóry, pomaga w redukcji zmarszczek, które powstają głównie wtedy gdy nasza skóra jest sucha i odwodniona. Mimo, że masło jest konsystencji stałej, nie pozostawia tłustej warstwy na skórze. Długo pozostaje w głębszych warstwach skóry, nie zapycha i śmiało może być stosowane nawet przez osoby o bardzo delikatnej cerze.

Olej konopny: Coraz częściej wykorzystywany do produkcji kosmetyków i wcale nas to nie dziwi. Nasz olej powstaje w lokalnej tłoczni z nasion pochodzących od lokalnych dostawców. Tłoczony na zimno, niefiltrowany, dzięki temu jest bardzo bogaty w składzie. W prawie 80% składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych, głównie omega-6 i omega-3, które zachowują idealną proporcję 1:3. Dzięki obecności ważnych substancji biologicznych, takich jak: canabinol, tokoferol i terpenol, posiada właściwości przeciwzapalne, antyoksydacyjne oraz antyseptyczne. Olej konopny jako jeden z niewielu olejów wykazuje skuteczne działanie w walce z różnymi problemami skórnymi: egzemy, łuszczyce czy atopowe zapalanie skóry. Chroni skórę przed zanieczyszczeniami i mrozem. Dla kogo? Dla każdego! Tak naprawdę jest to olej, który świetnie sprawdzi się przy każdym rodzaju skóry. Rekomendujemy szczególnie do cery problematycznej, z tendencją do trądziku, mieszanej, tłustej i suchej.

Olej z nasion pietruszki: Olej o pięknym, ziołowym aromacie pietruszki. Nie mogło go tu zabraknąć. Bogaty w kwasy tłuszczowe: linolowy (odpowiedzialny za wyrównanie kolorytu skóry oraz regulujący wydzielanie sebum), oleinowy (regulujący pracę gruczołów łojowych). Posiada właściwości bakteriostatyczne, przeciwzapalne oraz ściągające. Podobnie jak olej z kolendry pomaga pozbyć się przebarwień na skórze wywołanych przez trądzik, czy promienie słoneczne. Olej z nasion pietruszki polecany jest przy pielęgnacji skóry pod oczami oraz do cery naczynkowej.

Olej z nasion kolendry: 3 słowa: aromatyczny, ziołowy, odprężający. To właśnie jego zapach przebija się w naszym kremie Green Touch. Olej o właściwościach podobnych do oleju konopnego, wykazuje działanie przeciwzapalne oraz antybakteryjne. Reguluje pracę gruczołów łojowych, przyczynia się do zmniejszenia zaskórników przez co polecany jest do cery problematycznej, z niedoskonałościami, przebarwieniami.

Skwalan roślinny z oliwy z oliwek: Skwalan jest substancją aktywną w postaci olejku będącego składnikiem ludzkiego sebum. Pełni funkcję transportu składników aktywnych w głąb skóry. Silny antyoksydant. Chroni przed promieniowaniem UV. Jest hipoalergiczny i bardzo dobrze tolerowany przez osoby, które borykają się z uczuleniami na oleje naturalne.

Witamina E: Pomaga chronić naszą skórę przed wolnymi rodnikami, które powstają głównie w wyniku niekorzystnego działania promieni UV. Naturalny konserwant kosmetyków. Przyspiesza gojenie się ran.

uniwersalne
tłusta, trądzikowa