Ewa Schmitt, Grzebień do włosów `Jony srebra`

Ewa Schmitt, Grzebień do włosów `Jony srebra`

Akcesoria do włosów z kolekcji Infusion Ag+ to profesjonalne produkty do pielęgnacji z jonami srebra, które stanowią naturalną barierę biologiczną.

Srebro stosowane jest powszechnie jako uniwersalny środek leczniczy z uwagi na szerokie spektrum działania przeciwko patogenom takim jak bakterie, wirusy, grzyby czy pierwotniaki. Poza zwalczaniem drobnoustrojów wpływa na pracę gruczołów łojowych i zapobiega stanom zapalnym skóry.

Ma również działanie antyseptyczne, dzięki czemu na przedmiotach pokrytych srebrem nie rozwijają się bakterie. Ta unikatowa właściwość została wykorzystana w naszej kolekcji Infusion Ag+, która wyróżnia się spośród innych i jest wyjątkowo bezpieczna.

Lekki grzebień o nowoczesnym kształcie idealnie trzyma się w dłoni. Rozmiar dopasowany tak, aby czesać włosy zarówno krótkie jak i długie. Delikatnie zakończone ząbki w połączeniu z dobroczynnym działaniem jonów srebra to idealna pielęgnacja nawet dla bardzo wymagającej skóry głowy.

grzebienie
Wykonanie
plastikowe

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

• Trwałość / wykonanie: 5
  • Design produktu: 5

Różowy grzebień

Grzebień posiada jony srebra, które mają wydzielać się na ząbkach przez 3 lata czyli długi okres. Srebro znam z działania przeciwwirusowego, przeciwbakteryjnego, przeciwzapalnego i przyspieszającego gojenie ran. Przyznam, że zaciekawiło mnie to, ale nie ta właściwość zadecydowała o zakupie. Grzebień jest bardzo lekki, niewielkich rozmiarów. Dla mnie to zaleta, bo potrzebuję go tylko do czesania przedziałka. Nie wyobrażam sobie czesania nim całych włosów, trwałoby to po prostu za długo. Powierzchnia czesząca jest jednak wystarczająca bym mogła swobodnie czesać przedziałek. Ząbki są zaokrąglone dzięki czemu nie niszczą ani nie wyrywają włosów. Gładko po nich sunie. Dołączona rączka pozwala na wygodne użytkowanie a także włożenie go np. do stojącego organizera na kosmetyki. Różowy kolor zdecydowanie wyróżnia się na tle innych grzebieni. Z chęcią pożegnałam swój stary grzebień do przedziałka na rzecz tego. Wracając jeszcze do jonów srebra - nie widzę ani nie czuję na swojej skórze głowy różnicy, niemniej moja skóra głowy nie jest specjalnie problematyczna. Myślę, że srebro na przedmiotach codziennego użytku, do których należy grzebień, ze względu na swoje właściwości antysceptyczne, może być przydatne, szczególnie gdy zabieramy go ze sobą poza domem. Zaopatrzyłam się w kolejne dwa na zapas.