Stara Mydlarnia, Argan, Foot Cream (Krem do stóp)

Stara Mydlarnia, Argan, Foot Cream (Krem do stóp)

Aksamitny krem do stóp z olejem arganowym przeznaczony do skóry suchej, szorstkiej i nadmiernie rogowaciejącej. Dzięki zawartości 20% mocznika krem złuszcza martwy naskórek, pozostawiając skórę jedwabiście miękką. Szlachetne masło Karite oraz złocisty olej arganowy w naturalny sposób ograniczają utratę wody z naskórka, poprawiając tym samym kondycje skóry. Receptura wzbogacona została o witaminy C i E znane ze swoich właściwości pielęgnacyjnych.

Przeznaczenie: Do skóry suchej i zniszczonej.

Zastosowanie :Wmasować krem w stopy, pozostawić do wchłonięcia.

Składniki aktywne:
~Olej arganowy - wytwarzany jest z nasion drzewa arganowego Argania Spinosa metodą tłoczenia na zimno - zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, kwas linolowy oraz witaminę E. Chroni skórę przed utratą wody, wygładza, ujędrnia i odżywia. Działa przeciwzapalnie i wzmacniająco. Przeznaczony również do skóry dojrzałej i starzejącej się, gdyż ma właściwości antyoksydacyjne i opóźnia pojawianie się zmarszczek.

~Masło Shea - wytwarzane z orzechów drzewa masłowego. Posiada właściwości gojące, odżywcze i regenerujące, działa odmładzająco i nawilżająco, nie wywołuje podrażnień.

~Mocznik - jest substancją naturalnie występującą w organizmie, powstaje w wyniku przemiany białek. Stanowi jeden ze składników NMF czyli naturalnego czynnika, który odpowiada za utrzymanie właściwego nawilżenia warstwy rogowej naskórka. Mocznik wykazuje działanie typowo nawilżające, zmiękczające oraz ułatwiające przenikanie składników aktywnych do głębszych warstw skóry.

~Witamina E - wzmacnia jej barierę ochronną, zmniejszając wrażliwość na promienie UV.

zapachowa
w tubce
bogate
sucha, odwodniona, popękana
kremy do stóp
wygładzające, złuszczające, na popękaną skórę, regenerujące, nawilżające

Król kremów do stóp

Myślałam, że recenzentki Wizaż.pl miały do czynienia z tym kremem i byłam zaskoczona, że nikt go nie zrecenzował. To będę pierwsza :)
Moi drodzy mam zaszczyt przedstawić wam króla kremów do stóp. Do tej pory testowałam po nim i przed nim mnóstwo kremów do stóp i żaden nie zdetronizował obecnego władcy :P Pogromca zrogowaciałego naskórka, co bezwzględnie rozprawia się z suchą skórą.
Skład wegański i naturalny zapakowany w ciemną elegancką tubkę. Tubka ma jeden minus - trudno wyciska się z niej resztki produktu, ale ja rozcinam opakowanie i mogę spokojnie zużyć kosmetyk do końca. 100 ml wystarczyło mi na ok. 2 miesięcy codziennego użytkowania.
Jest to dość treściwy kosmetyk. Powiedziałabym, że jest to lekkie masło. Ma miły delikatny zapach. Po nałożeniu zostawia cienką odżywczą warstwę. Jeśli używacie tego kremu latem i nakładacie na stopy klapki, to będziecie się ślizgać, więc ostrożnie stawiajcie kroki ;) Kremu nakładam raczej sporą ilość, więc to też może być przyczyną ślizgania się :P
Mogę powiedzieć, że produkt pomógł mi naprawić to, co sama zniszczyłam stosując złuszczające skarpetki do stóp (te dawały efekt ładnych stóp, ale potem bardzo naskórek jeszcze szybciej narastał). Krem zregenerował mi skórę, mocno zmiękcza (zwłaszcza zgrubiałe fragmenty stóp), zostawia ją nawilżoną i odżywioną. Po tym kremie mocno rogowaciejące pięty zaczęły wyglądać ładnie. Krótko mówiąc - spełnił moje oczekiwania w 100 % a było to wyzwaniem, zważywszy na kiepski stan mojej skóry. Efekt pięknie wypielęgnowanych stóp zauważyłam po 2-3 tygodniach stosowania produktu.
Cena wydawała mi się trochę wygórowana, ale z perspektywy czasu i kasy poświęconej innym kremom, które nie dały mi takiego efektu powiem, że 24-26 zł za 100ml to nie taka straszna cena.
Przetestuję jeszcze max 2 produkty, ale tylko po to by pewnie utwierdzić się w przekonaniu, że Stara Mydlarnia Argan - krem do stóp jest najlepszy do tej pory. Na pewno wrócę po niego. A może się zaskoczę ? ;)
Polecam wam choćby to przetestowania.