Eau Thermale Avene, Eau Thermale (Woda termalna w spray`u)

Eau Thermale Avene, Eau Thermale (Woda termalna w spray`u)

e-ZikoApteka.pl
9480 opinii
e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

Woda termalna z Avene w aerozolu to naturalnie kojąca woda dla skóry wrażliwej. Woda ze źródła Avene jest jedyną wodą pobieraną ze źródła w warunkach sterylnych w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym. Dzięki temu, woda termalna z Avene, zachowuje w całości właściwości źródła termalnego: kojące, łagodzące podrażnienia, działające przeciw wolnym rodnikom. Jest on dostępna pod postacią aerozolu, rozpylanego za pomocą azotu, który jest gazem obojętnym dla środowiska naturalnego, niepalnym i nieszkodliwym dla warstwy ozonu. Woda termalna z Avene jest nieodzowna dla wszystkich osób ze skórą wrażliwą. Jest to naturalny produkt, którego wszystkie właściwości zostały zachowane dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii.

wrażliwa
łagodzące, nawilżające, odświeżające
tonizowanie twarzy
w sprayu
płyn

U mnie się nie sprawdził

Niestety ale muszę dać jedną gwiazdkę temu kosmetykowi. Próbowałam używać na włosy i twarz. W różnych konfiguracjach. Na włosach nic nie daje, a na twarzy pogarsza wygląd cery. Zużyłam dużą i małą butelkę. Testowałam na wszystkie sposoby o różnych porach roku. Jestem na nie.

Bardzo fajna!

Wodę termalną bardzo lubię, tej marki miałam pierwszy raz i również przypadła mi do gustu. Odświeża, nie narusza makijażu, zbiera sebum jednocześnie nawilżając. Jedynie na minus, to rozpylacz, który dość średnio rozpyla, nierównomiernie. Nie wiem czy jest tak we wszystkich opakowaniach czy tylko moim.

Cudowna woda :D

Ktoś niżej napisał, że to tylko dodatek do pielęgnacji i nie zastąpi kremu nawilżającego i ja się z tym bardzo zgadzam. To dodatek, ale jaki przyjemny! Pierwszą wodę odebrałam sobie w superpharmie za punkty i potem już przepadłam. Uwielbiam ją. Ale przyznaję, nie używałam nigdy wody innej firmy, niż Avene. Po prostu nie zmieniam czegoś, co mi odpowiada.

Mgiełka cudownie odświeża. W moim odczuciu również łagodzi - jeśli macie np. jakiś silniejszy żel do mycia twarzy, który zostawia skórę naciągniętą, to ta woda świetnie się nadaje do uspokojenia cery. Używam jej jako tonik, w ciągu dnia gdy są upały, ale też rano pod krem z spf, żeby nie obciążać skóry dodatkową warstwą kremu (cera mieszana).

Pod spf sprawdza się świetnie, spryskuję wtedy twarz obficie i czekam, aż się całkowicie wchłonie.

Mgiełka jest wydajna, nie ma żadnego zapachu. Dla mnie to takie ciasteczko do kawy, bez której pielęgnacja się spokojnie obejdzie. Ale po co :D

Pozycja obowiązkowa!

Wody termalne są ze mną od zawsze, odkąd miałam okazję pracować na wakacje w drogerii (2010). Chociaż przeważnie były to wody z Vichy i La Roche Posay, to nie raz miałam także mini wersję Avene w torebce. Zwłaszcza w lato, nie rozstawałam się z nimi - no chyba, że kolejne opakowanie wypsikałam na amen ;)
Opakowanie większe (150ml) wygrałam w jakimś konkursie i bardzo ucieszyłam się z tego faktu. Jest ze mną do dziś a minęło już kilka dobrych miesięcy. Jest bardzo wydajne, choć nie ukrywam - używam kiedy moja skóra potrzebuje instant odświeżenia i nawilżenia.
Nie jest to dermokosmetyk, który zastąpi nam pielęgnację. Jest to uzupełnienie. Ale niekiedy bardzo przydatne uzupełnienie.
Woda Avene w kilka sekund koi i nawilża. Ja stosuję ją gdy akurat nie mam toniku pod ręką, lub często w ciągu dnia, także na makijaż, gdy czuję, że moja skóra pragnie odświeżenia. W upały - nie ma nic lepszego! Tak samo po przebywaniu na słońcu. Może nie jest to balsam po opalaniu, ale pierwsze co ukoi nam skórę po "kąpieli słonecznej". Woda termalna to must have cery wrażliwej.

woda

Woda termalna to po prostu woda w sprayu. co tu dużo mówić, jeżeli ktoś ma skórę wrażliwą, to wie, co potrafi zrobić taką chłodna mgiełka na ciele.

Ja używam jej, kiedy korzystam z kwasu hialuronowego. Po toniku nakładam od razu serum z kwasem hialuronowym, a potem porządnie spryskuję twarz woda termalną. W ten sposób kwas hialuronowy wchłania wgłąb skóry wodę, a skóra będzie jędrna, nawodniona i będzie wyglądać zdrowo.

Na pewno tę wodę wyróżnia to, że atomizer nie pluje wielkimi kroplami, jak np. produkty La Roche Posay.

Niezbędna

Mam skórę dojrzałą, atopową, skłonną do podrażnień. Woda termalna z Avene jest ze mną od zawsze. Lubię ten moment rozpylenia jej na twarz i efekt ukojenia. Używam jej zamiast toniku. Opakowanie klasyczne dla wód termalnych, rozpyla delikatną mgiełkę. Nie jest tania, ale warto.

Fajny

Lubię stosować w upalne dni. Woda fajnie łagodzi podrażnienia na przykład po goleniu. Stosuje również zamiast toniku po oczyszczeniu twarzy. Produkt fajnie chłodzi. Szybko się wchłania. Doza produkt jest odpowiednia, nie ścieka z twarzy.

Używam od kilku lat

Mam mega wrażliwą skórę, jeżeli chodzi o wodę - po umyciu twarzy - suchosć, zaczerwienienie. Wtedy szybko spryskuje twarz wodą termalna AVENE i... ulga!!
Mega nawilża, uspokaja. Jest neutralna w smaku i zapachu. POLECAM!

Nie przekonała mnie

Przyznam , iż z tego typu produktem miałam do czynienia po raz pierwszy. Zazwyczaj do odświeżenia zwłaszcza latem używam toniku bądź wody micelarnej .
Co do produktu marki Avène , zrobiłam sobie prezent i postanowiłam spróbować. Przekonały mnie pozytywne opinie oraz czołowa marka .
Wodę stosowałam zamiast toniku po oczyszczeniu twarzy .
Niestety mnie nie zachwyciła. Po pierwsze forma sprayu nie jest praktyczna , ale to drobiazg.
Co do działania jest żadne . Nie robi nic oprócz tego , że wysusza skórę i pozostawia nieprzyjemne uczucie . Zwykły tonik jest lepszy .

POLECAM

BARDZO POLECAM
MAM PROBLEMY Z PRZESZUSZANIEM SIE SKÓRY TA WODA SPRAWIA ZE SKÓRA JEST NAWIZLONA BRAK ZACZERWIENIENIA . POLECAM DLA OSÓB KTÓRE MAJĄ PROBLEMY Z ATOPOWYM ZAPALENIEM SKÓRY

Cudowna świeżość

Produkt ten dostałam w prezencie, choć początkowo sceptycznie nastawiona, gdyż nigdy wcześniej nie używałam takich kosmetyków. Jednak spróbowałam!
Nie żałuję. Stosuję mgiełkę po dokładnym zmyciu makijażu, ta delikatna bryza nadaje świeżości i powoduje lepsze wchłanianie się mojej pielęgnacji.
Jak najbardziej mogę polecić jako świetny dodatek.

Hit!

Zdecydowanie mój hit. Mam wrażliwą i skłonną do podrażnień skórę, szukałam kosmetyku który będzie łagodził i działał odświeżająco. Najlepiej sprawdza się ta woda, używam jak tylko czuję potrzebę czy widzę jakieś zmiany, przesuszenia na skórze. Łagodzi swędzenie, pieczenie, skóra po użyciu jest miękka. Używam także po depilacji i po demakijażu zanim pójdę spać.