Almania, Czepek jedwabny

Almania, Czepek jedwabny

Zabezpiecza włosy zapobiegając ich puszeniu, kruszeniu i rozdwajaniu końcówek. Gładka struktura satyny jedwabnej przyczynia się do wygładzania łusek włosów poprawiając ich wygląd. Pozytywne właściwości jedwabiu zapewniają równowagę skóry głowy, a spanie w naszym czepku jest zwyczajnie wygodne, ponadto zapobiega plątaniu się włosów i powstawaniu kołtunów.

Nasz satynowy czepek z jedwabiu polecamy szczególnie posiadaczkom włosów kręconych.

inne
Wykonanie
naturalne włosie

Trwałość / wykonanie:
Design produktu:

• Trwałość / wykonanie: 4
  • Design produktu: 5

Udany zakup

Do zakupu tego czepka przymierzałam się bardzo długo ze względu na jego cenę. Długo o nim marzyłam, potem zaś nie wiedziałam, czy wybrać turban czy czepek i jaki kolor. W końcu zakupiłam czepek, bo bardzo podobał mi się wizualnie.
Jest to takie małe dzieło sztuki - uszyty z największą dbałością o szczegóły, z tyłu luksusowe marszczenie z gumką, by dopasować obwód do głowy i wiązanie z przodu.
Obawiałam się, że będzie spadać z głowy podczas snu a maszczone wiązanie odbijać się na czole oraz, że będzie mnie cisnąć i że nie będę umiała zasnąć z "czymś" na włosach. Żadna z moich obaw się nie potwierdziła - wszystko to kwestia wprawy. Teraz uważam nawet, że jest on wygodniejszy niż jedwabna poszewka.
Jedyne minusy to zawsze te same, jak w przypadku jedwabnych rzeczy - wysoka cena, częste pranie, by utrzymać w czystości, łatwo się potem gniecie i po 1 praniu nigdy już materiał nie błyszczy tak jak "od nowości". A piorę zawsze według instrukcji i w odpowiednich detergentach do tego przeznaczonych. Nie wystarczy go wrzucić do pralki i wysuszyć na sznurku, pranie jest kłopotliwe, bo trezba się z tym "nacackać". Trudno się też prasuje, nie bez przyczyny używane turbany zawsze wyglądają jak wyjęte psu z gardła ;).
Co do efektów na włosach to nie zauważyłam żadnych spektakularnych. Plączą się jak zawsze, nie zachowują kształtu po nocy, nie są przez to zdrowsze, ani nic z tych rzeczy. Ale na pewno nie są po takich nocach z czepkiem w gorszej kondycji - jak mogłyby być bez niego. To uspokaja mnie na tyle, że uwielbiam w nim spać.

• Trwałość / wykonanie: 5
  • Design produktu: 5

Przydatny

Mam falowane włosy, które potrzebują nocnej ochrony przed splątaniem.
Czepek bardzo ładnie wykonany, należy jednak pamiętać, by prawidłowo go używać - śliską stroną do wewnątrz. To właśnie ona minimalizuje tarcie i jest delikatna dla naszych kosmyków.
Mam kolor czarny i używam go od ponad roku. Spisuje się doskonale i wygląda idealnie. Piorę go w ekologicznym płynie do delikatnych tkanin i nadal wygląda jak nowy.
Posiada bardzo przydatną regulację obwodu.