Clarins, Beauty Flash Balm (Maseczka upiększająca)

Clarins, Beauty Flash Balm (Maseczka upiększająca)

Nawilża, wygładza i napina skórę, redukując zmarszczki i drobne linie. Skóra jest miękka i gładka, a cera wypoczęta i pełna blasku.

tłusta, mieszana, normalna
klasyczne
rozświetlające, nawilżające, wygładzające, oczyszczające
w tubie

Nie podzielam zachwytów

Kupiłam sobie kiedyś opakowanie tego kremu/maseczki po wszechobecnych zachwytach. Niestety ja zachwytu nie podzielam.
Opakowanie jak najbardziej na plus, miękka tuba jest zawsze dobrym rozwiązaniem, aby dało się kosmetyk zużyć do końca. Konsystecja średnio gęsta, dobrze się wsmarowuje, aczkolwiek zapach mi sie nie podoba wcale.
Stosowałam jako maskę - po starciu nadmiaru z twarzy po jakiejś pół godzinie efektu nie widziałam absolutnie żadnego, a w międzyczasie męczyłam się mając tą zbyt dużą ilość na buzi, bo miałam wrażenie mega obciążenia. Próbowałam stosować jako krem, ale działanie nawilżające jest żadne. Po prostu w mojej ocenie ten produkt nie robi nic. Zużyłam, ale nigdy nie zobaczyłam efektów, jakie producent obiecuje i na pewno nie kupię więcej.

Bardzo dobra

Zalety:
+ cera nabiera blasku
+ skóra jest wypoczęta
+ drobne zmarszczki są wygładzone
+ rysy twarzy jakby ulegają wygładzeniu
+ pory stają się mniejsze

Wady:
- jest droga i niestety nie jest wydajna

Nigdy więcej...

Kremy, peelingi i maseczki są kwestią indywidualną. Moja cera z tłustej, trądzikowej przeszła w mieszaną, czasami nawet bardzo przesuszoną na policzkach (szczególnie w okresie jesień-zima). Zatem maseczki staram się dobierać nad wyraz ostrożnie. Maseczka ma postać kremu o jasno-beżowym zabarwieniu. Jej zapach określiłabym jako mydlany, dla mnie niezbyt przyjemny. Osobiście uważam, że maseczka nie spełnia żadnej z obietnic producenta. Dla mojej cery jest całkowicie neutralna w działaniu. Maseczka zostawia po sobie lepką i tępą warstewkę, przez co konieczne jest ponowne umycie twarzy. Na szczęście nie zapycha, a co za tym idzie, nie pogarsza stanu cery. Opakowanie jest poręczne i wygodne. Łatwo z niego wydobyć resztki produktu.

Ilość zużytych opakowań: 1: 50 ml

Nie zachwyciła mnie, produkt wyłącznie rozświetla.

No cóż... polubiłam tę markę, więc na tak chwalony produkt napaliłam się jak szczerbaty na suchary.

Stosowanie jej jako maseczki w moim przypadku to nieporozumienie, zero nawilżenia czy upiększenia. Jako rozświetlająca baza pod makijaż jest ok, ale poza rozświetlenie nic więcej nie robi. W obecnej chwili zakup flash balm oceniam jako stratę pieniędzy, być może za jakiś czas lepiej ją ocenie, dlatego jeszcze poczekam z oddaniem jej.

Osobom o wrażliwej, skłonnej do zapychania cerze radzę uważać na ten produkt i nie kupować w ciemno, u mnie kilka razy podrażniła policzki i spowodowala krostki. Dwa razy połączyłam ją z olejkiem Clarinsa i mocno podrażniła mi ta mieszanka skórę, chociaż oba produkty są z tej samej firmy; kiedy dodaję ten olejek do innych maseczek lub kremów jest ok.

Tym razem produkt Clarins mnie rozczarował. Odejmuję gwiazdki za zapychanie, podrażnienia i brak innego działania poza rozświetleniem. Dla mnie to wyłącznie rozświetlająca baza pod makijaż, niestety taka, która potrafi zapchać.

Nie rozumiem zachwytów

Po przeczytaniu samych ochów i achów na jej temat zapragnęłam ją koniecznie mieć. Zamiast spróbować najpierw próbki to ja połakomiłam się na normalne opakowanie.

Początkowo myślałam, że ze mną coś nie tak, kiedy po jej zastosowaniu na wszelakie sposoby nie widziałam w lustrze żadnego działania, nie mówiąc już o upiększeniu.

Próbowałam jako normalną maseczkę, którą zmywałam po 20 minutach, próbowałam nakładać na całą noc, próbowałam jako bazę pod podkład i zawsze to samo: zero efektów.

Nie rozumiem jej fenomenu, ani nie upiększa, ani nie nawilża, ani nie rozświetla. Plusem jest to, że chociaż nie podrażnia i nie uczula. Niestety lekko zapycha pory, podkreśla je, zostawia dziwną maź na twarzy, podkład się strasznie roluje. Jest dość wydajna niestety.

Producent obiecuje, że "rozpromienia" cerę, rozjaśnia ją, ożywia i wyrównuje naturalny koloryt, wygładza drobne zmarszczki, zmiękcza i nawilża. Lekko napina i kontur twarzy: skóra odzyskuje jędrność i gładkość, daje efekt mini-liftingu - nie zauważyłam kompletnie żadnego takiego działania.

Ot, zwykły krem nakładany na twarz. Dla mnie strata czasu i pieniędzy.

rzeczywiście upiększa

Maseczka spełnia swoje zadanie. Używam ją na kilka sposobów: albo zostawiam na noc, albo nakładam na 15-20 minut, albo stosuję jako bazę pod makijaż. We wszystkich przypadkach sprawdza się doskonale.

Po jej użyciu skóra jest miękka, nawilżona, rozjaśniona. Zmarszczki są delikatnie wygładzone. Pory są zakamuflowane. Idealnie odżywiona skóra. Makijaż wygląda świetnie i zdecydowanie dłużej się trzyma.

Maseczka ma przyjemną, kremową konsystencję. Nie powoduje podrażnień czy zapychania skóry. Dodatkowo ma łądny zapach, który uprzyjemnia stosowanie.

Używam tego produktu od: dwóch lat

Fajny hit

Bardzo lubie maseczki do twarzy,lubie je testować na sobie.Tym razem wybór padł na markę Clarins.

Maseczka ma ładny zapach,kremową konsystencję i ....ciekawe działanie,a mianowicie:

-stosowanie sprawia przyjemność i realaks jak w spa
-odrazu dodaje skórze blasku
-napina cerę
-rozjaśnia
-cera staje się wypoczęta

Jednym słowem ciekawy produkt i wart przetestowania.

Używam tego produktu od: 1miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Szkoda ze tak późno go odkryłam!!!

Szykuje powoli kosmetyki ktorych uzyje w swoim makijażu ślubnym. Mam tłusta cerę, rozszerzone pory na policzkach, jednym slowem cera problematyczna, dlatego tez ciezko mi dobrac kosmetyki. Wynalazlam w internecie makijarz, pod ktory zastosowany byl Flash Balm -i REWELACJA! Pieknie napina skórę PRZEZ CAAAALY DZIEN :) Czuję się jakbym miala makijaż wart tysiace. Dodaje klasy. Polecam aby nalozyc i go "nosić", nie splukiwac ;)Nakladam Flash Balm, pozniej revlon matujacy, puder Pease bambusowy, Pupa 4 sun do podkreslenia policzkow i owalu.

Warto kupić

Początkowo nie byłam przekonana do tej maseczki, ponieważ za szybko ją zmywałam i stosowałam na noc, gdzie efektów nie było widać.
Postanowiłam zająć się moją skórą kompleksowo.
Peeling + maseczka ok. 20 minut, po czym zmywam wodą, tonizuję skórę, aplikuję krem na twarz+ pod oczy.
Cały ten zabieg przynosi bardzo udane rezultaty, makijaż faktycznie łatwiej wykonać, podkład lepiej się nakłada, lepiej trzyma.
Jeśli chodzi o samo działanie maseczki- uważam, że działa typowo upiększająco (zewnętrznie).

+ Ożywia skórę (jakby pobudzała mikro krążenie), cera wygląda świeżo, zdrowo, promiennie.
+ Wygładza
+ Zabieg umila przyjemny zapach, osobiście kojarzy mi się z mydełkiem :)
+ Podkład lepiej się nakłada, makijaż dłużej zostaje na miejscu :)
+ Wydajna
+ Dobrze się trzyma skóry, nie spływa

- Brakuje mi nawilżenia, działania odżywczego :(
- Po zmyciu, trochę ściąga skórę
- Cena

Nie mniej jednak warto mieć tą maseczkę, dobrze się sprawdza po nieprzespanej nocy, przed "większym" wyjściem.
Polecam!

Warto ją mieć.

W sumie nie dawałam wiary w jej działanie,mimo to musiałam się przekonać na własnej skórze ;-)
Maseczka ma bardzo przyjemny zapach,nakładam ją głównie na noc.
Rano twarz się po prostu bardziej wypoczęta,niweluje szarość,nadrabia za mała ilość snu.
W moim przypadku nie sprawdza się pod makijaż,co mi zupełnie nie przeszkadza.

Używam tego produktu od: 2012
Ilość zużytych opakowań: 2 standardowe

Tylko pod makijaż!

Po latach opierania się i niedowierzania pozytywnym recenzjom, postanowiłam kupić Beauty Flash Balm. Po raz pierwszy zdecydowałam się użyć produktu jako maseczki i byłam zawiedziona. Poza pięknym, brzoskwiniowym zapachem produkt okazał się niewydajny i nieskuteczny. Twarz po zmyciu maski nie była ani bardziej nawilżona, ani odżywiona - nie polecam używania jej w ten sposób.
Skąd więc 5 gwiazdek? Otóż produkt genialnie sprawdza się jako baza pod makijaż przed wielkim wyjściem. Ważny jest tutaj sposób aplikacji: ja zazwyczaj nakładam na czystą twarz lekkie serum (np Caudalie Vinoperfect), a następnie wklepuję maseczkę partiami w twarz. Jeśli wklepałam maseczkę w policzek, natychmiast na ten policzek aplikuję podkład (Giorgio Armani - Lasting Silk UV) - to bardzo ważne, nie można pozwolić by produkt stopił się z naszą twarzą, ponieważ wtedy wszystko się zroluje. Efekt za to jest niesamowity! Twarz jest wygładzona, pory zmniejszone, rysy wygładzone. Co więcej makijaż naprawdę trzyma się o wiele dłużej, żadna dedykowana pod podkład baza nie zapewniła mi nigdy tego efektu. Wspaniałe jest również to, że po długiej nocy, gdy zmywam makijaż moja twarz jest wypoczęta, odżywiona i uspokojona - nie ma mowy o jakimkolwiek podrażnieniu, nawet mimo sporej ilości makijażu.
Jestem zachwycona tym produktem i na pewno kupię kolejne opakowanie, maska stosowana jako baza jest bardzo wydajna, więc cena tak nie boli :) Polecam!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego, będą kolejne i kolejne :)

3* tylko za to, że ją lubię

Muszę się zgodzić z poprzedniczką - ten produkt niewiele daje. Używam go dokładnie rok, jest już na wykończeniu. Na początku zaskoczył mnie zapach - spodziewałam się czegoś ładnego, a poczułam ot jakieś zioła. Raczej nie tego oczekuje się po kosmetyku selektywnym. Może powinnam zacząć od tego, że na Clarinsa skusiłam się po dobrych doświadczeniach z maseczką Cure Solution z Yves Rocher, która nie wiadomo co robiła, ale w jakiś magiczny sposób upiększała. Po opisach Clarinsa sądziłam, że tu efekt będzie podobny. Niestety - zapach gorszy, efektu upiększającego, nawilżającego nie ma, cena wyższa. Plusem są właściwości łagodzące - dobrze koi skórę po masakrującym błocie z Morza Czarnego (chociaż zwykły żel nagietkowy z Flos-leku robi to lepiej). Nie widziałam cud-działania jako baza. Nie używałam też do końca jako maseczki, najczęściej trochę grubszą warstwą smarowałam twarz i tak zostawiałam, z czasem zaczęłam używać od czasu do czasu zamiast kremu na noc. I ten produkt bardziej właśnie krem przypomina - wchłania się szybko i ma podobne (mało spektakularne) działanie. Myślę, że nawet 3 gwiazdki są oceną zawyżoną biorąc pod uwagę brak jakiś widocznych efektów i cenę. 3 tylko z pewnego sentymentu - przyzwyczaiłam się do Clarinsa i muszę przyznać, że czasem przyjemnie mi się go nakłada, może właśnie o dziwo przez ten dośc nietypowy zapach. Niemniej jednak obiektywnie nie polecam i zdecydowanie odsyłam do boskiej maseczki YR.

Używam tego produktu od: rok