Smashbox, Studio Skin, 15 Hour Wear Hydrating Foundation SPF10 (Trwały podkład nawilżający)

Kategoria

Podkład zapewniający nieskazitelną cerę nawet do 15 godzin. Beztłuszczowa, lekka formuła wzbogacona o filtry przeciwsłoneczne UVA/UVB SPF 10 oraz czą steczki odbijające światło idealnie koryguje wszelkie przebarwienia i niedoskonałości skóry sprawiając jednocześnie, że cera wygląda naturalnie i świeżo przez cały dzień. Zawiera antyoksydanty, witaminy A, E i C, które poprawiają ogólną kondycję skóry. Nie ściera się, nie brudzi ubrań. Odporny na wilgoć.

mieszana, normalna, sucha
kryjące, ochronne, rozświetlające
oil – free / nietłusta, wodoodporna
Krycie
lekkie
z pompką
fluidy

Dziwak

To był bardzo dziwny podkład. Jeden z pierwszych droższych, jaki kupiłam w życiu.
Kolor miałam dopasowany idealnie, świetnie stapial sie z moją cerą. Lecz okropnie ciezko było mi z nim pracować. Podkład momentalnie zastygał, nie mogłam go rozpracować gąbeczką, bo odrywał sie wtedy pod nią i zostawały dziury, jak zastygł tak zastygł bez możliwości nadania drugiej warstwy. Pędzlem jeszcze gorzej.
Czasami udało mi sie całościowo poprawnie nałożyć makijaż, ale w większości to była walka z czasem aby tylko zdążyć przed zastygnieciem.
Po nałożeniu podkład trzymał się calkiem dobrze na mojej tłustej cerze, nie podkreślał rozszerzonych porów.

Nakladanie tego podkładu zniechęciło mnie na tyle, ze już do niego nie wróciłam, a minęło pewnie ze 2-3 lata.

bardzo go polubiłam

Posiadam cerę mieszaną z tendencją do nawrotu trądziku różowatego. Często na policzkach jest zaczerwieniona i przesuszona.

O tym podkładzie słyszałam wiele, głównie z social mediów, ale też od znajomych. Kupiłam miniaturkę w odcieniu 1.1. - idealnie stopił się z moją cerą, a nawet zimą powiedziałabym, że był delikatnie ciemny.

Produkt pięknie się rozprowadza na cerze - palcem, pędzlem jak i gąbeczką. Daje efekt glow, ale nie jak lustro tylko taki ładny naturalny. Czasem nawet go nie pudrowałam i wyglądał przepięknie. Nie podkreśla suchych skórek, nie zapycha, trzyma się cały dzień, a co najważniejsze nie trzeba go dużo aby zakryć zaczerwienienia. Pod koniec dnia wygląda dalej zjawiskowo. Nawet gdy musiałam nosić maseczkę na niego - sprawdził się super. Bez problemu współpracuje z innymi produktami mokrymi jak i suchymi.

Zauważyłam tylko, że trzeba uważać z ilością przy bardzo dużej warstwie może się ważyć i wyglądać nieciekawie.

Najlepszy z najlepszych

Co tu dużo mówić.. Najlepszy podkład jaki miałam w swoim życiu. Efekt drugiej skóry, niezawodny i trwały. Idealny. Testuje wiele podkładów Ale zawsze, zawsze wracam do smashboxa.

na tłustej cerze się nie sprawdził

Jestem rozczarowana. Po tych och i ech jakie wyczytałam w internetach miałam ogromna nadzieję na coś fajnego. Coś co będzie kryło i trzymało się na tłustej cerze nieco dłużej niż tańsze "przeciętniaki".
Trzeba przyznać, że podkład faktycznie bardzo dobrze kryje. Super stapia się z cerą. Odcień 2.1 jest beżowy i nieco bardziej nadaje się na lato, przynajmniej dla mnie. Konsystencja również ok. Dobrze się rozprowadza zarówno za pomocą gąbki jak i palcami. Ma delikatny zapach. Nie oksyduje jakoś mocno.
Niestety u mnie potwornie się warzy już po krótkim czasie. Robi się ciastko na twarzy, które wygląda okropnie. Nie pomaga na to nawet przypudrowanie pudrem transparentnym. Robią się plamy, a pory aż świeca z daleka, tak są podkreślone. Zbiera się też w zmarszczkach mimicznych. Najgorsze jest jednak to, że ten podkład się rozwarstwia, kiedy nakładam na niego korektor.
Jednym słowem 200 zł wyrzuciłam w błoto :(

Bydlęta klękają! Cuda, cuda...!

Chwała Tobie, cześć i dzięki, żeś się mi objawił pod choinką Panie Smashbox! Powinniśmy wszyscy obchodzić dzień wynalezienia tego podkładu jako ogólnoświatowe święto kosmetyki kolorowej. Dla mnie to zjawisko - serio!
Czytałam o tym podkładzie już czas jakiś, oglądałam testy (ten o 35h trwałości też...) i tak się wahałam...bo chciałabym, ale się boję.
Dotychczas zakochana w Lancome (Teint Idole), z wielką (i niespełnioną ze względów brutalnie finansowych) namiętnością do Armaniego (luminous silk), lekkim tropizmem do Diora (Skin Glow) i rozważająca Clinique postanowiłam, że mnie decydować czym się będę upiększać i oddałam swój los, przebarwienia, pierwsze zmarszczki i sińce pod osąd rodzinnej makijażystki. Zaznaczyłam, że ma być (luksusowo!) nawilżająco, średniokryjąco i dla suchy wysuszonej - czyli roszczeniowa ze mnie bestia.
Dostałam Smashboxa (i coś jeszcze, ale to się osobno pochwalę hojnością Tatusia)..i nastał dzień wesoły. Testuję już ponad tydzień (tak wyszło przedwcześnie z tymi wigilijnymi prezentami) i rozzuchwalam się coraz bardziej, coraz agresywniej testuję i naprawdę no nie mam się do czego przyczepić.
Butelka jest ładna i wygodna. Odcień (dla mojej aktualnie wyblakłooliwkowej karnacji) 2.15 w sam raz. Konsystencja okazuje się tym bardziej wydajna im lepiej się tego kosmetyku uczę. Pracuje się z podkładem szybko (bo trochę zastyga) i wygodnie- ja niechlujnie rozprowadzam palcami, ale wypróbowana pierwszorazowo gąbeczka też bardzo spoko. Nic nie dopudrowuję. Czasami dosypię różu, czy się zabawię rozświetlaczem i ładnie się wszystko trzyma. A efekt...no okryty chwałą. NIGDY nie miałam tak sphotoshopowanej buzi jak po tym podkładzie (solo).
Umiejętnie, cienko, precyzyjnie rozprowadzony przede wszystkim , bez żadnych dodatkowych korektorów, zakrywa wszystkie moje brzydkie strony. Przebarwienia po pryszczach, zaczerwienienia, sińce pod oczami- twarz jest jednolita, wyblurowana i nawet rozświetlona. Bałam się zastygającej formuły - byłam pewna, że będę ściągnięta i wszystkie moje suche skórki staną na baczność- nic z tych rzeczy. Bez nawilżającej bazy, bez wybitnie odżywczych, podpodkladowych kremów, mgiełek i fixerów wszystko jest satynowe i po prostu naturalne. Testowałam ten podkład rano i wieczorem, w świetle dziennym i sztucznym, romantycznym i bezczelnie stroboskopowym- zawsze wyglądał ładnie. Zmokłam w nim- utrzymał się. Spałam w nim- cały później zmyłam wacikiem. Przytulany telefon, szalik, serwetka nie zrobiły krzywdy. Jest wszystkoodporny.
Gdybym już koniecznie musiała się do czegoś przyczepić to to, że jakby mi się osadził w porach wokół nosa- no, ale to detal. Dla czepliwych. I zadanie dla mnie, żeby wrócić do dobroczynnych kwasów i sobie te pory przebrzydłe domknąć.
Chwała na wysokościach i w Zagłębiu śląsko-dąbrowskim

Bardzo ładnie wygląda na twarzy!

Podkład Smashbox Studio Skin jest kultowym podkładem z "wyższej półki". Posiada dużą gamę kolorystyczną, a także, w moim odczuciu, sprawdzi się na wielu cerach.

Produkt posiada ciężką, szklaną buteleczkę oraz pomkę. Dostaniemy go w perfumeriach oraz w drogeriach internetowych. Jego cena jest dość wysoka. W zależność od miejsca, w którym go kupujemy, jego cena aktualnie waha się od 150 do 235 zł.

Podkład ma lekką konsystencję. Jest wodnisty. Dobrze wtapia się w skórę, łatwo się rozprowadza. Wykończenie na skórze jest zdrowe. Nie jest to podkład rozświetlający, po prostu pozostawia naturalne glow, nie matuje. Krycie jest dobre, można je dodatkowo budować, nie osiągniemy nim efektu maski. Produkt ten świetnie nadaje się również do mieszania z cięższymi podkładami, w celu uzyskania idealnej konsystencji i wykończenia dla siebie.

Na mojej mieszanej cerze trwałość tego produktu jest średnia. Wystarczająca na co dzień, ale zbyt krótka na wyjścia. Po kilku intensywnych godzinach, podkład ten ściera się i ciastkuje.
Myślę, że znacznie lepiej sprawdzi się na cerach suchych i normalnych. Ja często używam go do mieszania z innymi podkładami, by mieć zagwarantowaną trwałość i lekkość w makijażu.

Lżejszy niż Double Wear, ale też mniej trwały

Rzadko używam podkładów, raczej na jakieś większe wyjścia lub gdy mam sporo niedoskonałości na skórze. Kiedyś używałam codziennie Double Wear, ale postanowiłam przerzucić się na coś lżejszego, mniej inwazyjnego. Czy jestem zadowolona? Średnio.

Na mojej cerze podkład dość szybko się warzy i wyświeca. Niestety nie jest trwały, trzeba go w ciągu dnia poprawiać i nie ma znaczenia, jaką pielęgnację nałożę wcześniej. Nie współpracuje też z moim kremem spf. Ale nie zrozumcie mnie źle, nie uważam że ten podkład jest tragiczny. Niemniej w tej cenie oczekiwałabym czegoś trwalszego, czego nie musiałabym poprawiać na twarzy co dwie godziny. Czy kryje? Tak, daje naturalne krycie i ma dużą gamę odcieni. Ale podobny efekt uzyskiwałam z podkładami za 30-50 zł.

Więc moim zdaniem nie warto przepłacać.

Ostatnio mój ulubieniec

Zamówiłam go z polecenia kilku osób i sprawdza mi się naprawdę super. Nawet z kolorem trafiłam zamawiając przez Internet. Wzięłam 1.1. Jest to w miarę jasny kolor, neutralny. Nie dla mega bladziochów.
Na pewno następnym razem obadam sobie je w perfumerii, bo wolałabym coś bardziej żółtego, ale ogólnie jest ok. Z jakąś zniżką wyszło mi ok.38 euro za niego. Dawno już nie kupowałam podkładów z wyższej półki, bo od lat używam Loreal Fresh Wear, ale stwierdziłam, że zaryzykuję.

Mam cerę mieszaną, w stronę suchej z przetłuszczającą się strefą T i podkład nosi mi się mega komfortowo.
Jest dosyć gęsty i kremowy. Używam ok.3/4 pompek.
Cudownie nakłada się Beautyblenderem.
Krycie jest takie średnie+. Pięknie wyrównuje koloryt skóry i kryje lekkie niedoskonałości, ale nie robi efektu maski i tapety. Nie jest to takie krycie jak np.Double Wear. Ja już też takiego mocnego krycie nie lubię i nie potrzebuję.
Na codzień nawet korektora już przy nim nie używam. A zdarza mi się też mieszać to z innymi podkładami, gdy chcę być był mniej kryjący.

Na skórze wygląda bardzo zdrowo. Pięknie się wtapia. Zostawia delikatnie nawilżone wykończenie. Mimo pudru matującego nie ma polskiego matu, tylko naturalne głów nie mylić z efektem rozświetlenia, bo ten podkład nie daje efektu mokrej skóry.

Bardzo dobrze wygląda nawet na skórze, która ma rozszerzone pory.
Przy maseczce ściera się trochę z nosa. Bez maseczki nie ściera się wcale przez cały dzień. Nic się nie waży, nie roluje. Tylko trzeba uważać z poprawkami. Jak za dużo poprawek w ciągu dnia z to nie będzie wyglądał super dobrze.

U mnie strefa T świeci się trochę po 3/4 godzinach. Wtedy lekko dopudrowuję w pracy i później przez resztę dnia już nie.
O ile przez okres jesień i zima jeszcze lubię takie nie do końca matowe wykończenie, to latem przy cerze mieszanej i tłustej raczej będzie się za mocno świecić.
Także ja już powoli go odstawiam i wrócę na jesień. Latem moja cera źle reaguje na takie nawilżające podkłady i okropnie sie świeci.

Super opcja dla cery normalnych i suchych. Do mieszanych też polecam chociaż nie latem. Przy cerze typowo tłustej może się nie sprawdzić.

Ma bardzo ciężką j szklaną buteleczkę z pipetą. Bardzo ładne, solidne opakowanie.

Cena wysoka ale jakoś mega

Jest to trwały fluid z kolorem który idealny się dopasowuje w skórę twarzy. Fluid robi taki efekt naturalnej twarzy ,bo nie uczula ,nie podrażnia . Bardzo dobrze się wchłania . Skóra ma piękny kolor , jest wygładzona , nawilżona. Fluid jest bardzo wydajny ,starcza na długi czas . Jeśli chodzi o trwałość go na twarzy to trzyma się cały dzień ,nie roluje ,nie robi jakiś efektów ubocznych . Jedyny jego minus to cena bo kosztuje 200 zł . Ale można go dorwać na necie na promocji . Ja tak kupiłam za 160 zł .

Kupiony w: Otrzymałam do testów od marki/producenta

Pokład Smasbox Studio Skin to totalny hit!

Używam tego podkładu od dobrych 5 lat. Pomimo próbowania i testów innych fluidów zawsze wracam do tego. Mam jasną cerę i ciężko dobrać idealny odcień. Mam cerę lekko suchą z tendencją do przetłuszczania w strefie T, podkład trzyma się cały dzień. Nie waży się, nie wyświęca w ciągu dnia. Używam 1-2 pompki do pokrycia całej twarzy. Krycie można budować od średniego do mocnego. Produkt jest do zakupu w drogerii Sephora, jego cena wynosi około 180 zł, ale często można go dostać taniej na promocji. Jest to podkład godny polecenia, polecam go każdemu.

Polecam !

Jest to chyba najlepszy podkład jakiego miałam. Ma średnie to mocnego krycia, ładny zapach, trwałość, wydajność i opakowanie.
Mam cere mieszaną przełuszczająca się w strefie T. Podkład utrzymuje sie super długo nawet do 20h. Jedyny minus to ścieranie się pod okularani czy maseczką ale nie znalazłam jeszcze takiego, który by to przeżył.
Kolory są dostępne od bardzo jasnych to super ciemnych w różnych odcieniach.
Podkład ma ładny zapach to sprzyja używaniu.
Starcza na długo ja używając zawsze przy każdym podkładnie 3 pompek mam już go długo.
Opakowanie jest szklane, nie za duże, fajnie dopasowywuje sie do ręki.
Krycie jest średnie do mocnego zakrywa to co ma zakryć, ale nie jest to "szpachla" bo nadal prześwitują mi moje piegi. Raczej dla osób, które nie mają wielkiego problemu z trądzikiem.

Ulubiony

Uwielbiam ten podkład za lekką formułę, fantastyczność trwałość oraz duży przekrój kolorów!
Krycie można budować, przy czym dokładane warstwy nie tworzą na skórze wrażenia maski. Podkład nie wysusza mojej suchej cery, jeżeli odpowiednią ją pod makijaż przygotuję.
Mój ideał. Jest to podkład, którego nie bałabym się nałożyć na jakąś specjalną okazję, która wymaga nieskazitelnego wyglądu skóry.