Weleda, Damm - Massageol (Olejek dla kobiet w ciązy do masażu miejsc intymnych przygotowujący do porodu)

Olejek do masażu miejsc intymnych to specjalnie stworzony naturalny produkt pielęgnacyjny, przygotowujący ciało kobiety do porodu. Dzięki kompozycji łagodnego olejku migdałowego i bogatego w witaminę E olejku ze skiełkowanych ziaren pszenicy masaż z użyciem olejku poprawia ukrwienie, działa rozluźniająco na tkankę krocza i wspomaga jej elastyczność. Łagodna mieszanka naturalnych olejków eterycznych jest dostosowana do wrażliwego obszaru krocza. Olejek do masażu miejsc intymnych należy stosować regularnie od 34 tygodnia ciąży.
Instrukcja masażu: wskazane jest, aby masaż miejsc intymnych przeprowadzany był trzy do czterech razy w tygodniu i trwał każdorazowo od pięciu do dziesięciu minut. W ramach przygotowań do masażu zaleca się skorzystanie z toalety oraz kąpiel; zwłaszcza przed pierwszymi sesjami masażu; działającą pobudzająco na system krążenia krwi i zmiękczającą tkankę okolicy krocza. Po kąpieli należy zająć wygodną pozycję, rozluźnić się i rozprowadzić na kciuku odpowiednią ilość olejku do masażu miejsc intymnych. Następnie wprowadzić kciuk do pochwy i przesuwać rytmicznie, lekko uciskając ściankę pochwy i wykonując ruch jak wskazówki zegara od godz. 3 do 9 i z powrotem. Z każdym masażem tkanka okolicy krocza i otaczające ją mięśnie będą ulegać rozciągnięciu, czemu będzie towarzyszyć uczucie miękkości i rozluźnienia. Okolicę krocza należy masować do momentu, gdy pojawi się uczucie lekkiego mrowienia. Następnym etapem jest masaż okolicy pomiędzy pochwą a odbytem. Należy masować to miejsce, delikatnie chwytając je pomiędzy kciuk a palec środkowy. Po zakończeniu masażu resztki olejku z okolicy krocza należy zmyć ciepłą wodą. Olejek do masażu miejsc intymnych należy stosować regularnie od 34 tygodnia ciąży.
U kobiet ze skłonnością do przedwczesnych skurczów porodowych należy zaprzestać masażu. W razie wątpliwości dotyczących masażu okolicy krocza skonsultuj się z położną lub lekarzem.

nawilżające, uelastyczniające / na rozstępy, natłuszczające
50-100ml
bez alkoholu, bez parabenów
wrażliwa
pielęgnacja ciała
oliwka / olejek

polecam

Przed pierwszym porodem używałam go do masażu krocza. Jest bardzo wydajny. Ja stosowałam go regularnie od 35 tc, jak poleciła położna i została ponad połowa. Nie podrażnia i ma świetny skład. Do opakowania dołączona jest instrukcja jak wykonywać masaż, więc bardzo duże ułatwienie.
Niestety u mnie nie udało się uniknąć nacięcia, ale wiem, że na to składa się kilka czynników. Mimo wszystko polecam. Bo jak można uniknąć nacięcia to uważam, że warto zrobić wszytko żeby tak było ;-)

Polecam!!

Olejek stosowałam regularnie od 33tc według instrukcji masując. Nie oszczędzałam olejku a została około połowa.
\\nProdukt nie podrażniał, nie powodował żadnych niespodzianek. Podczas stosowania już zauważyłam że skóra jest bardziej podatna na rozciągnięcia. Efekt? Rewelacyjny! Poród bez nacięcia. Położna również była poinformowana o tym aby się starać bez "dodatkowej" ingerencji. Warte swojej ceny!

Warto było!!!!

O olejku dowiedziałam się od położnej prowadzącej szkołę rodzenia do której uczęszczałam.
Znalazłam go w aptece internetowej, bo w aptekach stacjonarnych jest trudno dostępny, ale do sedna:
50 ml za ok.50zł wydaje się być wysoką ceną, ale nie żałuje, stosowałam go od około 36 tyg ciąży codziennie wieczorem po kąpieli przez ok 10 minut nie dłużej wg zaleceń producenta po czym spłukiwałam olejek.
Jego cechy:
- bardzo delikatny zapach,
- idealna konsystencja jak dla mnie ( ani nie za lejąca ani za gęsta)
- świetnie się rozprowadza,
- daje uczucie nawilżenia długo po zastosowaniu jeszcze, sprawia ze skóra jest przyjemna w dotyku,
- wydajny, a nie oszczędzałam przy jego stosowaniu, do dnia porodu zużyłam troszkę ponad połowę buteleczki.

a teraz wieści z frontu czyli to co najbardziej interesuje kobietki chcące używając tego olejku ochronić się przed nacięciem w czasie porodu
a więc........
....
....
udało się! ale żeby nie było tak różowo przyznam się, poprosiłam położną by miała to na uwadze
podsumowując, uważam, że warto w niego zainwestować, ale dodam też, że oprócz masowania warto nieustannie ćwiczyć mięsnie kegla!

Uelastycznia i przygotowuje do porodu

Olejek Weleda kupiłam w celu masażu miejsc intymnych by rozciągnąć tkankę i przygotować skórę oraz te okolice do porodu.

+ wydajność
+ dobra kompozycja olejków
+ ułatwia masaż
+ nie podrażnia
+ łagodny
+ uelastycznia skórę
+ nie wpływa na ph i mikroflorę pochwy
+ wpływa korzystnie na ukrwienie okolic intymnych
+ wraz z olejkiem dołączony intruktaż masażu

+/- zapach. Przyjemny, ale nie kazdemu moze odpowiadać
+/-naturalność. Z jednej strony jest to plus tego olejku, z drugiej zawiera naturalne olejki eteryczne, które mogą (nie muszą) uczulać
+/- trudno dostępny. W bardzo dobrze zaopatrzonych aptekach, sklepach zielarskich lub w internecie.

- cena.

Olejek wskazany jest do stosowania od 34 tygodnia ciązy i tak go też stosowałam, aczkolwiek nieregularnie. Z tego co wiem tego typu olejki mogą byc stosowane wcześniej (od 30 tyg ciązy) Stosowałam początkowo wg instrukcji masażu załączonego do produktu (załączone poniżej) poźniej lekko technikę modyfikowałam do swych potrzeb.
Jest łagodny, nie podrażnił mimo naturalnych olejków eterycznych ani nie uczulił. Osoby które mają skłonności do uczuleń na tle olejków eterycznych powinny zaopatrzyc się w próbki.
Skusiłam się na niego mimo ceny ponieważ został bezpośrednio stworzony do tego celu, choć wiedziałam, że mógł do tego byc odpowiedni zwyczajny olejek ze słodkich migdałów (12 zł za 100 ml). Przede wszystkim plusem jest kompozycja różnych olejków oraz bezpieczeństwo sterylności i higieniczności produktu.

Jest dośc wydajny, 50 ml od 34 tyg ciazy nie zdążyłam zużyć, pozostała mi conajmniej połowa buteleczki.
Buteleczka jest z ciemnego szkła utrudniająca promieniom słonecznym dostęp z końcówką kroplomierza ułatwiająca dozowanie.

Ważne! Zarówno przed jak i po masażu warto się podmyć łagodnym płynem (polecam Pliva Fem). W razie wątpliwości zaaplikować kapsułkę z bakteriami kwasu mlekowego (np Lactovaginal, Ecovag).

Czy uchroni przed nacinaniem? Tego nam nikt nie zagwarantuje, niemniej mocno wpływa na rozciągniecie, ukrwienie i ogólną kondycję okolic płciowych, co wpływa na jakość porodu i tym samym powrót do formy. Warto dodac ze sam masaż nie wystarczy, ćwiczenia mięśni Kegla oraz odpowiednie oddychanie i pozycja porodowa wpływają na sposób rozciągania tych okolic.

Olejek polecam, aczkolwiek osobom, które nie mają doświadczenia z innymi olejkami lub boją sie eksperymentować same z olejkami.Jest on bezpieczny i wydajny. Dla innych może wydać sie zbyt drogi. Niemniej produkt godny polecenia.

Używam tego produktu od: 2 miesiace

Ilość zużytych opakowań: 1x50ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.