L'Oreal Paris, Prodigy 5, Farba do włosów bez amoniaku

L'Oreal Paris, Prodigy 5, Farba do włosów bez amoniaku

Przełomowa Technologia Transmisji Koloru wykorzystuje moc mikroolejku, aby zmaksymalizować wnikanie koloru we włosy podczas procesu koloryzacji. Bez najmniejszej kropli amoniaku, mikropigmenty wnikają do samego serca włosa dla wielowymiarowego, naturalnego koloru mieniącego się lśniącymi refleksami.

farby
odświeżenie koloru
bez amoniaku
Trwałość
długotrwałe

Super farba

Oceniam farbę w kolorze 1.0 czyli zwykłą czerń, której niestety nie można dostać w żadnej Naturze, Rossmannie czy w Superpharm. Po farbę musiałam, więc jechać sporo km do jedynego w moim mieście Hebe :/
To było moje pierwsze farbowanie na czerń. Zawsze wcześniej farbowałam 3.0, zwykle innymi farbami Loreal lub Schwarzkopf, niestety producenci uparli się, aby w tym kolorze nachalnie dodawać rudego srakowatego lub bordowego refleksu.
Za pomocą tej farby w ocieniu czerni uzyskałam dokładnie taki kolor jak zawsze miałam z 3.0 czyli zwykłą bardzo naturalną nie jakąś chamską nachalną czerń.
Także kolor na duży plus, piękna naturalna czerń bez efektu kasku, u mnie wygląda jak naturalne włosy.
Farba bardzo ładnie pokryła wszystkie odrosty. Włosy były miękkie i zupełnie nieprzesuszone, a zwykłe są trochę przesuszone po innych farbach Loreal. Do tego wcześniej używałam koszmarnej farby Schwarzkopf z OmegaPlexem, która zrobiła na nich wiór. Mogę powiedzieć, że Prodigy uratowała sytuację.
Dołączona odżywka jest fantastyczna, bardzo żałuję, że nie można kupić jej osobno.
Wydajność ok-dwa opakowania starczyły na pokrycie gęstych włosów za łopatki.
Trwałość koloru na duży plus, po ponad miesiącu nie zauważyłam, żeby coś się wymyło.
Jestem przed kolejnym farbowaniem tą farbą i cieszę się, że udało mi się ją dostać. Są ogromne problemy z dostępnością czerni- za to minus w mojej recenzji.

Moja ulubiona :)

Moja ulubiona farba. Czerwony kolor jest moim ideałem. Szkoda, że czerwienie się głównie szybko wypłukują. Natomiast farba jest sama w sobie bardzo przyjemna. Zapach nie męczy, farba się łatwo rozprowadza, ma kremową konsystencję. Efekt jak efekt, długo przy czerwieni się nie będzie trzymał, ale spiera się przynajmniej równomiernie :) Cena jest dosyć wysoka, dlatego kupuję w promocji (na moją długość idą przynajmniej 2 opakowania)

KOLORYZACJA Z L'OREAL PARIS

W przeciwieństwie do rówieśniczek, które przygodę z farbami do włosów zaczynały jako nastolatki, by poeksperymentować z wyglądem, ja farbuję włosy regularnie odkąd skończyłam dwadzieścia cztery lata, żeby zamaskować siwe włosy. Na koncie mam długą listę przetestowanych farb od profesjonalnych fryzjerskich (Artego) po klasyczne, sklepowe (Garnier, Joanna). L'Oreal Paris to kolejna pozycja na tej liście, ale z tym producentem zamierzam zostać na dłużej...

4.15 - SIENNA

ZALETY:
+ JAKOŚĆ:
wiem, za co płacę; włosy farbowałam dwukrotnie i sięgałam po farbę ponownie dopiero, gdy trzeba było pokryć odrosty; jeśli nawet ten kolor się spłukuje, trwa to dość długo, bo nie zaobserwowałam utraty pigmentu,

+ BEZ AMONIAKU:
aplikacja Prodigy to sama przyjemność; zapach nie dusi i włosy nie są tak zniszczone, jak miało to miejsce np. po zastosowaniu produktów Garnier,

+ PALETA BARW:
kolory dla każdego,

+ DOSTĘPNOŚĆ:
drogerie, większe markety, etc.

WADY:
- ODŻYWKA:
w tym punkcie mam JEDNO zastrzeżenie do wytwórcy - chciałabym móc nabyć taki preparat w drogerii jako osobny produkt w dużym opakowaniu; włosy są po niej jedwabiście gładkie, nie obciążone i świetnie się rozczesują; szkoda tylko, że nie wystarcza na długo,

- WYDAJNOŚĆ:
jedno opakowanie pozwala zafarbować włosy krótsze; osoby o gęstych pasmach do ramion i dłuższych muszą zakupić dwie sztuki, co zwiększa koszta,

- CENA:
jedną farbę udało mi się dostać w Tesco za 22 zł, lecz standardowy koszt jednego produktu to od 27 do 35 zł i gdy musimy nabyć więcej niż jedno opakowanie, może pojawić się problem.

PODSUMOWUJĄC:
Dobra inwestycja. Solidny preparat do koloryzacji, wzbogacony o kilka bonusów od firmy. Cena to tak naprawdę jedyne, co człowiekowi przeszkadza, ponieważ - choć pięknie byłoby farbować włosy zaledwie 1-2 razy do roku - muszę częściej nakładać farbę, a mam włosy gęste i sięgające za ramiona, przez co na jedną aplikację wydaję około 60 zł. Jeśli sama nakładam farbę, a nie każdy zaryzykuje zabawę we fryzjera.

Nie śmierdzi, ale niewygodna w aplikacji

Jestem wierną fanką lorealowych farb do włosów, każda seria czymś pozytywnym wyróżnia się od innych, jednocześnie zaniedbując inne kwestie - niestety nie ma ideałów;p
I tak, Preference ma obłędną odżywkę, Exellence dodatkowe serum do włosów i wbudowany aplikator, a Prodigy wyróżnia się brakiem duszącego zapachu.
Producent nie kłamie - faktycznie nakładanie farby jest pod tym względem znacznie bardziej komfortowe. Nic nie dusi, nie trzeba wietrzyć, itd. Dla osoby, takiej jak ja, czyli która farbuje włosy regularnie, ok. 6-7 razy w roku to wielka ulga.
Kolor wygląda bardzo ładnie (ostatnio wybrałam Zachód słońca czy jakoś tak - jasny miedziany blond), włosy są błyszczące, odżywione, generalnie żadnej krzywdy im nie zrobił.
Minusy - odżywka. Mała, w nieporęcznym opakowaniu, przy moich długich włosach starcza max na 3 razy.
Przy aplikacji trzeba się wyposażyć we własną miseczkę i aplikator. W serii Preference pomyślano przynajmniej o tym, aby móc wymieszać składniki w jednym z opakowań, które dodatkowo jest wyposażone w spiczaste zakończenie, aby precyzyjnie nałożyć produkt na odrosty. Tutaj nic, zero - nie masz pod ręką miseczki i aplikatora - nie pofarbujesz sobie włosów. Dla mnie to spory minus, nie lubię kiedy produkt nie jest zaprojektowany jako samowystarczalny.
Podsumowując - wielki plus za brak cuchnącego zapachu farby, ale poza tym producent wykazał minimum zaangażowania, aby nakładanie jej było komfortowe. Za cenę 30 zł jednak wypadałoby więcej zainwestować w aplikator lub przynajmniej lepszą odżywkę.
Co nie zmienia faktu, że Loreal i tak oferuje moim zdaniem najlepsze farby do włosów, a przynajmniej siejące najmniejsze zniszczenie na głowie, dlatego odejmuję tylko jedną gwiazdkę.

Uważam, że nie warto...

Oceniam kolor 7.40 - CYNOBER (miedziany blond)

W regularnej cenie farba kosztuje nieco ponad 30 zł. Mnie udało się ją dostać w promocyjnej cenie za około 17 zł. Za tę cenę w środku znajdziemy dwie tubki farby do włosów (do zmieszania), odżywkę do włosów i rękawiczki.
Zacznę od plusów - bardzo lubię dołączone do opakowań farb Loreal rękawiczki. Uważam, że są o wiele lepsze niż w przypadku produktów innych firm (chociażby firmy Garnier). Wykonane są chyba z lateksu, co sprawia, że dobrze przylegają do skóry i naprawdę z nich korzystam podczas aplikacji farby. Dodatkowo odżywka, która zawarta jest w odżywce również sprawdza się bardzo fajnie. Plus za to, że nie jest to jednorazowa saszetka, a niewielkie opakowanie z korkiem, dzięki temu można jej używać kilkukrotnie. Ponadto dzięki niewielkim rozmiarom bardzo fajnie sprawdza się podczas wszelkiego rodzaju podróży.
Niestety byłam zawiedziona, że do opakowania nie był dołączony aplikator. Przyzwyczaiłam się, że do farb (kupowanych powyżej jakiejś kwoty, a produkty Loreal z pewnością do nich należą) aplikator jest w opakowaniu. Nie ubolewałam nad tym zbyt długo i postanowiłam wymieszać produkty w miseczce.
Krem utleniający zawarty w białej tubie jest bardzo trudna do wydobycia. Produkt pozostaje na ściankach. Nie rozumiem również czemu tuba, w której zawarty jest krem jest takich dużych rozmiarów. Jej większość stanowi powietrze, a producent nie chciał chyba dołączyć mniejszego opakowania, aby nie wydawało się, że w tej farbie jest wszystkiego niewiele. O ile ja posiadam włosy do ramion i nie zależy mi na każdym mililitrze farby to w przypadku posiadaczek dłuższych włosów kłopoty z wydobyciem produktu mogą być bardzo denerwujące.

Aplikacja:
Produkty łatwo się ze sobą łączą. Farba nie spływa z włosów i jest dość przyjemna w aplikacji. Pomimo braku aplikatora i pędzelka poradziłam sobie z nią za pomocą grzebienia i palców. Tu świetnie sprawdzają się rękawiczki. Są bardzo fajne! W przypadku innych farb niejednokrotnie wgl z nich nie korzystałam, wolałam mieć brudne dłonie niż ich używać.
Uważam, że jej zapach jest całkiem znośny. W przypadku innych farb bywa o wiele gorzej, zapach często bywa bardzo duszący. Tu nie zauważyłam czegoś takiego.
Nie zauważyłam problemów ze swędzeniem skóry głowy i ewentualną alergią. Farba bez problemów zmyła się z włosów, a ewentualne ślady na twarzy szybko zeszły.

Efekt:
Zacznę od tego, co miałam wcześniej na głowie. Swoje włosy farbowałam około 2-3 miesięcy temu na kolor w odcieniach rudego blondu (jaśniejszy od farby Loreal). Na mojej głowie były widoczne ciemne odrosty (około 3 cm), a także siwe włosy (około 1/4 głowy).

W drogerii zastanawiałam się nad wyborem farby w rudym kolorze. Pokusiłam się o ten produkt ze względu na zaufanie do marki Loreal. Ponadto spodobał mi się ten kolor. Byłam przekonana, że nie będzie wpadał w brązowe tony i nie wyjdzie zbyt ciemno na moich włosach. W dodatku farba była w promocyjnej cenie, więc MUSIAŁAM!

Musiałam i żałuję... Niestety nie jestem zadowolona z uzyskanego efektu.
1) Farba nie do końca pokryła moje siwe włosy. Widzę w lustrze, że nie zostały one w 100% pokryte. Dostrzegam w lustrze pojedyncze siwe włosy. Myślę, że w przypadku pań z większą ilością siwych włosów ten efekt może być bardziej nasilony.
2) Farba nierównomiernie pokryła moje odrosty. Rozumiem gdyby zafarbowała je na całej głowie w ten sam sposób. Ale nie! W jednych miejscach kolor jest rudy, a gdzieniegdzie widać przebijające się ciemne włosy. Nie podoba mi się ten efekt. Podobnego nie zauważyłam nawet podczas farbowania na odcienie jasnego blondu u innych marek, w dodatku często o wiele tańszych niż marka Loreal.
3) Kolor na całej głowie nie jest równomierny. Mój chłopak śmieje się, że osoby z zewnątrz pomyślą sobie, że to tak specjalnie i zrobiłam sobie pasemka... No cóż, kolor różni się. Jest to dość widoczne, ale może nie aż tak bardzo, że rzuca się w oczy podczas wyjścia na ulicę czy do sklepu. Nie uważam, że jest to wina mojego nakładania farby. Nie od dziś farbuję włosy, używałam farb różnych firm i podobnego efektu dawno już nie uzyskałam.
4) Kolor jest dość fajny. Nie wpada w brązowe odcienie. Jednak farba dość szybko się wypłukuje. Może to sprawi, że kolor bardziej się ujednolici? Wątpię.
5) Nie zauważyłam nadmiernego wypadania włosów. Końcówki są przesuszone, ale to taki standardowy efekt jak po każdej farbie;)

Podsumowując - jestem zawiedziona. Wybrałam ten produkt spośród kilku innych i bardzo tego żałuję. Nie jestem zadowolona z uzyskanego efektu. W chwili obecnej rozważam wizytę u fryzjera. Obawiam się, że w przypadku samodzielnego farbowania utrzyma mi się efekt nierówno pokrytych włosów i przebijających się kolorów. Szkoda zmarnowanych pieniędzy, czasu, a przede wszystkim bardzo żałuję, że zawiodłam się na sprawdzonej marce. Cóż... lepsze efekty osiągałam farbą Joanna, która kosztuje zaledwie kilka złotych.

Duże zaskoczenie!

Po nieudanych przygodach z farbami L'Oreal bardzo się zdziwiłam. Użyłam koloru 4.0 Sepia i efekt bardzo mi się podobał. Większość ciemnych brązów wychodzi na czarno, ten jednak daje średni brąz z efektem złotych refleksów. Kolor długo się utrzymuje. Farba nie spływa z włosów i jest wydajna. Przyjemny zapach i świetna odżywka dołączona do opakowania, która starcza na kilka użyć. Ponadto nie pogorszyła stanu moich włosów wcześniej farbowanych na blond.

Mi przypasowała

Co prawda minął dopiero jakiś tydzień od jej użycia i nie wiem czy to akurat jest zasługa typowo tej farby, czy po prostu tego, że użyłam ciemniejszy odcień niż zawsze, ale ... no właśnie, ale moje włosy na pierwszy rzut oka są zregenerowane i wydają się "żywsze". Ogólnie mam zniszczone włosy, a po tej farbie nawet trochę je polubiłam :) Na pewno użyję jej po raz kolejny. Dużym plusem jest brak specyficznego zapachu (a właściwie smrodu) farby.

5.35 Czekoladowo miedziany brąz

Bardzo dobra farba,
kolor śliczny zarówno pierwszego dnia po farbowaniu jak i po spłukiwaniu się.

Polecam!

10.21 PORCELANA

Farbuje włosy od prawie 6 lat.
Miałam już wszystkie kolory na głowie, jednak ostatniego czasu zdecydowałam się na blond. Moim faworytem przez długi czas była Oila, jednak mimo ładnego koloru strasznie niszczyła moje włosy oraz drażniła skórę głowy. O 10.21 dowiedziałam się z bloga. Dziewczyna miała świetne włosy, a więc od razu pobiegłam do drogerii.
Cóż, farba niszczy włosy, nie ukrywajmy. Jednak za pomocą pielęgnacji jestem w stanie przywrócić je do stanu poprzedniego w ciągu tygodnia.
Mimo swojej ceny i słabej wydajności - ciągle do niej wracam. Jest moim ratunkiem zawsze, kiedy zniszczę swój odcień. Wychodzi odrobinę ciemniej, myślę, że jest bliżej 9 niż 10, Poniżej zamieszczam zdjęcie w świetle dziennym.
Polecam.

nie warto...

Kupiłam farbę, aby nieco przyciemnić włosy (kolor Dark Brown). Od dawna farbuję włosy farbami drogeryjnymi, permanentnymi - właśnie na ciemny brąz.

Plusy:
+ ciekawy aplikator
+ farba nie śmierdzi
+ ładny kolor (do pierwszego mycia...)
+ cena

Minusy:
- zniszczyła moje włosy - farbowałam odrosty, trzymałam 20 min na odrostach i 10 na długości, czyli tyle, ile producent podaje w instrukcji. Przy płukaniu farby włosy były bardzo szorstkie i trudne w obyciu...
- odżywka pomogła na chwilę...
- farba nierówno pokryła włosy - mam takie jakby "garby" na długości włosów
- końcówki musiałam podciąć
- kolor przy drugim myciu zaczął się wymywać

Podsumowując - nie polecam, u mnie się kompletnie nie sprawdziła i bardzo negatywnie wpłynęła na stan moich włosów. Nie mogę przypisać zniszczeń niczemu innemu niż tej farbie. O włosy dbam BARDZO i nie rozjaśniam, prostuję od święta, nawilżam, odżywiam, olejuję...

BEZNADZIEJNY!!

Co tu dużo pisać...po paru myciach kolor staje się wyblakły. Dno, nie farba!To,że kolor wyblakł, nie jest przypadkiem, Użyłam parę farb i po każdej było to samo. Użyta farba- kolor czarny.
Plusy_
-farba nie śmierdzi, ale z drugiej strony jaki to plus, jeżeli po paru myciach znika z włosów...

Nigdy więcej.

Masakra... Nie wiem, co powiedzieć. Chciałam przyciemnić kolor swoich włosów, bo miałam na głowie straszny meksyk - generalnie od ciemnego brązu po przebłyski blondu. Ohyda.
Sięgnęłam zachęcona promocją po Prodigy. Łatwo się nakładała, ładnie pachniała, ale kolor jaki otrzymałam...
Wybrałam brąz "Sepia", ale już abstrahując od tego, że kolor wyszedł prawie czarny (nie przetrzymałam farby za długo), pozostawił dużo plam na włosach. Włosy były pofarbowane bardzo dokładnie, pasmo po paśmie... Nie, po prostu nie wiem jak to możliwe, żeby tak okropnie to wyszło.
Uratowała mnie Joanna, po którą pobiegłam z płaczem i w czapce na głowie do najbliższego sklepu. Teraz jest ok.
Produkt dramat.

Nie polecam.

Używam tego produktu od: Dzisiaj i nigdy więcej.