Kulpol, Płyn odżywczy do włosów L - 102

Kulpol, Płyn odżywczy do włosów L - 102

L - 102 odżywia skórę głowy i zapobiega wypadaniu włosów. Dzięki zwartości witamin i substancji białkowych wpływa pobudzająco na cebulki włosów i przeciwdziała łupieżowi. L-120 wciera się w owłosioną skórę głowy rano i wieczorem w ciągu 25-30 dni. Kurację kosmetyczną należy powtarzać co 3-4 miesiące.

do włosów wypadających, do włosów z łupieżem
przeciwłupieżowe, wzmacniające
bez parabenów, bez silikonów, bez SLS i SLES, zapachowa
lekkie
Skóra głowy
normalna

Najlepszy

Szukałam w internecie jakiś fajnych ścierek i natrafiłam na opinie tego płynu. Zaciekawiona kupiłam przez internet, bo stacjonarnie nie można go znaleźć. No i po kilku użyciach przestały wypadać mi garściami włosy. Mam ich więcej, nie przetłuszczają się tak bardzo. Lateksie odbijają od nasady przy modelowaniu. Butelka jest nieporęczna ale przelałam ścierkę do butelki z atomizerem. Fajna rzecz, a kosztuje kilka zlotych

Lubię!

Powoduje baby hair, ogranicza przetłuszczanie, ładnie odbija włosy od nasady a i zapach lubię :) no i jest tania! Używam na zmianę z pokrzywową kulpolu.

Działa.

Stosuję na bieżąco.I jest super.
Wcierka działa bo włosy po jej zastosowaniu nie wypadają tak jak wcześniej..
Włosy są odżywione i nawilżone.
Lubię do niej powracać.
Serdecznie polecam!

Jestem po pierwszej kuracji. Pojawiły się nowe włoski! Płyn skutecznie zwalcza łojotok i poprawia kondycję skóry głowy. Będę go stosować regularnie. Jest bardzo skuteczny.

Ok

Wcierka przyspiesza wzrost włosów- po pełnej kuracji pojawiło się mnóstwo baby hair. Nie przyspiesza przetłuszczania się włosów. Jedynym minusem jest mocno ziołowy zapach, ale dla efektów warto się pomęczyć.

Przydatna rzecz

O rety, ile się o niej naczytałam, że legendarna, że mnóstwo nowych włosów, że przyspiesza porost. Ponieważ na tym ostatnim szczególnie mocno mi zależy, baardzo zależało mi na jej zdobyciu. Kupowanie na Alle mija się dla mnie z celem - więcej zapłaci się za przesyłkę, niż kosmetyk, a w kioskach i małych, branżowych sklepach typu "spożywka i chemia", jakoś nie mogłam jej znaleźć. Trafiłam na nią zupełnie przypadkiem, w Jubilacie przy Alejach, więc nie zastanawiając się długo, włożyłam do koszyka. Jest całkiem tania - około siedem złotych i ma dosyć udane opakowanie (z zaślepką).
Wcierka wystarczyła mi na około 25. dni stosowania, tyle, ile zaleca producent. Zapach kosmetyku jest całkiem znośny (w porównaniu z brzozową Barwy to naprawdę niemal perfumy ;)), rzeczywiście przypomina ziołowy szampon do włosów z nutką alkoholu. O, wlaśnie, alkohol w składzie: aplikowałam wcierkę raz dziennie, nie wywowłała u mnie żadnych podrażnień, łuszczenia, przesuszu (rzecz jasna, starałam się bardzo uważać, by w trakcie wcierania miał z nią kontakt tylko skalp). Bardzo ładnie odświeża i odbija włosy, spokojnie mogę za to pochwalić.
Jak już wspomniałam, najbardziej zależało mi na poroście, ale tutaj trochę się zawiodłam - nie zauważyłam spektakularnego przyspieszenia, pomimo regularnej aplikacji i przyjmowania witamin. Nie mam dużego doświadczenia z tego typu kosmetykami, ale pragnę dodać, że wspomniana brzozówka Barwy (mimo strasznego zapachu) i CP spowodowały, że zaczynałam mieć odrosty po 8 (!!!) dniach. Po L-102 farbowałam odrosty w standardowym tempie, co dwa tygodnie.
Nie wiem, czy spowoduje wysyp nowych włosów, prawdę mówiąc, nawet nie mam potrzeb w tym temacie ze względu na gęstość swojej czupryny. W każdym razie, nie doszukałam się zalążków nowych kosmyków na mej głowie ;)
Za co więc cztery gwiazdki? Za WZMOCNIENIE. W trakcie używania nie gubiłam tyle włosów, co wcześniej, wcierka ogranicza ich wypadanie. No, i odświeża, oczywiście.
Czy kupię ponownie? Tak, ale mam na oku jeszcze kilka kosmetyków do wypróbowania. Być może sprawdzę za jakiś czas, jak działa w porównaniu ze stosowanym wewnętrznie CP i okaże się, że faktycznie pomaga na porost?

Używam tego produktu od: czerwca
Ilość zużytych opakowań: do tej pory jedno

Tabuny nowych włosów ;)

ZAPACH
Myślę, że nie przesadzę, jeśli napiszę, że ten zapach jest naprawdę ładny jak na zapach alkoholowy. Kiedy wąchamy zawartość butelki to czuć, że wcierka ma w sobie coś ze zwykłego, ziołowego szamponu, takiego w litrowym opakowaniu. Zapach alkoholu za to przebija się podczas wcierania, choć tragedii nie ma i wcierka nie męczyła mojego nosa. Wcierałam zazwyczaj wieczorem, rano niemal nie było śladu po tej woni. Dla mnie i tak najważniejsze, że nie czuć bardzo intensywnie alkoholu, bo naprawdę bardzo tego nie lubię.

DZIAŁANIE I OCENA
Aplikowałam 4-6ml dziennie, zawsze wieczorem, a często i rano. Przez cały okres kuracji pominęłam wcieranie tylko jednego dnia. Wydaje mi się, że ta wcierka niekoniecznie nada się do częstego stosowania przy wrażliwym skalpie. U mnie jednodniowe delikatne podrażnienie szybko minęło i później nie odnotowałam żadnych nieprzyjemnych skutków używania tego kosmetyku mimo codziennego sięgania po ten produkt. Uczulam jednak na to, że warto obserwować skórę, bo każdy ma inny organizm i reaguje inaczej. Warto byłoby również zrobić próbę alergiczną przez rozpoczęciem kuracji.Ppodczas stosowania zauważyłam minimalne zmniejszenie wypadania włosów. Wcierka nie powodowała szybszego przetłuszczania.

To kosmetyk naprawdę wart uwagi. Jeśli chodzi o działanie, a raczej o jego skuteczność w centymetrach, to muszę powiedzieć, że przyrost po tej kuracji wyniósł 2 cm. Co zdziwiło mnie najbardziej? Setki nowych, rosnących włosów już po tygodniu! :) obecnie są ich całe tabuny, całe mnóstwo! Chyba nadrobiłam z nawiązką to, co mi wypadło przez ostatni miesiąc czy dwa ;) jestem bardzo zadowolona z tego kosmetyku.

Dobra wcierka

Wcierka jest :
+ skuteczna,
+ dużo baby hair (choć mniej niż po wodzie brzozowej tej firmy),
+ w miarę ładnie pachnie ,
+ zapach nie utrzymuje się długo na włosach - co jest raczej plusem,
+ doskonale odśwerza skórę głowy i włosy od nasady,
+ ładnie unosi włosy od nasady,
+ jest tania (ok. 7zł),
+ wydajna (buteleczka starcza na ok. 3 tygodnie codziennego wcierania,
+nie podrażnia skóry głowy,
+ podobno redukuje łupież - tego nie wiem (bo łupieżu nie posiadam) - Używałam tylko na zwiększenie przyrostu.

Minusy :
- Ciężko z dostępnością stacjonarną produktu. Ja ją kupuję w małym osiedlowym sklepiku.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania