Bioderma, Node Shampooing Fluide (Delikatny szampon do częstego mycia włosów)

Bioderma, Node Shampooing Fluide (Delikatny szampon do częstego mycia włosów)

Średnia ocena: 3.64/5

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

Hebe

Node Fluide to delikatny szampon, który przywraca włosom blask. Może być także stosowany jako produkt podtrzymujący działanie szamponu leczniczego - Nadaje się do mycia włosów po keratynowym prostowaniu włosów - Formuła perfumowana. Nodé Fluide zachowuje podstawowe składniki filmu hydrolipidowego skóry głowy, dzięki czemu nie powoduje jej łuszczenia się.

do włosów przetłuszczających się
oczyszczające, wygładzające, wzmacniające, łagodzące
bez SLS i SLES, zapachowa
Skóra głowy
problemowa, sucha i wrażliwa

Nie bardzo ten szampon pasuje mi do wrażliwej skóry głowy.

Szampon zakupiłam już jakiś czas temu, dałam się skusić gdy kolega robił zamówienie w aptece internetowej.

Opakowanie jest wygodne, plastikowa butelka z bardzo ubogą grafiką, która mi osobiście nie przeszkadza. Całość utrzymana jest w zielonej barwie. Zamykanie typu klik, jak najbardziej wygodne.

Sam szampon jest dla mnie dziwnej konsystencji, bardzo wodnisty o ziołowym zapachu. Produkt bardzo słabo się pieni, więc przy moich długich włosach prawie do pasa jest bardzo niewydajny. Szampon jest przeźroczysty. Po umyciu włosów wcale nie przywracał im blasku, nawet przy regularnym stosowaniu. Jedyny efekt jaki zauważyłam to okropnie przesuszone i splątane włosy. Produkt w ogóle nie nawilża włosów i nawet odżywki nie pomagały przy jego stosowaniu. Skóra głowy wcale nie była, aż tak ukojona (czasem mnie swędziała). Szampon spowodował również nadmierne przetłuszczanie się włosów, gdzie wcześniej na prawdę nie miałam z tym problemu. Nie jestem w stanie doszukać się zalet w jego stosowaniu.

Niekorzystna jest również cena 40zł za 200ml przy tak niewydajnym szamponie, który ma problem z pienieniem się to na prawdę wysoka cena. Lubię kosmetyki Biodermy, ale ten szampon okazał się tragiczny.

Dobrze oczyszcza

Szampon jest mega wodnisty - na początku miałam wrażenie że coś z nim nie tak lub że woda dostała się do butelki ????. Okazało się, że taka jest jego konsystencja.
Moje włosy są długie i bardzo gęste, więc przyznaję że nie jest łatwo nim umyć włosy - nie pieni się, a do tego ta wodnista konsystencja. Mogę jednak stwierdzić, że bardzo fajnie oczyszcza skórę głowy, a przede wszystkim nie pozostawia jej wysuszonej. Jest bardzo delikatny zarówno dla skóry jak i cebulek włosa.
Niestety nie ułatwia rozczesywania włosów - bez użycia odżywki nie byłoby to możliwe.
Generalnie jeszcze nie natrafiłam na szampon, który by fajnie oczyszczał skórę głowy a jednocześnie ułatwiał rozczesywanie, więc ogólna ocena na plus ????

Szampon - dobry ale nie dla każdego.,

Dość długo przestawiałam się na konsystencję Node Shampooing Fluide bo ona niczym nie przypomina standardowego szamponu. Fluid (szampon) jest płynny. W swojej konsystencji przypomina wodę, prawie wcale się nie pieni, jest bezzapachowy... ale mnie to nie zniechęciło. Zużyłam jakieś 5 opakowań. Na początku wydawał mi się rewelacyjny ale wraz z kolejnymi opakowaniami moje włosy częściej się przetłuszczały. Odstawiłam go na jakiś czas ale planuję wrócić! :)

Mój ulubiony

Dla mnie ideał. Stosuję go od około dwóch lat. Moje włosy odżyły. Szampon jest wydajny i starcza mi na długo. Lubię jego zapach i konsystencja też mu odpowiada. Polecam spróbować

Zależy dla kogo

Na wstępie zacznę od tego, że bardzo spodobało mi się opakowanie tego produktu. "Na żywo" prezentuje się znacznie ładniej niż na zdjęciu. Samo dozowanie nie jest jednak szczególnie przyjemne, gdyż jego konsystencja pozostawia wiele do życzenia. W swoim ponad 30-letnim życiu nie spotkałam się jeszcze z tak wodnistym szamponem. Dosłownie przelewa się on przez ręce. Naprawdę dziwne doświadczenie. Chyba z tego względu nie jest on zbyt wydajny. To może stanowić dosyć duży problem, bo w końcu mówimy o szamponie do codziennej pielęgnacji. Szampon niewątpliwie jest bardzo delikatny. Jego problemem (lub błogosławieństwem w zależności od punktu widzenia) jest to, że jest on skierowany do osób z wrażliwą skórą głowy. Ciężko mi powiedzieć czy dobrze się wywiązuje ze swojego zadania. Mogę jedynie napisać opinię od strony osoby, która nie boryka się z tego typu problemem. Szampon ma całkiem dobry skład i wydawało mi się,że na moich przetłuszczających się włosach, wymagających codziennego mycia ma on szansę się sprawdzić. W praktyce okazało się, że szampon w żaden sposób mi nie pomógł, ale też nie zaszkodził. Moje włosy po jego użyciu nie wyglądały zbyt rewelacyjnie. Nie potrafię jednak całkowicie skrytykować tego produktu, gdyż doszłam do wniosku, że po prostu szukałam czegoś innego . Być może nawet nie byłam grupą docelową tego szamponu.

Jedyny słuszny przy podrażnieniach

Szampon ten kupuje raz na jakiś czas. Zazwyczaj jest to sezon jesienno-zimowy kiedy nawraca moje AZS, które lubi dać się we znaki na skórze głowy. Szampon jest mega delikatny a do tego dobrze domywa włosy, zaznaczę odrazu, że nie mam przetłuszczających się włosów. Jest bardzo lejący, trzeba znaleźć na niego sposób gdyż jest to szampon który się nie pieni. Nie zawiera substancji drażniących i zapachowych za co wielki plus. Włosy są sypkie i lekkie, do tego spełnia swoje zadanie czyli łagodzi podrażnienia, a nawet niewielkie rany.

dobry ale mało wydajny

szampon dobrze myje włosy, nie podrażnia skóry (mam łojotokowe zapalenie skóry głowy), włosy są lekkie, łatwe w rozczesaniu. Minusem jest to że jest mało wydajny zbyt rzadki.

No tak nie za bardzo

Szampon dostałam w prezencie razem z zestawem innych kosmetyków marki Bioderma. Jest on skierowany do wrażliwców do częstego mycia włosów. Opakowanie estetyczne, typowe dla dermokosmetyków. Zamknięcie nie jest zbyt trwałe. Konsystencja bardzo lejąca, zapach trochę apteczny. Szampon praktycznie w ogóle się nie pieni, ale nic dziwnego skoro brak SLSu. Nie jest wydajny. Jeśli chodzi o działanie - w moim odczuciu bardzo średnio oczyszcza. Mocno plącze włosy i wysusza, więc bez odżywki się nie obędzie. Zużyłam dziś do końca, z ulgą wyrzucam opakowanie i wiem, że nie sięgnę po niego ponownie. Nie dla mnie.

Odrażający

Stosowałem całą masę szamponów, ale nie spotkałem się jeszcze nigdy z tak śmierdzącym jak ten. Zakupiłem go ze względu na opis, że jest do częstego mycia wrażliwej skóry. Jestem łysy i myję głowę min. raz dziennie, więc się skusiłem. Każda aplikacja tego specyfiku przyprawiała mnie o mdłości. Intensywny i odpychający zapach bliżej niezidentyfikowanej chemii. Spowodował również u mnie niewielkie swędzenie, co go wyklucza w kategoriach delikatnego szamponu. Jest bardzo niewydajny, chociaż ja go nie musiałem brać dużo, ale osoby z włosami, zwłaszcza długimi mogą go od razu skreślić - butla chyba starczy wtedy raptem na kilka razy, bo ma konsystencje nie wodnistą, ale ten szampon to po prostu woda... woda perfumowana chemią.

Do codziennego stosowania.

Delikatny szampon do codziennego stosowania. Nie podrażnia skóry głowy, delikatnie myje, przywraca blask włosom. Nie zawiera detergentów ani SLS. Jest lekko perfumowany. Ma rzadką konsystencję, trzeba nabrać wprawy w stosowaniu, ale warto. :) Ja przelewam go do butelki z pompką, wtedy nie wylewa mi się za dużo produktu.

Świetny szampon bez sls.

Bardzo dobry szmpon jak dla moich delikatnych włosów. Nie podrażnia ani nie uczula mojej skóry głowy. Po umyciu moje włosy są lekkie, błyszczące i ładnie pachną. Chociaż konsystencja jest bardzo płynna to mi i tak nie przeszkadza. Bardzo wydajny.Wszystko zależy od włosów jaki się posiada, ale ewidentnie dobrze zmiękcza nawet bardzo sztywne i gęste włosy(takie jak mojego męża ). Bardzo ułatwia to codzienne stylizowanie włosów bez zbędnych dodatków.

Kupiony w: Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl

Dobry szampon

Testowałam szampon Bioderma, 200ml . Zapach bardzo przyjemny, delikatny, nie podraznia skóry, jednak jest dość wodnisty, przez co przypuszczam iż nie wystarczy na długo .