Paese, Puder bambusowy z jedwabiem (nowa wersja)

Paese, Puder bambusowy z jedwabiem (nowa wersja)

Średnia ocena: 3.64/5

Paese puder bambusowy z jedwabiem jest dedykowany do cery tłustej, mieszanej, z nadprodukcją sebum. Puder bambusowy z jedwabiem stosowany jako naturalny puder sypki, zapewnia najwyższy stopień zmatowienia. Wygładza skórę i nadaje jej delikatnej poświaty, bez jednoczesnego efektu kryjącego. Puder bambusowy zawiera ponad 90% krzemionki, która silnie absorbuje sebum, działa antybakteryjnie, łagodząco, wspomaga gojenie i reguluje aktywność gruczołów łojowych. Krzemionka rozprasza światło, co prowadzi do optycznego zmniejszenia zmarszczek i drobnych defektów skóry oraz daje efekt soft focus, dlatego też jest często stosowana samodzielnie przez fotografików, charakteryzatorów i wizażystów. Paese puder bambusowy z jedwabiem został wzbogacony luksusowym jedwabiem w proszku, który ma właściwości nawilżające oraz nadaje cerze delikatny blask, zmiękczając rysy skóry oraz zmniejszając widoczność zmarszczek. Paese puder bambusowy z jedwabiem nie zawiera talku i parabenów

sypki
mieszana, tłusta
matujące
bez parabenów
Krycie
lekkie

Najlepszy!!

Puder idealny, używam go od lat i w wersji podstawowej i nowej (z mrożonym winem). Idealnie matuje, idealnie się trzyma, idealnie pochłania sebum i genialnie wygląda na zdjęciach! Testowany zarówno na co dzień bez podkładu, jak i w 'pełnej tapecie' na wielu hardkorowych imprezach. Nie ma lepszego pudru! <3 Do tego - drogi, ale wydajny.

Ciekawy produkt

Puder jest bardzo lotny i leciutki. Wygładza idealnie twarz, na pewno się sprawdzi dla wszystkich którzy chcą wyrównać strukturę skóry nim. Niestety wykończenie ma bardziej w stronę matowego i dlatego niezbyt mi on leży, wolę raczej bardziej rozświetlające wykończenie. Przedłuża bardzo dobrze trwałość makijażu. Używam go pod oczy i w miejsca typu czoło, gdzie mi szybciej schodzi podkład i jako przedłużacz trwałości sprawdza się bardzo dobrze. Sam na całej twarzy jest ok, ale nic zachwycającego.

Puder, który dobrze się spisze przy cerze normalnej

Puder jest przeznaczony dla osób z mieszaną i tłustą cerą. Sama jestem posiadaczką normalnej z tendencją do świecenia w strefie T.

Puder jak dla mnie spisał się bardzo dobrze, dodaje delikatny efekt matujący. Jest trwały. Jak wychodzę z domu to przed pracą nakładam go na koniec makijażu i tak nie mam potrzeby poprawiać go w ciągu dnia. Z tym, że nie mam większych problemów skórnych. Jak dla mnie jest wydajny, nie mam potrzeby nakładać go w dużej ilości. Dodatkowo jest bardzo delikatny, dobrze komponuje się z podkładem. Mam wrażenie, że współgra z każdym, bo przy wielu różnych podkładach i tak spisał się znakomicie. Puder jest sypki, nie w kamieniu. Warto o tym pamiętać, bo każdy ma inne upodobania.
Jeśli miałabym odjąć za coś punkt to za wieczko, w którym się mieści. Czasem dosyć niewygodnie wydobywa się produkt, ponieważ dziurki dosyć mocno się zatykają i muszę odkręcić całą przykrywkę, przez co trzeba być bardzo delikatnym, aby nie stracić produktu. Bywa to uciążliwe.

Sztosik

Ten puder To rewelacja. Uwielbiam go.
Pachnie pięknie.
Rewelacyjnie matuję skórę twarzy, nie podkreśla zmarszczek.
Ma sypką formułę w kolorze białym, nie bieli twarzy.
Rewelacyjnie współgra z bronzerem i różem.
Mega polecam.

To może być Ten Jedyny puder

Bardzo długo polowałam na ten puder i w końcu udało mi się kupić ostatnią sztukę w hebe na promocji za około 15 zł.
Puder jest zamknięty w plastikowym opakowaniu z beżową zakrętką i przezroczystą częścią z pudrem. Dodatkowo puder jest ,,chroniony", ponieważ jest tam zabezpieczenie przez niekontrolowanym wysypem. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ mamy wiemy, ile mamy pudru i mamy kontrolę nad tym, że nie wysypię się on w niechcianym momencie. To też sprawia, że jest on wydajny.
Puder dobrze trzyma mat, ale jednocześnie nie tworzy efektu suchej skorupy, maski. Nie bieli. Rysy twarzy są zmiękczone (nie wiem jak to opisać), po prostu cera jest wygładzona i wygląda bardzo ładnie. Śmiało mogę powiedzieć, że żaden puder tak dobrze u mnie nie wyglądał.
Co ważne, puder nie zapycha, nie wysusza i nie uczula. Mam bardzo wrażliwą i alergiczną cerę, ale w tym przypadku nic złego się nie dzieje z cerą.
Dla mnie jest bardzo wydajny, używam niewielką ilość - aplikuję go puchatym pędzlem i omiatam twarz.

Okropny, ciężki efekt

Bardzo lubię ryżowy puder z Pease, więc zamawiając sobie jego kolejne opakowanie dodałam też ten bambusowy do koszyka. Niestety dla mnie jest paskudny. I zauważyłam, że każdy bambusowy puder jaki miałam chyba taki był.

Puder jest drobno zielony i wydaje się bardzo miękki. Jednak w kontakcie ze skórą wydaje się tępy i taki lepki, bardzo toporny. Nawet w małej ilości wygląda na skórze bardzo ciężko i robi trochę efekt ciastka. A przy tym skóra strasznie się lepi i czuć, że jest nim po prostu zaklejona. Bardzo niekomfortowy w noszeniu i wygląda na twarzy po prostu źle.

Fakt, daje matowy efekt i ten mat trzyma się nawet dłużej niż przy ryżowym, ale ta ciężkość... No nie.

Naprawdę najgorszy puder, jaki ostatnio miałam.

Nałożyłam go też za pierwszym razem w małej ilości pod oczy. Dał uczucie ściągnięcia a gdy oczy mi łzawiły, to rozpuściły ten puder i zostały takie dziury:o

Sztos totalny

Uwielbiam sypkie pudry, ze względu na ich lekkość i to jak świeżo wyglądają na twarzy. Produkty, które niwelują świecenie się twarzy, ale i jednocześnie nie psują cery ( nie powodują powstawania nowych zaskornikow) to prawdziwy skarb. Ten produkt to według mnie hit!

Nie wyobrażam sobie już innego pudru

Puder idealnie sprawdza się przy mojej cerze, mieszanej ze skłonnością do błyszczenia i tworzenia krostek. Świetnie matuje skórę, wykańcza i utrwala makijaż. Stosuję go również w dni bez makijażu, na krem, i mam wrażenie, że zmniejszyła się ilość nowych krostek. Bambmus działa troszkę antybakteryjnie i pięknie absorbuje sebum, nie bieli skóry, jest transparentny. Ogromny plus za to, że w składzie nie ma talku, który w innych pudrach zatykał mi pory.
Jedyny minus, że dość szybko kończy mi się opakowanie, starcza mi średnio na 1-2 miesiące. I jest wykonane z kruchego plastiku, w każdym pudełku, a zużyłam już 3-4, pękała mi zakrętka.

Jeden z lepszych

Transparentny, sypki puder bambusowy od Paese okazał się strzałem w dziesiątkę. Kupiłam go, ponieważ chciałam wypróbować coś innego niż pudry z Ecocery (które swoją drogą uwielbiam). Moja pierwsza myśl, gdy go zobaczyłam „hmm trochę mały”, chociaż to 5 g. Fajnie że miał w zestawie wygodną gąbeczkę, chociaż ja preferuje pędzle. Muszę przyznać, że opakowanie jest trochę niewygodne do nabierania produktu, ale jakoś sobie z tym radzę. Ogólnie puder okazał się być bardzo wydajny, starczył mi na kilka miesięcy. Bardzo ładnie wygładza i dobrze utrwala makijaż, sprawiając że wygląda jeszcze lepiej. Matuje, ale nie wysusza skóry. Jest też trwały i skutecznie pochłania sebum. Jestem z niego zadowolona, żadnej krzywdy nie wyrządził i spełnił swoją rolę.

Bardzo fajny

Paese i ich pudry sypkie to zawsze dobry wybór. Zawsze używałam pudru ryżowego który jest genialny a mam cere mieszaną z niezwykle tłustą strefą T. Byłam ciekawa jak sprawdzi się bambusowy i nie zawiodłam się, jest naprawde dobry, ładnie matuje cere i wtapia się w nią, że nie widać tego 'przypudrowania'. Jeśli ktoś nie wie jaki puder kupić bo np dopiero zaczyna przygodę z makijażem to to jest pewnik który na pewno nie pójdzie w kąt.

Znacznie gorszy od wersji ryżowej, krócej trzyma mat i utrwalenie podkładu.

Pudry sypkie od marki Paese już zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie, dlatego teraz bardzo chętnie po nie sięgam i testuje ich kolejne warianty. Swego czasu, chodź wcale nie było to tak dawno, stosowałam sypki puder ryżowy i stał się on moim ulubieńcem wśród tego rodzaju utrwalaczy do makijażu, dający efekt mocnego, długotrwałego, ale nie pergaminowego czy sztucznie wyglądającego matu. Tym razem padło na wersję bambusową, którą udało mi się dorwać w Drogerii Natura za naprawdę fajną cenę.

Ważną informacją jest to, że zarówno wcześniej testowana przeze mnie wersja ryżowa jak i ta bambusowa pod względem opakowania nie różnią się od siebie ani trochę. Jeżeli zatem posiadamy dwie wersje na raz, istnieje spora szansa, że możemy się pogubić, który jest który. Opakowanie jest w formie plastikowego słoiczka podobno o pojemności 5 gram, ale patrząc na wydajność tego produktu, wydaje mi się, że jest go więcej. Denko jest całkowicie przeźroczyste, dzięki czemu widzimy, ile pudru nam jeszcze pozostało. Odkręcane wieczko posiada odcień jasnego, ciepłego beżu i jedyna informacja, jaką nam przedstawia to nazwa producenta. Nie ma co ukrywać, że minimalizm jest mocno stroną Paese.

Kosmetyk posiada biały odcień, lecz na twarzy wypada całkowicie transparentnie. Jest drobno zmielony i aksamitny pod palcem.Nie posiada zapachu. Nakładany był przeze mnie na strefę T za pomocą dołączonego do zestawu puszka, który jest dobry jakościowo, miękki, spory, więc szybko rozprowadza puder po skórze, absolutnie nie można się do niego przyczepić. Próbowałam go nakładać metodą bakingu ale i nałożeniem cienkiej warstwy i muszę przyznać, że ta pierwsza opcja sprawdza się o niebo lepiej. Cera ładnie trzyma mat ale tylko przez ok. 5 godzin, a muszę zaznaczyć, że moja buzia aktualnie jest w takim stanie, że określiłabym ją jako normalną, zdecydowanie nie przetłuszczającą się chodź na taką wygląda po tym czasie. Bibułki matujące intensywnie wchodzą tutaj w ruch. Dodatkowo puder słabo utrwala podkład czy inne kosmetyki zaaplikowane na mokro. Na kilku godzinach czuję, że buzia zaczyna się kleić, a znajdujący się pod nią makijaż migrować czy zbierać się w zmarszczkach.

Moim zdaniem wersja bambusowa pudru sypkiego od Paese nie daje sobie rady i jest bardzo średnia. Ja jestem nią zawiedziona. Podobno jest to kosmetyk przeznaczony do cery tłustej a nie radzi sobie nawet z normalną. Dodatkowo niby zawiera w składzie jedwab a to znaczy, że powinien wygładzać, jednak nie zauważyłam, żeby ten efekt był jakiś spektakularny. Niestety nie polecam.

Ulubiony puder

Puder kupiłam jako kolejny puder bambusowy, który bardzo przypadł mi do gustu.
Produkt ten po otwarciu posiada nakładkę, dzięki której można zamknąć lub otworzyć produkt z wybraną ilością. Dodatkowa blokada, przed wysypaniem całego produktu.
Puder idealnie podkreśla i utrwala makijaż. Nie pozostawia białych śladów. Idealnie wtapia się w skórę. Idealny dla każdego typu skóry. Lekki, nie powoduje uczucia i efektu ciężkości.