Ziaja, Ulga Dla Skóry Wrażliwej, Peeling enzymatyczny (nowa wersja)

Ziaja, Ulga Dla Skóry Wrażliwej, Peeling enzymatyczny (nowa wersja)

Średnia ocena: 4.64/5

Średnia ocena: 3.68/5

Skłądniki aktywne zawarte w peelingu enzymatycznym Ziaja Ulga Dla Skóry Wrażliwej: papaina - keratynolityczny enzym roślinny, antyleukina 6 - biologiczny czynnik ochronny (B.P.F) z algi Laminaria Ochroleuca, gliceryna, alantoina, prowitamina B5.
Preparat hypoalergiczny, bezzapachowy. 0% barwników, silikonów, olejów mineralnych.
Peeling enzymatyczny Ziaja Ulga Dla Skóry Wrażliwej to oczyszczanie i odnowa skóry wrażliwej:
- delikatnie złuszcza komórki naskórka.
- wygładza, nawilża i wyraźnie zmiękcza skórę.
- ułatwiając wnikanie substancji aktywnych wzmacnia skuteczność pielęgnacyjną.

wrażliwa, mieszana, normalna, sucha
hipoalergiczna, bezzapachowa
oczyszczające, nawilżające, wygładzające
enzymatyczne
w tubce

Tragedia w tubce

Peeling Ulga mogę śmiało nazwać najgorszym, jaki mialam.
Ten produkt zamknięty w niewielkiej tubce zrobił mi szczypiącą masakrę po każdym użyciu.
Mam normalną skórę, która nie jest szczególnie podatna na podrażnienia. Jednak po jego użyciu, moja twarz byla jednym wielkim podrażnieniem. Szczypała, była czerwona, a po zmyciu ściągnieta. Nie zauważyłam żadnego wygładzenia ani polepszenia jej stanu.
Podchodziłam kilka razy, ale moja cera nie przyzwyczaiła się do niego.
Teoretycznie nie ma zapachu, ale brzydko pachnie jakąś chemią.
Jak dla mnie to jedno wielkie NIE.
Nie polecam

Działa jak produkt z wyższej półki

Używam tego produktu kilka lat, z przerwami.
Jak dla mnie jest połączeniem skutecznego działania aktywnych enzymów z delikatnością (nie piecze, nie podrażnia, nie ściąga). Kosztuje grosze, a można go porównać z peelingami enzymatycznymi, których ceny sięgają stówki. Ma krótki skład, w którym wysoko są składniki aktywne i nie ma "zapychaczy". Dobrze się rozprowadza, nie spływa, nie tężeje w nieprzyjemny sposób. No i opakowanie ma estetyczny minimalistyczny wygląd!
Jedyny minus to jednak właśnie opakowanie, z którego trudno wydobyć cały produkt - w momencie rozcięcia tubki, w środku jest go jeszcze całkiem sporo, a wówczas, no wiadomo, wietrzeje prędzej. Ale za to nie "ciapie się"

Naprawdę ulga

Po ten peeling sięgnęłam pierwszy raz kiedy poleciła mi go kosmetyczka jako przedłużenie efektu zabiegu wykonanego w salonie. I to była miłość od pierwszego użycia.
Był to mój pierwszy peeling enzymatyczny i od tamtej pory bardzo chętnie wybieram tego typu produkty, a do tego wracałam już wielokrotnie.
Ma fajną konsystencję, która pozwala nałożyć odpowiednią ilość produktu i idealnie go rozsmarować. Ja lubię nałożyć go na oczyszczoną twarz zaraz przed kąpielą, by w trakcie kąpieli parująca para wodna dodatkowo wzmacniała jego efekt i wchodził głębiej w pory. Po użyciu często zdąż się, że następnego dnia pojawi się na twarzy kilka drobnych wyprysków, ale one niezwykle szybko znikają i twarz pozostaje na dłużej gładka.
Staram się go stosować raz w tygodniu, nie częściej by efekt był zauważalny, a cera fajnie na niego reagowała. To pozwala mi też eliminować powstawanie suchych skórek i lepsze wchłanianie kremów.
To naprawdę dobry produkt w przystępnej cenie.

Łagodny dla cery

Delikatnie złuszcza martwy naskórek nie podrażniając przy tym nawet wrażliwców. Oczyszcza cerę i odświeża. Skóra jest miękka i gładka. Nie powoduje zaczerwienienia, ma przyjemną konsystencję i delikatny zapach, chociaż ja wolę bardziej peelingi drobnoziarniste bo wydaje mi się że lepiej działają od tych enzymatycznych. Kosztuje około 9zł, można kupić go w sklepie ziaji lub w aptece, jak najbardziej polecam.

Nie przypadł do gustu

Zakupilam peeling licząc, że przy mojej atopowej alergiczne skórze nie spowoduje podrażnień A mimo to ja wyglądzi i dobrze oczysci. I tu wielkie rozczarowanie. Peeling zwyczajnie mnie uczulil i podraznil skórę. Owszem skóra była gładka, wydawało się że oczyszczona, ale na drugi dzień niespodzianka w postaci alergicznych krostek. Do końca nie przekonana czy od peelingu odczekalam kilka dni i dałam ponownie szansę. I co? Znów rozczarowanie i tą samą sytuacja. Oddalam koleżance, która stwierdziła bez szału i że nie kupi nowego.

Peeling

Myślę, że za taką cenę nie można oczekiwać cudów. Jak dla mnie normalny, zwykły peeling, po użyciu nie podrażnił ani nie uczulił. Ma przyjemny, delikatny zapach. Moja mama stosuje go 2 razy w tygodniu, buzię ma gładką. Polecam

Całkiem dobry, choć nie do końca dla "wrażliwców"

Choć nie jest ideałem, co jakiś czas do niego wracam, bo sprawdza się u mnie całkiem nieźle. Stosowałam peelingi enzymatyczne lepsze, ale również dużo gorsze, a droższe i bardziej renomowanych producentów.

Peeling Ulga wyraźnie i zauważalnie oczyszcza skórę, odświeża ją i ładnie wygładza. Nie jest to bardzo mocne złuszczanie, nie działa agresywnie, ale właśnie o to chodzi w peelingach enzymatycznych - żeby ich działanie było delikatne dla naszej skóry.
Stosowałam go nawet przy aktywnym, ropnym trądziku i sprawdził się dobrze, nie powodował podrażnień, delikatnie oczyszczał.
Konsystencja jest gęsta i żelowa, łatwa do nałożenie, nie spływa z twarzy. Spokojnie możemy potrzymać go dłużej niż zaleca producent.

Niestety ma też swoje minusy - największym z nim jest to, że tuż po nałożeniu niemiłosiernie pieką mnie oczy. Niby jego zapach jest delikatny, ale ewidentnie zawiera coś co podrażnia i powoduje pieczenie oczu, które utrzymuje się przez dłuższą chwilę (na szczęście w końcu ustępuje). Na początku mnie to zaniepokoiło, ale poza tym mankamentem nie zauważyłam niczego, co by mi w jakiś sposób szkodziło podczas stosowania tego produktu. Niemniej uważam, że jednak osoby ze skórą wrażliwą czy alergicy powinni uważać i najlepiej zrobić najpierw test na niewielkiej powierzchni skóry.

Peeling

Jestem posiadaczką cery mieszanej w kierunku tłustej. Mimo czterdziestu lat, moja cera lubi mnie zaskoczyć zapchanymi porami, niedoskonałościami, błyszczeniem. Na codzień używam peelingów mechanicznych, ale postanowiłam spróbować peelingu enzymatycznego.
Opakowanie: tubka na klik, mocne, nie przecieka
Kolor produktu: biały, mleczny
Konsystencja: porównywalna do żelu do mycia twarzy
Zapach: niezbyt przyjemny, ale to nie jest kompozycja zapachowa, raczej woń składników
Podrażnienia: brak, nie zauważyłam
Działanie: peeling rozprowadziłam na oczyszczonej skórze, użyłam porcji wielkości orzecha laskowego. Peeling dobrze się rozprowadził, wysechł prawie do zera. Pozostała lekko lepka powłoczka. Zostawiłam go na twarzy przez około 15 minut, po czym zmyłam ciepłą wodą. Ze zmyciem nie było problemu. Skóra zrobiła się miękka i gładka. Efekt jest delikatny, ale o taki mi właśnie chodziło. Po peelingu lubię zastosować bogatą maskę na twarz. Moim zdaniem produkt idealny na wieczór, przed snem.

Nie wyrządził szkód

To, że nie wyrządził szkód wcale nie oznacza, że produkt jest nijaki bo to dość duży wyczyn, żeby jakikolwiek peeling nie podrażnił i nie wysuszył mojej skóry, dlatego dany produkt ma już u mnie duży plus. Ponadtwo ma świetną konsystencję i brak mocnego, wyczuwalnego zapachu.. Zauważyłam lekkie działanie jednak nie tego się spodziewałam,

Fajny produkt za niewielką cenę

Ostatnio pokochałam tą formę złuszczenie martwego naskórka . Naprawdę polecam wypróbować każdemu, kto jeszcze wątpi w działanie takiego produktu.
Peeling jest hypoalergiczny, nie ma zapachu i ma dosyć delikatne działanie jednak skuteczne.
Jestem posiadaczką cery mieszanej, i ten kosmetyk idealnie spisuje się w strefie suchej mojej twarzy(policzki) , tam gdzie potrzebuje delikatnego oczyszczenia . Oczywiście daje sobie też radę w strefie T ale wydaje mi się, że posiadaczki cery tłustej mogły by być mniej zadowolone z efektów.
Peeling pozostawi twarz delikatną, gładką i nawilżoną . Czego chcieć więcej? Skoro za parę złotych możemy sobie zapewnić uczucie mięciutkiej i delikatnej buźki .

Peeling

Coś dla wrażliwych cer, a dokładnie bardzo przyzwoity peeling enzymatyczny od marki ziaja. Kremowy peeling enzymatyczny delikatnie złuszcza naskórek nie naruszając wrażliwej i naczynkowej cery. Dodatkowo rozjaśnia koloryt skóry, nawilża i wygładza nie pozostawiając uczucia ściągnięcia. Plusem także jest niewielka cena okolo 10 zł.

Dobry peeling ;)

Mam cerę skłonną do przesuszeń w okresie jesienno- zimowym. Kupiłam ten peeling właśnie w takim okresie. Używałam tak jak pisze na opakowaniu- nakładając na twarz po oczyszczeniu, masując, zostawiając na kilka minut, a na koniec spłukując. Efektem była gładziutka skóra. Miałam takie miejsca na skórze, gdzie po nałożeniu podkładu podkreślone zostały suche skórki. Po uzyciu tego peelingu już ich nie było. Podczas trzymania go na skórze lekko szczypała skóra, ale było to do zniesienia. Konsystencja też miła, przyjemna, ale zapach brzydki. Peeling w żaden sposób mi nie zaszkodził- nie podrażnił, nie przesuszył, nie zapchał, a zadziałał. W cieplejszych okresach również sie spisywał. Próbowałam go tez używać przy schodzącej skórze latem, po opalaniu, ale większego efektu nie było, można powiedzieć że wcale go nie było. Podsumowując, uważam, że dla skóry wrażliwej lub mało problematycznej w związku z łuszczeniem się skóry jest idealny, ale dla osób o większych wymaganiach raczej polecam sięgnąć po coś mocniejszego.