Syoss, Lighteners (Rozjaśniacz do włosów)

Syoss, Lighteners (Rozjaśniacz do włosów)

Średnia ocena: 4.00/5

Średnia ocena: 4.61/5

Syoss Lighteners to rozjaśniacze włosów do stosowania w domu. Posiada formułę z odżywczym olejkiem. Włosy będą rozjaśnione do 9 tonów oraz zapewnia gładką powierzchnię włosa o doskonałym wyglądzie. Odżywka zawarta w opakowaniu przeciwdziała pojawianiu się żółtych tonów. Profesjonalna pielęgnacja ze skutecznymi składnikami neutralizującymi pigmenty zapewnia chłodny efekt i miękkie w dotyku włosy.

rozjaśniacze
rozjaśniające

Nie pali włosów tak mocno jak inne rozjaśniacze

Nadszedł moment kiedy stwierdziłam, że potrzebuję zmiany na włosach. Postanowiłam zrobić coś w rodzaju ciepłego ombre (docelowo rose gold z pozostawieniem mojego brązu na górze włosów), niezbędny do tego był rozjaśniacz. Postawiłam na Syoss Lighteners 9 Levels i jestem zadowolona z efektów.

Miałam włosy w kolorze średnio ciemnego brązu, idącego bardziej w jasne tony z delikatnie kasztanową poświatą do słońca.

Produkt (a raczej produkty) zapakowany jest w kartonowe pudełeczko. Na opakowaniu znajdziemy informację o maksymalnym stopniu rozjaśnienia jaki uda nam się osiągnąć. W opakowaniu znajdziemy:
*Krem rozjaśniający - podłużna tubka z białym kremem o dość gęstej konsystencji
*Mleczko rozwijające - biała tubka z 'dziubkiem' w której znajduje się dość rzadkie, białe mleczko
*Aktywator rozjaśniania Ultra Plus - saszetka z niebieskim proszkiem o dość intensywnym, rażącym zapachu
*Odżywkę Platinum - saszetka z odżywką, która ma biały kolor i przyjemny, kwiatowy zapach
*Jednorazowe, foliowe rękawiczki
*Instrukcję

Rozpoczynając rozjaśnianie należy pamiętać, aby produkt nakładać na suche, nieumyte włosy i trzeba robić to natychmiast po wymieszaniu mleczka, aktywatora i kremu. Ja wszystko wymieszałam w tubce z mleczkiem rozwijającym i właśnie za pomocą tej tubki nakładałam produkt na włosy.

Aby osiągnąć efekt ombre nałożyłam obficie rozjaśniacz na połowę włosów od dołu, a resztę rozjaśniacza na wyższej partii włosów przeczesałam grzebieniem. Tak nałożony rozjaśniacz pozostawiłam na włosach na 30 minut.

Pierwszą rzeczą jaka mnie zaskoczyła podczas oczekiwania to to, że zapach rozjaśniacza nie był tak rażący jak zapach innych rozjaśniaczy których używałam. Kolejne zaskoczenie było kiedy zobaczyłam, że włosy rozjaśniają się w miarę równo - te przeczesane rozjaśniaczem były ciemniejsze, a idąc w dół stawały się coraz jaśniejsze. Po umyciu włosów, spłukaniu odżywki i wysuszeniu ich byłam w stanie w 100% stwierdzić, że produkt rozjaśnił włosy naprawdę w miarę równomiernie - nie raz podczas użycia rozjaśniacza wychodzą rudo-żółto-blond pasemka na całej głowie, a w przypadku tego rozjaśniacza efekt był świetny. Kolor jaki udało mi się uzyskać po 30min to średni rudy na przeczesanych rozjaśniaczem włosach schodzący w dół do jasnego rudego po blond na końcach. I mi absolutnie ten efekt odpowiada, ponieważ wyszedł na tyle fajny kolor (owszem, rudy, ale naturalny, bez żółtych tonów), że mogłabym w sumie już nic z włosami nie robić (tzn nie farbować ich na docelowy kolor).

A co jest w tym wszystkim najlepsze? Kondycja moich włosów. Owszem, każdy tego typu zabieg mocno obciąża i niszczy włosy, ale w przypadku tego produktu włosy jedynie delikatnie ucierpiały - nie są tak mocno przesuszone i 'sianowate'. Na pewno trochę mocniej się puszą i są ciut 'sztywniejsze', ale nie łamią się i wyglądają naprawdę w porządku. Przy odpowiedniej pielęgnacji szybko uda mi się powrócić do ich kondycji sprzed zabiegu.

Podsumowując - otrzymujemy fajny rozjaśniacz, który nie niszczy nam włosów tak bardzo jak inne rozjaśniacze.

Sprawdza się

Rozjaśniacz Blond lighteners 9 Levels marki Syoss w formie kremu kupiłam w drogerii Rossmann. Mieszamy go z emulsją rozwijającą. Rozjaśniacza używam tylko do odrostów a potem na całość idzie farba. Producent obiecuje do 70% mniej złamanych włosów i tu w pełni wszystko się sprawdza. Nie są one popalone czy połamane. Z moich naturalnych ciemnych włosów wychodzi ładny blond, co prawda lekko żółtawy ale z tym radzi sobie odżywka dołączona do zestawu. Dzięki niej mam bardzo ładny chłodny odcień. Jest to fajny kosmetyk do domowego użytku za przystępną cenę i co najważniejsze nieniszczący włosy i nie mający przykrego zapachu.

Czarne farbowane włosy + rozjaśniacz Syoss

Od wielu lat farbuję włosy na bardzo ciemny brąz (wygląda jak czarny). No i miałam dość. Troche życiowych zmian i zamarzyl mi się rudowo kasztanowy brąz.. Odwiedziłam 4 najlepszych fryzjerów w okolicy. Każdy albo gadał, że się nie da albo że zniszczę włosy albo że od 600 zl w górę ???? no więc kupiłam rozjaśniacz 0-13 i zrobiłam to! Jak mi serce biło ???? i co? Zero zniszczeń. Zero przesuszenia. Rozjaśnił o kilka tonów do rudego brązu. Włosy w dobrej kondycji. Potem nałozylam farbę i wygląda tak jak marzyłam.. Poszlam tylko na podcięcie koñcówek (1 cm) do fryzjera, który zapytał - kto mi tak pięknie wykonał koloruzację? SYOSS - odpowiedziałam dumna z siebie ???? ( Jeśli komuśpomoże ta recenzja -.mam 35 lat włosy kręcone, które prostuję co 2 dzień, wysokoporowate i zadbane. Piękne ???? naturalnie dawno temu ciemne. Teraz w połowie siwe) Poświecam im dużo uwagi i czasu. I cieszę się z tej pięknej zmiany. Polecam ten rozjaśniacz.

Wykorzystała: kilka próbek

Fajny rozjaśniacz

Świetny rozjaśniacz do włosów, który nadaje im ładny kolor. Mam ciemne włosy, więc oczywistym jest, że każdy rozjaśniacz pozostawia u mnie trochę żółtego odcienia, ale bardzo łatwo się go potem pozbyć np. fioletowym szamponem lub płukanką. Ten rozjaśniacz jest fajny i na pewno sięgnę po niego ponownie.

Nie polecam

Na początku byłam zadowolona, wyszła piękna platyna bez żółci. Ale po kilku miesiącach włosy zaczęły się kruszyć. Stanowczo odradzam!
Moim zdaniem to efekt tego, że nie ma tu amoniaku tylko jakiś shit. Farby bez amoniaku strasznie niszczą włosy. Nie wierzyłam, ale to prawda. Takie farby trzeba co miesiąc używać, by podtrzymać efekt. Ja tylko raz użyłam bo chciałam mieć pasemka. Dobrze że na całość nie dałam tej farby, ale tak na 60% włosów i one mi się wykruszyły. Błagam, zróbcie coś na amoniaku.

Bardzo dobry rozjaśniacz.

Potrzebowałam rozjaśnić moje rudo-różowe włosy pod inny kolor. Wszystko bardzo ładnie zeszło. Wiadomo, został po zmyciu żółtawy odcień, ale po użyciu odżywki dołączonej do rozjaśniacza kolor został ładnie ochłodzony. Dlatego polecam najpierw ją użyć a nie bulwersować się moje drogie Panie ;) Jedynie co mi się nie podobało w nim to to, że proszek wsypany do buteleczki po wymieszaniu nie chciał się dokładnie rozpuścić.

Rewelka z rezerwą

Rozjaśniacz Syoss rozjaśniający do 9 tonów. nie u każdego da radę rozjaśnić o 9 tonów o wyjściowym kolorze platynowy blond. Z średniego blondu da radę pięknie rozjaśnić do bardzo jasnego blondu jednak musi dłużej pracować nawet do 60 min. za co sama biorę odpowiedzialność!!!! Posiada odżywkę neutralizującą żółty kolor, dzięki której uzyskujemy bardzo ładny jasny chłodny kolor. Jednak gdy na dłużej ją zostawimy będą włosy szarawe. Rozjaśniacz jest ''proszkowy''. Na rynku pojawiła się nowa wersja z odżywką dodatkową SALONPLEX CONDITIONER ANTI_DAMAGE CAREl. Rozjaśniacz stosuje tylko na odrosty ok na 2mm od skóry głowy. Na pewno jedne opakowanie nie starczy na włosy do ramienia . Stosuję go już 2,5roku. I jest najlepszym rozjaśniaczem do domowego rozjaśniania z drogerii, mimo że należy do agresywnych rozjaśniaczy.

Bardzo dobry!

Rozjaśniacz daje bardzo ładny i naturalny efekt na włosy. Rozjaśniałam nim końcówki i jestem bardzo zadowolona z efektu. Oczywiście jak każdy rozjaśniacz zniszczył trochę włosy ale udało mi się je odżywić w krótkim czasie.

Dobre dla kogoś, kto chce sobie zniszczyć dzień..

Pierwsze co, po otworzeniu poczułam potworny, siarczysty zapach. Zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją, nałożyłam na włosy i po niecałych 20 minutach nie mogłam uwierzyć temu co widzę.. Rozjaśnione pasemka były koloru żółtego (dodam, że używałam wielu rozjaśniaczy i żaden nie zrobił moim włosom takiej krzywdy, co ten). Pasemka, które potraktowałam nieco łagodniej były pomarańczowe. Koszmar. Natychmiast zmyłam, a mimo tego moje włosy były szorstkie i suche. Dobra nauczka dla tych, którzy wolą przyoszczędzić.. Zdecydowanie nie polecam.

z czerni na jasny braz

Mialam czarne wlosy. Czern nakladana lacznie byla z 10 razy, i po 10 farbowaniu stwierdzilam, ze ten kolor mnie postarza a twarz wyglada na zmeczona. Nigdy nie chodzilam do fryzjerek, bo zawsze wszystko robie sama. Jak powiedzialam kolezance, ze bede rozjasniala wlosy w domu to mnie wysmiala i powiedziala, ze nie uda mi sie, no a jak sie uda, to wlosy mi powypadaja. Ale ja swoje ;) Kupilam ten rozjasniacz, zrobilam kapiel rozjasniajaca, czyli na zmoczone woda wlosy, nakladalam ten rozjasniacz polaczony wczesniej z konkretna, czubata lyzka odzywczej maski do wlosow. Wtarlam we wlosy jak szampon, lekko spienilam, dzieki czemu wiedzialam, ze rozprowadzilam to wszedzie, trzymalam jakies 40 min, wyszedl ciemny, brzydki rudy kolor, taki kasztanowy. Okropny, ale awsze to lepiej niz czern, poza tym z czarnych przy rozjasnianiu zawsze wychodzi rudy, wiedzialam o tym i liczylam sie z tym :) Odczekalam 2 tygodnie, troche podregenerowalam wlosy, po czym zrobilam kolejna serie rozjasniania sposobem kapieli rozjasniajacej zamiast standardowego rozjasniania. Trzymalam 40 min, wyszedl jasny, rudy kolor, miejscami rudy blond, ktory od razu po wysuszeniu wlosow przefarbowalam z kolei na ciemny blond, z czego otrzymalam piekny, jasny braz. Minely juz 3 tygodnie, wlosy nie wypadaja, odzywiam je regularnie wiec zaczynaja byc blyszczace. Jestem BARDZO zadowolona ze zaryzykowalam i nie sadzilam, ze tak latwo zdejme czern i wroce do jasnego brazu. Wlosy na poczatku byly szorstkie, bardzo nieprzyjemne, ale taki efekt rozjasniania. Regularne odzywianie i wychodze na prosta, wlosy w coraz lepszej kondycji. Nie mam juz czerni, ktora tak mnie meczyla, a tego jasnego brazu, ktory mi wyszedl, dlugo nie mam zamiaru ruszac ;) Kazde wlosy sa jednak inne, inaczej reaguja i to, ze mnie udalo sie tak ladnie rozjasnicz nie oznacza, ze u kazdego efekt bedzie taki sam, niemniej jednak za 15 zl, bo tyle kosztuje ten rozjasniacz, warto sprobowac.

ok!

Pachnie przyjemniej niż inne rozjaśniacze, do tego mniej niszczy włosy. Dzięki niemu osiągnęłam ładny, chłodny blond, bez żółtka na głowie.
Jak będę jeszcze kiedyś chciała być blondynką to na pewno go wybiorę :)
Świetna aplikacja prosto z butelki - nie potrzeba zabawy z miseczką i pędzlami.

Dla moich włosów na nie

Próbowałam dwa razy nim rozjaśniac włosy. Słaby produkt. Trzymałam na włosach około godzinę i tak w jednym miejscu włosy były jasne innym żółte. Dodam że mam włosy nie farbowane i dosyć grube. Nie wiem ile musialabum go trzymać żeby mi zniszczył włosy, chyba z pół dnia. Wcześniej używałam Joanny i lepiej sobie poradził z moimi włosami. Tutaj jestem na nie