KWC LogobyWIZAŻ logo

70% kupi ponownie

Porównaj ceny

Fitomed Krem nawilżający tradycyjny 50ml
18,76  zł
Tradycyjny Krem Nawilżający Do Cery Tłustej I Mieszanej - Fitomed Kolekcja Kosmetyki Naturalnej
19,32  zł

Kupi ponownie: 70% osób
    kama_m1
    16 maja 2019 o 17:28
    5 / 5
    Zaskakująco dobry krem w niskiej cenie o świetnym składzie i działaniu ❤
    Uwielbiam naturalną pielęgnację i z reguły staram się wybierać kosmetyki na jak najbardziej naturalnych recepturach. Jak się okazuje nie trzeba wydawać dużo pieniędzy aby znaleźć dobry produkt o naturalnym składzie. :) Krem zakupiłam w jednej z internetowych aptek za ok. 12 zł. niestety jego dostępność jest bardzo ograniczona w grę wchodzą tylko sklepy/apteki online. Krem znajduje się w odkręcanym, plastikowym słoiczku z etykietą. Szata graficzna jest bardzo prosta, przyjemna dla oka i poza jego naturalnością to właśnie ona również skłoniła mnie do zakupu. Opakowanie jest dość solidnie wykonane - nic się z nim nie dzieje, bez problemu można go zabrać w podróż. Całość została dodatkowo zabezpieczona sreberkiem, dzięki czemu mamy pewność, że kosmetyk jest nowy i świeży. Słoiczek jest całkiem spory jak na pojemność 50 ml. Krem ma delikatnie pomarańczowy odcień i bardzo odżywczą dość ciekawą konsystencję, niby ciężka, tłusta i wydawałoby się, że będzie mogła zapychać, ale w kontakcie ze skórą staje się bardzo lekka. Dla mnie łatwo się go rozprowadza na twarzy. Zapach jest delikatny, lekko ziołowy ale całkiem przyjemny. Jego aplikacja to sama przyjemność. Krem doskonale nawilża nie zapychając - wydaje mi się, że sprawdzi się zarówno dla cery normalnej, mieszanej, czy tłustej. Świetnie nadaje się również pod makijaż - przynajmniej u mnie bardzo fajnie współgra z innymi kosmetykami. Jak wspomina producent krem ma lekkie właściwości matujące i da się to zauważyć, ponieważ krem wchłania się dość szybko nie pozostawiając tłustego filmu. Dzięki niemu moja cera jest nawilżona, nie obciążona i przede wszystkim wygładzona. Nie spowodował u mnie żadnego wysypu, nie podrażnił mnie ani też nie uczulił. Muszę podkreślić jeszcze to co dla mnie jest podstawą czyli świetny skład prosto z natury - w kremie na próżno szukać parafiny, parabenów, silikonów, barwników, czy sztucznych aromatów. Krem należy zużyć w ciągu 3 miesięcy od otwarcia co dodatkowo przemawia za jego naturalnością. Podsumowując jest to jeden z lepszych i tańszych kremów, jakie miałam okazję stosować. Na pewno jeszcze nie raz będę po niego sięgać. Bardzo polecam!
    Zalety:
    • + naturalny skład,
    • + niska cena,
    • + skuteczne nawilżenie,
    • + delikatny, przyjemny zapach,
    • + łatwo się go rozprowadza,
    • + nie pozostawia lepiej warstwy,
    • + konsystencja,
    • + spore opakowanie,
    • + nie podrażnia, nie uczula, nie zapycha,
    • + dobry jako baza pod makijaż (bardzo fajnie współgra z innymi kosmetykami),
    Wady:
    • - dostępność
    Kupił/a w:W aptece

74 osób uznało tą opinię za pomocną
    NeonAngel
    6 sierpnia 2020 o 16:25
    4 / 5
    Przyzwoity krem do cery tłustej
    Jako posiadaczka cery tłustej przeszłam już wiele przygód z kremami nawilżającymi twierdzącymi, że są przeznaczone do cery tłustej. Często zdarza się tak, że wbrew zapewnieniom producenta krem jest komedogenny lub powoduje straszne świecenie się skóry. W tym przypadku krem faktycznie się u mnie sprawdził i choć mnie nie zachwycił, to zasłużył na mocną czwórkę. Kupiłam ten krem w drogerii internetowej, ponieważ skusił mnie swoją niską ceną. Nigdy nie widziałam go stacjonarnie, więc podejrzewam, że może być kłopot z dostępnością. Wszystko wskazuje na to, że kupując ten krem załapałam się na końcówkę serii w innym niż przedstawione w katalogu KWC opakowaniu. Moje opakowanie jest sympatycznym, pomarańczowym słoiczkiem. Słoiczek jest solidnie wykonany, więc spokojnie można zabrać go w podróż. W środku opakowania znajduje się lekki, zabarwiony na żółto krem. Podoba mi się jego zapach, jakby delikatnie cytrusowy. Na pochwałę zasługuje wydajność kremu i jego szybkość wchłaniania. Nie zostawia na twarzy tłustej warstwy. Generalnie nadaje się pod makijaż, choć przyznam, że jako posiadaczka tłustej skóry stosuję go razem z kremem matującym, bo niestety sam w sobie Fitomed nie ograniczy nam świecenia się cery. Jestem zadowolona także z długofalowego działania kosmetyku - nie zapchał mnie, dość dobrze nawilżył skórę, działał łagodząco. Krem mnie wzbudził we mnie nadmiernego zachwytu, jednak okazał się dość przyzwoity. Przy cerze tłustej polecam jednak łączenie go z produktem matującym.
    Zalety:
    • - niska cena
    • - solidne opakowanie
    • - lekka konsystencja
    • - przyjemny zapach
    • - wydajny
    • - szybko się wchłania
    • - nie zapycha
    • - dość dobrze nawilża
    Wady:
    • - przy cerze tłustej wymaga dodatkowego użycia kremu matującego
    • - nie zapobiega świeceniu się cery
    • - słaba dostępność
    Wykorzystał/a:w trakcie pierwszego opakowania
    Kupił/a w:Drogeria internetowa

48 osób uznało tą opinię za pomocną
    3Musicals
    28 czerwca 2021 o 12:32
    3 / 5
    niby ok, a jednak nie do końca.
    Krem kupiłam jakiś czas temu, w sklepie firmowym Fitomed, będąc jeszcze na fali fascynacji marką. W czasie moich zakupów to była jedna z bardziej naturalnych marek, sytuacja daleka była od tej dzisiejszej, kiedy możemy w nich przebierać i wybierać. Nawilżanie to oczywiście obowiązkowy punkt programu pielęgnacji mojej tłustej cery- zarówno rano, jak i wieczorem. Krem sprawdzał mi się lepiej jednak w pielęgnacji wieczornej, a to z racji jego kiepskiej wchłanialności. Raczej nie wyobrażam go sobie pod makijażem (stąd dziwna jest obietnica producenta: `Doskonały pod makijaż`- na raczej nie w moim przypadku), bo mimo że nawilżający, to także jednak pozostawiał wyczuwalną tłustą warstewkę. Mam jeszcze starszą wersję opakowania: to plastikowy słoiczek, z plastikową zakrętką. Niestety nienajlepszej jakości. Trzeszczy i skrzypi, przez cały okres używania miałam wrażenie, że się rozpadnie. Opakowanie starszego typu, także etykieta przywodzi na myśl starsze czasy (załączam zdjęcie), jednak mimo wszystko całość prezentuje się przyzwoicie. Krem ma żółte zabarwienie (a może warto powiedzieć żółtawo-kremowe?), pachnie intensywnie (raczej ziołowo, ale również jakby owocowo). Intensywnie zarówno w opakowaniu, jak i po aplikacji już na twarzy. Jego formułę określam jako lekką, choć jest ona także nieco tłusta. Już wspomniałam: krem nie wchłania się do końca, nawet po upływie dłuższego czasu pozostawia na twarzy delikatną warstewkę, błyszczy się. Nie wyobrażam sobie jeszcze aplikacji na niego filtra przeciwsłonecznego i podkładu. Tego wszystkiego zdecydowanie byłoby za dużo. Stąd sprawdził się w pielęgnacji wieczornej, tym bardziej, że miałam wrażenie, że nadaje skórze nieco żółty odcień. Czy satysfakcjonująco nawilża tłustą cerę? No cóż, nie powiedziałabym. Owszem, po aplikacji, wydaje się, że skóra jest w strefie komfortu. Trwa to jednak tylko do momentu zmycia produktu z twarzy. Nie miałam więc wrażenia takiego dogłębnego nawilżenia, raczej powierzchniowego. Wyrównywał nieco koloryt cery: również nie na stałe, a tylko na moment aplikacji (wspomniałam też, że miałam wrażenie, że nieco barwi skórę na żółto- może to ten efekt?). Innego wpływu na skórę raczej nie zauważyłam, poprawy stanu cery raczej brak, zmniejszenia widoczności przebarwień również. Mój egzemplarz ma jeszcze nieco inny skład, niż ten obecny tutaj na Wizażu (załączę fotkę). Mam wrażenie, że nieco gorszy, może stąd jego przeciętne działanie? Krem obfituje w multum ekstraktów i olejów roślinnych, ale zawiera również mikroplastik.
    Kupił/a w:Inna drogeria

19 osób uznało tą opinię za pomocną
    joanakk
    25 października 2023 o 19:22
    5 / 5
    U mnie sprawdził się świetnie
    Kiedy moja cera była bardziej tłusta, ten krem to był mój must have zawsze po wstaniu rano. Nie wyobrażałam sobie używać inny produkt niż ten. Krem zamknięty w słoiczku, dosyć gęsty ale bardzo wydajny. Zapach praktycznie niewyczuwalny. A sam krem wystarczył mi na ponad 2 miesiące codziennego używania. Hamował wydzielanie sebum i nie zapychał mi porów. Skóra po nim nie błyszczała ani nie była mocno matowa. Bardzo przyjemna formuła oraz skład, który nie słodował żadnych uszkodzeń na mojej skórze.
    Zalety:
    • Opakowanie
    • Działanie
    Kupił/a w:Drogeria internetowa

1 osób uznało tą opinię za pomocną
    Oliwiasikorka
    12 lipca 2023 o 10:26
    Skuteczny krem
    Dobry krem - faktycznie świetnie nawilża i łagodzi podrażnienia. Używam go na cerę mieszaną jako kremu na noc, więc nie przeszkadza mi to, że zostawia tłustawy film na skórze. Nie jestem w stanie ocenić jak sprawdziłby się pod makijaż, ale obawiam się, że mógłby średnio z nim współpracować. Obiekcje budzi u mnie jedynie fakt, że krem zdaje się zapychać pory. Nie używam go na tyle długo, by móc stwierdzić to na 100%, jednak jego konsystencja budzi moje wątpliwości w tej kwestii.
    Kupił/a w:Inna drogeria

1 osób uznało tą opinię za pomocną