HiPP, Shampoo (Szampon dla dzieci) (stara wersja)

HiPP, Shampoo (Szampon dla dzieci) (stara wersja)

Szampon HiPP Babysanft delikatnie myje i pielęgnuje delikatną skórę głowy, a zawarty w nim składnik HiPP-Hautschutz pomaga odbudować jej naturalną warstwę ochronną. Sprawia, że włosy łatwo się rozczesują, są błyszczące i miękkie.
Szampon HiPP Babysanft jest delikatny dla oczu - a to dobra wiadomość dla małych miłośników kąpieli.
Idealny również dla całej rodziny.
Szampon nie zawiera substancji konserwujących i barwników, oleju mineralnego, mydła i emulgatorów PEG1.

KUPUJCIE

+skład
+ZAPACH
+cena
+opakowanie

Nie rozumiem jak ktoś może napisać że minusem jest brak rumianku w produkcie. HIPP produkuje rzeczy przeznaczone do pielęgnacji małych dzieci, a rumianek jest silnie uczulający.

Jeżeli ktoś ma zniszczone włosy ten szampon nie pomoże. Więc nie narzekajcie (do niektórych) że włosy są jak drewniane itp.

Widzę że kilka osób napisało że swędzi głowa itd i macie napisane że używacie tego szamponu od 2 msc, a powinno się zmieniać po 1 msc...

wybraniec

Odkąd dwa lata temu przestałam używać szamponów z ostrą, drażniącą chemią, problemy z łupieżem, swędzeniem i dużą łamliwością włosów zniknęły. Jest to szampon niezwykle łagodny, stworzony dla delikatnych włosów i skóry glowy. Przemawia za tym bardzo dobry, \'dzieciowy\' skład. Używam go na zmianę z tanim jak barszcz Babydreamem(taka kryptoreklama ;)) , jednak zdecydowanie bardziej wolę Hippa. Dlaqczego? :

+dobrze, a jednocześnie łagodnie oczyszcza skórę głowy(BD muszę nakładać czasami dwa razy, Hippa zawsze tylko raz)
+bardziej zmiękcza włosy(po BD bez odżywki nieco tępawe)
+problemy z rozczesaniem są takie same jak po użyciu SLSowych drogeryjnych szamponów, czyli niewielkie( z BD różnie to bywa...)
+ładny zapach(z tym do BD akurat nie mam zastrzeżeń ;))
+jak na tak łagodny szampon całkiem ładnie się pieni(BD też, ale tylko za drugim nałożeniem).

-Niestety szampon Hipp nieco przeraża mnie cenowo, stąd naprzemienne stosowanie z BD ;( Gdyby w tej buteleczce było chociaż 250ml...

Ogólnie bardzo, bardzo, bardzo polecam szapmon jako alternatywę dla agresywnych udrożniaczy cebulek włosowych.

Używam tego produktu od: ok 2lata

+ Dobrze się pieni
+ Wydajny

Jedyny minus to:
- Plącze włosy

Jednak sposobem na to jest użycie po myciu odżywki, lub po prostu zmieszanie szamponu z odżywką ;)

Używam tego produktu od: Ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: Jedno

u mnie do zadań specjalnych

plusy:
- dobrze myje
- radzi sobie ze zmywaniem oleju (po olejowaniu włosów)
- dobry skład: bez silikonów, parabenów, SLS
- ładny zapach
- dobrze się pieni
- łatwo się spłukuje

minusy:
- wysoka cena jak na takie małe opakowanie
- potrzebna jest po nim dobra odżywka bo włosy są po nim takie jakby "drewniane"

ogólnie jestem z niego zadowolona, używam go przede wszystkim do mycia głowy po olejowaniu (myję dwukrotnie) dlatego napisałam że używam go do zadań specjalnych :-)

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

rozczarowanie

Bardzo lubię kosmetyki HIPP, uważam, że są na prawdę dobrej jakości i mają porządny skład. Zachwycona oliwką Hipp\'a sięgnęłam z ciekawości po szampon. Bez sls-ów i parabenów - brzmi nieżle. Niestety w moim przypadku szampon nie sprawdził się.
Zacznę od plusów:
+dobry skład (bez sls-ów, PEG-ów i parabenów)
+przyjemny zapach
+faktycznie nie szczypie w oczy
Minusy:
- słabo oczyszcza, szczególnie w przypadku włosów przetłuszczonych nie daje rady
- do tego wzmaga przetłuszczanie włosów
- włosy po nim są matowe, bez połysku, po prostu oklapnięte
- plącze i wysusza włosy
- jest bardzo nie wydajny
- wywołuje swędzenie skóry głowy
Podsumowując: Wg mnie nie jest to dobry produkt - żle oczyszcza, nie pielęgnuje a jedynie podrażnia. Swoją buteleczkę zużyłam do mycia pędzli do makijażu i nawet tu nie zdał egzaminu - zdarzało się, że ich nie domywał. Zdecydowanie nie polecam zakupu!

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka 200ml

Jestem na tak

Szampon ma bardzo ładny zapach, dobrze się pieni, dobrze oczyszcza oraz posiada przyjazny skład. Szampon nie powoduje pieczenia po dostaniu się do oka, co jest dużym plusem szczególnie, gdy myje się włosy małemu dziecku. Nie zauważyłem również aby powodował jakieś uczulenia. Moich włosów obecnie nie plącze, bo mam krótkie, ale swojego czasu, kiedy były dłuższe lekkie plątanie występowało. Używam go naprzemiennie z Babydream. Podsumowując jednym słowem: polecam!

Używam tego produktu od: ...
Ilość zużytych opakowań: kilka

mój jedyny

Szampon darzę absolutnym uwielbieniem od około pół roku - od kiedy go stosuje skończyły się moje kłopoty z łupieżem i podrażnionym skalpem ,
myje co drugi dzień ,
włosy są miłe w dotyku i błyszczące - oczywiście używam odżywek ale nawet po samym szamponie nie są splątane i suche ani tępe w dotyku ,
posiadam kręcone włosy skłonne do puszenia a ten szampon temu zapobiega , nie farbuje włosów i nie są narażone na zniszczenia więc nie wiem jaki będzie ten szampon dla włosów wymagających konkretniejszej pielęgnacji ,
nie stosuje też silikonów w pielęgnacji włosów więc obecne w szamponie delikatne składniki myjące są dla mnie wystarczające,
szampon jest po prostu wspaniały i nie tylko dla dzieci

Ilość zużytych opakowań: 5 małych butelek 200 ml

Naprawdę świetny szamponik

Od około roku używałam szamponu Babydream, lecz kiedyś z ciekawości kupiłam Hippa, gdyż ponoć włosy po Hippie nie są aż tak tępe jak po rossmanowskim. Faktycznie jest pewna różnica z plusem dla Hippa, ale niezbyt duża i na pewno nie jest ona powodem dla którego w ostatecznym rozrachunku Hipp wygrywa dla mnie z Babydreamem.
Plusy:
+fajny skład,
+dobrze oczyszcza włosy (na równi z Babydreamem, u mnie jedno mycie wystarcza do zmycia oleju),
+ładny zapach,
+dobrze się pieni (jak na szampon bez sls i sles oczywiście),
+ nie za gęsty, nie za rzadki,
+naprawdę nie szczypie w oczy,
+ buteleczka jest z bardzo miłego w dotyku tworzywa :D
Minusy:
- cena
Jest to według mnie jedyny minus tego szamponu, ale nie z tego powodu zaznaczyłam, że go nie kupię. Otóż nie kupię go więcej tylko i wyłącznie dlatego, że używam z firmy Hipp żelu do mycia włosów i ciała, który na włosach sprawuje się równie dobrze jak szampon, a butelka 400 ml wychodzi taniej :)

Czy ja wiem...

Szampon kupiłam gdyż był delikatny i nie zawierał siliconów.

Plusy:
+dostępność
+dobrze myje
+skład

Minusy:
- (największy minus) włosy stają się po nim szorstkie i nieprzyjemne w dotyku, bez odżywki, która zmiękczy włosy ani rusz
- dość dużo trzeba nałożyć na głowę
- plącze włosy

+/- cena, nie jest jakaś ogromna, ale jak na taką małą buteleczkę to bardzo tania nie jest
+/- zapach, dla mnie nieco dziwaczny, ale ujdzie

Znalazłam inne szampony z dobrym składem (bez siliconów) wprawdzie droższe, ale jednak lepsze i w nieco większej ilości. Najpewniej go już nie kupię.

Pierwszy i ostatni raz !

W końcu nastąpił ten dzień, w którym skusiłam się na ten szampon. Czaiłam się na niego dobre pare miesięcy, bo nie wiedziałam czy kupić. To był błąd -.-

+ skład
+ zapach

- wysuszył mi włosy (strasznie) ;((
- włosy są bez blasku, bez życia
- wywołał swędzenie głowy
- włosy zaczęły mi wypadać jak nigdy !

Nie kupię nigdy więcej !
Pozostane przy Babydream ^^

Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

w porządku

Szampon bardzo w porządku, zwłaszcza do codziennego lub po prostu częstego mycia włosów.

+ szampon ma naturalny skład, dzięki czemu nie przesusza włosów, jest delikatny i naprawdę nadaje się do częstego stosowania
+ dobrze oczyszcza (choć przyznam, że od czasu do czasu używałam dla pewności innego szamponu, z SLSami, żeby dobrze zmyć resztki kosmetyków)
+ ma gęstą konsystencję
+ dobrze się pieni
+ przyjemny, pudrowy zapach
+ dobra wydajność, choć żałuję, że jest dostępny tylko w małych buteleczkach

- plącze włosy - bez odżywki ani rusz
- jako minus wpiszę to, że czasem może się okazać zbyt delikatny (np. do zmycia tłustych preparatów, jak oleje)

Przypadł mi do gustu, zwłaszcza, że jest przyjazny moim cienkim włoskom. Polecam.

Używam tego produktu od: 3-4 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: dwa i będą kolejne

blisko dna, już widać wodorosty

w poszukiwaniu ucieczki od babydreama, który rozjaśnił mi włosy trafiłam na niego.
na początku byłam zadowolona - włosy były miękkie, jakby szampon je pielęgnował, ale tak było tylko za pierwszym razem. okazał się być totalną porażką.

- wzmógł przetłuszczanie się włosów- myję co 3-4 dni, a wtedy już pod koniec pierwszego przy skórze włosy były jakieś niezbyt świeże
- głowa mnie po nim swędziała jak nie wiem i spowodował lekki łupież- wysusza skórę głowy albo słabo się wypłukuje - nie wiem
- malutka buteleczka za ok 9 zł (cena w auchan)
- niewydajny, ale to domena szamponów bez sls

+ skład - zawiera olejek migdałowy i nie zawiera sls
+ migdałkowo - dziecięcy zapach
+ chyba mniej plącze włosy podczas mycia niż babydream
+ dzięki niemu nauczyłam się czytać także negatywne recenzje :D te na jego temat ostrzegały, że może powodować swędzenie i łupież

u mnie się nie sprawdził, za tę cenę już bym nie eksperymentowała.
wypróbowałam, dziękuję :P