Barwa, Ziołowa, Szampon pokrzywowy

Barwa, Ziołowa, Szampon pokrzywowy

Krystalicznie czysty z naturalnym ekstraktem z zielonych liści pokrzyw bogatych w witaminy i składniki mineralne. Przeznaczony jest do pielęgnacji włosów przetłuszczających się. Regularne stosowanie szamponu poprawia kondycję włosów, zwiększa ich puszystość i witalność.

Strasznie się elektryzuje

+ Szampon szalenie tani
+ Włosy po nim aż skrzypią z czystości

- Włosy przetłuszczały się tak samo, nadal myłam je codziennie
- Mało wydajny, przez wielki otwór czasem wylewa się za dużo szamponu
- Największy minus to to, że się okropnie elektryzują włosy po nim.. Miałam wiele szamponów do przetłuszczających się włosów, ale ten elektryzuje najgorzej ze wszystkich, nie ma szans na to, aby jakkolwiek ułożyć włosy. Próbowałam na różne sposoby to jakoś zniwelować, ale nie dało rady.

Rypacz, jakich mało. Ale słabszy od "Czarnej Rzepy"

Szampony Barwy są mi znane od około dwóch lat. Przygoda z nimi zaczęła się, gdy szukałam czegoś przeciwłupieżowego dla mojego partnera.

Skusiłam się na szampon pokrzywowy, ponieważ moje włosy szybko przetłuszczają się. Muszę je myć co drugi dzień i szukałam produktu, który zapewni mi 48 godzin świeżości. Takiego efektu niestety nie uzyskałam...

Dotychczas moja pielęgnacja opierała się na dwóch szamponach - Alterrę używałam w ciągu tygodnia, a na weekend jakiś szampon ziołowy, aby dobrze oczyścić skórę głowy.

To był mój jedyny szampon, którym myłam włosy przez około 2 miesiące. Wydaje mi się, że popsułam sobie nim skórę głowy... Mam na myśli fakt, że szampon bardzo silnie oczyszcza skórę głowy. Włosy po nim aż skrzypią z świeżości. I wydaje mi się, że moja głowa przez to wytwarzała więcej sebum. Włosy pierwszego dnia były świeżutkie. Jednak następnego... Musiałam je wiązać w kitkę, aby nie pokazywać tego, co się tam dzieje. Były już brzydkie, przetłuszczone dość mocno.

Na szczęście moja skóra głowy i włosy szybko doszły do siebie. To dla mnie przestroga, że moje mycie głowy nie może się opierać tylko na tego typu szamponach.

Szampon jest dostępny w aptekach i supermarketach. Rzadki, może przelewać się przez palce. W dodatku butelka ma duży otwór - idealny, aby przelać produkt do buteleczki z pompką (ja jestem ich miłośniczką!). Kosztował mnie ok. 3 złote.

Używam od: 9 kwietnia 2014
Zużytych opakowań: jedno.

świeżość, lekkość, brak oblepienia

Mam gęste włosy i często trudno jest mi dokładnie umyć skórę głowy, przez co czasem swędzi i dorowadza mnie do szału... Do tego długie włosy nie ułatwiają sytuacji.
Ten szampon jest jednym z najprostszych jaki można znaleźć na rynku - sam detergent i wyciąg z pokrzywy, jednak muszę go bardzo pochwalić, gdyż:

- oczyszcza skórę głowy i nadaje jej świeżość.
- dokładnie czyści włosy i nie pozostawia na nich zupełnie nic
- nadaje włosom delikatny połysk

Minusem może być puszenie się i suchość włosów, ale ja używam zawsze odżywki po umyciu, która dzięki wcześniejszemu dokładnemu oczyszczeniu włosa jest JESZCZE BARDZIEJ SKUTECZNA.

Polecam każdemu, zwłaszcza osobom z tendencją do uczuleń, łupieżu i przetłuszczających się włosów.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 6 dużych opakowań

zawiodłam się...

Szampon kupiłam w nadziei na to, że zmniejszy przetłuszczanie się skóry głowy i będę mogła być włosy chociaż co drugi dzień. Niestety tak się nie stało, szampon dobrze oczyszcza włosy jednak nie zmniejsza problemu przetłuszczania się i włosy musiałam i tak myć codziennie.
Produkt mało wydajny, przez tą wielką dziurę nalewa się sporo produktu, a sam szampon nie pieni się jakoś rewelacyjnie.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

zadowolona :)

Używałam go zimą i muszę przyznać że spełnia wszystkie obietnice producenta, czyli zmniejsza przetłuszczanie się włosów, włosy są elastyczne, ładnie się układają.

Konsystencja dobra, choć trzeba mocno namoczyć włosy by szampon dobrze się pienił.

Po umyciu, gdy już całkiem wyschły były odświeżone, lekkie i znakomicie oczyszczone.

Zapach ziołowy, nic dziwnego ;)

Cena korzystna więc mogę polecić.

Używam tego produktu od: zima

Słaby

Posiadam włosy tłuste u nasady, suche na końcach. Szukam prostego naturalnego szamponu, który sprawi że moje włosy będą świeże przez 2 dnia (bo co tyle je myje). Szampon pokrzywowy to miał być dobry pomysł. Miał, ale się nie sprawdził.
Pierwsze i drugie mycie i już myśłam, że w końcu znalazłam świętego Graala wśród szapomnów. Nic z tego :( Kolejne mycia i czar prysł. Włosy tak samo mocno przetłuszczają się jak przy innych szamponach.
Nie ograniczna przetłuszczania, jest mało wydajny (myje włosy 2x, są długie za łopatki), włosy bez odżywki i olejku są nie do rozczesania.
Na plus - fajny zapach, cena oraz dostępność.

Szukam dalej.

Ilość zużytych opakowań: 2x250 ml

Moje włosy go uwielbiają;)

Jak dla mnie same plusy:

*cena
*dostepność
*zapach może być :)
*wydajność
*moje włosy po nim są miękkie lśniące i puszyste.

Jedyny minus to taki że bez odżywki nie rozczeszę włosów.

Ilość zużytych opakowań: 2 całe duże

Nie sprawdził się

Pokładałam w nim wielkie nadzieje (jak zresztą w każdym kolejnym ziołowym szamponie), niestety nie pomógł mi.

- włosy po umyciu sie plączą (odzywka załatwia sprawę na końcach, ale przy głowie rozczesać włosy to koszmar)
- nie pokonał przetłuszczania się
- mało wydajny (to nie problem, bo jest tani, ale trzeba go trochę wylać, a włosy myć dwa razy)
- głowa chyba była niedomyta mimo wszystko, bo dziwnie pachniała na drugi dzień

Stracony czas...

lubię :)

Lubię szampony barwy, póki co to moja druga wersja, poprzednia tataro-chmielowa, także była dobra.
Tych szamponów używam raz w tygodniu do oczyszczania i tu spełniają swoje zadanie. Włosy są dokładnie oczyszczone, co doskonale czuć i dobrze przyjmują nałożoną później maskę.
Szampon dobrze się pieni, pachnie neutralnie, nie obciąża włosów, ale trochę plącze. W dodatku kosztuje grosze, ok 4zł.
Przy używaniu raz w tygodniu starcza na długo, a z zadania jakiego oczekuję wywiązuje się w 100%.

Tani szampon - polecam

Bardzo dobry szampon jeśli chodzi o oczyszczenie. Ale za to ciężko rozczesać włosy no ale coś za coś:P Włosy sa dlugo świeże a co najważniejsze nie obciąża ich. Konsysnecja jest lejąca, a zapach nie przypadł mi do gustu.

Szampon spełnia swoje zadanie, dobrze oczyszcza włosy, aż skrzypią. Włączyłam go do codziennej pielęgnacji, bo szampony pielęgnacyjne strasznie obciażają mi włosy u nasady. Nie mogę powiedzieć, czy opóźnia przetłuszczanie, ale na pewno go nie powoduje. Ładnie pachnie, pieni się średnio, szczególnie gdy nakłada się środki do stylizacji typu pianka. Wtedy oczyszczam włosy dwa razy. Jest dość wydajny, opakowanie wystarcza mi na 1,5 miesiąca przy myciu codziennym, czasem co dwa dni. Kosztuje śmieszne pieniądze, więc polecam.

poprawny

Zazwyczaj mam tego typu szampon w łazience obok "łagodniejszych" szamponów.
Stosowany góra dwa razy w tygodniu sprawdza się świetnie, oczyszcza, włosy aż skrzypią. Pachnie dość przyjemnie, jest tani, bardzo wydajny. Częstsze stosowanie za bardzo wysusza skórę głowy oraz włosy przez co są sianowate, suche na końcach, a bardzo tłuste u nasady.
Zapewne sięgnę ponownie po inny szampon Barwy tym razem.
Plącze włosy jak każdy, ale ja używam odżywki lub maski.

Używam tego produktu od: półtora miesiąca