Himalaya Herbals, Gentle Exfoliating Apricot Scrub (Peeling morelowy delikatnie złuszczający)

Scrub głęboko oczyszcza skórę twarzy, pobudzając wzrost nowych komórek. Pozostawia skórę miękką i świeżą. Preparat zawiera ziarna z pestek moreli, które delikatnie ścierają z powierzchni skóry twarzy wszelkie zanieczyszczenia, usuwając martwe komórki i zaskórniki. Olej z kiełków pszenicy, który jest bogatym źródłem witaminy E, doskonale nawilża skórę, ekstrakt z jabłek - odżywia ją. Zawiera jabłko (Pyrus malus), olej z kiełków pszenicy (Triticum sativum), olej z pestek moreli (Prunus armeniaca).

mieszana, tłusta, normalna, sucha
oczyszczające, wygładzające
w tubce
drobnoziarniste

Nie ma nic wspólnego z morelą

Chwytliwa nazwa i obrazek moreli na opakowaniu przykuł mocno moją uwagę. Uwielbiam morele i ich zapach a do tego ładnie pachnące kosmetyki. Niestety w tym przypadku okazało się, że to tylko nazwa nie mająca z morelką nic wspólnego. Szkoda, pierwsze wrażenie na duży minus.

Zamknięty w poręcznej tubce scrub spisuje się bardzo dobrze i jestem pozytywnie zaskoczona jego działaniem. Dla jednych może okazać się za mało delikatny (producent sugeruje, że produkt jest delikatny) gdyż posiada dość mocno wyczuwalne drobiny ścierające jednak dla mnie okazał się w sam raz. Lubię kiedy czuję mocne tarcie na skórze i tylko wtedy mam wrażenie, że skóra jest odpowiednio oczyszczona. Wiem, że powinnam uważać na tego typu peelingi przy wrażliwej i naczynkowej cerze jednak nie umiem oprzeć się gładkości którą zapewniają mi mocne peelingi. Ten jest w sam raz, nie za mocny, nie za słaby.

Na duży plus konsystencja produktu. Pozwala ona na idealne dozowanie kosmetyku a co za tym idzie na rewelacyjny komfort w użytkowaniu. Tubka 75 ml pozwala nam długo rozkoszować się działaniem produktu i starcza na prawdę na długo. Scrubu używam głównie wieczorem po wcześniejszym oczyszczaniu i zdarza mi się użyć go na dekolt oraz plecy gdzie mam problemy z zaskórnikami. Rano skóra jest nadal świeża i gładka co nie jest takie oczywiste po wielu kosmetykach.

Generalnie polecam! Dobra cena jednak nie wiem jak z dostępnością gdyż kosmetyk ten trafił w moje ręce przez przypadek. Odejmuję gwiazdkę za obiecaną morelkę której nie ma. Szkoda!

gładka skóra

Peeling kupiłam w wersji w seszetce (2x6ml) w jakiejś dużej promocji na allegro. Produkt kosztował mniej niż 2 zł. Jedna saszetka wystarczyłaby pewnie na 4 użycia.
Nie nazwałabym tego peeling delikatnym bo drobinki są spore, nie wiem czy przy regularnym stosowaniu nie podrażniłyby cery. Na pewno nie jest to produkt dla wrażliwców.
Przy stosowaniu raz na jakiś czas daje szybki efekt wygładzonej i miękkiej skóry - dla mnie super :)

Delikatny to on na pewno nie jest

Peeling kupiłam w wersji podwójnej saszetki (2x 6 ml). Produkt był w zestawie z innymi tego typu kosmetykami, kosztował około 1.50 zł. Niedawno miałam okazję wypróbować inny peeling marki Himalaya (oceniony na 4 gwiazdki), i ten niestety wypada przy tamtym blado.

Peeling ma dość gęstą konsystencję, jest w nim sporo pomarańczowych drobinek. Okazały się być bardzo ostre. Dla wrażliwych twarzy się nie nadaje, zdecydowanie nie polecam próbować. Ja mam skórę mieszaną, głównie suchą i nie polubiłam się z tym produktem. Nie zrobił mi krzywdy, ale nie był komfortowy w użytkowaniu. Jestem przekonana, że przy dłuższym stosowaniu wystąpiłyby negatywne efekty. Peelingu używałam dwa razy w tygodniu, jedna saszetka (6 ml) wystarczyła mi na 4 zastosowania. Peelingu w saszetce jeszcze zostało, ale był już za mocno zaschnięty i nie nadawał się do użytku.

Zapach również nie przypadł mi do gustu. Był chemiczny, nieprzyjemny i niepodobny do niczego konkretnego. Spodziewałam się czegoś zupełnie innego.

Ogólnie rzecz biorąc, mam wrażenie że peeling bardziej zdziera skórę niż ją oczyszcza. O usunięciu zaskórników oczywiście nie ma mowy. Jest wydajny, ale brzydko pachnie i zbyt ostro traktuje skórę. Zdecydowanie bardziej wolę wersję z miodłą, chociaż ona jest z kolei zbyt delikatna.

Dla mocno zanieczyszczonej, tłustej skóry może będzie to dobry produkt. Ja do niego już nie wrócę.

Najlepszy jaki miałam!

Dla mnie peeling ten jest idealny. Przede wszystkim konsystencja - kremowa z dużą ilością drobinek. Uwielbiam ten efekt "ścierania"., który w tym wypadku nie jest ani za mocny, ani za słaby. Skóra po jego użyciu jest wyraźnie oczyszczona, gładka, promienna i gotowa do dalszych zabiegów. Lepszego peelingu nie używałam, serio :)

Przyjemne oczyszczenie

Peeling bardzo fajnie wygładza i lekko złuszcza naskórek pozostawiając skórę bardzo przyjemna w dotyku. Zaskoczyło mnie to, że po użyciu peelingu nie wystąpiło uczucie ściągnięcia, co często miało w moim przypadku miejsce, gdy próbowałam stosowania innych peelingów mechanicznych. Delikatny przyjemny zapach, nie natarczywy.

Na peeling morelowy natknęłam się totalnie przypadkiem w Lidlu i skusiło mnie słowo "morelowy", miałam nadzieję, że peeling będzie właśnie o zapachu słodkiej morelki, jakież było moje zdziwienie, gdy po pierwszym użyciu okazało się, że z morelą ten zapach to jednak nie ma nic wspólnego :/ Peeling po prostu mi śmierdzi, przez co po pierwszym użyciu trochę się do niego zniechęciłam. Jednak po kilku kolejnych użyciach mogę śmiało powiedzieć, że produkt jest jednak wart uwagi ze względu na swoje działanie. Już po kilku użyciach zauważyłam, że moja skóra stała się miękka i sprężysta. Peeling bardzo fajnie złuszcza naskórek i pozostawia skórę dobrze oczyszczoną i zmatowioną. Mimo okropnego zapachu jestem jak najbardziej na tak.

Naturalny ale nie taki delikatny

Swoje opakowanie zakupiłam w Lidlu. Miałam taki okres na lubowanie się w kosmetykach Himslaya Herbals.

Pierwsze, o czym muszę wspomnieć to to, że nie jest on taki delikatny, za jakiego go podają. Posiada w swoim składzie rzeczywiście pestki moreli, nie da się tego ukryć, ale są one dość spore i dla cer wrażliwych może on być drażliwy.

Peeling ma postać kremu ze zmielonymi pestkami moreli. I powiem, że dużo jest tych drobinek. Jest średnio gęsty, dlatego przed nałożeniem trzeba dobrze zwilżyć skórę, żeby dobrze się rozprowadzał. Konsystencja jest fajna i przez swoją gęstość sprawia, że kosmetyk jest bardzo wydajny.

Jestem posiadaczka cery mieszanej w kierunku do wrażliwej. Jest on dla mnie troszkę za ostry, jednak lubię go stosować 1 na 2 tygodnie w celu lepszego złuszczenia.

Zapachem mi zalatuje olejkiem morelowym.

Ogólnie jestem z niego zadowolona.

Dobry peeling o brzydkim zapachu

Lubię peelingi, które zawierają dużo drobnych, naturalnych drobinek ścierających, więc pod tym kątem peeling jest super. nie podoba mi się jednak zapach, który w pierwszym kontakcie z wodą lub skórą przypomina...wymioty:/ Potem robi się po prostu nieciekawy. W przypadku kosmetyku aplikowanego na twarz to duża wada. Z tego powodu mimo dobrej oceny ogólnej, nie kupię go więcej.

Super peeling

Jestem ogromną fanką peelingów do skóry twarzy.
Jestem tym "wyjątkiem" dla którego im peeling mocniejszy, tym lepszy. Zawiera ziarna z pestek moreli, które usuwają martwy naskórek. Miałam już mocniejsze peelingi, ale z tego jestem bardzo zadowolona.

Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się po nim takich rezultatów. Skóra była odświeżona, niepodrażniona, zmatowiona i rozpulchniona. Następnego dnia, skóra była bardzo ładnie rozświetlona i rozjaśniona. Wielkie Wow i ukłony w stronę firmy Himalaya, za tak dobry produkt.

przyzwoity.

Nie jestem zagorzałą fanką kosmetyków Himalaya jednak poszukiwałam peelingu średnio- gruboziarnistego i zainteresowałam się tym kosmetykiem :) nie zawiodłam się, choć nie jest to szczyt moich marzeń.

Apricot Scrub to dobry produkt oczyszczający i usuwający martwe komórki naskórka.
Drobinki moreli pozwalają na całkiem przyzwoity proces oczyszczenia i odświeżenia skóry. Dzięki zawartości olejków nie wysusza skóry i faktycznie oczyszczanie przebiega delikatnie, jak obiecuje producent.

Cera po zastosowaniu jest miękka i delikatnie rozpulchniona, w zależności od mechanicznego ścierania, może być zaczerwieniona. Ja mimo, że jestem posiadaczką cery tłustej zawsze obserwuję zaczerwienienie, które ustępuje po kilku minutach. Skóra jest też wyraźnie odżywiona, co jest dużym plusem w porównaniu do podobnych produktów.

Peeling świetnie sprawdza się jako oczyszczenie cery przed zastosowaniem kolejnego pielęgnacyjnego kroku, czyli maseczki :)
Ja stosuję 1-2 razy w tygodniu i jestem zadowolona ze stanu mojej cery.

Jest bardzo wydajny, do jednorazowego użycia potrzebna jest niewielka ilość. Zapakowany w estetyczną tubkę, dzięki której aplikacja jest bardzo łatwa.

Wart swojej ceny, jednak więcej niż 11 zł nie zapłaciłabym :)

Bardzo lubię ten kosmetyk

Zakupiony przypadkiem, skusiłam się z uwagi na to, że znam markę i ich naturalne składy. Co prawda nie potrzebowałam peelingu, ale skoro był w promocji to postanowiłam, że go przetestuję. Bardzo mile mnie zaskoczył! Moja skóra została delikatnie złuszczona, a po zmyciu produktu nie była sucha i ściągnięta. Kosmetyk pozostawia przyjemny "film" na twarzy powodujący, że nie muszę od razu nakładać kremu. Twarz w dotyku jest bardzo miękka i przyjemna a makijaż następnego dnia wygląda o niebo lepiej! Kosmetyk jest bez parabenów, SLS/ SLES z naturalną witaminą E. Do tego kosztuje około 10 zł. Ja jestem nim zachwycona i pomimo, że mam skórę raczę wrażliwą to po tym peelingu nic jej nie jest. Delikatny zapach i poj. 75 ml pozwala na długie delektowanie się tym produktem- zwłaszcza, że po otwarciu można go używać do 12 miesięcy.

W sam raz :)

Faktycznie delikatnie zluszcza, nie powodujac podraznien. Nie kosztuje duzo, ladnie pachnie i jest dosyc wydajny. Jesli ktos potrzebuje delikatnego peelingu to ten bedzie idealny :) Nie wiem czy kupie go ponownie bo moja skora potrzebuje czegos ciut mocniejszego :p