Fitomed, Tonik do cery tłustej `Szałwia i nagietek`

Fitomed, Tonik do cery tłustej `Szałwia i nagietek`

Tonik ziołowy „Szałwia i nagietek” polecamy osobom z cerą mieszaną, tłustą i trądzikową. Kosmetyk oczyszcza, nawilża, odświeża i wyrównuje pH skóry. Zawarte w nim świeże wyciągi z szałwii i nagietka działają antybakteryjnie i przeciwzapalnie, łagodzą objawy wynikające z nadmiernego łojotoku i ściągają rozszerzone pory. Tonik sprawdzi się idealnie zarówno w porannej, jak i wieczornej pielęgnacji. Jeśli zależy Ci na zdrowym wyglądzie swojej cery, koniecznie sięgnij po ten produkt! Tonik na bazie wyjątkowych ziół, zapewni natychmiastową ulgę i ukojenie Twojej skórze!

Dla uzyskania lepszego efektu pielęgnacyjnego polecamy także stosowanie żelu ziołowego do cery tłustej.
Polecamy do: cery mieszanej, tłustej i trądzikowej.

Składniki aktywne: świeży wyciąg z szałwii i nagietka, pantenol.

Działanie: wygładza, działa antybakteryjnie, nawilża, oczyszcza, łagodzi zmiany trądzikowe.

Składniki pod lupą:

- wyciąg z szałwii lekarskiej - pozyskiwany jest z kwiatów i liści szałwii lekarskiej. Zawiera m.in. garbniki, saponiny, triterpeny, flawonoidy, kwasy organiczne. Jest silnym antyseptykiem, działa ściągająco, przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Znajduje swoje zastosowanie w kosmetykach do cery tłustej i trądzikowej.

- wyciąg z nagietka lekarskiego - stosowany w pielęgnacji cery wrażliwej, podrażnionej, a także tłustej i trądzikowej. Wykazuje działanie przeciwzapalne i oczyszczające. Łagodzi podrażnienia skóry wynikające z poparzeń, odmrożeń i ukąszeń owadów. Pielęgnuje i regeneruje popękany, zniszczony naskórek.

- pantenol, czyli prowitamina B5 – substancja nawilżająca, penetrująca przez warstwę rogową, promotor przenikania dla innych substancji odżywczych.

płyn
tonizowanie twarzy
trądzikowa, mieszana, młoda, tłusta
odświeżające, antybakteryjne, nawilżające

wszystko czego można chcieć od produktu tonizującego

Tonika używam wraz z żelem Fitomed z tej samej serii rano i wieczór. W takim połączeniu dają mojej tłustej i trądzikowej cerze uczucie bardzo dokładnego oczyszczenia. Tonik ma delikatnie ziołowy zapach i co najważniejsze - nie pozostawia uczucia ściągnięcia na skórze.

Co do działania, to zauważyłam że jeśli przestrzegam zdrowej diety (która w bardzo dużym stopniu przyczynia się u mnie do powstawania wyprysków), to udaje mi się utrzymać zdrową, czystą cerę.

Tonik naprawdę fajny

Tonik bardzo fajny. Używam go codziennie rano i wieczorem. Skóra nie jest przesuszona ani wyświecająca się po nim. Zostawia skórę w dobrej kondycji oraz matową. Bardzo dobrze mi się sprawdza, dobrze oczyszcza.

Budżetowa propozycja dla cery mieszanej

Przyjemny tonik, dobry skład, przystępna cena. Ogólnie sprawdzi się przy cerze mieszanej i tłustej. Nie podrażnia skóry, nie powoduje uczucia ściągnięcia czy nadmiernego wysuszenia. Jednak w mojej opinii nie nadaje się do stosowania po zabiegach w stylu mikrodermabrazja czy mocniejsze oczyszczanie bądź też po mezoterapii. Po tego typu zabiegach moja cera potrzebowała produktów bardziej nawilżających i mocniej kojących niż ten tonik. Zapach jest lekko ziołowy, nie przeszkadza, ale też nie zachwyca. Do codziennego użytku bądź jako tonik na zmianę z innym - tak, na dłuższe użytkowanie wg mnie odpada.

Zdecydowanie tak

Tonik kupiłam dodatkowo, przy okazji zakupów w aptece, ma 98 procent składników pochodzenia naturalnego i działa oczyszczajaco i kojąco na skórę mojej twarzy. Ma piękny ziołowy zapach, jest wydajny i przyjemny w użyciu. Zauważyłam że wszelkie wypryski szybciej się po nim goją. Przyjemny tonik za ok. 14 zl.

Koi, ściąga i łagodzi

Idealny w połączeniu z żelem tej serii. Pachnie ziołowo, naturalnie. Jest łagodny, ale i skuteczny. Sprawdza się do przemywania skóry zarówno przy codziennej pielęgnacji, jak i po peelingach, domowej mikrodermabrazji. Działa antybakteryjnie, łagodzi stany zapalne. Odświeża, ale nie wysusza. Jako posiadaczka cery mieszanej stosuję go zamiennie z tonikiem do cery suchej (w zależności od kondycji skóry). Jest to wartościowy produkt, o dobrym składzie i w atrakcyjnej cenie.

Pomocny przy walce z trądzikiem

Odkąd regularnie używam tego toniku trądzik, z którym się zmagałam (z niewyjaśnionych dla mnie przyczyn) przez ponad miesiąc, zniknął. Tonik jest bardzo delikatny i sprawia, że czuję się odświeżona. Codziennie zaraz po jego użyciu nakładam również "mój krem nr6" tej samej firmy i wydaje mi się, że to połączenie fajnie współgra.
Poza tym no kocham te ziołowe zapachy!

U mnie się sprawdził

Bardzo fajny tonik, zawiera działanie jakie obiecuje producent, nie podrażnia, redukuje niedoskonałości i ma właściwości antybakteryjne. Bardzo szybko się wchłania. Zapach ma typowo ziołowy, ale mi on nie przeszkadza. Duży plus za naturalny skład.