Versace, Dylan Turquoise EDP

Versace, Dylan Turquoise EDP

Dylan Turquoise to hymn na cześć zmysłowości kobiety Versace. Pozwala przenieść się na odległe wyspy, gdzie błękitne niebo styka się z krystaliczną wodą. Morska bryza pieści skórę, rozbudzając zmysły i uzdrawiając duszę. Zapach przypominający słońce i letnie dni. Elegancki kształt flakonu przypominający amforę oraz dekoracyjna głowa Meduzy są nawiązaniem do greckiej kultury i mitologii, znanym z kolekcji Domu Versace. Wibrujący i świetlisty – Dylan Turquoise łączy tradycję i innowacyjność, uzupełniając rodzinę Dylan Blue pour Femme & pour Homme. Wielowymiarowy aromat skórki i miąższu włoskich cytrusów, podbity energizującym czerwonym pieprzem w nucie głowy.

Akord soczystej guawy zapewnia długo wyczuwalne tropikalne podtony w nucie serca. W połączeniu z jaśminem i esencją frezji nabiera też lekko zielonego charakteru. Niezwykłą zmysłowość zapewnia nuta drzewna Clearwood. Ta oryginalna molekuła pochodzenia naturalnego jest pionierskim osiągnięciem biotechnologii. Zaakcentowana białym piżmem nadaje kompozycji ostateczny, bardzo nowoczesny wydźwięk.

owocowe, drzewne, zielone / cytrusowe, piżmowe
wody perfumowane
50 - 100ml, <50ml

Tak pachną wakacje

Zapach od Versace kojarzy mi się zdecydowanie z sezonem wakacyjnym. Świeży, delikatny ale trwały zarazem. Początkowo cytrusowy jednak później przebijają się nuty pieprzu. W efekcie mamy wielowymiarowy zapach idealny na lato. Zdecydowanie będzie to mój ulubieniec na tą ciepłą porę roku.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

• Flakon: 5

Trochę popsuję mu opinię.

Jakieś pół roku temu otrzymałam próbkę zapachu przy okazji zakupów, zapamiętałam Dylan i zapamiętałam Versace. Pamiętam, że dość mnie zaintrygował ten zapach pod koniec używania próbki więc niedawno zakupiłam sobie trzydziestkę, celując pomiędzy Dylan Turquoise a Dylan Blue femme. Nie trafiłam. Wtedy to nie był ani turkus, ani blue jak sie niedawno okazało- spodobał mi się tak bardzo wtedy Dylan Blue ale męski :DD
Przejdę do Turkuska. Ma fajne otwarcie, soczyste, owocowe, wibrujące, z jakimiś zielonymi akordami. I gdyby ten zapach szedł szedł w tą zieloną, może drzewną stronę, to byłby i piękny i dość odkrywczy. Tego od niego oczekiwałam- wszak jego "matką" jest kobieta która stworzyła Organzę. Niestety. Zapach szybko się wysładza syntetycznie i pachnie w sumie nie wiem czym. Trochę jak tanie bazarowe pachnidło. No po prostu czuć, że nie jest to dzieło wysokich lotów- mamy kwiatki, owocki, trochę kwaskowatości i cukier ale w wydaniu jak od Bi-es.
Trwałość jest w miarę zadowalająca. Kilka godzin. Flakonik za to jest przepiękny. W sensie nieco krzykliwy może, ale taka jest estetyka Versace. Jednak nie można mu ująć, że oryginalny i ciekawy.
Dla mnie to nieudany flanker, o wiele gorszy od Dylan Blue. I nigdy w życiu nie wiedząc o tym, nie zgadłabym, że to perfumy nie z najniższej półki. 3 gwiazdki za flakon, trwałość i za to, że po prostu nie są brzydkie.

Niebanalne, cudowne

Próbkę tych perfum dostałam przy zakupach w perfumerii sephora. Oczywiście opakowania próbki opisywać nie będę, bo to zwyczajna plastikowa buteleczka z atomizerem w kolorze turkusowym. Zapach jest połączeniem zapachów cytrusowych z drzewnymi, to połączenie sprawia że zapach jest niebanalny. Ogromnym plusem jest trwałość, zapach utrzymuje się cały dzień, na ubraniach czuć go nawet kilka dni. Jeśli ktoś lubi takie ciekawe zapachy to bardzo polecam kupić. Jeśli znajdę te perfumy na jakiejś promocji to chętnie je kupię!

Letniaczek

To chyba jeden z moich ulubionych zapachów na lato. Turkusowy flakon przywodzi na myśl lazurowe wybrzeże. Nie jest przesadnie rześki ani slodki, a jednak jest wyraźnie odświeżający. Producent wspomina, że na pierwszym planie powinny być cytrusy. Osobiście nie czuje konkretnego, ale zdecydowanie mają owocową nutę. Całość przełamana jest nutami drzewnymi i to jest w nich chyba najpiękniejsze. Całość tworzy niebanalną kompozycję idealną na lato. Kojarzy mi się z wakacjami, wodą, owocami i wieczorną randką.
Myślę, że to dobry wybór dla osób zmęczonych rześko ogórkowymi kompozycjami lub przesadnie słodkimi.
Mają także dobra trwałość, bo walczą do samego prania :)

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Zmysłowy zapach

Cudowny, orzeźwiający, kobiecy zapach, idealny na wakacje. Intensywny, ale niesprawiający wrażenia ciężkości. Na skórze utrzymuje się przez wiele godzin, a na ubraniach jest wyczuwalny nawet kilka dni. Flakonik jest przepiękny, bogato zdobiony, a mimo to wygląda skromnie.

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Versace dylan turquoise

Dostałam próbkę perfum przy zamówieniu i zauroczył mnie zapach. Jest orzeźwiający, elegancki, idealny na letnie codzienne dni jak i wieczorne wyjścia.
Jeśli chodzi o próbkę to miałam problem, bo czasami się przycinała.
Pełnowymiarowe opakowanie prezentuje się cudownie!
Jednym minusem jak trwałość perfum. Czułam je tak ok 6 h. Myślę, że za taką cenę powinny być nieco bardziej trwałe.

lato, słońce, plaża

Dostałam go od męża na imieniny - pierwsza rzecz, jaka mnie zachwyciła to opakowanie - bardzo desingnersie, poręczne i ślicznie turkusowe. Aplikator wygodny. Trwałość - taka sobie, max 4-5h. Zapach bardzo letni, orzeźwiający i kobiecy. Podoba mi się.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

• Flakon: 4

kwiatki i cytrusy

Wakacje nad morzem - oto jest ten zapach. Miły, nieco musujący, orzeźwiający jak woda sodowa z limonką. Na szczęście, bez ozonowych podtekstów, bo byłby nie do zniesienia. Z pierwszą fazą bombardują nas sztuczne, chemiczne cytrusy, później nadciąga bukiet z kwiaciarni ( z frezją na czele), w tle pojawia się drewienko. Żadnego piżma nie zanotowałam. Przypomina mi Dolce&Gabbana Light Blue zmieszany z czymś, co zawiera w sobie pieprz. Z czymś z półki Ferragamo. Trwałość bardzo przeciętna. Niemniej jednak odbieram Dylana jako sympatyczny sezonowiec, do którego nie ma się wygórowanych wymagań.