Kneipp, Winter Gefühl, Creamy Shower Gel (Kremowy żel pod prysznic)

Kneipp, Winter Gefühl, Creamy Shower Gel (Kremowy żel pod prysznic)

Ciesz się chwilami dobrego samopoczucia dzięki ciepłemu zapachowi kremowego prysznica Kneipp zimowym. Kremowa formuła z ekstraktem szafranowym i kasztanowym oraz naturalnie pielęgnującym masłem shea chroni i zachowuje mikrobiom skóry. Delikatnie oczyszcza, nadaje skórze uczucie jak kremowana już podczas kąpieli i zapewnia długotrwały efekt pielęgnacji. Prysznic z roślinną formułą pielęgnacyjną poprawia uczucie na skórze podczas i po kąpieli. Formuła z naturalnymi olejkami pielęgnującymi zapewnia uczucie zadbanej skóry. Badania naukowe potwierdzają, że nawilżenie skóry w przypadku stosowania utrzymuje się przez 24 godziny. Receptura bez mikroplastiku.

relaksujące / aromaterapeutyczne, oczyszczające
w tubie
100 – 250ml, 50 - 100ml
sucha, tłusta, normalna
zapachowa
w płynie
żele pod prysznic

Żel pod prysznic

Żel pod prysznic jest bardzo dobry, nawilża skórę, zostawia na niej powłokę nawilżającą. Jeśli chodzi o zapach to jest cudowny, lekko migdałowy, nie jest ostry więc nie podrażnia nosa. Jedynym minusem tego żelu jest opakowanie, które ciężko jest otworzyć, a jak się otworzy to ciężko jest je zamknąć.

Poprawny, ale nie urzekł mnie niczym szczególnym

Ten żel do kąpieli miałam w kalendarzu adwentowym w pojemności 75 ml. Z powodu niewielkiej pojemności zabrałam go ze sobą na wyjazd.
Żel ma dosyć bogaty skład. Jest tu ekstrakt z szafranu i kasztana, masło shea, olej ze słodkich migdałów, jojoba, olej ze skórki pomarańczy, olej z liści eukaliptusa oraz olejek cedrowy. Był potencjał, dlatego trochę mnie dziwi że jako substancje myjącą wykorzystali tani i często wysuszający wrażliwe skóry SLES.
Zapach jest intensywny, nie wiem niestety jak pachnie szafran, ten tutaj przypomina mi napewno jakieś jedzenie, może cynamon? Kojarzy mi się ze świętami. Ładny, ale dla mnie zbyt mocny i po czasie męczący (ale ja jestem wrażliwcem zapachowym).
Sam żel sprawdza się dobrze, chociaż uważam, że mógłby się lepiej pienić. Musiałam go sporo zużyć by poczuć się porządnie umyta. Poza tym żel dobrze myje ciało, usuwa nieprzyjemne zapachy i nie wysusza skóry (ale ja nie mam do tego skłonności), więc podstawową rolę jak najbardziej spełnia.
Tak jak w tytule recenzji - niby żel ok, ale nie urzekł mnie jakoś szczególnie i nie kupiłabym go.