Mixa, Oczyszczający żel myjący bez mydła do skóry tłustej

Mixa, Oczyszczający żel myjący bez mydła do skóry tłustej

Mixa Oczyszczający żel myjący bez mydła ma skład dobrany tak, aby łagodnie usuwać zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Formuła wzbogacona oczyszczającym składnikiem aktywnym – cynkiem. Walczy z niedoskonałościami, oczyszcza pory i myje skórę, aby redukować niedoskonałości dzień po dniu. Oczyszczający cynk + pH neutralne dla skóry. Skład dobrany tak, aby minimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Tolerancja przetestowana na skórze wrażliwej. Hipoalergiczny – bez parabenów.

oczyszczające, odświeżające, antybakteryjne
wrażliwa, tłusta
z pompką, w butelce
żel
oczyszczanie twarzy

Dobrze domywa makijaż

Jedyny żel, Który sprawdził się dla mojej twarzy. jest łagodny, ma przyjemny zapach i dobrze domywa makijaż. Zużywam już któreś opakowanie z kolei :) Super się sprawdza

Bardzo lubię

Żel dobrze mi się sprawdza, stosuję go codziennie. Dobrze oczyszcza cerę i świetnie zmywa tłusty osad pozostający po olejkach czy płynach do demakijażu. Mi się dobrze sprawdza, gdyż jest delikatny i nadaje się do mojej wrażliwej cery, nawet gdy jest dość mocno podrażniona. Produkt dobrze się pieni, jedna pompka w sam raz wystarcza na dokładne umycie twarzy, dlatego też produkt jest wydajny. Z minusów to nie zauważyłam, żeby jakoś skutecznie zwalczał niedoskonałości czy inne wypryski.

No może być

Żel nie zrobił dla mojej cery dużo dobrego jak i nie zrobił dużo złego.
To łagodny żel który fakt oczyszcza cerę z nadmiaru sebum itd . ale jeśli masz trądzik i on nawraca to ci nie pomoże z jego zahamowaniem , złagodzeniem . trądzik będzie powstawał tak jak wcześniej tak samo nie wyciąga z por nadmiar sebum itd.
Plus za zapach bardzo ładny delikatny .
Wydajny dość ja go miałam więcej niż 2 miesiące .. 1 doza a mocno się pieni na skórze.
Poleciłabym go bardziej osoba o cerze bez niedoskonałości jako zwykły żel myjący na dzień .

TRAGEDIA

Przez ten produkt mój trądzik powrócił ze zdwojoną siłą pomimo baaardzo długiej walki. Zapycha, ściąga, generalnie nie robi z twarzą nic dobrego. Jedynie cena jest okej, ale wolałabym już myć twarz szarym mydłem niż tym produktem :(

Sztos!

To już moje 4 opakowanie tego żelu. Stosowałam inne, ale ten ciągle do mnie wraca. Jego stosowanie nie powoduje u mnie żadnych zmian skórnych, dodatkowo świetnie oczyszcza i wycisza te już istniejące, które czasem pojawiają się przed okresem czy ostatnio od noszenia maseczki.
Stosuję go rano i wieczorem w bardzo niedużej ilości, dlatego jest wydajny.
Do tej pory mnie nie zawiódł i myślę, że to nie będzie moje ostatnie opakowanie.

Mocny zdzierak, wręcz detergent!

Co prawda z tym żelem pożegnałam się już dawno, jednak nie rozumiem skąd tyle pozytywnych opinii na jego temat. Mi ten żel kompletnie się nie sprawdził, a przed jego zakupem kierowałam się właśnie opinią innych. Zacznijmy od tego, że mam skórę tłustą, skłonną do niedoskonałości i bardzo wrażliwą. Rzeczywiście żel domywa wszystkie zanieczyszczenia, łącznie z barierą hydrolipidową, którą ewidentnie mi zrujnował. Byłam czerwona jak burak, zmiany trądzikowe były zaognione, a skóra skrzypiała, bo była najzwyczajniej w świecie przesuszona, żel przyczynił się do tego, że zamiast regulować produkcję sebum jeszcze bardziej ją rozlegulował, chyba nigdy nie miałam tak przetłuszczonej skóry! Powiedziałabym, że to raczej mocny detergent niż łagodny myjak do twarzy i rzeczywiście służył mi potem jako detergent do czyszczenia łazienki, bo bałam się to już nakładać na skórę. Cena żelu jest przystępna, jednak za taką cenę można znaleźć lepsze myjadła, by potem skóra nie musiała do siebie dochodzić tygodniami.

Nieszkodliwy

Szukałam produktu, który sprostałby oczekiwaniom skóry tłustej. Nie jest zły, ale nie jest też idealny.

Jest dość łagodny. Mam cerę tłustą, ale w okresie jesienno-zimowym moja twarz wariuje od temperatur, a z tym żelem, czułam, że jest bezpieczna. Produkt oczywiście dokładnie oczyszcza skórę, jednak występuje efekt lekkiego "ściągnięcia".
Po dłuższym stosowaniu żelu, zauważyłam, że wszelkie krosty i pojedyncze niespodzianki zostały zminimalizowane! Jednak co do wydzielania sebum, tak się nie stało. Obecnie włączam kolejne kosmetyki do pielęgnacji i dopiero zaczynam widzieć jakieś efekty, żel mi jedynie "pomaga".

Co do samego stosowania produktu: Dozownik działa poprawnie, a konsystencja żelu nie ucieka nigdzie między palcami, ale aby uzyskać pianę, trzeba dłużej pomasować skórę. "Piana" to też za dużo powiedziane, ale daje radę! W końcu ma być łagodnie.

Nie można również zapomnieć o kwestii wydajności, w której się dobrze spisuje. Nie nakładam go dużo, ponieważ łatwo go rozprowadzić po skórze i starcza mi na bardzo długo. Wciąż jestem w trakcie pierwszego opakowania po 3 miesiącach użytkowania.

Podsumowując, jest to nieszkodliwy produkt, który pomoże z niedoskonałościami, łagodnie oczyści twarz i nie wywoła podrażnień. Jednak nie zredukuje sebum, jak producent zapewnia.

przyjemny produkt

Mixa to firma, z której zbudowałam kiedyś swoją "bazę" do codziennej pielęgnacji. W jej składzie nie mogło zabraknąć tego żelu myjącego. Opakowanie z pompką to duży plus takich produktów ponieważ ułatwia nam nabieranie ilości produktu, którą chcemy i jest bardzo higieniczne. Żel ma przyjemną formułę, nie jest rozwodniony i bardzo ładnie, delikatnie pachnie. W moim przypadku wystarczała jedna pompka żeby oczyścić rano twarz a wieczorem zazwyczaj używałam dwóch. Produkt jest bardzo delikatny przez co nie podrażnia skóry i przede wszystkim jej nie wysusza. Pozostawia uczucie gładkości i oczyszczenia skóry. Odrobinę nawilża ponieważ nie trzeba od razy po umyciu nim twarzy sięgać po krem. Stosunek ceny do jakości na pewno jest tutaj zachowany i jeszcze po niego z pewnością sięgnę.

Dobry wybór

Używałam tego żelu gdy miałam ogromny problem z trądzikiem, był najlepszym produktem oczyszczającym do codziennego stosowania. Stosowałam go podczas leczenia retinoidami. Nie wysuszał mojej skóry jak większość produktów przeznaczonych do cer tłustych. Delikatnie oczyszcza z nadmiaru sebum, bakterii itp. Nie wywołuje podrażnienia, alergii. Zdecydowanie najlepszy żel do mycia cer problematycznej.

Bez szału

Jedynymi plusami jest cena i opakowanie z pompką. Żel po prostu myje zanieczyszczenia na powierzchni skóry, ale nie nazwałabym tego oczyszczaniem. Dodatkowo przesuszył mnie i nie spełnił obietnic. Nie zlikwidował ilości powstającego sebum , nie oczyszczał porów, ani nie zmniejszał niedoskonałości. Cynk, który ma tu działać, jest dopiero na końcu składu, za to już na drugim miejscu jest detergent SLS. To tak jakby umyć twarz mydłem, a przecież wg opisu na przodzie opakowania, żel nie zawiera mydła...

Co jakiś czas do niego powracam

Żel zakupiłam w zasadzie tylko dlatego,że akurat ta seria była w promocji a szukałam czegoś co sprawdzi się przy mojej mieszanej cerze. Jak później się okazało to był strzał w 10tkę i co jakiś czas do niego powracam.

Opakowanie z pompką, która działa bez zarzutu, nie miałam z nią problemu. Nie zacinała się, nie "pryska" produktem na boki, dozuje odpowiednią ilość. Konsystencja żelu dosyć gęsta, ale łatwo się go rozprowadza na twarzy, uzyskując stopniowo piankę myjącą. Po zmyciu nie miałam uczucia ściągnięcia ani nie zauważyłam,aby moja skóra się przesuszyła. Żel Mixa nie zapycha mojej cery,a do tego mam niestety dużą tendencję. Stosowałam go codziennie i po około miesiącu zauważyłam,że moje niedoskonałości szybciej się goją a skóra była bardziej gładka.

Szczerze mówiąc nie spodziewałam się zbyt wielkich efektów,a ostatecznie po regularnym stosowaniu byłam pozytywnie zaskoczona. Minusem jest to,że skóra przyzwyczaja się do produktu i jest mniej podatna na jego działanie, dlatego lubię co jakiś czas do niego powracać, bo wiem,że może pomóc a nie zaszkodzi.

Bardzo dobre oczyszczenie

Używałam żelu Mixa przez kilka ostatnich lat. Mimo testowania innych kosmetyków zawsze do niego wracałam. Mam cerę mieszaną, skłonną do zapychania, często powstają u mnie niedoskonałości. Żel Mixa nie sprawiał cudów na mojej cerze natomiast zdecydowanie jej nie szkodził a to już dla mnie bardzo dużo :). Nie zapychał mnie, nie uczulał i nie podrażniał. Nie miałam też po nim uczucia ściągniętej skóry. A przede wszystkim świetnie zmywał pozostałości makijażu, skóra była przyjemnie gładka i oczyszczona. Jego główna wada natomiast to skład. Obecnie używam już kosmetyków naturalnych, ale żel Mixa stoi w szafce gdybym potrzebowała dokładniejszego oczyszczenia, którego nie jest w stanie zapewnić mi żel z naturalnym składem.
Żel Mixa jest bardzo wydajny, potrzeba niewiele produktu, aby umyć całą twarz. Wystarcza na długo. Jest umieszczony w wygodnym opakowaniu z pompką, widać przez nie ile produktu jeszcze zostało.