Barwa, Barwa Naturalna, Szampon `Jabłko antonówka & Vitamin Complex LA`

Barwa, Barwa Naturalna, Szampon `Jabłko antonówka & Vitamin Complex LA`

Krystalicznie czysty szampon z naturalnym ekstraktem z jabłka oraz kompleksem witamin przeznaczony jest do mycia włosów normalnych. Regularne stosowanie poprawia kondycję włosów, wzmacnia je, nadaje im miękkość oraz ułatwia rozczesywanie.

Dobry, łagodny szampon o cudownym zapachu!

Praktycznie same plusy: łatwo dostępny, dosyć tani, ma krótki skład INCI, jest bardzo delikatny dla włosów (nie jest przepakowany chemią), dobrze oczyszcza i ślicznie pachnie! Włosy po nim są sypkie, aż miło się je dotyka. Niestety plączą się, ale nie wliczam tego do oceny, bo moje włosy się po każdym szamponie plączą, a do ułatwienia rozczesywania włosów używam odżywek.

Ilość produktu wynosi 250 ml, dla mnie to za mało. Myjąc kiedyś włosy co drugi dzień zużyłam szampon w miesiąc. Więc teraz, gdy myję włosy codziennie musiałabym po 2 tygodniach znowu kupić ten szampon... Minus.

Jest jeszcze jeden minus: dozownik. Źle się dozuje szampon na włosy. Przy wlewaniu szamponu na dłoń nalewa się go zdecydowanie za dużo i dużo też się ulewa, czyli marnuje : / Znalazłam jedyny na to sposób: wlewam odrobinę szamponu do zakrętki (przy okazji myję włosy ,,metodą kubeczkową\'\'.

Ocena: 4/5. Już nawet nie ubolewam nad tym, że jak dla mnie za mała butelka (i za duży otwór!), ale zmieniłabym dozownik na dużo mniejszy, taki jak mają większość szamponów.

zielone jabłuszko

Szampon ma te same cechy co typowa barwa, z tym, że pachnie dość intensywnie jabłuszkiem ;) Włosy bardzo dobrze oczyszcza, pieni się przyzwoicie, faktycznie też mi się wydaję, że włosy bardziej są błyszczące niż po innych barwach. Teraz mam wersję żurawinową, też z witaminami i działa podobnie :)

Zapach jabłuszka pozostaje długo na włosach

Szampon ma bardzo skromny skład, uważam to za wielki atut. Nie powoduje podrażnienia skalpu ani wysypu krostek. Jest bardzo łagodny i ma niesamowicie ładny jabłkowy zapach. Pierwszy raz od kilku m-cy poczułam, że szampon pozostawia zapach na moich włosach.
Dobrze się pieni, ale jeśli połączymy go z wodą (np. metoda kubeczkową). Używałam go naprzemiennie z Czarną rzepą i uważam, że po jabłkowym włosy są bardziej błyszczące.
Na pewno minusem jest wodnista konstystencja, ponieważ można sporą ilość wylać przez przypadek.
Nie jest wydajny, ale ja to lubię, bo włosy mam cienkie i krótkie i dość szybko wykończyłam oba opakownia.
Nie obciąża włosów ani nie przetłuszcza.
Wymaga jednak odżywki, ponieważ bez niej można mieć problem z rozczesaniem włosów.
Dużą zaletą jest cena- ok. 4 zł w Auchan, dlatego w awaryjnych systuacjach na pewno po niego sięgnę (raczej czarnej rzepy nie wezmę).
Chętniej teraz sięgnę po Żurawinowy albo Lniany.

Używam tego produktu od: 2 m-ce

słodka świeżość

bardzo lubie szampony barwy i z tym także sie polubiłam

plusy
- dobrze oczyszcza
- niska cena
- moim zdaniem dobrze sie pieni
- śliczny, słodziutki zapach
- łatwo dostępny

minusy
- niestety plącze włosy ( i za to odejmuje pół gwiazdki )
- przez zbyt duży otwór wylatuje masa szamponu ale to już błąd samego projektanta butelki a nie szamponu

ogólnie bardzo lubię szampony z tej serii i na pewno zagości on jeszcze w moim domu

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Świetne oczyszczenie

Bardzo fajny skład, wielki plus za brak silikonów. Bardzo dobrze oczyszcza włosy, są po nim miękkie i świeże. nie oczekuję, ze będą mega odżywione, bo rolą szamponu jest oczyszczenie, a nie odżywienie - od tego mamy maski i odżywki. ;)

Ilość zużytych opakowań: trzy

Czystość, czystość i jeszcze raz czystość :D

Szampon bardzo dobry do zmywania olei. Już za pierwszym myciem świetnie oczyszcza. Włosy aż miło skrzypią :D
Ma ładny zapach, niską cenę, jest wydajny(mi jedno opakowanie starcza na miesiąć codziennego używania).
Jednak trzeba przyznać, że bez odżywki po umyciu się nie obędzie, gdyż lubi plątać włosy.
Co tu więcej napisać?
Po prostu polecam :)

Używam tego produktu od: Ponad miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie

Dobrze oczyszcza

Szampon kupiłam głównie z mysla o zmywaniu olejów. Potem olejów przestałam uzywac a szampon nadal mi słuzy, bardzo dobrze oczyszcza, dobrze sie pieni, ma przyjemny zapach. Troszke rzadki przez co zdarza mi sie za duzo nalac, ale jest bardzo tani wiec nie jest to wielki problem. Włosy po jego uzyciu sa az skrzypiace.

Ilość zużytych opakowań: koncze pierwsze.

Najzwyklejszy szampon, piękny zapach

Plusy +:
- śliczny, niespotykany zapach który jest bez wątpienia największym atutem szamponu
- wygodne opakowanie
- cena

Minusy-:
- konsystencja, zdecydowanie zbyt rzadka
- słabo się pieni
- nie zmywa olejów
- stosowany bez odżywki plącze włosy

Mimo opisu producenta szampon w żaden sposób nie wpływa na stan włosów, ale nie klasyfikuję tego jako minus, gdyż od szamponu oczekuję żeby włosy po prostu mył, pranie, gotowanie i czyszczenie trudno dostępnych powierzchni zostawię innym środkom ;)

Genialny oczyszczacz

Od szamponu nie wymagam wiele. Wystarczy, że oczyszcza włosy i jest przyjemny w stosowaniu. Do pielęgnacji mam cały arsenał produktów włosowych: odżywki do spłukiwania i bez spłukiwania, maski regenerujące, spraye ochronne, oleje naturalne i mieszanki olejów.

Żaden z szamponów Barwy jeszcze mnie nie zawiódł, a wypróbowałam już kilka z serii Barwa Naturalna oraz Barwa Ziołowa. Robią dokładnie to, co do nich należy.

Jabłko Antonówka jest przeznaczony do codziennego mycia włosów normalnych. Pachnie ślicznie - dokładnie tak jak znany wszystkim zapach "zielonego jabłuszka", soczysty i w żadnym wypadku nie chemiczny. Szampon jest dość lejący, ale nie potrzeba go dużo na jedno użycie. Pieni się bardzo mocno.

Przede wszystkim genialnie oczyszcza włosy: począwszy od kurzu i brudu, poprzez łój do pozostałości produktów do stylizacji z silikonami. Uwielbiam to charakterystyczne skrzypienie włosów pod palcami przy zmywaniu szamponu! Tak naprawdę tylko używając szamponów Barwy mam pewność, że włosy zostały idealnie doczyszczone, nawet jeśli obciążone były masą odżywek i środków kondycjonujących. Błyskawicznie i skutecznie domywa także naturalne oleje, chociaż po olejowaniu częściej myję włosy Babydreamem.

Jak każdy szampon o prostym składzie mocno plącze włosy i trochę usztywnia. Wystarczy jednak zastosować dowolną odżywkę i kłopot znika. Antonówka nie wzmaga przetłuszczania, nie odświeża też włosów na dłużej. Nie ma jej co winić, bo jest to szampon do włosów normalnych, nie przetłuszczających. Włosy po myciu Antonówką mniej się elektryzują, są sypkie i błyszczące. Nie jest to jednak produkt, który włosy pielęgnuje, ale taki, który przygotowuje je do pielęgnacji. Nie wymagajmy więc od niego za dużo.

Opakowanie serii jest nieco niedzisiejsze. Odkręcany, duży korek i spory otwór w butelce raczej nie są wygodne w użyciu. Ja się przyzwyczaiłam i zupełnie mi to nie przeszkadza, jednak na początku wylewanie zbyt dużej ilości szamponu może irytować.

Na koniec to, co w Barwie lubię najbardziej, czyli cena. Za 250 ml szamponu bardzo dobrej jakości zapłacimy w markecie (np. w Auchan czy Tesco) całe 3 złote.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 250 ml

jako szampon oczyszczający

Szapmon bardzo ładnie pachnie zielonym jabłuszkiem. Jako, że to zapach niespotykany obecnie w kosmetykach - Barwa ma ode mnie dużego plusa.

Szampon świetnie oczyszcza włosy, jednak obawiam się, że nie nadaje się do częstego stosowania. Ja mam skórę glowy przetłuszczającą się, w zwiazku z tym myje włosy codziennie. Używając za każdym razem tego szamponu za bardzo podsuszyłam sobie włosy.
Na pewno nie regeneruje i w żadem inny sposób nie wpływa na stan włosów. To najzwyklejszy szampon i swoje zadanie, czyli mycie, spełnia na 5.

Szampon stosowany bez odżywki kołtuni włosy, więc radzę się zastanowić przed zakupem.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc

Bardzo dobry szampon

Tak, w końcu znalazłam odpowiedni szampon dla moich włosów :)
Używam raz w tygodniu, aby oczyścić moje włosy.
Ma piękny zapach, konsystencja mi odpowiada, dobrze się pieni i jest w miarę wydajny.
Cena śmiesznie niska za tak dobry produkt, plus za dostępność. Jedynie opakowanie mogłoby być lepsze, ale bardziej stawiam na zawartość, niż wygląd zewnętrzny :)
Po myciu włosy są bardzo dobrze oczyszczone i trudno je rozczesać, ale od tego są odżywki :)
Na stałe zagościł w mojej łazience.

Używam tego produktu od: 3 m-cy

Lubię!

-zapach - to coś co przyciąga, to prawdziwy świeży sok z jabłek takie odczucie ma się przy otworzeniu buteleczki
-konsystencja - rzadka, lejąca się - nie jest gęsty więc często za dużo można go nalać. Pieni się dobrze.
-działanie - świetnie oczyszcza, zmywa nawet bardzo obciążone włosy. Może plątać włosy ale od tego są odżywki.
-efekt - lekkie włosy, świeże, nie przetłuszczają się szybciej.
- wydajność - u mnie przy myciu co 2 dni przez miesiąc go nie wykorzystałam jeszcze. Także jest wydajny.
- cena - 3-4 zł za 250ml.
- dostępność - małe drogerie, tesco, często w kioskach.
- opakowanie - kojarzy mi się z latami 90tymi gdy były takie odkręcane butelki z dużym otworem.