Biotaniqe, Micro Purifying, Mineralny peeling gommage 2 w 1

Biotaniqe, Micro Purifying, Mineralny peeling gommage 2 w 1

Mineralny peeling Gommage 2w1 łączy dwa działania peelingujące: enzymatyczne- dogłębne oraz ścierne-działające powierzchniowo. Naturalny enzym z papai delikatnie rozpuszcza martwe komórki, a mikroperełki krzemowe delikatnie ścierając, wygładzają skórę twarzy i usuwają zanieczyszczenia. Kremowo-glinkowa formuła pozostawia naskórek głęboko oczyszczony i elastyczny. Botaniczny wyciąg z peonii reperuje mikrouszkodzenia skóry. Kaolin skutecznie oczyszcza i ściąga pory, absorbuje sebum.

sucha, mieszana, tłusta, normalna
oczyszczające, wygładzające
w tubce
żel
mechaniczne, enzymatyczne

Mineralny peeling 2w1 Biotaniqe

Mineralny peeling 2w1 Biotaniqe ma gęstą kremową konsystencję. To peeling w formie glinki. Można go nałożyć i pozostawiać na 10-15 minut jak maseczkę. Potem umyć dokładnie tak i zadziała jak peeling. Twarz od razu wydaję się bardziej nawilżona,czyta i odświeżona. Promienna, zdrowsza, ukojona.
Mineralny peeling Gommage 2w1 łączy dwa działania peelingujące: enzymatyczne i ścierne. Naturalny enzym z papai delikatnie rozpuszcza martwe komórki, a mikroperełki krzemowe delikatnie ścierając, wygładzają skórę twarzy i usuwają zanieczyszczenia. Wyciąg z Peonii reperuje mikrouszkodzenia skóry. Kaolin skutecznie oczyszcza i ściąga pory, absorbuje serum.
Stosuję go dwa razy w tygodniu i efekty widać gołym okiem. Tubka ma 75 ml jest bardzo poręczna. Zamknięcie typu klik ułatwia aplikację i dozowanie odpowiedniej ilości produktu. Dostępny w drogeriach internetowych i stacjonarnych. Serdecznie polecam

Uwielbiam

Jako posiadaczka cery skłonnej do trądziku i wyprysków powinnam stronić od peelingów mechanicznych. Jednak postawiłam tutaj na kompromis i produkt okazał się cudowny. Jest on zamknięty w błękitnej, minimalistycznej tubce. Ma kremową, gęstą konsystencję z mikrodrobinkami. Po zastosowaniu skóra jest ładnie oczyszczona i niesamowicie miękka. Nie zauważyłam negatywnego skutku na trądzik, ale każdy powinien wypróbować na własnej skórze. Nawet narzeczony podkradał mi ten peeling i chętnie używał, gdzie ciężko przekonać go do takich zabiegów. Pojemność nie jest jakaś imponująca, ale w promocyjnej cenie warto kupić.

Trafiłam przypadkiem

Trafiłam na ten produkt przypadkiem i naprawdę jestem mega zadowolona. W przeciwieństwie do innych drogeryjnych peelingów enzymatycznych ten rzeczywiście ściąga stary naskórek przy czym nie podrażnia i dodatkowo nawilża. Skóra jest super gładka po tym produkcie.
Polecam!

Lubię do niego wracać

Testuję go już dłuższą chwilę, właściwie to zużyłam już kilka opakowań i aktualnie jest to chyba mój ulubieniec wśród peelingów.
Próbowałam się przerzucić całkowicie na peelingi enzymatyczne, ale moja skóra domaga się mechanicznego złuszczania i tu ten produkt jest idealny.
Jest 2 w 1 więc w zależności od potrzeb można go używać na dowolny sposób. Dobrze sobie radzi z naskórkiem, nie przesusza skóry. Myślę że kupię go jeszcze nie raz. :)

Dobry peeling oczyszczający

Moja pierwsza styczność z marką Biotaniqe wypadła bardzo korzystnie. Sięgnęłam po ten peeling zaciekawiona możliwością stosowania go w dwójnasób i przypadkiem odkryłam świetny produkt. Kosmetyk ma postać gęstego kremu, nie spływa z twarzy, nie przecieka przez palce. Wypróbowałam zarówno zastosowanie mechaniczne (po prostu szybki peeling, bez dłuższego trzymania na skórze) jak i enzymatyczne, w obu wersjach sprawdza się znakomicie - porządnie oczyszczona, ale nie podrażniona buzia. Polecam, wydajny i skuteczny peeling w przystępnej cenie

Niepozorny a taki fajny

Peelingów do twarzy używam regularnie . Najbardziej lubię te ostrzejsze ale wiem , że i wśród takich delikatnych można znaleźć produkt naprawdę dobrze działający ( np peeling Clinique ) dlatego też żadnego na starcie nie skreślam . Ten konkretny otrzymałam w prezencie od kochanej Intermanki <3. Miałam wcześniej z dwa kosmetyki z tej firmy i były one całkiem spoko więc byłam bardzo ciekawa jak sprawdzi się ten peeling . I jest to naprawdę fajny kosmetyk - w rozsądnej cenie ale jakość jest naprawdę zacna .

Peeling otrzymujemy w miękkiej plastikowej tubie z wygodnym zamknięciem na zatrzask . Szata graficzna produktu jest wizualnie w porządku - taka kobieca pastelowo niebiska z kwiatowym motywem . Osobiście zmniejszyła bym tylko ilość tych wszystkich napisów , jak dla mnie jest tego za dużo . Jeśli chodzi o skład to znajdziemy tutaj mikroperełki krzemowe , papainę , kaolin oraz wyciąg z peoni .

Produkt ma biała barwę konsystencję gęstego kremu dość mocno napakowaną drobinkami ścierającymi są one bardzo delikatne a mimo wszystko produkt działa naprawdę fajnie . Zapach delikatny lekko świeży , osobiście kojarzy mi się z zapachem niedojrzałych orzechów .

Producent informuje nas o tym , że możemy stosować ten produkt jak klasyczny peeling ale też jako maseczkę enzymatyczną którą po kwadransie trzymania na twarzy można spłukać . Stosowałam na oba sposoby ale częściej jako klasyczny peeling . Z takich informacji technicznych to nie ma żadnych problemów z rozprowadzeniem produktu po twarzy , nie jest to kosmetyk oblepiający , bardzo łatwo go również spłukać .

Jeśli chodzi o efekty jego działania to muszę przyznać , że na mojej mieszanej cerze są one naprawdę fajne . Przede wszystkim świetnie zmiękcza skórę i sprawia , że jest ona niesłychanie gładka i przyjemna w dotyku. Faktycznie czuć też efekt oczyszczający mimo , że te drobinki nie mają ogromnej mocy to i tak skóra po masażu tym peelingiem jest bardzo dobrze oczyszczona , produkt daje więc uczucie świeżości . Ciężko mi się wypowiedzieć na temat właściwości kojących gdyż moja cera ukojenia nie potrzebuje , nie mam żadnych skłonności do podrażnień czy nawet drobnych zaczerwienień , więc tutaj produkt nie miał nawet jak się popisać , no ale wierzę , że coś w tym jest .Po użyciu tego peelingu twarz jest dodatkowo lekko zmatowiona ale w żaden sposób nie przesuszona a na to jako posiadaczka cery mieszanej zwracam szczególną uwagę . Nie mam również zastrzeżeń co do wydajności , szczególnie gdy używamy go jak klasycznego peelingu - u mnie po miesiącu stosowania zostało go śmiało gdzieś tak jeszcze na dobre 4 użycia a ja tam sobie kosmetyków nigdy nie żałuje bo to nie ma co się szczypać gdy o urodę chodzi .

Godny polecenia peeling . Taki niby tani i skromny a taki fajny . Chętnie kupie ponownie.

Peeling w dobrej cenie

Moja wrażliwa cera bardzo polubiła się z zawartymi w opakowaniu ziarenkami - w przeciwieństwie do innych stosowanych produktów okazały się być drobne, co nie wywoływało podrażnienia na mojej twarzy.
Peeling świetnie usuwa martwy naskórek i odblokowuje pory. Skóra po użyciu staje się gładka. rozświetlona i miękka.
Po dłuższym, regularnym stosowaniu mogę również powiedzieć, że produkt zmniejsza występowanie wyprysków oraz ilość wydzielanego sebum.

Mineralny peeling Biotaniqe

Mineralny peeling marki Biotaniqe znajduje się w buteleczce o pojemności 75 ml. Niezbyt duże opakowanie lecz starcza na długo, nawet przy codziennym użyciu. Zapach dość przyjemny, lecz bardzo lekko wyczuwalny. Dla mnie za lekko bo ja jestem tą osobą, która kocha pachnące produkty do pielęgnacji. Zdecydowanie bardziej ja umilają. Konsystencja peelingu jest zbita i posiada lekkie drobinki, które wmasowując w skórę, pozbywają się martwego naskórka. Ja stosowałam go albo do codziennego użytku, czyli po umyciu twarzy płynem micelarnym, kolejnym krokiem było peelingowanie. Albo jak miałam więcej czasu jako maseczkę. Nakładam produkt wmasowując go kolistymi ruchami i pozostawiłam na 15 min. Skóra była gładka, delikatna, brak martwego naskórka a co ważne, także brak uczucia ściągnięcia skóry. Moja cera jest bardzo wrażliwa i niektóre peelingi ją podrażniają, a tutaj z tym się nie spotkałam. Ja jestem zadowolona z tego produktu i myślę, że jeszcze kiedyś do niego wrócę.

Dobry peeling za rozsądną cenę

Nad peelingami długo się nie zastanawiam, kolekcjonuje i testuje je jak wszystkie pomadki tego świata! Na ten natrafiłam właśnie w rossmanie! Skuszona opinią koleżanki kupiłam go do testów. Ogólnie byłam zaskoczona pozytywnie. Cena, jakość. Nie wysuszał, odświeżał i wygładzał. Drobinki wyczuwalne pod palcami, dość miło się rozprowadza. Fajny peeling pod krem. Jednak od peelingów wymagam trochę więcej jak skutecznego działania! Użyłam jeszcze kilka razy, ale nie skusze się na ponowny zakup. Brak efektu WOW!

zupełnie przeciętne efekty, raczej łatwo o nim zapomnę.

Peelingi są obecne w mojej pielęgnacji odkąd pamiętam. A może będąc bardziej precyzyjną: w mojej świadomej pielęgnacji :) A ta pojawiła się wieeeele lat temu, jako że byłam posiadaczką wymagającej cery trądzikowej. Wiedziałam, że proces złuszczania martwego naskórka procesem ważnym jest. Ale z racji posiadania wrażliwej cery chętniej sięgałam po peelingi enzymatyczne. W okresie poprawy nastoletniego stanu skóry i przeistoczenia się jej w tłustą, zdecydowanie chętniej sięgałam już po te ziarniste. I jak mam kilku ulubieńców tej grupy, tak często zdarza mi się przetestować jakiegoś peelingowego przeciętniaka. I takim przeciętniakiem jest właśnie peeling mineralny 2w1 od Biotaniqe. Nie odnajduję w nim nic szczególnego. Ani pod względem działania, ani specjalnych właściwości.

Określam go jako peeling drobno- średnio ziarnisty. Nie jest to mocny zdzierak, nie uświadczymy z nim mocnego efektu ścierającego, choćbyśmy i dozowali naciskanie z całych sił. Z tymi drobinkami krzemionki nie stanie się nam żadna krzywda- nie są one odczuwalnie ostre.
Scrub daje raczej efekt peelingującego masażu niż stricte mocnego peelingu. Stąd sięgałam po niego nie w chwilach potrzeby mocnego zdzierania a raczej odświeżenia cery i usunięcia martwych komórek naskórka przed zaaplikowaniem maseczki (najczęściej była to po prostu glinka). Aby naświetlić stopień jego złuszczania porównam go past złuszczających- efekt podobny lub nawet mniej wyrazisty, niż w przypadku mocniejszych past.

Peeling ma formę gęstego, biało-szarego kremu w którym zauważalna jest obecność bezbarwnych drobinek krzemionki. I to właśnie ona odpowiada głównie za efekt peelingujący. Ale nie tylko, bo innym zaleceniem używania peelingu jest aplikowanie go na skórę na 15 minut. A to ze względu na obecność papainy- czyli można się pokusić o używanie go jako peeling enzymatyczny (ja się jednak nie pokusiłam na to ze względu na jednak mało zachęcający ku temu skład: alkohol, Tetrasodium EDTA, PEGi, fenoksyetanol, mikroplastik).

No i do brzegu, bo myślę, że wystarczająco scharakteryzowałam go jako produkt. Słowo o efektach.
Po jego użyciu nie mam wrażenia dogłębnie oczyszczonej skóry. No nie. Nie wiem nawet jakby ten stan określić, ale skóra zdecydowanie nie jest odczuwalnie czysta. Owszem, peeling radzi sobie z usunięciem powierzchownej warstwy martwych komórek naskórka, ale to ultradelikatne działanie. Ja każdorazowo po jego zastosowaniu miałam wrażenie pozostawionej warstewki produktu. Mówię to w kontekście mojej tłustej cery. Może cery inne będą z takiego efektu właśnie zadowolone?
Stąd chętniej po nim aplikowałam maseczkę oczyszczającą, na przykład z glinki. Gdy była to maseczka nawilżająca, kremowa - efekt na mojej twarzy był bardzo nieprzyjemny.

Używałam go naprzemiennie z innymi, odczuwalnie lepiej oczyszczającymi peelingami. Zdecydowanie nie jest to mój peelingowy must-have, Nie zrobił na mnie szczególnego wrażenia pod żadnym względem. Także pod względem zapachu, bo o nim nie wspomniałam, a też nie jest to woń przyjemna i zachwycająca- raczej po prostu `kremowa`.
Gdybym nie otrzymała go w prezencie, nie pokusiłabym się o jego nabycie. Nie wrócę.

Zbawienie dla wrażliwej i suche skóry

Jestem posiadaczką cery wrażliwej, suchej i naczynkowej z tendencją do powstawania zaskórników w strefie T. Wiele preparatów, które pewnie mogłyby mi pomóc w walce z „czarnymi kropeczkami” wyklucza to, że są dla mnie zbyt mocne bądź uczulają. Pewnego razu na promocji zakupiłam właśnie ten od Biotaniqe. Kolejna próba, kolejny peeling i ciekawość jak się wykaże. Podczas mycia twarzy peelingiem odrazu można wyczuć to, że jest delikatny. Mimo drobinek peelingujących, jest bardzo lekki i przyjemny. Naprawdę fantastycznie rozprowadza się po twarzy, kolistymi ruchami oczyszczam nim cerę z szczególnym naciskiem na nos (tam mam najwiecej zaskórników). Po zmyciu co odrazu da się zauważyć? Cera jest oczyszczona i promienna. Oczyszcza pory i dobrze sobie z tym radzi. Nie sprawia, że pozbywam się tych głęboko osadzonych, ale też tego nie oczekuje. (stosuje inne zabiegi aby całkowicie oczyścić skore) Natomiast do samej pielęgnacji twarzy sprawdza się rewelacyjnie. Najbardziej wprowadziło mnie w zdumienie to, że delikatnie nawilża moją cerę. Nigdy z takim produktem się nie spotkałam. Nie mam żadnego problemu z jej przesuszeniem, nawet przy stałym stosowaniu tego produktu. A wiele innych peelingów to powodowało. Także nie daje uczucia ściągnięcia twarzy. Łatwo się go zmywa. Mieści się w małej tubce, delikatna niebieska szata graficzna, nie niszczy się podczas dłuższego użytku. Łatwo się wydobywa produkt, po przez wyciśnięcie.
Jest bardzo wydajny, wystarczy nie wielka ilość do użycia. Można natrafić na promocje i wtedy to nawet bym się nie zastanawiała tylko polecam kupować! W szczególności jeśli ktoś ma typ cery podobny do mojego, ze swojej strony wiem, że to jest peeling do którego będę wracać i mimo tego, że o tak potrafię się skusić na coś nowego, ten będzie na mojej półce nieustannie.

Mój numer jeden

Nigdy nie napisałam żadnej recenzji, ale przy takim produkcie grzechem byłoby jej nie napisać.
Krótko pisząc produkt jest świetny.
Przede wszystkim dobrze oczyszcza, jest delikatny, ma w sobie małe drobinki (sprawdzi się dla wrażliwych cer), jest wydajny (ale też używałam go sporadycznie), no i jest tani. Polecam go wypróbować. Nawet jeśli nie trafi w Wasze gusta to za taką cenę warto chociaż spróbować.
I tak, zamierzam go kupić ponownie. Hell yeah!