Yves Rocher, Hoggar EDT

Yves Rocher, Hoggar EDT

'Hoggar' (Pustynia) należy do do trojki męskich zapachów, w skład której wchodzi 'Transat' (Ocean) i 'Altika' (Lodowiec). Jest to gorzko-cierpki aromat taka ekstremalna bomba earl grey przełamana drzewną nutą.

Kategoria: orientalno-drzewna

Nuty zapachowe: bergamotka, drzewko cedrowe i bób tonka.

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
drzewne, orientalne
wody toaletowe

33% jesień/zima 67% wiosna/lato

Czegoś mu brakuje

Niestety popsuję trochę statystyki. Zapach jest jakby niekompletny. Ma się wrażenie, że próbuje udawać inne, bardziej wyrafinowane perfumy. Mój mąż ma niestety takie same odczucia. Kupiłam mu w prezencie i żałuję. Dwie gwiazdki za sentyment do tego rodzaju zapachów.

Sex w sprayu:-D

kupiłam mężowi pod wpływem opinii na wizażu... zapach BOSKI!!!
MEGATRWAŁY!
niebywale MĘSKI
SEXOWNY jak rzaden inny, SŁODKI, PIKANTNY, GORĄCY!
UWODZICIELSKI
ELEGANCKI
Przywodzi na myśl gorące letnie noce, spacery po plaży w upalną noc, rozgrzane ciała ,...i mogłabym tak wymieniać...
Gdyby Yves Rocher wydał zapach tego rodzaju dla kobiet to było by cudnie...!

Używam tego produktu od: ok 2 tygodni
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1-go

Supermęski

ZamówiłAM hoggara w promocji. Nie zawiedliśmy się. Jak dla mnie zapach jest po prostu jednoznaczny. To zapach seksu. Ciężki, upajający, nawet bym powiedziała uzależniający. Potem przeradza się w szorstki, męski, zdecydowany i juz jednostajny. Pachnie miłością. Urzeka i uwodzi.

Ciepły, męski i seksowny

Hoggar należy do zapachów z gatunku drzewno-orientalnych a stworzony został przez Panią Marie-Aude Couture-Bluche w skład którego wchodzą miedzy innymi bób tonka, cytrusy, cedr i bergamotka.

Sam zapach przywołuje skojarzenia nut tytoniowych, herbaty earl-grey(bergamotka) oraz nut drzewnych (bob tonka). Mimo swej prostoty w składzie zapach zaskakująco pięknie ewoluuje. I tak otwiera go nuta cytrusowa, bardziej lotna, świeża, czysta i wibrująca w towarzystwie męskiego cedru. Następnie ewoluuje w bergamotkę, która staje sie mostem pomiędzy cytrusową wilgotną świeżością a głębokim suchym ciepłem bobu tonka. Ostatnie nuty wieńczy mariaż bergamotki i bobu tonka własnie z męską nutą cedru.
Jest to zapach ciepły, niezwykle męski i seksowny, pozwala poczuc sie kobiecie bezpiecznie w męskich ramionach, a mężczyźnie pewnie.
Trzyma sie blisko skóry.

Przypomina Davidoff Adventure, w którego skład rownież wchodzą cytrusy, bergamotka, cedr, ale w odróżnieniu od Hoggara występuję jako baza nie bób tonka a piżmo. Efekt końcowy dość podobny w odbiorze, czyli suchy.

Zapach trwały utrzymujący sie do 6 godzin.

Polecam mężczyznom, którzy gustują w zapachach tytoniowych, drzewnych, suchych. Jednakże nie nadaje sie on na upalne lato, wówczas staje sie nieznośnie duszący, zbyt słodki.
Zapach mojego męża.
Latem jako zamiennik używa Nature Pour Homme YR.
Zapach reprezentuje ziemię, jej suchość/szorstkość/twardość, stałość, pewność i odkrywa właśnie tę strone mężczyzny.

Nie polecam mężczyznom, którzy preferują zapachy świeże, dynamiczne jak oni sami. Dla nich zapach może okazać sie zbyt stabilny, nudny i bez pazura.

Cena adekwatna, szczególnie biorąc pod uwagę liczne promocje.
Aczkolwiek zaskakuje wysoką jakością w odbiorze.
Wart zakupu.

Polecam.

Ilość zużytych opakowań: 3 x 50 ml

_____________________________________________________________
Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Gorący i bardzo męski

Zapach jest urzekający - bardzo męski i ciepły... wręcz gorący!!! Moim zdaniem jest lepszy od droższego Comme une Evidence. Kupiłam - jak zwykle - w promocji za 44,50zł (50 % normalnej ceny czyli 89 zł).

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 rozpoczęte

Cudowny zapach

Kupiłam ten zapach dla mojego narzeczonego i jestem zachwycona. Fantastyczny zapach, długo się utrzymuje i nawet ja nim czasami pachnę. Cena w promocji bardzo przystępna, zapłaciłam tylko 57 zł. Serdecznie go polecam.

mniam

zakupiony dla TŻ :D

+ opakowanie - śliczności - męskie, proste, funkcjonalne
+ zapach - bergamotka i ....goździki :D mmmmm pycha :D
+ trwałość - na moim kochaniu mało co się trzyma a ten wieczorem nadal jest
+ zapach jest nienachalny, subtelny, bogaty i ciekawy
+ wydajne - 2-3 " psiki " i jest suuuuuper :D

- ( na upartego :D ) cena - jakby był ciut tańszy to bym za złe nie miała :D ale przy takiej wydajności i trwałości to w zasadzie po prostu się czepiam :D

Używam tego produktu od: kilka dni
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Gorąca Earl Grey

Oczywiście kupiłam dla mojego męża- ciepły, bergamotkowo -herbaciano drzewny z nutą słodyczy ( na mojej skórze, bo przetestowałam, na jego- znacznie mniej słodki a bardziej ziołowy, przyprawowy). Ładny, chociaż mój mąż ocenia,że jest "za lekki"- woli bardziej wyraziste zapachy.

Używam tego produktu od:kilku miesięcy-on używa

Bardzo udany

Koronny dowód na to, że prostota popłaca :) Jeden z ciekawszych męskich zapachów, które wąchałam w poszukiwaniu prezentu gwiazdkowego.

Zapach jest o tyle ciekawy, że pomimo jawnej męskości (bardzo klasyczny cedr), sama mogłabym tak pachnieć. Najbardziej podoba mi się pierwsze uderzenie - bardzo silna bergamotka, która po kilku minutach przeradza się w herbaciany earl grey. Dwie kolejne nuty pojawiają się na moim nadgarstku jednocześnie - męski, bardzo klasyczny cedr i bób tonka, więc dla mnie zapach nie jest gorzko-cierpki, jak w zgłoszeniu, ale słodko-gorzki, z dominującą korzenną słodyczą przy skórze. W pewnej odległości chwilami wraca wspomnienie bergamotki, nadając zapachowi tego ciekawego pazurka (... nie jest to żaden groźny pazur ;) ). po kilku godzinach (dwóch - trzech) zapach zostaje już lekko osłodzonym cedrem, tonka (niestety) gaśnie. Przyznaję, że po nutach zapachowych zupełnie nie spodziewałabym się tak ciekawego efektu.

Trwałość jest zadowalająca, zapach w pierwszej godzinie może być nawet trochę za mocny, ale później stopniowo trzyma się coraz bliżej skóry. Za tą cenę (oczywiście promocyjną, jak to w YR ;) ) naprawdę warto spróbować - a jak mężczyzna nie zechce, sama pewnie zużyję z przyjemnością :)

Używam tego produktu od: kilka(naście?) testów
Ilość zużytych opakowań: 1 zakupione dla TŻ :)

Skondensowany earl grey:D

W poszukiwaniach ekstremalnej bergamotki zapomnialam,ze posiadam w domu wode Hoggar;) Pamietam,ze pierwszy flakon zostal kupiony dla mezczyzny ale jakos na nim pachnie inaczej:crazy: i nie czuje az tak mocnej bergamotki.
Pierwszy "psik" to mocny korzenny aromat i nagle wylania sie skondensowany earl grey,ktory ociupinke staje sie zlagodzony drzewem cedrowym.
Podoba mi sie to jak rozwija sie na mojej skorze,trwalosc calkiem dobra ok.6 godzin,pod koniec otula subtelna mgielka i jego trwalosc zostaje przedluzona na ubraniu:)
Urokliwy,mocny i zadziorny-lubie takie charakterne zapachy.Używam tego produktu od:niedawna
Ilość zużytych opakowań:w trakcie flakonu 50 ml

ślicznie pachnie

Oczywiście używam nie ja tylko TŻ :) ale używa chętnie i samodzielnie dokonał wyboru tegoż specyfiku. Pachnie ślicznie, aż miło się przebywa w otoczeniu a i wpaść w tak pachnące ramiona to czysta przyjemność. Trwałość zapachu zadowalająca aczkolwiek chyba nie porażająca.
Co do ponownego zakupu - w tak ogromnym gąszczu innych pachnideł trudno stwierdzić czy ponownie stanie się przedmiotem zakupu, czy będziemy poszukiwać innych, równie ciekawych zapachów :)