Barwa, Barwa Naturalna, Szampon `Żurawina & Vitamin Complex LA`

Barwa, Barwa Naturalna, Szampon `Żurawina & Vitamin Complex LA`

Krystalicznie czysty szampon z naturalnym ekstraktem z żurawiny i kompleksem witamin przeznaczony do mycia włosów przetłuszczających się.
Regularne stosowanie wzmacnia, odżywia, nawilża włosy jednocześnie zwiększając ich puszystość i witalność.
Kosmetyk przebadany dermatologicznie.

Wysusza włosy

Produkt nie dostaje 5 gwiazdek, bo wysusza i nie sprawia, że włosy się mniej przetłuszczają.
+ myje włosy, bardzo porządnie, oczyszcza aż piszczy, za co ma 2,5 gwiazdki :) (wg. mnie szampony mają myć i nie robić nic złego, wtedy ma 4 gwiazdki ode mnie)
+ pół gwiazdki za przepiękny zapach słodkiej żurawiny
+ cena
- wysusza włosy, stosowałam przez jakiś czas codziennie i niestety, ale teraz mam wiór na głowie.
- nie sprawia, że włosy się mniej przetłuszczają, wg. mnie tak samo.
- lejąca konsystencja, często wylewałam za dużo
- zbyt duży otwór

Hm... stosowany raz w tygodniu do zmywania czegoś cięższego (masek, olei) z włosów nadaje się bardzo. Ogólnie to chyba polecam, jesli ktoś nie ma skłonności do przesuszania włosów... :)

Używam tego produktu od: 1 miesiąca regularnie + 2 tygodnie nieregularnie

ślicznie pachnie ,ale..

niestety ten zapach na włosach się nie utrzymuje.;|
A szkoda ,choć tego producent nie gwarantuje.
Codziennie rano myje włosy właśnie tym szamponem ,bo strasznie mi się przetłuszczają i chyba żaden szampon tak nie zrobi ,żebym myła włosy przynajmniej co 2 dni.
I wrażenie po nim mam takie ,że włosy są czyściutkie ,aż nawet to czuć ,ma fajną konsystencje taką ,że wystarczy tylko mały klesk na ręke (nie trzeba rozcieńczać) i wystarczy ci to na całą długość włosów (ja mam półdługie).
Jest wydajny i bardzo taniutki.:)
Wady jakie zauważyłam to niewygodne opakowanie ,lekko podsusza włosy i plącze je (więc zawsze muszę używać po nim odżywki nawliżającej).
Mimo to jakoś go bardzo lubie. Polecam ! ;)

Używam tego produktu od: 09.09 do dziś
Ilość zużytych opakowań: ponad 10

bardzo dobry

Szampon kupilam w supermarkecie Auchan ze wzgledu na przyjemny zapach.

Plusy:
:) ladnie pachnie, szkoda ze zapach nie utrzymuje sie na wlosach;
:) dobrze oczyszcza, wlosy sa po nim wyjatkowo sypkie i czyste,
:) nie placze. widze w opiniach ponizej, ze to najczestszy zarzut do niego. Ja mam wlosy proste, niewiele wymagajace i na moich wlosach nie robi zadnych koltunow;
:) wlosy po nim sa miekkie, puszyste, lsnia;
:) bardzo dobrze sie pieni;
:) nie podraznia skory glowy (przynajmniej mojej);
:) nie wplywa negatywnie na ukladanie wlosow, ani nie sprawia, ze sa przyklapniete czy zle wygladaja;
:) niedrogi;

Wady:
:( za duza dziura w butelce. Przechylam lekko i juz mam dlon pelna szamponu;

Wiecej wad nie zauwazylam. Papierowa naklejka to faktycznie niezbyt dobry pomysl, poniewaz zamoczyla sie juz podczas pierwszego uzywania.
Czy szampon zmniejsza przetluszczanie nie wiem, bo mam normalne wlosy, ktore nie przetluszczaja sie szybko.
Ja go bardzo polubilam i na pewno kupie ponownie.

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 cale

wyrzucone kilka złotych

Szampon jest do niczego. Po jego użyciu włosy są jakieś takie nieświeże, wyglądają nieelegancko. Kiepsko się układają. Są napuszone na końcach i przylizane przy skórze głowy. Szampon podrażnia skórę głowy (mimo, że nie jest wrażliwa). Włosy się mocno plączą i kiepsko rozczesują. Strasznie niewydajny (choć może to i dobrze). Bardzo nieporęczne opakowanie, a papierowa nalepka na szamponie to fatalny pomysł. Mam wrażenie, że pojawia mi się łupież. Z zalet to tyle, że ładnie pachnie i jest bardzo tani. Tylko co z tego skoro do niczego się nie nadaje.

Ślicznie pachnie

Szampon ślicznie pachnie...ale to wszystko.
Na mnie zdecydowanie nie działa...nie zauważyłam żadnej poprawy.
Włosy troszkę bardziej się plączą po nim. Opakowanie nieporęczne a do tego mało wydajny.

Używam tego produktu od: dawno skończyłam

Na mnie działa

Po recenzjach widzę, że wybór szamponu jest indywidualną sprawą. Na mnie "żurawina" działa :) Od razu dodam, że nie oceniam opakowania, koloru itp. bo dla mnie liczy się przede wszystkim skuteczność.

+ dobrze myje, oczyszcza
+ mam wrażenie, że włosy są dłużej świeże
+ konsystencja, lubię rzadkie szampony, łatwiej się je dozuje
+ cena

- dostępność (ja kupiłam w "Społem")

Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie

Fajny produkt za niską cenę

Na plus mogę zaliczyć:
-świeży zapach,
-niską cenę (ok. 3zł)
-dobre oczyszczanie włosów.
Na minus:
-wydajność (dość rzadki),
-kiepskie opakowanie,
-nawet piana ma kolor czerwony.

Ogólnie jestem zadowolona, bo szampon dobrze oczyszcza, fajnie myje, natomiast i tak używam odżywek.

Używam tego produktu od:1 miesiąc1

Koniec z tanimi szamponami

Przez pół roku testowałam różne tanie szampony - Barwy, Evy Natury, Rossmann - Babydream, żeby w końcu dojść do wniosku, że jaka cena, taka jakość.
Szampon żurawinowy Barwy potwierdza tę regułę. Tylko szkodzi włosom, podobnie jak inne, zamiast im pomagać. Oczywiście, zapach piękny, ale co z tego? Skóra głowy jest podrażniona, włosy mi się szybko przetłuszczają. Wyglądają nieelegancko. Nie wiem jakich substancji tam nawkładali, ale na pewno nie służą one włosom.
Od tej pory mówię tanim, polskim czy niepolskim szamponom "Farewell". Przerzucam się na apteczne, już teraz widzę, że włosy zupełnie inaczej wyglądają.

Używam tego produktu od: około miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1/3 i więcej się nie dało

żurawinowa przyjemność

Bardzo polubiłam ten szampon, mimo że w mojej łazience gościły lepsze.
* zapach jest nie do opisania- cudowny.
* dobrze oczyszcza, włosy są leciutkie, miękkie,
* plącze włosy, ale przy użyciu odżywki problem znika.
* niestety nie ma się co łudzić- nie zmniejsza przetłuszczania.
Mimo wszystko warto spróbować, bo jak na swoje dobre oczyszczanie jest śmiesznie tani.

Używam tego produktu od: dawna

porażka

Szampon kupiłam na próbę, skuszona dość pozytywnymi opiniami na jego temat.
Niestety w moim przypadku okazał się totalnym niewypałem :(

Strasznie plącze i wysusza włosy. Już w trakcie ich mycia ma się wrażenie, że na głowie robi ci się siano :|
Nawet po nałożeniu później odżywki miałam problemy z rozczesaniem. Ich późniejsze ułożenie przypominało horror.
Próbowałam mu dać jeszcze później szansę i wypróbować z innymi odżywkami, ale zawsze kończyło się tak samo.

Zapach taki sobie, wydajność średnia, opakowanie dosyć badziewne.
Szkoda na niego nawet te kilka złotych.

Używam tego produktu od:przez jakiś czas
Ilość zużytych opakowań:jedno do połowy

Czerwony lakier

Czerwona beznadziejna farba, którą ubrudziłam nowa plastikową wannę. Nasuwa mi się pytanie- jaki tam barwnik dodają?

- wysusza włosy
- podrażnia skóre włosów i twarzy - powoduje uczulenia kończace się swędzeniem

Totalne badziewie, a niby takie naturalne.....

Używam tego produktu od:uzywałam przez kilka tygodni

Niezły.

Tak jak i pozostałe szampony Barwy, ten też jest niezły.
Bardzo dobrze oczyszcza włosy, aż piszczą ;) Niestety, plącze je, więc użycie odżywki jest wręcz konieczne. Po wysuszeniu włosy szalenie się błyszczą, są miękkie i pachnące.
Dodatkowo ma przepiękny, bardzo apetyczny zapach. Może nie jest to żurawina, ale dojrzałe, soczyste jabłko jest równie przyjemne ;)
Nie wiem, czy i jak wpływa na włosy przetłuszczające się.
Konsystencja faktycznie jest rzadka, przez co szampon jest średnio wydajny (ale używałam go na zmianę z pokrzywowym), ale przy śmiesznie niskiej cenie można mu to wybaczyć.
Duży minus za dostępność (nie widziałam go w żadnej drogerii, jedynie w Auchan) i to okropne opakowanie właściwe dla szamponów Barwy.
Generalnie jest całkiem niezły i kupowałabym go dalej, gdyby nie fakt, że odkryłam szampony ziołowe Farmony, które mniej plączą włosy. Ogólnie jednak warto spróbować :)

Ilość zużytych opakowań: trzy - cztery