Huda Beauty, Easy Bake, Loose Baking & Seeting Powder (Sypki puder utrwalająco- wypiekający makijaż)

Bardzo prosty w nakładaniu puder sypki stworzony w 8 odcieniach od transparentnego po karmelowy byś mogła dopasować go idealnie do swojej karnacji.niweluje wszystkie oznaki zmęczenia , zmiękcza rysy twarzy i nadaje wielogodzinne wygładzenie bez osadzania się w porach skóry. Scala makijaż na cały dzień ! Dzięki delikatnej naładowanej pigmentami formule sprawdzi się zarówno do twarzy jak i pod oczy. Wygładzaj i wypiekaj do woli !

sypki
wrażliwa, normalna, mieszana
utrwalające
oil – free / nietłusta
Krycie
średnie

Na większe wyjścia

Z uwagi na cenę nie używam tego pudru codziennie , a na większe wyjścia i robi efekt "wow". Utrzymuje świetnie makijaż w ryzach, bez efektu maski, mat-ale nie taki tępy, pieknie scala sie z innymi kosmetykami.Nie zapycha. Cudeńko :)

Z jednej strony wow a z drugiej hmmm

Po obejrzeniu tylu filmików wychwalających puder Hudy oraz po przeczytaniu recenzji również tutaj na wizażu skusiłam się i ja na zakup tego kultowego pudru.
Wybrałam odcień peach pie i sam wybór koloru oceniam jako udany. Ładnie prezentuje się na mojej dość bladej twarzy, nie jest ani zbyt ciemny ani nie wygląda trupio blado.
Zapach pudru jest obłędny a sam efekt po jego aplikacji to już wogole petarda. Nakładany puszkiem wygląda na buzi tak delikatnie i naturalnie a jednocześnie wygładza wszelki drobne zmarszczki i daje piękny blur jakby wogole nie istniały pory w skórze. Mimo tego efektu nie ma się uczucia bycia „wypudrowanym”. Puder pięknie stapia się z podkładem i twarz wyglada poprostu na muśniętą czymś co daje dokładne ale jednak satynowe i delikatne krycie. Nałożony pod oczami daje również jakby świetlistosc i rozjaśnienie spojrzeniu.
No i pora na wady..
Dla mnie są dwie ale gdyby nie ta pierwsza to o drugiej w sumie bym nie wspominała.
Wadą dla mnie jest to że o ile produkt utrzymuje się ładnie na twarzy i nie ściera to niestety nie utrzymuje efektu matu. To matowo - satynowe wykończenie Hudy po około 4 godzinach na mojej mieszanej cerze prezentuje się tak że nos i broda świeci się i to bardzo. :( Stąd też wspomnę o drugiej wadzie, cenie. Bo jednak od produktu który kosztuje 200 zł wymagałbym żeby był idealny i spełniał wszystkie podstawowe wymogi pudru a zachowanie świeżości makijażu i matu jest w mojej ocenie jednym z nich. Dlatego jestem trochę w rozterce. Z jednej strony produkt wygląda na twarzy naprawdę pięknie ale to jego piękno jest nietrwałe. Zostaje więc albo nosić puder przy sobie i poprawiać makijaż średnio co 4 h albo kupić coś tańszego co może nie będzie wyglądało tak spektakularnie na dzień dobry ale po 5 - 6 h nadal będzie utrzymywało w ryzach sebum.
Myślę wiec, ze ten puder będzie wręcz idealny dla posiadaczek cery suchej. Panie z mieszaną cerą mogą mieć podobnie jak ja .. mieszane odczucia.

photoshop na długo

Miałam straszne problemy ze znalezieniem pudru sypkiego, który będzie i utrwalał i dawał efekt blur i przy tym robił to wszystko na parę godzin. Próbowałam naprawdę wielu, ale w końcu przyszła pora na hude (taka viralowa i zachwalana, także oczekiwania były wysokie). Tym oczekiwianiom też sprostała!

Mam kolor cherry blossom, który na mojej ciepłej karnacji (cera mieszana) zarówno pięknie rozjaśnia cała okolicę, na którą nałożę większą ilość, jak i bluruje i matuje całą twarz, nawet gdy nałożę małą ilość. W końcu korektory i podkłady nie wchodzą w linię uśmiechu i linie pod oczami!! Absolutny hit. Cena może wydawać się duża, ale za taką gramaturę i efekt zdecydowanie warto:)

Big love

Mój ukochany i ulubiony puder do bakingu i nie tylko - u mnie na oliwkowej karnacji sprawdza się pound cake.

Jak dla mnie lepszy nawet od ulubienicy wszystkich Laury Mercier.

Dobrze się go nakłada i gąbeczką i pędzlem

Bardzo dobrze matuje, tworzy z podkładem jedną całość, nie daje uczucia przepudrowania.

Szczerze polecam

Spełnia wszystkie obietnice - naturalny blur. Drogi, ale według mnie warto, nie znam lepszego. Jeśli szukacie różowej wersji - też nie znam lepszego zamiennika na ochłodzenie podkładu :)

EDIT: Dodałam zdjęcie, porównując kolor Hudy (różowa wersja) z różowym pudrem z Claresy Blur super pow(d)er - Claresa jest świetna, i za 20 zł, ale chyba widać, że kolor Hudy bije Claresę na głowę :) Sposobem zmielenia drobinek też, Huda jest bardziej matowo-satynowa. Czasem używam Claresy w dni, w które mi nie zależy na super efekcie, bo Claresa też jest dobra, i jednak dużo tańsza. Za to nie tak dobra jak Huda :) Polecam taki kompromis.
---

Przed nim używałam pudru z Laury Mercier, i serio, nawet nie umywa się do Hudy.
Robi świetny blur na twarzy. Ten puder uratował mi mnóstwo średnich podkładów i kremów BB, daje matowo-satynowe wykończenie bez efektu maski. Wyświeca się bardzo mało i dopiero po kilku godzinach (mam cerę mieszaną, wrażliwą i naczynkową, zawsze świecę się w strefie T po kilku godzinach, to nie wina pudru - radzi sobie z tym całkiem dobrze).

Wysypuję go na pokrywkę, zanurzam pędzlem, stempluję twarz. Mało się marnuje, wystarcza mi na pół roku codziennego używania. Uwaga - na mojej suchej skórze baking gąbką tego produktu to porażka (za dużo tego pudru, wtedy robi maskę, więc polecam popróbować różnych sposobów aplikacji (chociaż producent zaleca baking, well :P). Także nie skreślajcie go, jeśli baking u Was nie wyjdzie :)

Miałam wersję bezbarwną i różową. Obie są świetne, różowa do ochładzania tonów podkładu, ale jasne kolory nie są jakieś mocne, nie widać ich na skórze.

Niestety nie znam dobrego tańszego zamiennika :) Czasem używam różowego pudru z Claresy, ale wcale nie jest lepszy niż ten, zmielenie drobinek jest zupełnie inne.

Puder sypki Huda Beauty

Kupiłam wersję mniejszą, bo zwyczajnie bałam się rzucać na większą. Niepotrzebnie, bo puder spisał się u mnie doskonale.

Bardzo ładnie utrwala makijaż, ale co jest szczególnie dla mnie istotne nie wysusza i nie podkreśla zmarszczek, nigdzie się nie zbierał!

Pięknie wyrównuje strukturę skóry, nie wchodząc przy tym w pory. Matuje, ale bez efektu maski.
Puder zawiera gąbeczkę, przytwierdzoną do wieczka, ale ona zbierała dość dużo produktu, jest też dość twarda, dlatego u mnie pedzel lepiej się sprawdzał. Wersja większa ma ciut inne opakowanie, siateczkę.

Jest bardzo wydajny, bo to małe opakowanie uzywałam kilka miesięcy!
Jedyny minus wersji mini to opakowanie, mało wygodne;) i do torebki też średnio, ale efekt wynagradzał to. Myślę, że do niego wrócę.

Dla kogo, według mnie dla każdego :)

Cera tłusta szybko się wyświeca

Po nałożeniu pudru wszystko jest idealnie. Skóra jest ładnie zmatowiona, kolor jest transparentny więc nie wpływa na podkład.
Natomiast już po kilku godzinach (3/4) wracamy do punktu wyjścia i wystrzału sebum.
Mam cerę tłustą więc nie dziwi mnie to zjawisko, ale przy pudrze matującym za 200 zł oczekiwania były duże.
Dodatkowo zauważam problem z jego małą wydajnością.

okeej

Baardzo długo się wzbraniałam co do tego pudru chociaż widziałam mnóstwo świetnych opinii, w końcu się skusiłam i zdecydowanie nie żałuję.

Puder jest po prostu świetny dla skóry która ma dużo tekstury i problemy z porami bo w ogóle tej tekstury nie podkreśla a pory dosłownie znikają. Bluruje, wygładza, matuje ale nie wygląda ciężko i jest bardzo długotrwały. Użyłam go również pod oczy i osoby które mają problem z tym, że dosłownie każdy korektor im się zbiera i widać to bardzo mocno powinni spróbować tego pudru bo zdecydowanie widać różnicę i to zebranie się korektora nie jest aż tak widocznie jak dotychczas miałam. Wygląda dobrze na moich najtłustszych partiach twarzy jak i tych bardziej normalnych czyli bokach więc smię twierdzić, że jest to formuła dla każdego typu cery.

Aplikacyjnie nie mam z nim żadnych problemów chociaż nie ukrywam, że większy efekt wow robi wklepany puszkiem bo robi wtedy photoshopa w rzeczywistości ale pędzlem również dobrze utrwala makeup.

Jeśli chodzi o opakowanie tej dużej wersji to bardziej bym je dopracowała bo strasznie dużo produktu się wysypuje i niestety nie jest travel friendly. Również bardzo się pyli i jest go wszędzie pełno.

Najlepszy puder ever

Tego pudru używam od 2 miesięcy i z czystym sumieniem mogę polecić go każdemu. Przepięknie wygładza (nawet skórę pod oczami) i utrwala makijaż, daje efekt photoshopa na twarzy i nie wygląda przy tym ciężko - raczej bardziej naturalnie. Wytrzymuje cały dzień, nie robi plam, współpracuje z każdym podkładem. Przepięknie pachnie - choć tutaj nie każdemu ten zapach się spodoba. Jest bardzo wydajny - po 2 miesiącach stosowania nie ubyło go super dużo.
To jest jeden z tych kosmetyków, które są warte wszystkich pieniędzy.

Bardzo lubię, szkoda tylko, że taki drogi

Puder nadaje się na całą twarz, w tym także pod oczy. Wygładza, matuje i utrwala; nie jest to totalny mat, wpada w satynę. Nie wysusza mojej suchej cery ani twarz nie wygląda sucho. Jest niewyczuwalny, nie tworzy maski. Twarz wygląda naturalnie i zdrowo. Utrzymuje się przyzwoicie, ale przy większym wysiłku /spoceniu potrafi się lekko wyświecić, głównie na czole. Dobrze mieć w razie czego bibułki w pogotowiu. Aż taki ultra trwały to on nie jest.

Puder jest zapachowy, jest to dosyć mocny perfumowany zapach, początkowo mi przeszkadzał, ale z czasem się do niego przyzwyczaiłam. Ulatnia się wraz z użytkowaniem.

Edit. Jest wydajny, nie trzeba go dużo nakładać, najlepiej się prezentuje nakładany puszkiem, tak samo jego trwałość jest większa. Opakowanie pełnowymiarowe starczyło mi prawie na rok, a sięgałam po niego praktycznie codziennie. Swoje kosztuje - 2 stówy, ale w sumie to warto. Można kupić mniejsze opakowanie travel size na próbę. Teraz na głównej stronie Hudy można go kupić w wersji bezzapachowej.

To jest hit!

Czytałam dużo polecajek na temat tego pudru na grupach makijażowych. Dostałam akurat bon do Sephory, więc kupiłam sobie za niego miniaturkę.
Zacznijmy od opakowania miniaturki - jest dość innowacyjne. Musiałam poszukać na filmikach jak się je otwiera:P W środku znajduje się gąbeczka, którą można nakładać produkt, ale jest dość twarda, więc nie używałam jej. Oprócz tego opakowanie jest zgrabne, ale zajmuje dużo miejsca w kosmetyczce.
Ale nie opakowanie jest najważniejsze... Wybrałam odcień Pound Cake - najbardziej neutralny, pasujący dla typowej polskiej urody. Puder jest drobno zmielony. Przepięknie pachnie. Po nałożeniu na twarz pędzlem świetnie się wtapia. Matowi skórę, ale nie daje efektu "tapety" - po kilku minutach bardzo ładnie się dopasowuje. Nie ściera się w ciągu dnia. Nie powoduje plam. U mnie zgrał się z każdym podkładem, a także nakładany solo. Jest bardzo wydajny. Miniaturka starczyła mi na pół roku. Następnie kupiłam jeszcze jedną (także na pół roku). Teraz kupiłam duże opakowanie i myślę, że starczy na co najmniej 3 razy tyle.
Polecam wszystkim. To jest naprawdę świetny produkt, do którego będę wracać mimo ceny.

Świetny, ale czy warty ceny?

Bardzo lubię ten puder, kupiłam w Sephorze. Fajnie się nakłada, pędzlem lub gąbeczka, można robić baking. Robi blue i Photoshop na twarzy. Trwały, matuje nawet tłusta cerę, ale nie wiem czy warty ceny.