Organic Life, Balsam do mycia i demakijażu twarzy

Organic Life, Balsam do mycia i demakijażu twarzy

Wspaniale nawilża i perfekcyjnie oczyszcza skórę, pozostawiając ją odświeżoną i ukojoną. Bez wysuszenia i efektu ściągnięcia. 100% wegan.
Delikatny, naturalny balsam oczyszczający niezawierający silikonów i parabenów odpowiedni do mycia całego ciała oraz twarzy. Dzięki kompozycji łagodnych substancji myjących perfekcyjnie usuwa zanieczyszczenia, nadmiar sebum, filtry przeciwsłoneczne, a nawet wodoodporne kosmetyki bez podrażnień i efektu ściągnięcia. Zawiera wyciągi ziołowe między innymi z niezapominajki alpejskiej, lukrecji gładkiej, nagietka i prawoślazu lekarskiego, a także składniki nawilżające, które odpowiadają za właściwe nawodnienie i wzmocnienie skóry. Doskonale wpisuje się w potrzeby skóry suchej i wrażliwej, ponieważ zapewnia łagodne oczyszczenie bez naruszania płaszcza ochronnego skóry. Ponadto działa na skórę łagodząco i kojąco, dzięki czemu po zabiegu jest ona odświeżona, oczyszczona i uspokojona.

demakijaż twarzy, oczyszczanie twarzy, demakijaż oczu i ust
odwodniona, wrażliwa, normalna, sucha, alergiczna / atopowa
odświeżające, antybakteryjne, oczyszczające
z pompką

Jest w porządku.

Kupiłam go na sporej promocji u mojej znajomej konsultantki.
Zapłaciłam dużo mniej niż wynosi obecna cena w sklepie firmowym - 34,50 zł.

Moja cera: tłusta z tendencją do niedoskonałości. Do mycia często używam delikatnych środków, mocniejsze potrafią zrobić mi krzywdę.

Balsam, czy jak ktoś woli żel, miał lekko perłowy kolor i trochę rzadką konsystencję.
Fajnie, delikatnie się pienił i skutecznie oczyszczał moją skórę. Jednak piana jaka się wytwarzała była nieco "tępa" w dotyku.
Stosowałam go codziennie, zarówno rano, jak i wieczorem, czasem w duecie ze szczoteczką soniczną. Jedno naciśnięcie pompki w zupełności wystarczało do użytku.
Nic nie podrażniło mi cery, ani nie wysuszyło. Wszystko było w jak najlepszym porządku.
Podobał mi się jego zapach - taki sam jak w kilku innych kosmetykach tej firmy, lekko ziołowy i przyjemny.
Skład również na plus.
Wydajność miał typową dla tej pojemności - wystarczył mi na ponad 2 miesiące.

Opakowanie to estetyczna butelka, w której widać pod światło ilość żelu. Niestety w moim egzemplarzu zacinała się pompka, ale miałam inną na wymianę.

No i jest to też mój pierwszy kosmetyk do mycia twarzy, który się zepsuł, a ja zupełnie nie wiem dlaczego - co prawda była to już resztka, która wystarczyłaby na kilka dni, no ale jednak...
W ciągu jednej nocy balsam rozwarstwił się i zaczął pachnieć mocno i intensywnie, dosłownie jak wino. Aż mi się przykro zrobiło. Nie lubię wyrzucać kosmetyków.

Czy kupię go ponownie? Nie wiem.
Bardziej mi się sprawdził balsam z serii "No problem", który nie tylko mył, ale też troszkę poprawiał stan mojej skóry.

Cudowny zwłaszcza na rano, ale na oczyszczanie wieczorne też się sprawdzi

Bardzo lubię balsamy myjące marki Organic Life i wersja nawilżająca jest już trzecią, którą miałam okazję wypróbować w ciągu ostatnich miesięcy. Jestem z niej zadowolona podobnie jak z poprzednich i teraz gdy używam do mycia twarzy innego produktu (tradycyjnego żelu, z dobrym składem, ale jednak z inną formułą niż delikatny balsam), to czuję wyraźną różnicę i jednak tęsknię za tą łagodnością Organic Life.

Balsam jest w formie rzadkiego mleczka, które jednak nie przecieka przez palce i w miarę sensownie, choć delikatnie się pieni. Świetnie domywa pozostałości makijażu i innych produktów myjących (stosowałam balsam jako drugi krok w oczyszczaniu twarzy po demakijażu olejkiem i rano jako jedyne oczyszczanie twarzy). Najmilej mi się stosowało ten produkt rano, kiedy twarz jeszcze była nie do końca obudzona po nocy, a tutaj wjeżdżało takie kojące mycie, delikatnie pachnące kwiatami. Zero podrażnień czy wysuszenia skóry, za to naprawdę dobre oczyszczenie.

Balsam ma świetny, łagodny skład, pełny ekstraktów roślinnych i ziołowych. Nie ma tutaj szkodliwych czy kontrowersyjnych konserwantów, jak to zazwyczaj bywa u Organic Life.

Butelka wygodna, z higienicznym rozwiązaniem dozującym (pompka). Pompka dozuje odpowiednią ilość produktu, ani za dużo ani za mało. Mnie dodatkowo zachwyciła grafika z niezapominajkami <3.

Jedno opakowanie starczyło mi na 3 miesiące używania, w pewnym momencie korzystałam z balsamu dwa razy dziennie, potem już tylko rano (wieczorem zamieniłam na inny produkt, który czekał w kolejce na zużycie).

Stosunek ceny do jakości świetny, działanie bardzo satysfakcjonujące. Bardzo polecam osobom, które szukają delikatnego oczyszczenia lub są zmęczone/znudzone tradycyjnymi formułami.