KWC LogobyWIZAŻ logo

Krowa1989
    1 listopada 2020 o 11:39
    4 / 5
    Ciekawe urozmaicenie
    Do Lidla zupełnie mi nie po drodze, dlatego rzadko sięgam po ich produkty z kategorii kosmetycznej, chociaż swojego czasu zrobiły niemało szumu w internetach. Ja swoją saszetkę znalazłam w zestawie nagród z konkursu fejsbukowego, zdaje się że nawet organizowanego przez Wizaż. W końcu się i do niej dokopałam grzebiąc w zapasach. Mam cerę tłustą, skłonną do powstawania stanów zapalnych oraz zaskórników, z rozszerzonymi porami oraz wszelkimi innymi przypadłościami tego typu skóry. Dlatego maski idealnie wpisują się w moje potrzeby pielęgnacyjne. Nie bawiłam się w nakładanie masek na wybrane strefy, bo co zrobiłabym z resztą produktu? Nie jestem fanką dzielenia saszetek. Toteż jednego dnia na całą twarz nałożyłam jedną maskę, a po kilku dniach kolejną. Na pierwszy ogień poszła ta z węglem. Maska ma przyjemną, kremową konsystencję, więc bez problemu aplikuje się na twarz. Ma oczywiście szary kolor, a także męsko-ziołowy zapach, który mnie nie drażnił, ale ja lubię takie klimaty. Jest to produkt glinkowy, więc zastyga na skórze, więc należy pilnować aby cały czas pozostawał wilgotny. Nie powoduje jednak nieprzyjemnego napięcia czy nadmiernego wysuszenia. Aczkolwiek przypominam, że moja cera jest tłusta i odporna. Zmywa się średnio, co również nie jest zaskoczeniem, należy poświęcić temu trochę czasu i wody albo wspomóc się np. gąbeczką. Zwłaszcza, że niefajnie włazi w pory i nie chce z nich tak łatwo wyjść. Działanie oceniam ok. Maska wygładza i wyrównuje koloryt, rozjaśnia cerę. Oczyszcza pory, ale zwęża je raczej w niewielkim stopniu. Pochłania nadmiar sebum i daje uczucie takiej przyjemnej czystości. Efekty są widoczne, chociaż nie jest to piorunujące wrażenie, dla którego miałabym wykupić cały asortyment sklepu. Mam również wątpliwości co do działania peelingującego. W składzie znajdziemy perlit oraz proszek węglowy. Ale jest ich tak niewiele albo tak drobno zmielone, że moja odporna cera tego nie odczuwa. Ja jednak potrzebuję mocniejszego zdzierania. Producent chwali się składem, że wegański, że ileś tam procent natury. Ale w tej kwestii jest średnio. Przede wszystkim wegański skład nie oznacza natury i wysokiej jakości, bo zauważyłam, że wiele osób myli pojęcia. Wegański oznacza, że nie ma w nim składników pochodzenia zwierzęcego, a nie że jest bezpieczny i naturalny. Po drugie jest tu kilka fajnych substancji. M.in. biała glinka, gliceryna, perlit - szkło wulkaniczne, bezpieczne dla skóry, naturalne, pochłania sebum, ściera naskórek, zawiera składniki mineralne; ekstrakt z trawy cytrynowej, proszek węglowy. Ale jest też mikroplastik, EDTA i fenoksyetanol, więc do natury mamy jeszcze spory kawałek. Kolejna saszetka, to maska już o znacznie delikatniejszym działaniu, chociaż nie można odmówić jej skuteczności. To także przyjemna, kremowa i treściwa formuła. Łatwo nakłada się na twarz, a z uwagi na wysoką zawartość glinki nie wolno dopuścić do zastygnięcia. Posiada zielonkawy kolor i świeży zapach. Zmywa się sprawniej niż czarna siostra, i nie wchodzi w pory. Nie powoduje wysuszenia i ściągnięcia skóry, a w moim przypadku nie dała także pieczenia i zaczerwienienia. Maska przede wszystkim w widoczny sposób odświeża cerę, która staje się jaśniejsza, czysta i bardziej promienna. Ilość sebum zostaje zminimalizowana. Pory są fajnie oczyszczone, ale jednak nadal widoczne. Moja gruba skóra potrzebuje bardziej konkretnego działania. Dla innych może być ono wystarczające. Pomaga także uspokoić zaognione stany zapalne. Generalnie jestem zadowolona. Skład w tym przypadku również posiada swoje plusy i minusy. Z substancji aktywnych mamy tutaj dwie zielone glinki, białą glinkę, glicerynę i raczej w niewielkich ilościach ekstrakt z ogórka. Poza tym także sporo kontrowersji - mikroplastik, EDTA, fenoksyetanol, PEG, czy całkiem wysoko substancja komedogenna (trochę średnio, jak na produkt mający oczyszczać). Saszetka podzielona jest oczywiście na 2 części, które łatwo rozdzielić w miejscu perforacji. Bez problemu otwierają się w wyznaczonym miejscu. Jedna część wystarcza idealnie na jeden zabieg. Sama grafika jest dla mnie zbyt krzykliwa i pstrokata, ale to już kwestia gustu. W dodatku to tylko jednorazówka. Cena bardzo korzystna. Dostępność jedynie w Lidlach. Producentem jest Tołpa. Ja sama zużyłam, było przyjemnie, ale nie na tyle skutecznie, żebym miała szaleć na jej punkcie. Poza tym nie podoba mi się szafowanie modnymi określeniami w temacie składu. Nie każdy musi umieć czytać składy, nie każdy przywiązuje do tego wagę, ale wprowadzanie klienta w błąd jest dla mnie paskudne. Koniec kropka.
    Używa produktu od:miesiąc
    Kupił/a w:Otrzymałam w prezencie

36 osób uznało tą opinię za pomocną
  • 5 / 5
    Już ze mną zostanie
    Jest to druga maseczka z serii 'Food For Skin', którą wprowadziła na stałe marka 'Cien' dostępna tylko w Lidlu. Kolorowa saszetka łączy dwa osobne zabiegi na twarz.Każda z części ma po 6 ml. Są rekomendowane dla każdej cery w szczególności takiej z niedoskonałościami. Posiadają 90 % naturalnych składników i są odpowiednie dla Wegan. Zabieg 1.- Maska-peeling do twarzy wzbogacona została węglem oraz ekstraktem z trawy cytrynowej. Zaleca się stosować ją na strefę T, ale również nadaje się do całej buzi. Zabieg 2. - Maska do twarzy zawiera zieloną glinkę oraz ekstrakt z ogórka.Polecana jest do stosowania na policzki, ale także może być użyta na całą twarz. Wygląd saszetki jest miły dla oka. Na opakowaniu mamy wyjaśnione jak stosować produkt, zalecany czas, skład i inne informacje. Folię łatwo rozerwać, aby dostać się do zawartości. Ilość maseczki jest wystarczająca na podwójne użycie. Maska nr. 1. Ma postać gęstej pasty. Pachnie niezwykle świeżo, cytrusowo, nie trąci sztucznością. Aromat ten nie słabnie i towarzyszy nam przez cały czas zabiegu. Ma szary kolor i posiada drobinki wyczuwalne pod palcami.Lekko i przyjemnie rozprowadza się ją po skórze. Szybko zastyga i nie kruszy się. Podczas aplikacji nie odczułam żadnych działań niepożądanych.Produkt szybko znika z twarzy podczas zmywania, jednak przez kolor może trochę pobrudzić umywalkę. Efekt po użyciu jest zaskakujący. Wągry w większości zostały zmiecione ze skóry. Cera nabrała blasku i gładkości, została odświeżona. Maska nr. 2 W tym przypadku konsystencja to również postać gęstej pasty, ale bez drobinek. Pachnie naturalnie, ale mniej intensywnie. Ma zielonkawy kolor. Łatwo ją rozmarowac, a ta szybko zastyga. Nie kruszy się i nie wywołuje pieczenia. Nie ma problemu z jej usunięciem. Po zastosowaniu cera została rozjaśniona, zmatowiona, a pory stały się mniej widoczne. Ten produkt skradł moje serce i kupię go nie raz. Zachęcają do tego efekty oraz śmiesznie niska cena. Mój HIT!
    Zalety:
    • Całokształt
    Wady:
    • Brak
    Używa produktu od:miesiąc
    Wykorzystał/a:kilka opakowań

33 osób uznało tą opinię za pomocną
    Smerfeta83
    5 marca 2021 o 18:14
    2 / 5
    Nie kupię ten wersji ponownie bo strasznie piecze po nałożeniu.
    Opakowanie tej maski jest całkiem przyjemne dla oka. Utrzymane w zielono-niebieskiej kolorystyce. Wszystko czytelnie opisane i narysowane. Otwiera się szybko dzięki nacięciu z boku. Są to maski oczyszczające dla cer problematycznych. Moja skóra jest sucha, niedoskonałości wyskakują mi sporadycznie i właśnie w takie dniu lubię używać tego typu masek. Nr 1.zielona glinka + ogórek Maseczka ma postać glinkową i kolor lekko zielonkawy. Po nałożeniu na skórę zasycha .Czuć delikatny efekt szczypania Zapach maseczki jest mocny ale przyjemny. Troszkę ogórkowy a troszkę jak perfumy Nie każdemu przypadnie do gustu Ze swoja intensywnością jest u mnie już pod poprzeczką powyżej której zapach byłby uciążliwy i raczej świadczył na niekorzyść kosmetyku. Skład jest bardzo średni ale pamiętajmy że maseczka składająca się z dwóch części kosztowała 1,99 zł Glinka i ekstrakt z ogórka to chyba jedyne dobre składniki. Jest tam mnóstwo mikroplastiku, polisorbat, EDTA Działanie Zmywa się szybko letnia wodą . Nie pozostawia uczucia ściągnięcia ani przesuszenie. Dobrze matuje skórę mimo że ja nie mam problemu z nadprodukcją sebum. Lekko wygładza i bardzo delikatnie oczyszcza pory. Saszetka jest wydajna bo starczyła mi na dwa użycia Nr 2 maska peeling z węglem i trawa cytrynową Konsystencja gęstej czarnej pasty z wyczuwalnymi pod palcami drobinkami które podczas zmywania robią za peeling. Zapach mocny i intensywny , podobny do męskich perfum. Aż oczu pieką od tego. Dla mnie zbyt perfumowana W opakowaniu ilość potrzebna na dwie aplikacje a więc fajnie a do tego niska cena. Działanie Maskę trzymałam na twarzy ok. 20 minut. Piekło mnie i szczypało ale wytrwałam. Możliwe że ekstrakt z trawy cytrynowej bogaty w olejki eteryczne tak działa na skórę .Nie wiem po prostu cały czas czułam ciepło .Możliwe że ten efekt ma na celu oczyszczanie porów. Od czasu do czasu zraszałam skórę wodą aby maska nie zaschnęła na skorupę. Skład nie oszukujmy się słaby. To że produkt jest wegański i ma 90% składników naturalnych nie dowodzi tego że jest dobry. Często firmy wliczają do tych 90 % wodę która czasem stanowi większą część produktu. Do tego troszkę glinki i węgla .Reszta to mikroplastik. phenoxyetanol , konserwanty i wypełniacze. Do jednorazowego użytku może być ale więcej nie kupię . Efekty Zmywa się dość łatwo ale wiadomo trochę brudzi . Drobinki delikatnie peelingują dzięki czemu skóra jest gładka w dotyku. Czy pory zostały oczyszczone. No tak średnio na jeża. Wielkiej różnicy nie zauważyłam , no może minimalnie coś tam się zadziało. Nastąpiło za to wysuszenie skóry . Maski oczyszczające raczej nie maja właściwości nawilżających a ja mam dodatkowo cerę sucha więc odczucia były bardzo niekomfortowe. Podsumowując Maska jest wydajna . Każda połówka starczyła na 2 użycia co daje 50 gr jako koszt jednej aplikacji Skład słaby , mała ilość wyciągów roślinnych czy składników aktywnych. Zbyt mocno perfumowane -podejrzewam że skóry wrażliwe mogłyby zareagować podrażnieniem Uczucie pieczenia, ciepła na skórze skreśla te maski -pielęgnacja powinna być przyjemna a nieuciążliwa Efekty oczyszczenia porów minimalne .Lepiej kupić czysta glinkę za 5 zł a efekty będą lepsze. Niestety ta wersja maseczki Cien Food for Skin jest nie dla mnie. PLUSY -niska cena -dostępność -wydajność -ładne opakowanie -matują -szybko się zmywania MINUSY -szczypie i podrażnia skórę -zbyt mocno perfumowane -słabo oczyszczają pory -kiepski skład
    Używa produktu od:2 tygodnie
    Kupił/a w:W hipermarkecie

23 osób uznało tą opinię za pomocną
    Alexasta
    26 września 2023 o 14:22
    5 / 5
    Super oczyszczona skóra
    Maseczka ma genialna konsystencję, nie pozostawia uczucia lepkości, rozporządza się łatwo, a jej przyjemny zapach zachęca do jej stosowania. Doskonale sprawdza się przy mojej cerze mieszanej i problemach z zatkanymi porami. Fantastycznie oczyszcza, pozostawiając skórę nawilżoną, napięta i o zdrowym wyglądzie! Stosuje raz - dwa razy w tygodniu
    Używa produktu od:kilka miesięcy
    Kupił/a w:Inna drogeria

0 osób uznało tą opinię za pomocną
    AngelikaP11
    13 kwietnia 2023 o 20:32
    5 / 5
    Maska-peeling plus maska do twarzy
    Do Lidla wstępuje gdy mam tylko po drodze po maski z tej ceny. Świetne rozwiązanie bo w jednym produkcie mamy dwa rodzaje przyjemności zarówno maska -peeling oraz maska do twarzy. Maska-peeling posiada jasną konsystencję z drobinkami, które pozwalają i fajnie usuwają martwy naskórek. Maska, która pozwala bardzo fajnie nawilżyć skórę twarzy.
    Używa produktu od:kilka miesięcy
    Wykorzystał/a:kilka opakowań