Kerastase, Chroma Absolu, Bain Chroma Respect Fine to Medium Hair (Ochronna kąpiel do włosów koloryzowanych cienkich lub średnich)

agneess-sklep

172644 opinie
notino.pl
Średnia ocena: 3.91/5

zobacz więcej ofertzwiń

Specjalnie opracowany do włosów farbowanych, Kérastase Chroma Absolu Bain Opaque Shampoo wzmacnia każde pasmo od samego mieszka włoswego, promując mocniejsze i zdrowsze włosy. Formuła została wzbogacona o liczne składniki odżywcze, które mają na celu regenerację i ochronę włosów, pozostawiając jednocześnie miękkie w dotyku.

Wysokowydajny szampon nasycony kwasem hialuronowym, gliceryną i aminokwasami intensywnie nawilża i oczyszcza skórę głowy, usuwając zanieczyszczenia, zapewniając świeżość. Zapewnia gładki, lśniący wygląd, szampon działa, aby zwiększyć intensywność koloru włosów farbowanych, zapewniając długotrwały blask.

podtrzymujące kolor, nabłyszczające, wygładzające, regenerujące, oczyszczające
Skóra głowy
normalna
do włosów farbowanych

Kolor się trzyma, ale…

Mam problem z oceną tego szamponu. Zacznę od włosów: mam farbowane na ciemno, zdrowe, sprężyste. Mają tendencję do puszenia. No którąż moja przygoda z Kerastase Chroma Absolu: w kwestii ochrony koloru nie znam lepszego szamponu! Po miesiącu od farbowania kolor siedzi na włosach jak przymurowany! No nic, ale to nic nie wyblakł.
Niestety, to jedyny pozytyw, jaki mogę wskazać. Ponieważ włosy po tym szamponie są strasznie szorstkie, splątane, niepodatne na układanie. No robią co chcą. Oczywiście odżywka jest niezbędna (osobna recenzja), ale i to nie wystarcza.
Podsumowując: kolor jest chroniony wspaniale, natomiast włosy są po prostu brzydkie. Znacznie gładsze, bardziej błyszczące i miękkie miałam po zwykłych drogeryjnych szamponach.

Świetny!

Od jakiegoś czasu stosuję ten szampon i muszę przyznać, że jestem zachwycona. To pierwszy szampon, który sprawił, że moje włosy nie są już tępe, ale stały się niezwykle miękkie i gładkie.

Zacznijmy od zapachu, który jest trudny do opisania, ale na pewno jest świeży i mam wrażenie, że trochę „jak z salonu fryzjerskiego”. Osobiście uwielbiam ten zapach, który utrzymuje się na włosach przez długi czas.

Co jest dla mnie kluczowe, ten szampon nie podrażnił mojej skóry głowy, nie wywołał łupieżu i okazał się niezwykle wydajny. Wystarczy niewielka ilość produktu, a pięknie się pieni, co sprawia, że jest niesamowicie wydajny.

Co więcej, ten szampon okazał się być naprawdę niezastąpiony dla moich blond, rozjaśnionych włosów. Dodał im blasku i sprawił, że wyglądają zdrowo i lśniąco.

Podsumowując, ten szampon to prawdziwa perełka!

spa dla zmyslow

Zakochalam sie w tym szamponie, odkad poczulam ten zapach pierwszy raz u fryzjera. Niesamowicie piekny, bogaty, upojno slodko-kwiecisty!
Szampon bardzo dobrze sie pieni (po skladzie juz widac), zostawia wlosy gladkie i bez problemu da sie je rozczesac.

Nie jestem w stanie natomiast stwierdzic, czy sam szampon ma jakies naprawcze dzialanie, wszak wszystkie dobrodziejstwa sa na samym koncu skladu. Szampon oczyszcza, o reszte zadbam na dalszym etapie :)
Uzywam razem z maska.

polecam, ale...

Lubię produkty Kerastase. Używam różnych szamponów i odżywek, jednak naprzemiennie z produktami innych firm, ponieważ Kerastase obciąża moje włosy. Jeśli masz delikatne, cienkie włosy, to sugeruję włąsnie tak używać tych produktów. Jednak sa one bardzo dobrej jakości, włosy się błyszczą, wydobywa kolor, nie powoduje łupieżu, nie swędzi skóra głowy ( jak to czasami bywa nawet przy drogich markach, które testowałam). Dużym plusem jest piękny zapach, ale z tego jest znane Kerastase. Generalnie polecam, najlepiej w zestawie z odżywką!

Szampon do włosów Kerastase

+ bardzo ładny zapach
+ ładna szata graficzna
+ ładne opakowanie
+ wydajność
+ dostępność
+ dobrze się pieni
+ nie podrażnia skóry głowy
+ oczyszcza włosy
+ dostępność

- wygórowana cena

Piękny zapach

Fajny produkt od Kerastase. Kąpiel do włosów nie obciąża włosów, dobrze je domywa. Oczyszcza skórę głowy. Nie podrażnia jej, nie wywołuje reakcji alergicznych. Posiada wygodne opakowanie, które przyciąga uwagę ładną szatą graficzną. Szampon jest bardzo wydajny. Atutem jest niezwykle oryginalny, dość intensywny zapach, który uprzyjemnia stosowanie produktu.

Kąpiel do włosów

Bardzo wydajny szampon, wystarczy niewielka ilość produktu, aby umyć dokładnie włosy, skóra głowy po szamponie nie swędzi, włosy nie są przesuszone, zapach idealny, subtelny i delikatny, który pozostaje na kosmykach włosów.

Kupiony w: Otrzymałam w ramach testowania na Wizaz.pl

Zestaw profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów z serii Chroma Absolu przeznaczonych do włosów farbowanych w skład którego wchodziły szampon, odżywka, kuracja nabłyszczająca i serum termiczne otrzymałam w ramach testu w Klubie Recenzentki Wizaż.pl za co serdecznie dziękuję! To dla mnie kompletne nowości, ponieważ nigdy nie miałam kosmetyków marki Kerastase, ale od dawna o nich marzyłam.

Przed przejściem do testowania zapoznałam się z informacjami dostępnymi na stronie marki dotyczącymi produktów , ich sposobu stosowania, co było niezwykle pomocne i pozwoliło mi na maksymalne wykorzystanie potencjału tych produktów, choć do profesjonalisty to mi daleko. Produkty testuję od ponad 2 tygodni i chciałabym opisać swoje spostrzeżenia.

MOJE WŁOSY

Jestem posiadaczką włosów długich, sięgających do talii. Z natury są cienkie, podatne na zniszczenia, mają tendencję do puszenia się, nie wspomnę o tym, że rozdwajające końcówki od czasu do czasu są moją zmorą. W kapryśną pogodę jak teraz naprawdę ciężko jest je okiełznać! Dlatego liczyłam na to, że kosmetyki pomogą mi je ujarzmić, wygładzić, dociążyć, odżywić i nadać blask. Efekty przeszły moje oczekiwania.

Szampon bardzo miło mnie zaskoczył – zapewnia dokładne oczyszczenie skóry głowy i włosów, odżywienie, a zarazem nadający niezwykłą miękkość i przepiękny połysk. Jest idealny dla włosów, którym brakuje blasku i nawilżenia. Sprawdzi się w codziennej pielęgnacji jak i na wyjątkowe okazje.

OPAKOWANIE

Szampon znajduje się w nieco pękatej butelce wykonanej z dość plastiku w kolorze pastelowego różu, lekko zgaszonego, kojarzącego mi się eweidentie z kobiecymi kosmetykami. Szata graficzna jest prosta, ale efektywna: ogranicza się do logo marki, nazwy serii i kosmetyku, metaliczne elementy dodają całości uroku. Z tłu znajduje się jedynie sposób stosowania i nazwa produktu, resztę informacji można znaleźć na oficjalnej stronie producenta oraz w informacji z KR. Mi jako klientce takowego opisu brakuje, lubię wiedzieć co mam w ręce i na co mogę liczyć po kupieniu danego produktu. Tym bardziej, że nie ma tu opisu w języku polskim! Tworzywo, z którego wykonana jest butelka, nie jest przezroczyste, ale pod światło widać zużycie produktu. Zamknięcie w formie zakrętki pozwala na szybkie i bezproblemowe wydobycie kosmetyku z opakowania. Otwór dozujący przed pierwszym otwarciem zabepzieczony jest plombą, którą należy zerwać przed użyciem, przyznam, że po raz pierwszy spotykam się z takim rozwiązaniem jeśli chodzi o szampony. Otwór jest odpowiedniej wielkości, dzięki czemu dozowanie jest precyzyjne. Naciśnięcie butelki nie stanowi większej przeszkody i nie wymaga użycia siły, pod koniec opakowania wystarczy postawić do góry dnem.

KĄPIEL

Po otwarciu paczuszki z zestawem do razu korciło mnie, aby wypróbować te produkty. Oczywiście zaczęłam od niezbędnego produktu w pielęgnacji włosów, czyli szamponu a raczej w tym wypadku kąpieli. To pierwszy krok w rytuale pielęgnacyjnym Chroma Absolu.

Jest to szampon o aksamitnej, kremowej konsystencji. Zapach jest subtelny, utrzymuje się dłuższa chwilę po zmyciu szamponu, poza tym inne produkty mają ten sam aromat, więc użycie ich razem zapewnia przedłużenie trwałości zapachu. Jego konsystencja pozwala na bezproblemową aplikację bez konieczności martwienia się o to, że szampon spadnie nam z dłoni. Na jedno zastosowanie potrzebna jest minimalna ilość produktu, co przekłada się na bardzo dobrą wydajność produktu. Szampon pieni się tak mocno, że przy bardzo małej ilości pozwala na dokładne umycie włosów i skóry głowy z mnóstwem otulającej piany. Nie trudno jest jednak ją wypłukać a produkt nie pozostawia oblepiających resztek.

Włosy po umyciu są miękkie w dotyku, gładkie i przepięknie błyszczą. Szampon nie plącze włosów, a wręcz ułatwia ich rozczesywanie. Wraz z innymi produktami z serii świetnie dyscyplinuje włosy, stają się gładkie, nie puszą się. Kosmetyk jest wydajny, bo jak już wspomniałam wystarczy jego niewielka ilość, aby osiągnąć zadowalający rezultat mycia. Skład owszem nie jest idealny, bo mamy w nim SLS (2-gie miejsce), silikony, jednak biorąc pod uwagę fakt, że kosmetyki profesjonalne, to z założenia mają dać efekt NATYCHMIASTOWY i to otrzymujemy. Minusem jest bardzo wysoka cena kosmetyku.

PLUSY
wspaniały zapach
kremowa konsystencja
świetnie się pieni
wygładza, zmiękcza, dodaje blasku
NATYCHMIASTOWY EFEKT
jest wydajny
ładne opakowanie

MINUSY
skład nie należy do idealnych (SLS, silikony)
brak opisu w języku polskim na opakowaniu
wysoka cena regularna

lśniące włosy!

Z całego serca polecam Kerastase, Chroma Absolu, Bain Chroma Respect Fine to Medium Hair, włosy po użyciu kosmetyku są lśniące pachnące gładkie i przyjemne w dotyku! Polecam kazdemu!

Dobry produkt

Bardzo fajny produkt ktory idealnje przedluza piekny kolor farbowanych wlosow. Do tego jego zapach jest piekny i intensywny. Konsystencja jest dosc gesta a takie lubie najbardziej dlatego mysle ze jeszcze po niego wroce. Zauwazylam ze stosowanie produktu świetnie ożywia kolor i nadaje blasku. Jestem wrecz zachwycona tym produktem.

Niby tylko szampon...

Często można się spotkać ze stwierdzeniem, że szampon to tylko szampon i ma myć oraz nie podrażniać czy przesuszać. Zdecydowanie się z tym nie zgadzam! Od kiedy przestałam stosować produkty drogeryjne czy naturalne na rzecz profesjonalnych, to moja skóra głowy i włosy mają się o wiele lepiej! Szampon Kerastase dobrze myje, a przy tym pozostawia włosy miękkie i błyszczące nawet bez użycia odżywki. Jest przy tym bardzo wydajny i pięknie, wręcz luksusowo, pachnie. Zdecydowanie polecam!

Intrygujące zaskoczenie ????

Słowo wstępu: mam włosy cienkie, z tendencja do przesuszania. Szamponu używałam po koloryzacji, która miała miejsce wiele miesięcy wcześniej, oraz zaraz po niej - próbowałam produktu zarówno na "starej koloryzacji" jak i na świeżej.
Jestem zaskoczona tą serią. Pierwsze użycie - WOW!!! co za efekt!!! - włosy były miękkie, lśniące, wygładzone.
Ale, przynajmniej u mnie nie jest to kolekcja do używania non stop.
Co któreś mycie, jak najbardziej, ale nie za każdym razem.
To, co zauważyłam, po trzecim użyciu, że włosy są tak nawilżone (co jest ogromnym plusem), że bardzo krótko zostają świeże (bardzo dokładnie wypłukałam zarówno szampon i odżywkę).
Konsystencja szamponu jest bardzo przyjemna, kremowa, zapach w całej serii jest taki sam - ciekawy, intrygujący, po pewnym czasie mi nie przeszkadzał.
Jak wcześniej wspomniałam, u mnie sprawdza się co któreś mycie i nie całą serią.

Plusy:
- konsystencja
- przedłużenie koloru
- opakowanie (wygodne i bardzo eleganckie)
- nawilżenie włosów