Biotaniqe, Exfoliating Foot Mask (Skarpetki złuszczające)

Biotaniqe, Exfoliating Foot Mask (Skarpetki złuszczające)

Intensywnie złuszczają
Odżywiają i wygładzają
Gotowe do użycia
Efekt już po jednym użyciu

Nasączone, gotowe do użycia Skarpetki Złuszczające to profesjonalna kuracja do samodzielnego stosowania w domu, która dzięki zawartości innowacyjnej kompozycji składników aktywnych: 5.7% Kwasów AHA + BHA, 5% Mocznika, Ekstraktu z Cytryny usuwa zgrubienia i martwy naskórek. Już po 1 użyciu gwarantuje efekt wygładzenia i zmiękczenia skóry, zapobiega powstawaniu odcisków.

z defektami, sucha
maska do stóp
złuszczające
jednorazowego użytku

Brak efektu złuszczania...

Produkt kupiłam z myślą o intensywnym złuszczaniu, ale nie doczekałam się go!

Skarpetki pozostawiłam na stopach na około 2h. Spodziewałam się początku złuszczania po kilku dniach, ale nie zauważyłam niczego nawet po 2 tygodniach!

Po zabiegu stopy były przyjemnie nawilżone, jednak nie na takim efekcie najbardziej mi zależało.

Bardzo przyjemny produkt, szkoda że u mnie nie zadziałał - brak efektu złuszczania

Skarpetki kupiłam z sympatii do marki. Spodobało mi się też gustowne opakowanie. Cena w promocji była przystępna, więc się nie zastanawiałam, tym bardziej że miałam już pozytywne doświadczenie ze skarpetkami regenerującymi tej marki. Skarpetek złuszczających używam regularnie, mniej więcej raz na 2-3 miesiące, spodziewałam się więc klasycznego złuszczania skóry. Niestety nie wystąpił, mimo prawidłowego użycia - zgodnego z instrukcją. Trzymałam skarpetki 2h, wmasowałam esencję w stopy, standardowo założyłam bawełniane skarpetki, żeby zwiększyć przyleganie nasączonej esencją tkaniny. Nie pomogło nawet moczenie stóp. Zaczęłam po kilku dniach, żeby aktywować proces złuszczania. Zwykle to działa :)

Ale produkt ma też swoje plusy i być może ktoś będzie mógł z nich skorzystać.

Skarpetki są bardzo profesjonalnie zapakowane i przygotowane. Trzeba je rozciąć, ale same założenie na stopy jest bardzo intuicyjne i bezproblemowe. Skarpetki mają przygotowane zapięcie z klejem, dzięki czemu można szczelnie zamknąć je powyżej kostek. Jeżeli nałoży się bawełniane skarpetki, można w trakcie zabiegu nawet chodzić.

Esencji w skarpetkach jest bardzo dużo. Wewnętrzna tkanina jest bardzo dobrze nasączona. Pachnie bardzo intensywnie, cytrusowo, na tyle mocno, że aż jest to gorzkie. Jednak po zamknięciu skarpetek na stopach zapachu nie czuć zupełnie.

Po 1,5 - 2h, po zdjęciu skarpetek, esencji na stopach zostaje sporo. Należy ją zmyć ciepłą wodą. Stopy są natychmiastowo wygładzone, zmiękczone i rozjaśnione. Uczucie jest bardzo przyjemne, następnego ranka również. Przez kolejne dni, mimo braku złuszczania, stopy były bardzo odświeżone i zmiękczone. W odczuciu jakby lżejsze. Potrzebowały dużo mniej pielęgnacji jeżeli w ogóle, niż normalnie. Wysuszanie i rogowacenie po kuracji postępuje znacznie wolniej, mimo braku złuszczania.

Reasumując, polecam spróbować ze względu na prostotę w użytkowaniu produktu i profesjonalne jego przygotowanie. Efekt mimo braku złuszczania był u mnie widoczny i komfortowy, jednak nie był tym, czego oczekiwałam i do czego takie skarpetki są przygotowywane. Czekam na inne recenzje, żeby ocenić, czy to tylko mój wyjątkowy i odosobniony przypadek.