Louis Widmer, Creme Contour des Yeux (Krem pod oczy lekko perfumowany)

Louis Widmer, Creme Contour des Yeux (Krem pod oczy lekko perfumowany)

Krem opóźniający procesy starzenia się skóry w okolicach oczu, zawiera podwyższone stężenia substancji czynnych. Biostymulatory standardowe nawilżają skórę, dzięki czemu staje się ona miękka, sprężysta i elastyczna. Retinol odbudowuje włókna kolagenowe, wspomaga ukrwienie i normalizuje proces rogowacenia naskórka. Pantenol poprawia zdolność zatrzymywania wilgoci i działa kojąco na podrażnioną skórę. Witamina E chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Krem ten został przebadany okulistycznie i zalecany jest do skóry szczególnie wrażliwej. Do stosowania na noc.

w słoiczku
nawilżające, liftingujące, przeciw cieniom / opuchnięciom, wygładzające, kojące / łagodzące
serum pod oczy

Fajny i tyle

Podobnie jak koleżanka poniżej kupiłam krem zachęcona opiniami dermatologów i artykułach w prasie kobiecej, gdzie bardzo często jest polecany i zachwalany. Czy było warto? I tak i nie. To dobry produkt. Ma bardzo fajną konsystencję, przy rozprowadzaniu przypomina mi trochę wazelinę, jednak dość szybko się wchłania pozostawiając skórę pod oczami miękką, nawilżoną , gładką i nieco rozświetloną. Stosuje na noc od ponad pół roku, jest bardzo wydajny i dużo go , w słoiczku znajduje się 30 ml zamiast standardowych 15 ml jak w innych tego typu produktach, po czasie w którym go używam zostało mi jeszcze jakieś 2/5 opakowania. Nie poprawił w żaden sposób kondycji mojej skóry pod oczami, działanie oceniam jako doraźne, efekt widać zaraz po użyciu , rano już nie ma po nim ani śladu, dodam że nie oczekuje cudów od zadnych kremów. Nie zaszkodził mi w żaden sposób. Przyjemny w stosowaniu ale więcej nie kupię. Delikatna skóra pod oczami która nie produkuje sebum, moim zdaniem potrzebuje czegoś bogatszego, co zostawi warstwę ochronną a zarazem jej nie obciąży, ten krem spełnia tylko ten drugi warunek .

Używam tego produktu od: ponad 6 miesięcy

Podobno jest to ulubiony krem pod oczy dermatologów i kosmetologów (tak przynajmniej twierdzi pewna kobieca gazeta :-)) Zakupiłam, wypróbowałam i bardzo przypadł mi do gustu.
Krem ma gęstą, treściwą konsystencję. Po nałożeniu pozostawia tłustawy film, co oczywiście w przypadku produktu na noc jest jak najbardziej do zaakceptowania. Odżywia, nawilża i wygładza. Rano skóra pod oczami jest napięta i promienna i o to właśnie chodziło. Póki co to chyba najlepszy produkt pod oczy jakiego używałam.
Na pierwszy rzut oka może wydawać się trochę drogi, jednak biorąc pod uwagę, sporą jak na krem pod oczy, pojemność oraz rewelacyjną wydajność, cena nie jest juz taka wygórowana. A jego działanie utwierdza w przekonaniu, że były to dobrze wydane pieniądze. Z pewnością kupię ponownie.