Vichy, Ideal Soleil, Emulsion Anti-brillance Toucher Sec SPF 50 [Mattifying Face Fluid Dry Touch] (Matująca emulsja do twarzy SPF 50)

Krem matujący Vichy Ideal Soleil jest przeznaczony do ochrony przeciwsłonecznej skóry twarzy. Zapewnia wysoką ochronę dzięki formule wzbogaconej w Mexoryl oraz Minerały. Pomaga chronić skórę przed uszkodzeniami słonecznymi, przebarwieniami i jej przedwczesnym starzeniem się. Lekka konsystencja kremu matującego Vichy Ideal Soleil zapobiegająca błyszczeniu się skóry.
Sposób użycia: nałożyć emulsję matującą bezpośrednio przed ekspozycją na słońce, często powtarzać czynność, szczególnie po kąpieli, poceniu się lub wycieraniu ręcznikiem. Fotostabilny. Hipoalergiczny. Wodoodporny. Bez parabenu. Zawiera wzmacniającą i kojącą Wodę Termalną z Vichy. Testowany na skórze wrażliwej pod kontrolą dermatologiczną. Produkt hipoalergiczny. Nie zawiera parabenu.

wrażliwa, tłusta, z defektami
kremy z filtrem do twarzy
nawilżające, matujące, ochronne
wodoodporna, oil – free / nietłusta
w tubie
Filtry
SPF > 50

Swietny kremik

Wreszcie krem spf, który sprawia, że makijaż trzyma się lepiej, a nie na odwrót - ściera i zmazuje. Bardzo świeże uczucie na skórze i przyjemna konsystencja. Będziecie zadowoleni

Przyjemna konsystencja

Polecam! Bardzo przyjemna konsystencja, która idealnie i szybko rozprowadza się po skórze. Nie piecze w oczy. Super współpracuje z makijażem i bez niego. Bardzo ładnie się dokłada. Nie czuć go na twarzy. Po nałożeniu delikatny efekt glow, który mi się osobiście mega podoba. Kupię na pewno następne opakowanie.

Mieszane odczucia

Mam mieszane odczucia. Z jednej strony całkiem szybko się wchłania, z drugiej zostawia takie uczucie kremu na twarzy, co w gorący/upalny dzień nie jest komfortowe (mam cerę mieszaną). Będę go jeszcze dalej testować. Plusem jest na pewno konsystencja, zapach, a także cena :)

Dla cery tłustej idealny

Bardzo dobrze chroni przed słońcem i matuje. Delikatnie bieli jeśli nałoży sie za dużo ale nie jest to problem w żadnym stopniu bo po chwili wszystko się stapia z cerą. Utrzymuje się na skórze cały dzień, nic się nie roluje. No idealnie. Jeden z ulubionych filtrów do cery tłustej. + bardzo wydajny

Nawet nawet

Zaczęłam stosować spf cały rok z uwagi na prewencję anti ageing. Przeszłam już przez wiele różnych produktów i wiecznie coś jest nie tak - wciąż szukam tego idealnego dla mnie. A więc zaczynając od plusów to na pewno jest wydajny, nie bieli, ma duuuzy spf, konsystencja zwykłego kremu, jest w wygodnej tubce, naprawdę jest matowy aleee przy okazji się roluje ! :( Było tak blisko ideału. Z makijażem współpracuje bez zarzutów jak już ztrzepie to co się zroluje. Tani nie był więc nie wyrzucę, zużyje. Jak daje go więcej i szybko rozsmarowuje to roluje się minimalnie. Warty wypróbowania dla tłustych cer mimo wszystko, może Wam nie zejdzie ;⁠)

Od niego zaczęła się moja przygoda z filtrami

Muszę stwierdzić, że ten krem z filtrem zmienił moje postrzeganie na kwestie ochrony przeciwsłonecznej. Dzięki formule o matowym wykończeniu, jako posiadaczka cery mieszanej/tłustej, w końcu mogłam swobodnie używać filtra który nie zostawiał białej błyszczącej powłoki. Zdecydowanie nadaje się pod makijaż jak również solo. Zapewnia mat na kilka godzin. Nie zauważyłam żeby mnie zapchał. Opakowanie poręczne, w tubce starcza na ok 1.5 miesiąca codziennego stosowania. Ja kupowałam w aptece za ok 50zl ale teraz jest bez problemu dostępny w Super-pharm i internecie. Zdecydowanie kupię ponownie.

Różnie to bywa...

Stosuje kremy z filtrem przez cały rok. W tym przypadku czasem są problemy...
Krem ma lekką konsystencję w kolorze białym, a zostawia smugi, bieli, długo się wchłania i trzeba się wstrzymać z nałożeniem makijażu. Różnie to bywa w zależności jaki stosuje podkład, krem BB, krem CC... roluje się...
Latem skóra szybko się świeci i potrafi mnie zapchać, a zimą się sprawdza! No cóż sama nie wiem...

Krem jest w poręcznej zgrabnej tubce o pojemności 50 ml wykonanej z plastiku dodatkowo zabezpieczona kartonikiem. Czas na zużycie produktu od momentu pierwszego otwarcia to 12 miesięcy. Cena nie adekwatna do jakości i wydajności. Warto szukać na promocjach.

Kupię ponownie

Jeden z moich ulubionych kremów z SPF50 do twarzy. Moja mieszana cera bardzo się z nim pubila. Po nałożeniu na twarz zostawia faktycznie mat. Dodatkowo nie zapycha. Dzięki niemu po lecie nie mam przebarwień na twarzy

Specyficzny

Filtr całkiem fajnie się spisuje na cerze tłustej gdy jest nałożony solo. Pod makijażem szybko się wyswieca, waży kosmetyki, robi jakieś dziwne miejsca gdzie podkład nie chce się przykleić. Trzeba go dobrze wmasować bo gdy wyschnie źle roztarty pojawiają się na skórze białe mazie.

Średni

Krem stosowałam głównie na twarz i nie trafił do moich ulubieńców. Łatwo się aplikuje, nie bieli, nie jest ciężki ani lepiący ale jednak lekko się świeci. Nadaje się pod makijaż ale wydaje mi się że nasila przetłuszczanie się cery. Czasem nałożony w większej ilości roluje się (a jednak filtrów nie powinno nakładać się oszczędnie). U mnie nie jest on matujący. Jednak cera solo lub z odpowiednim kremem nie przetłuszcza mi się nawet w połowie tak jak pod tym spf. To co go u mnie skreśla to zbyt intensywny zapach, mimo że nie najgorszy to jednak drażniący po czasie. Nałożony w okolice oka powoduje łzawienie i podrażnienie więc nie mogę go stosować pod oczy ani na powieki a potrzebuję tam ochrony. Nie kupię ponownie, jest dużo nowoczesnych preparatów na rynku, żebym zadowoliła się tym pomijając jego wady.

Nie polubiliśmy się

Kupiłam ten spf będąc jeszcze na wymianie w Hiszpanii, ponieważ szczerze powiedziawszy był to jeden z niewielu kremów do twarzy z spf dostępnych tam i jeden z najtańszych (ok. 10 - 12 euro). Krem ładnie pachnie, nie jest tłusty i mnie nie zapycha. Podoba mi się jego wykończenie na twarzy, ponieważ nie zostawia tłustego filmu, aczkolwiek trochę bieli. Przechodząc już czysto do negatywów to denerwuje mnie strasznie to, że się łuszczy i schodzi przy brwiach, na linii włosów i na linii żuchwy, wygląda to bardzo niefajnie. Co więcej zostawia czasami białe smugi, szczególnie widziałam to na buzi mojej siostry, która jest ciut ciemniejsza ode mnie i też nie wyglądało to dobrze. Aplikacyjnie też nie ma cudów, ponieważ ciężko jest go rozsmarować i nawet jak się to zrobi dobrze to pojawiają się wspomniane wcześniej problemy ze smugami i łuszczeniem. Gdyby nie to, że jestem osobą, która nie lubi marnować produktów to bym go już dawno wyrzuciła, ale uznałam, że przeboleje, wykończę to opakowanie i nigdy więcej do niego nie wrócę.

To jest to

Nigdy nie byłam zwolenniczką kremów ochronnych do twarzy, zwyczajnie nie lubiłam ich lepkości, po której moja twarz świeciła na kilometr. Jednak odkąd kupiłam emulsję całkowicie zmieniłam zdanie. Oprócz tego, że chroni skórę przed działaniem promieni słonecznych, ma również właściwości matujące, co przy świecącym nosie jest ogromną zaletą. Kosmetyk zamknięty w plastikowej tubce o pojemności 50ml. Małe poręczne opakowanie, idealne na letnie wyjazdy. Zmieści się w każdej kosmetyczce. Sama emulsja jest lekko pachnąca, ale jest to taki bardzo delikatny, ledwo wyczuwalny zapach. Konsystencja typowa dla emulsji, dość gęsta ale szybko i łatwo się rozprowadza ( nie trzeba wcierać) i tak samo szybko wchłania. Nie lepi się, nie zostawia klejącej warstwy więc można śmiało nakładać pod makijaż. Wydajna, wystarczy niewielka ilość do pokrycia całej twarzy. Bardzo dobrze matuje, przy mojej nadprodukcji sebum w okolicy nosa radzi sobie rewelacyjnie. Spokój ze świeceniem na dobrych kilka godzin. W czasie opalania warto nakładać kosmetyk kilka razy dziennie.