Dermena, Szampon do włosów osłabionych nadmiernie wypadających z molekułą Regen7 (stara wersja)

Apteka Polska APTE.PL
Średnia ocena: 4.86/5

bialastokrotka.pl
Średnia ocena: 0.00/5

Szampon dermena® przeznaczony jest do pielęgnacji włosów osłabionych nadmiernie wypadających. Dzięki zastosowaniu opatentowanej substancji czynnej pochodzenia witaminowego - molekuły Regen7 (chlorek 1-metylonikotynamidu, stanowiący metabolit witaminy PP) hamuje wypadanie włosów i stymuluje proces ich odrastania. Molekuła Regen7 wzmacnia mieszek włosowy, poprawiając jego odżywienie. Reguluje pracę gruczołów łojowych i chroni przed powstawaniem podrażnień. Włosy są mocniejsze, a skóra głowy odzyskuje naturalną równowagę.
Szampon może być używany w sposób ciągły. Pierwsze efekty związane z zahamowaniem wypadania włosów oraz ustępowaniem łojotoku obserwuje się zwykle w 3-4 tygodniu codziennego stosowania szamponu (rzadsze stosowanie może wydłużyć ten okres). Jego skuteczność została potwierdzona w badaniach dermatologicznych podczas regularnego stosowania przez okres 3 miesięcy:
- hamuje wypadanie włosów u 80% badanych
- wzmacnia i regeneruje włosy u 97% badanych
- zmniejsza przetłuszczanie się włosów u 70% badanych

Sprawdził się po ciąży

Używałam tego szamponu po ciąży, gdy zaczęłam gubić włosy garściami. Wtedy doktor polecił mi zestaw szampon i odżywkę właśnie Dermeny i mimo, że byłam sceptycznie nastawiona to ostatecznie polecenie było świetne! Razem z odżywką zdziałały cuda, chociaż efekty nie pojawiły się po pierwszym myciu ;) to po tygodniu pojawiły się pierwsze baby hair. Moje obecne włosy są mocniejsze, niż przed ciążą.
Ogólnie polecam, bo tak jak odżywka nie ma mocnego zapachu, tylko raczej pachnie jak krem.
Jedyny problem, który zauważyłam to to, że plącze włosy i jest raczej do użytku z odżywką

Świetny wybór!

Lubiąc testować nowe kosmetyki wybrałam Dermene w promocyjnej cenie.
I się nie zawiodłam! Efekty nie będą widoczne od pierwszego mycia, bo żaden szampon nie da takiego efektu. Kosmetyk należy traktować bardziej jak terapię-używać regularnie i czekać na efekty. W moim przypadku bardzo dobre efekty-zaczęłam używać, a po ok.3 tygodniach byłam u fryzjerki, która sama zwróciła uwagę, że mam mnóstwo baby hair!
Jednak trzeba też wspomnieć o jednym minusie-szampon trochę plącze włosy i tak, jak można to przeczytać we wcześniejszych komentarzach-dobrze jest używać odżywki, która ułatwi rozczesywanie

Nie polecam

Kupiłam go raz żeby zobaczyć czy faktycznie włosy będą mniej wypadać. Niestety na mnie nie zadziałało. Dla mnie strata czasu i pieniędzy. Dodatkowo mam wrażliwą skórę głowy i strasznie mi się przesuszyła. Nie polecam

U mnie się nie sprawdził

Szampon stosowałam przez około 3 m-ce, żużyłam 4 opakowania, więc myślę, że jakby miał zadziałać, to już to by się stało.

Szampon jest dość drogi- 30 zł za 200 ml to jest dość sporo. Kupiłam go w promocyjnej cenie w Rossmannie- 20 zł i za tyle samo można go zamówić w internecie.
Dodam, że nie zgadzam się z opiniami, że szampon jest wydajny, bo dobrze się pieni. Mam włosy kawałek za ramiona i muszę wylać na rękę 2 porcje, żeby w ogóle coś się spieniło. Według mnie pieni się bardzo słabo, przez co jedno opakowanie przy naprawdę oszczędnym stosowaniu wystarcza na około 20 razy. Ja myję włosy codziennie i codziennie używałam tego szamponu, bo chciałam sprawdzić czy rzeczywiście działa.
Zapach apteczny, przypadł mi do gustu.

Niestety ale nie zauważyłam większych efektów na moich włosach.
Mam wrażliwa skórę głowy i muszę przyznać, że po tym szamponie skóra głowy mnie nie swędziała, ani nie pojawił się łupież.
Włosy na pewno trochę mniej wypadają, co nie oznacza, że zupełnie przestały wypadać. Nie zaobserwowałam przyrostu nowych włosów, wysypu baby hair- jak to nieraz czytałam w opiniach o tym szamponie.

Myślę, że każdy inny tańszy szampon daje chwilową poprawę jeśli chodzi o wypadanie włosów i nie trzeba wydawać 30 zł za małą buteleczkę by uzyskać taki efekt

szampon wysusza i spowodował łupież

Mam skórę problematyczną, łuszczącą się, z łupieżem i suchą. Szampon już po pierwszym użyciu spowodował nasilenie łupieżu, swędzenie. Po paru myciach nie było innej opcji niż odstawić go. Powróciłam do niego po wyleczeniu łupieżu i znow miałam to samo, nawrót łupieżu. Chciałam dać mu szansę, ale nie mogę go stosować. Za dużo później mnie kosztuje doprowadzanie skóry glowy do normalności. Za takie atrakcje to ja dziękuję. I to szampon polecany przez panią dermatolog.....nigdy więcej. Już lepszy jest zwykły szampon ziołowy za 8 zł niż Dermena. Jeszcze nie mialam takiego tragicznego szamponu, którego nie mogę zużyć do końca. Dodam też że nie wpływa w żaden sposób na wypadanie wlosów. Tak naprawdę ten szampon bardziej szkodzi niż pomaga.

Nie ma szału

Kupiłam na promocji, byłam nastawiona bardzo optymistycznie, ale szału nie ma.

W normalnej cenie nie jest wart swojej ceny.

Ciężko się rozczesuje, raczej nie ma zapachu, ale zmian po dwóch miesiącach używania jakoś nie zaobserwowałam, raczej wysuszyło mi włosy i nic więcej.

Dermena szampon

Moim problemem były spalone, nadmiernie wypadające włosy. Podczas stosowania szamponu + odżywka marki Dermena zauważyłam poprawę, a mianowicie:
* Włosy są zdrowsze
* Porost nowych włosów
*Łatwość w rozczesywaniu
Jak dla mnie strzał w 10/10

Apteczny szampon naszpikowany chemią...

Szampon Dermena do włosów osłabionych i nadmiernie wypadających stosowałam przez dwa miesiące, gdy moje cienkie włosy stały się łamliwe i zaczęły wypadać. Zachęcona opiniami z Internetu postanowiłam go wypróbować. Swoje wrażenia przestawię, ale miło nie będzie…

Opakowanie, konsystencja, zapach

Szampon znajduje się w płaskiej butelce, bez pompki. Butelka jest koloru białego, z niebiesko granatową grafiką i czarnym logo marki. Etykieta jest czytelna, zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Żałuję że szampon nie ma pompki, bo jego dozowanie byłoby wygodniejsze. Produkt ma kolor lekko bursztynowy, zaś konsystencję dość gęstego żelu. Pachnie nienachalnie, ziołami i mocną czarną herbatą. Zapach jest do przyjęcia, choć mnie nie zauroczył.

Skład

Gdy kupowałam ten szampon nie zwróciłam uwagi na jego skład. Mea Culpa. Bardziej interesowało mnie jego działanie. Poza tym nabywając go w aptece miałam złudne poczucie bezpieczeństwa produktu pod względem składu właśnie...Tymczasem w INCI produktu znajdują się „kwiatki”, które nie są przyjazne dla skóry głowy, moim zdaniem. Mamy tam m.in. DMDM Hydantoin - Substancję konserwującą, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Jest alergenna w skali do 5 na 4 punkty. Nie jest bezpieczna dla kobiet w ciąży. Jak czytam w naszej bazie w Ostrzeżeniach: „Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie wynosi 0,6%. Jako składnik, który może uwalniać formaldehyd, wymaga stosowania na etykiecie ostrzeżenia "zawiera formaldehyd" (jeżeli stężenie formaldehydu w gotowym produkcie przekracza 0,05%.)”.

Poza tym szampon Dermeny ma w składzie także Sodium Laureth Sulfate czyli SLES, a więc substancję pianotwórczą, która jest również stosowana jako emulgator i jako substancja myjąca - usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów. Jest łagodniejsza od SLS, ale może wywoływać podrażnienia skóry.

Mamy też w produkcie Peg-15 Coco-Polyamine, substancja filmotwórcza, emulgator, która działa antystatycznie i bakteriostatycznie.

I na dokładkę również Parabeny. Np. Methylparaben -konserwant, który zapobiega gnieżdżeniu i namnażaniu drobnoustrojów, z gronkowcem złocistym włącznie oraz innymi groźnymi bakteriami. Składnik został sklasyfikowany jako potencjalny alergen. Nie jest zalecany w kosmetykach dla dzieci i kobiet w ciąży. Jak podaje nasza baza: „Osoby z problemami skórnymi, np. z trądzikiem różowatym, AZS, skórą wrażliwą- powinny uważać na tę substancję. Składnik zatwierdzony i dopuszczony przez KE i FDA do stosowania w kosmetykach, jako bezpieczny, jednakże istnieją przesłanki, jakoby Methylparaben miał wpływać estrogennie na organizm, wchłaniając się przez skórę, odkładać w tkankach i przyczyniać do powstawania nowotworów. Substancję wykrywano w guzach nowotworowych piersi u kobiet. Po tych doniesieniach w 2004 roku postanowiono gruntownie ją przebadać i nie stwierdzono zagrożenia dla zdrowia, jednakże cyklicznie zmniejszane jest jej dopuszczalne stężenie w kosmetykach”.

Dalej w INCI znajduje się Propylparaben. Jest to kolejny paraben i substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Amerykańska agencja FDA zaklasyfikowała dwa parabeny: metyloparaben, o którym pisałam powyżej oraz propyloparaben jako tzw. GRAS (Generally Recognized as Safe) – substancje uznane za bezpieczne do stosowania w żywności.

W składzie zastosowano także Phenoxyethanol - Organiczny związek chemiczny pochodzenia syntetycznego, następny konserwant. Składnik stosowany też jako wspomagacz innych konserwantów, a także rozpuszczalnik konserwantów, np. parabenów oraz jako rozpuszczalnik substancji zapachowych. Jak podaje nasza baza: „Całkowicie zakazany do stosowania w przemyśle kosmetycznym na terenie Japonii. Niezalecany w produktach dla dzieci i kobiet w ciąży. Może działać drażniąco na skórę, wchłania się przez skórę do krwiobiegu. Substancja nie została dostatecznie przebadana”.

Na końcu składu kosmetyków znajdują się: Hexyl Cinnamal, Limonene i Linalool - substancje, które mogą uczulać. Hexyl Cinnamal - Składnik kompozycji zapachowych. W skali do 5 jego działanie alergenne jest oceniane na 4. W związku z czym znajduje się na liście potencjalnych alergenów. Obecność substancji musi być uwzględniona w wykazie składników (INCI), gdy jej stężenie przekracza 0,001% w produkcie niespłukiwanym, a 0,01% w produkcie spłukiwanym.

Działanie alergenne Limonene w skali do 5 jest oceniane na 5. Znajduje się na liście potencjalnych groźnych alergenów. Obecność tej substancji musi być uwzględniona w wykazie składników INCI, gdy jej stężenie przekracza 0,001% w produkcie niespłukiwanym lub 0,01% w produkcie spłukiwanym.

Linalool zaś w kosmetykach oraz perfumach stosowany jest jako substancja zapachowa lub składnik kompozycji zapachowych. W skali do 5 jego działanie alergenne ocenia się na 4. Jako dodatek do kosmetyków może wywołać reakcje alergiczne, podrażnić skórę i oczy oraz przyczynić się do łuszczycy. Uważany za potencjalny, groźny alergen, który może powodować wysypki skórne.

Wrażenia z użytkowania i efekty

Nie stosowałam tego szamponu codziennie, bo nie myję tak często włosów, ale trzy razy w tygodniu, w porywach do czterech razy, więc niemal co drugi dzień, a tak zaleca producent. Produkt dość dobrze się pieni, co dziwne nie jest skoro ma SLES w składzie. Nie potrzeba go dużo, by umyć głowę. Szampon, jak pisze producent zawiera molekułę Regen7, która ma wzmacniać mieszki włosowe i stymulować odrastanie włosów. Szczerze mówiąc u mnie ta funkcja nie zadziałała.

Szampon nie spowodował nieodwracalnych szkód, ale też nie zauważyłam, aby stan moich włosów się poprawił. Włosy po jego użyciu były dość szorstkie, płaskie, jakby bez życia, a do tego trudne do rozczesywania nawet po odżywce.

Natomiast na szczęście nie doświadczyłam żadnych podrażnień. Negatywnym skutkiem było jedynie przesuszenie skóry głowy. Włosy były jakby mniej nawilżone i bardziej suche. Dałam sobie więc z tym szamponem spokój, bo nie widziałam efektów jego stosowania. Widocznie znajduję się w grupie tych 20% , na które ten produkt nie działa, skoro producent twierdzi, że ów szampon hamuje wypadanie włosów u 80% badanych. A tak na poważnie…moim zdaniem szampon znajduje się każdorazowo na włosach zbyt krótko, by owa molekuła, o której czytałam, miała czas w nie wniknąć i zadziałać pozytywnie na odrastanie włosów. Wysypu nowych włosów również nie doświadczyłam.

Podsumowanie

Apteczny szampon Dermena, który producent zaleca stosować nawet codziennie, ma chemiczny skład. Nie brakuje w nim SLES, jest też PEG, Parabeny i DMDM oraz potencjalne alergeny, które mogą choć nie muszą działać drażniąco. Sporo, jak na szampon który ma poprawiać kondycje włosów. Już sam jego skład eliminuje go z orbity moich zainteresowań, jako kosmetyku. Gdyby jeszcze działał, jak tego oczekiwałam, to mogłabym spojrzeć na niego łaskawszym okiem. Ale nie jestem zadowolona z efektów, więcej go zatem nie kupię. Miał szansę przez 2 miesiące pokazać co potrafi i nie pokazał. Nie zaszkodził specjalnie, ale i nie pomógł. Kolejnej szansy nie będzie…

Szampon

Zaczęłam używać szamponu z polecenia koleżanki, jestem bardzo zadowolona, kilka dni temu zauważyłam mnóstwo nowych włosków i nie widać już prześwitów przy zaczesywaniu włosów

Pierwsze użycie i już katastrofa

Tak jak w tytule. Użyłam raz, skóra głowy zaczęła swędzieć, pojawił się łupież, włosy były przesuszone. Niestety ale więcej nie będę go używać, a zapowiadał się naprawdę dobrze.

Gdy włosy wypadają garściami, zaufaj Dermenie

Garściami- tak właśnie jakiś czas temu wypadały mi włosy po kilkumiesięcznej kuracji lekami przeciwzakrzepowymi. Miałam dosłownie zakola, wlosy bardzo się przerzedziły, mnóstwo wypadło. A że szampon Dermena znałam i z autopsji wiedziałam, że parę lat temu mi pomógł, to po niego sięgnęłam.

Butelka biała, z nkebieskimi malunkami. Ani ładna, ani brzydka, z wyglądu apteczna. Nie oceniam jednak książki po okładce, produkt ma działać, a nie wyglądać. Wewnątrz butelki znajduje się przezroczysty szampon, o bursztynowym kolorze. Zapach szamponu jest trochę chemiczny, ale nie przeszkadza mi aż tak bardzo.

Kosmetyk jest wydajny, niewielka ilość dobrze się pieni. Myję tylko skórę głowy, włosy na dalszej długości od lat myję odżywką. Skóra głowy jest dobrze oczyszczona. Dermena nie powoduje u mnie swędzenia skóry głowy, pieczenia, czy łupieżu. A co najważniejsze, wypadanie wlosów naprawdę wyhamowało i po pół roku stosowania wyrosło bardzo dużo nowych włosów. Za cenę ok. 25 zł za butelkę to wymarzony efekt.

Całe zakola pokryły się nowymi włosami. Jest progres! Dermena ponownie mnie nie zawiodła i będę polecać ją wszystkim tym, którym wypadające włosy spędzają sen z powiek.

Ratunek dla włosów

W okresie jesienno-zimowym walczę z wypadaniem włosów więc zakupiłam owy produkt. Trzeba popracować nad rozprowadzeniem szamponu na skórze głowy, przyzwoicie się pieni. Nałożony na całą długość włosów, potrafi wysuszyć, dlatego też polecam do mycia tylko skóry głowy. Po ok. miesiącu zauważyłam mnóstwo nowych włosków. Szampon jest bardzo wydajny.