Sephora, Professionnel, Spray Flash Eclat (spray nadający cerze natychmiastowy blask)

`Utrwalacz` do makijażu, który również dodaje mu blasku, odpręża i odświeża skórę. Producent zapewnia, że skóra po jego użyciu staje się satynowo gładka. Zawiera ekstrakty z m.in. kiwi, grejpfruta, truskawek, malin, mango i brzoskwini. Mgiełkę rozpryskuje się trzymając aplikator ok. 30 cm. od twarzy. Zasycha ona lekko, przez co właśnie utrwala makijaż.

dla mnie super!

dla mnie to świetny kosmetyk!doskonale odświeża makijaż na imprezie, po kilku godzinach spędzonych w klubie parę psiknięć sprawia że twarz jest rozświetlona, a cera odzyskuje blask.Nie potrzebuję wtedy żadnych poprawek makijażu. Jeśli chodzi o utrwalanie to chyba nie takie zadanie ma ten kosmetyk.Jeśli potrzebuję utrwalacza używam sprayu kryolan(makijaż nie do zdarcia).
Spray sephory doskonale odświeża podczas upałów i np. w długiej podróży samolotem.To chyba czwarte lub nawet piąte opakowanie, lecz na pewno nie ostatnie!

Używam tego produktu od:ok 2 lata

Po co komu??

Nabyłam pod wpływem chwili przed Sylwestrem... ale po co to komu?? Ani nie rozświetla jakoś spektakularnie, ani nie nawilża, czuć go na skórze po aplikacji,nie odświeża przez to w lecie... taki gadżet niepotrzebny nikomu... może ktoś podda pomysł na jego zastosowanie, bo jakoś nie mogę sie zmusić, żeby cały zużyć....

Używam tego produktu od:kilka razy i stoi na półce
Ilość zużytych opakowań:w trakcie nieszczęsnego jednego

nie

Nie zauwazylam, zeby ten kosmetyk nadawal jakikolwiek blask, dla mnie jest to tylko troche dodatkowej chemi na twarzy i nic wiecej. Zadnych pozytywnych efektow nie widac, ani nie utrwala (taki sam efekt po wodzie termalnej mozna uzyskac) ani nie robi nic z tego co obiecuje producent, ot taki sobie gadzet bubel. Zapach mnie drazni i zdecydowanie nie nalezy do relaksujacych. Nie polecam.

nie utrwala, nablyszcza

Ponieważ zdania na temat jego działania są podzielone i trudno weryfikowalne, postanowiłam sprawdzić jego działanie. Po nałożeniu makijażu (fluid, puder w kompakcie, róż, cienie do powiek, baza na usta, szminka, maskara) zasłoniłam połowę twarzy kartonem i rozpyliłam Flash Eclat. Różnica była spektakularna: połowa twarzy która była zasłonięta i na której nie było ani kropli Flash była nienaturalnie matowa, wydawała się płaska, a ta spryskana była nienaturalnie połyskująca i świetlana ;-) Na czole wyraznie widac bylo linie podzialu a na brodzie i nosie różnicę w matowości... przez 15 minut siedzenia przed komputerem. Później stopniowo różnica się zacierała i po godzinie nie było juz widac najmniejszej roznicy miedzy polowkami twarzy. Za drugim razem postanowilam wiec zamiast jednego psikniecia zastosowac dwa, z nadzieja na mocniejsze utrwalenie. Osiagnelam tylko tyle, ze cienie od ilosci rozpylonej na nich wody zebraly sie w zagieciach powieki i musiałam go zmyć :P
Według mnie jest to rodzaj gadzetu dla osob ze skora sucha, zeby ja troche rozjasnic, ale zupelnie nie nadaje sie dla osob ze skora tlusta czy mieszana.

średniaczek

A więc: buteleczka mała ale wydajna. Ładnie pachnie, kropelki są malutkie więc makijaż napewno się nie rozmaże. Nie można nakładać go zbyt dużo bo cera może wyglądać jakby się przetłuszczała. 2 psiknięcia i makijaż staje się naturalniejszy, taki satynowy. Nie zauważyłam by jakoś znacznie przedłużał makijaż. Służy raczej do nadania satynowego połysku i unaturalnienia makijażu :)