Perrigo Poland, Dermosan N + R (krem półtłusty)

Perrigo Poland, Dermosan N + R (krem półtłusty)

Apteka Polska APTE.PL
Średnia ocena: 4.86/5

e-ZikoApteka.pl
Średnia ocena: 4.84/5

Dermosan N+R krem półtłusty zalecany jest do codziennej pielęgnacji wszystkich rodzajów skóry. Zawiera witaminy A i E, które skutecznie regenerują naskórek nadając mu gładkość i sprężystość. Formuła kremu ma półtłustą, lekką konsystencję, dzięki czemu delikatnie natłuszcza i nawilża skórę.

uniwersalne
sucha, wrażliwa, odwodniona
w tubce
bogate
ochronne, na przebarwienia, na zaczerwienienia, zimowa ochrona, regenerujące

Stary, ale jary! Wciąż na topie.

Dermosan to jeden z niewielu produktów, które mimo upływu lat wciąż pozostają niezmienne i tak samo dobre. To produkt często nazywany w wielu recenzjach "aptecznym hitem" i wcale nie bez przyczyny! Zdecydowanie zasługuje na to miano. Stosowały go nasze babcie, później nasze mamy, a teraz my. I bez obaw możemy go polecać kolejnym pokoleniom.

Dermosan to krem o jednolitej, zbitej konsystencji. Bardzo łatwo rozprowadza się na skórze, która w tempie ekspresowym staje się mięciutka i gładka. Produkt bardzo dobrze się wchłania pozostawiając jednocześnie lekką okluzję - nie jest to jednak tłusty film tylko delikatna warstewka, która świetnie współgra z podkładem i innymi kosmetykami. Nadaje się zarówno na dzień, jak i na noc.

Stosowałam Dermosan niemalże każdego dnia przez kilka lat, codziennie rano pod makijaż. Nigdy nie wywołał żadnego podrażnienia, nigdy nie zadziałał komedogennie czy drazniąco na oczy. Naprawdę obyło się bez jakichkolwiek skutków ubocznych.
I mimo, że stosowałam go głównie na twarz, może być z powodzeniem używany również na skórę w każdym innym miejscu naszego ciała. Jego właściwości regenerujące, nawilżające i ochronne świetnie sprawdzą się m.in. na podrażnione dłonie, suche łokcie czy kolana, spierzchnięte usta.

Stosowałam Dermosan również po silnym zabiegu retinolem. Skóra była wtedy mocno podrażniona i intensywnie się łuszczyła. Poradził sobie rewelacyjnie! Nakładając inne preparaty odczuwałam niemiłosierne pieczenie i jeszcze większy dyskomfort. Nakładając Dermosan - odczuwałam natychmiastową ulgę, a skóra bardzo szybko się zregenerowała. Więc polecam również po zabiegach kosmetycznych czy dermatologicznych (np. kwasami czy właśnie retinolem).

Dermosan zawiera również filtr UV, co jest jego kolejnym atutem, jednak nie jest to wysoka ochrona przeciwsłoneczna i nie liczmy na to, że uchroni nas przed "buraczkiem" na ciele w okresie letnim.

Krem ma intensywny i specyficzny zapach, mi osobiście jakoś bardzo nie przeszkadzał, choć wolę mimo wszystko, jak kosmetyki do twarzy pachną delikatnie lub wcale.

Reasumując - śmiało sięgajcie po Dermosan. Do twarzy, do ciała... Sprawdzi się wszędzie, nawet przy skórze wrażliwej i alergicznej.

Skuteczny

Krem nie za tłusty, nie za lekki, idealny.
W sezonie zimowym to prawdziwe zbawienie. Używałam go głównie na spękane dłonie, przedramiona, ogólnie przesuszone partie ciała.

Delikatny, skuteczny, idaelny!

Myślę, że żadne drogie kremy nie są w stanie zastąpić tego cuda. Działanie i skuteczność są widoczne niemal od razu. Jest ze mną od dawna, stosuje go jako krem na noc, na dzień używam kremów z SPF. Zapach jest przyjemny, nie drażniący a krem szybko się wchłania.

Moj ulubiony

Mam wersje półtłustą i tłustą.
Półtłustą uzywam codziennie a tlustą po zabiegach pielęgnacyjnych.
Mialam cere bardzo suchą, te kremy przywróciły naturalne natłuszczenie cery!
Gdy robilam makeup byly same suxhe skórki, a teraz cera idealna właściwie na co dzień nie muszę używać podkladu

Niezastąpiony!

Klasyk, niezastąpiony szczególnie w okresie jesienno - zimowym. Mam go w swojej kosmetyczce w zasadzie od zawsze.

Mam wrażliwą cerę ze skłonnością do podrażnień i przesuszania. Ten krem nawilża i uspokaja skórę twarzy. Łagodzi i regeneruje wszelkie podrażnienia. Po aplikacji kremu - nic nie szczypie, ani nie uczula. Krem nie pozostawia tłustego filmu.
Używam go głównie na noc. Rano buzia jest wypoczęta, promienna, rozświetlona.

Do tego bardzo przyjemny zapach i niska cena. Czego chcieć więcej?

Uniwersalny krem dla każdego

Pierwszy raz kupiła mi go mama, niechętnie na niego spoglądałam i leżał przez jakiś czas. Gdy skończył się mój krem na noc, stwierdziłam, a co mi szkodzi, przetestuję. Nie mogę się teraz od niego odczepić. Bałam się, że konsystencja zapcha moją cerę mieszaną. Nic podobnego! Pięknie się wchłania po chwili i zostawia skórę nawilżoną i delikatną jak u niemowlaka. Opakowanie w tubce poręczne, lekkie, idealne na podróże. Aż się nie mogę nadziwić, że jest to tak tani produkt apteczny. Na pewno pozostanie ze mną na dłużej, a zimą będę testować jego tłustą wersję.

Delikatny kremik,który szybko się wchłania i zauważalnie nawilża

Bardzo lubię te kremy. Do tej pory używałam tłustą wersje,która jest gęsta i dość ciężko się rozsmarowuje oraz dłużej wchłania. Ten półtłusty brat zdecydowanie łatwiej się rozprowadza i wchłania. Pachną identycznie, zapach ciężko porównać mi do innego produktu,szybko się ulatnia więc nie uprzykrza stosowania.
Odczuwalnie nawilża nie pozostawiając tłustego filmu. Tubka jest solidnie wykonana. Nie łamie się i nie kruszy. Oba kremy bardzo polecam,chociaż moim zdaniem półtłusta wersja jest lepsza.

Rewelacyjny!!!

Kupując ten krem nie spodziewałam się po nim cudów ale jak go wypróbowałam to byłam w lekkim szoku. Przede wszystkim zauważyłam że moje zmarszczki na czole z którymi borykam się od dłuższego czasu trochę jakby się zmniejszyły.
Stosuję krem na noc i rano buzia jest lekko wygładzona, nawilżona i wygląda na wypoczętą. Jest to produkt który bardzo mile mnie zaskoczył. Mam cerę mieszaną i krem bardzo dobrze z nią współgra. Fajna i lekka konsystencja kremu bardzo szybko się wchłania i można go stosować nawet pod makijaż. Nałożony pod oczy nie uczula i nie podrażnia. Z całego serca polecam ten produkt bo jest naprawdę wspaniały.

Tani i dobry!

Krem jest idealny do codziennej pielęgnacji skóry. Sprawdzi się na dzień pod makijaż jak i podczas wieczornej pielęgnacji. Jest bardzo uniwersalny.
Nawilża i uspokaja skórę twarzy- nie uczula. Szybko się wchłania. Ma mocny ,,kremowy'' zapach, który akurat mi nie przeszkadza.
Wydaje mi się, że produkt nie jest super wydajny. Może dlatego, że końcówka tubki jest dość szeroka (podobnie jak w paście do zębów) i często wyciska się więcej produktu niż potrzebuję.

do codziennego stosowania

Dermosan poleciła mi przyjaciółka. Zachęcona dobrymi opiniami od razu pobiegłam do apteki po tubkę. Faktycznie, krem jest super do codziennego stosowania. Nie obciąża skóry, nie zapycha porów a przy tym jest wydajny. Złagodził niedoskonałości, nadaje się jako baza pod makijaż. Dodatkową zaletą jest to, że kosztuje kilka złotych.

Idealny

Krem Dermosan kupiła mi kiedyś moja mama z polecenia pani w aptece, gdy pewien krem mnie uczulił i spowodował duże rumieńce na policzkach. Dermosan idealnie poradził sobie z moją młodą buzią i wyleczył alergie :)
Dziś znowu do niego powróciłam, ponieważ ten krem nawilża moją przesuszoną po zimie cerę. Konsystencja kremu jest dość tłusta lecz wbrew pozorom dobrze rozprowadza się na twarzy. Podsumowując dermosan jest kremem uniwersalnym na wiele problemów skórnych (bo nie tylko do twarzy) i wartym zakupu. Można go dostać w aptece lub rossmannie za nie wielkie pieniądze.

Dermosan N + R - tanie cudo do buzi

Na krem Dermosan trafiłam parę lat temu szukając w internecie czegoś co dobrze nawilży moją cerę. Krem kupiłam w aptece za 8-10 złotych. Do tej pory zużyłam 5 opakowań i ciągle do niego wracam. Krem jest zapakowany w kartonik a sam krem znajduje się w tubce, według mnie łatwo można go aplikować. Krem jest ratunkiem dla mojej cery, która jest mieszana lecz czasem kapryśna. Krem ma z pozoru gęstą, kremową konsystencję ale bardzo lekko rozprowadza się na buzi. Wystarczy niewielka ilość na całą twarz. Zapach kremu według mnie jest neutralna, przyjemna i niedługo po aplikacji się ulatnia. Gdy nie wiem na co moja twarz ma ochotę to sięgam właśnie po ten krem. Doskonale również sprawdzał się w zimie jak i na nartach, twarz była dobrze przygotowana do nienajłaskawszych warunków. Krem sprawdził mi się również na wakacjach. Używam go rano również pod makijaż, cera wtedy ma taki naturalny glow, jest świeża. Używając kremu wieczorem czasami aplikuję większą ilość i rano budzę się z bardzo ładnie nawilżoną buzią. Nie zostawia po sobie tłustej warstwy. Nadmiar kremu wklepuję w dłonie i również ładnie się wchłania i są przyjemnie nawilżone.
Podsumowując: warto mieć go w swojej kosmetyczce, często do niego wracam.