Barwa, Barwa Naturalna, Szampon `Żurawina & Vitamin Complex LA`

Barwa, Barwa Naturalna, Szampon `Żurawina & Vitamin Complex LA`

Krystalicznie czysty szampon z naturalnym ekstraktem z żurawiny i kompleksem witamin przeznaczony do mycia włosów przetłuszczających się.
Regularne stosowanie wzmacnia, odżywia, nawilża włosy jednocześnie zwiększając ich puszystość i witalność.
Kosmetyk przebadany dermatologicznie.

nie za bardzo

Zakupiłam ten szampon dla męża, bo ma od włosy dość mocno przetłuszczające się. Szampon niestety nic w tym kierunku nie zrobił i tak mąż musiał myć włosy codziennie jak zawsze. Narzekał też na wodnistą konsystencję i za duży otwór w buteleczce. Sama też przetestowałam ów produkt i nie byłam nim zbyt zachowycona, bo niestety moje włosy normalne i zdrowe dość mocno wysuszał i plątał. Oczywiście nie będę tu pisać, że odżywka była nieodzowna, bo odżywki używam zawsze i nie ma od tego wyjątku! Poza tym szampon dobrze oczyszcza włosy. Nie sądzę, abym kupiła go pownownie, ale jeśli spotkam gdzieś inne jego wersje w nowszych butelkach to pewnie się skuszę, choć wolę naturalną Alterrę.

Używam tego produktu od: miałam jakieś 4 lata temu
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

Polecam :)

Szampony Barwy są ze mną od samych początków włosomaniactwa. Zyskały miano najlepszych oczyszczaczy, i nadal nimi pozostają. Dlatego gdy ostatnio zauważyłam wymarzoną żurawinową wersję, od razu włożyłam do koszyka.

+ doskonale oczyszcza i myje
+ bardzo dobrze się pieni
+ ma śliczny, orzeźwiający zapach i ładny kolor :P
+ nie obciąża, nie podrażnia ani nie wysusza włosów
+ rzeczywiście dodaje objętości
+ włosy są lekkie i puszyste ( nie mylić z puszeniem)
+ bardzo tani

- pląta włosy ( ale to norma w przypadku takich szamponów)
- za rzadka konsystencja
- kiepskie opakowanie

nie

Nie spełnia obietnic producenta. Włosy nie zyskują ani na witalności, ani na puszystości. Mimo, że jest żurawinowy, to pachnie jabłkiem. Skóra głowy po jego użyciu bardzo swędzi, bardziej niż po różnych innych szamponach, Dobrze oczyszcza, ale niesamowicie wysusza włosy. Są p nim jakby matowe. Nie zauważyłam też, by były dłużej świeże i mniej się przetłuszczały. Opakowanie jest proste, ale dziura, przez którą produkt się wylewa jest zdecydowanie zbyt duża. Ponieważ produkt jest dość mocno lejący to wylewa się go za dużo. Nie najlepiej się pieni, szybko znika z włosów podczas mycia. Na plus chyba tylko cena i oczyszczanie.
Pod koniec opakowanie już mnie bardzo męczył, więc mieszałam z innym szamponem (HE Hello Hydration). Tylko wtedy był w miarę do zniesienia.

Używam tego produktu od: wiosna 2013

Szampon jak szampon

Szału nie ma, mam włosy przetłuszczające się, muszę myć je codziennie, i poszukuję raczej produktów, które sprawią, że moje włosy będą świeże przynajmniej do wieczora, a niestety ten szampon taki nie jest. Myje, bo myje, ale nie jest on wydajny, ma bardzo rzadką konsystencję. Ale przynajmniej ładnie pachnie, i cenę ma niską :)

Używam tego produktu od: używałam go kilka miesięcy temu

Szampon jak szampon.

Czyli robi to co powinien - myje.
Ogólnodostępny ,tani ,dobrze się pieni.
Dobrze oczyszcza i tyle można o nim powiedzieć.
Nie daje jakiś świetnych efektów ,włosy nie są lśniące ,puszyste i inne, po prostu je oczyszcza i nic poza tym.

Używam tego produktu od: 2miesiące

dobry

Tani, ogólnie dostępny szampon oczyszczający.
Bardzo łatwo się pieni i ma przyjemny zapach:)
Sprawdza się u mnie przy mocniejszym oczyszczaniu ale czasami wysusza mi włosy i je "plącze". Opakowanie jest bardzo nieporęczne. Używam go tak 2 razy w tygodniu więc te jego wady nie są tak bardzo uciążliwe.

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

polubiliśmy się

Uwielbiam szampony oczyszczające i ten taki jest. Świetnie zmywa olejek rycynowy i naftę kosmetyczną. Włosy po nim są świeże a to dla mnie szczególnie ważne bo mam włosy przetłuszczające się i muszę myć je codziennie. Zauważyłam tak że lekkie zwiększenie objętości. Nie wysuszał mi włosów. Ma bardzo fajny zapach, taki słodziutki. Niestety bez odżywki ani rusz. Brak też było im miękkości. Konsystencja tego szamponu wraz z wielkim otworem w butelce powodował, że szamponu wylewało się za dużo ale z tym sobie poradziłam montując pompkę i wszystko było ok. Musze dodać że szampon całkiem ładnie się pienił, nie miałam z tym problemu.

średniak

+Tani
+łatwo dostępny
+ładnie pachnie zielonym jabłuszkiem

-Bardzo plącze włosy
-Mało wydajne opakowanie z przeogromną dziurą
-Oprócz mycia z włosami nie robi nic
- plącze włosy więc bez odżywki się nie obędzie by je rozczesać
-Nie zauważyłam mniejszego przetłuszczanie się po nim

Raczej nie kupię ponownie.

Ilość zużytych opakowań: kończę 1

Średni

Używałam tego szamponu przez jakiś czas nie mogąc trafić na nic lepszego - bardzo dobrze myje przetłuszczające się włosy, przyjemnie pachnie owocami, ALE koszmarnie przesusza włosy i z tego powodu musiałam w końcu przerzucić się na coś innego. Moje włosy po umyciu to po prostu była mierzwa, w którą nie dało się wsadzić grzebienia, bez odżywki i szczotki nie dałoby się w ogóle ich rozczesać! No i szampon ma jeszcze jedną cechę, która nie bardzo mi odpowiada - jest rzadki, słabo się pieni i raczej nie jest wydajny.

Używam tego produktu od: 2 lata temu
Ilość zużytych opakowań: 3 (250 ml)

Całkiem OK

Szampon znajduje się w odkręcanej butelce z dużym otworem, w dodatku ma dość rzadką konsystencję, przez co łatwo wylać za dużo. Jednak kilka razy i dojdziemy do wprawy.

Ciekawe, co producent miał na myśli, mówiąc, że to jest krystalicznie czysty szampon?
W każdym razie, ja go polubiłam. Może nie wzmacnia, nie odżywia ani nie nawilża (to chyba zadania odżywki a nie szamponu), za to dobrze się pieni, oczyszcza włosy, nie wzmaga przetłuszczania. Podczas zmywania czuć, że włosy są lekko szorstkie, dlatego myślę, że trzeba po nim użyć odżywki - dla mnie to nie problem, bo zawsze używam po każdym myciu włosów.

Zapach jest taki kwaskowaty, w sumie kojarzy mi się bardziej z jabłkiem niż żurawiną, lekko chemiczny, ale ogólnie przyjemny.

Podsumowując, polecam ten szampon każdemu, kto nie oczekuje jakichś super efektów. To po prostu tani zwyklak (nawet bardzo tani, ok. 3-4 zł) dostępny w większości supermarketów. Ja na pewno wypróbuję inne wersje (już mam w zanadrzu pokrzywową).

wolę wesje ziołowe

Bardzo lubię ziołowe szampony firmy Barwa. Rumiankowy, z wyciągiem z czarnej rzepy – te dwa bardzo sobie chwalę i kupuję jako sprawdzone produkty nie podrażniające mi skóry głowy i sprawiające, że włosy wyglądają na mocne i zdrowe.

Robiąc zakupy w jakimś hipermarkecie przypomniało mi się, że potrzebuję szampon do włosów a akurat tam produkty Barwy zawsze były dostępne, więc podeszłam do odpowiedniego regału chcąc sięgnąć po wersję rumiankową. Okazało się, że obok wersji ziołowych stoją owocowe – dla mnie nowe, jeszcze nie wypróbowane. Postanowiłam więc zakupić szampon z żurawiną do włosów przetłuszczających się i przekonać się, czy seria owocowa podbije moje serce tak jak kilka lat temu seria ziołowa. Niestety nie udało się.

Szampon żurawinowy przyjemnie, lekko kwaskowato pachnie, ma odpowiednią konsystencję o krystalicznym malinowym kolorze. Bardzo dobrze się pieni już przy naprawdę małej ilości szamponu, świetnie usuwa wszelki brud, kurz, sebum etc. i nie podrażnia mojej wrażliwej skóry głowy. Włosy są po nim zdrowe, lśniące, miękkie.

Niestety szampon masakrycznie wręcz plącze włosy, już podczas mycia tworzy się na głowie kołtun, z którego ciężko jest wypłukać kosmetyk. Rozczesanie włosów po umyciu ich tym szamponem beż użycia odżywki jest nie lada wyczynem.
Poza tym szampon zawiera więcej chemii niż stosowane przeze mnie do tej pory wersje ziołowe oraz nie pomaga regulować przetłuszczania.

Przyczepić można się także do dużego otworu w butelce, przez który lubi się wylewać zbyt wiele szamponu, ale wystarczy odrobina wprawy i dozowanie nie sprawia już problemów.

Wydajny i tani (ok. 3-4 zł za 250ml).

Używam tego produktu od: używałam latem tego roku
Ilość zużytych opakowań: jedna butelka

średni

Jest o gwiazdkę gorszy niż lniany, który jest dla mnie faworytem wśród tej serii
+ tani
+ łatwo dostępny
+ ładny zapach
+ bardzo dobrze oczyszcza i przygotowuje pod inne zabiegi pielęgnacyjne, dobrze zmywa oleje
+ wydajny, nawet nieźle się pieni

- opakowanie chyba najgorsze jakie może być:/
- w przeciwieństwie do lnianego nie pielęgnuje
- wysusza

Używam tego produktu od: kilka tyg.