Barwa, Barwa Naturalna, Szampon `Żurawina & Vitamin Complex LA`

Barwa, Barwa Naturalna, Szampon `Żurawina & Vitamin Complex LA`

Krystalicznie czysty szampon z naturalnym ekstraktem z żurawiny i kompleksem witamin przeznaczony do mycia włosów przetłuszczających się.
Regularne stosowanie wzmacnia, odżywia, nawilża włosy jednocześnie zwiększając ich puszystość i witalność.
Kosmetyk przebadany dermatologicznie.

Może być

Zwykły szampon do mycia. Barwa ma to do siebie, że porządnie myje, a przy tym większej krzywdy moim włosom nie robi (czasem podrażnia, ale u mnie to norma), ale też nie ma wybitnych efektów na plus. Nawet miło wspominam korzystanie z tego szamponu ze względu na zapach. Dziwi dość niska średnia - inne szampony Barwy mają tu średnią ok 3,5 - 3,7, a ten w okolicach 3,2... Moim zdaniem wcale nie jest gorszym szamponem Barwy, nie odbiega od reszty, a wręcz wspominam go lepiej niż czarną rzepę.

pół na pół

Produkt kupiłam skuszona kolorem, zapachem i ceną. Nie żałuję zakupu, jednak prawdopodobnie nie kupiłabym tego szamponu ponownie. Zapach faktycznie cudowny. Nie podoba mi się duże otwarcie przez które szampon bardzo się wylewa, przez co nie jest zbyt wydajny. Nie wiem jak wasze włosy, ale moje są dość wymagające, więc podczas jednej kąpieli muszę nakładać ten szampon trzy raz. Jednak pomimo wszystko szampon jest całkiem niezły.

Używam tego produktu od: półtora miesiąca z przerwami na inne kosmetyki
Ilość zużytych opakowań: prawie 1

Zawiedziona :(

Zakup był zupełnie przypadkowy.
Będąc w Auchanie przejrzałam półki z szaponami i ten z racji koloru przykuł mój wzrok.
Akurat był taki jak chciałam: tani, odpowiedni do mojego typu włosów, dodatkowo z przedziału "ziołowo-naturalne".
Zostały 2 ostatnie opakowania więc tym bardziej pomyślałam że musi być naprawdę dobry, więc wziełam jedno z nich.
Zaczęłam go używać następnego ranka.
Szampon - fakt - pachnie jakby jabłuszkiem.
Opakowanie jest chyba najprostrze jakie może być.
I bardzo dobrze bo ja takie bardzo lubię.
Jednak bardzo przeszkadzała mi ta wielka dziura. Zupełnie nie mogłam zapanować nad wylewającą się z niej zawartością.
Mycie nim włosów jest średnio przyjemne.
Głównie dlatego że praktycznie każego dnia musiałam czynność powtarzać ponieważ za pierwszym razem szampon się mało pienił i miałam wrażenie niedomytych włosów :(
Poza tym okrutnie plącze włosy, nawet jak na mnie. Nie używam odżywek bo nie lubię, natura obdarzyła mnie takim typem włosów że nawet bardzo poplątane rozczeszę bez większych problemów, ale w tym przypadku pierwszy raz w życiu siadłam sobie z rezygnacji. Oczywiście po dłuuuższej chwili doprowadziłam kłaczki do porządku ale nieźle się przy tym nagimnastykowałam.
Ale to że się nie pieni, że plącze byłabym w stanie przeboleć gdyby działaniem nadrabiał a tu jest jeszcze gorzej :(
Włosy dziwnie się układają po wysuszeniu, z biegniem dnia (już parę godzin po umyciu) stają się przetłuszczone, ciężkie a jednocześnie cieniutkie.
A co dla mnie najgorsze wypadają garściami!
Tyle wysiłku wkladałam aby zostały na swoim miejscu :(
Pełno było ich w łazience, na ręczniku i na ubraniu. Po prostu wszędzie...
Miałam go 2 tygodnie ale miałam wrażenie że całą wieczność :(
Ja osobiście do niego więcej nie wrócę ale chętnie spróbuję inne szapony z serii :) a nóż trafi się jakiś przyzwoity :)

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

Spoko

Bardzo przyjemny szampon do codziennego mycia. Włosy są dokładnie oczyszczone i pachnące. Niestety mocno plącze włosy, więc bez odzywki się nie obejdzie. Dobrze się pieni. Bardzo ładny zapach, choć jak dla mnie raczej jest to zielone jabłuszko, niż żurawina ;) Minus za ogromny otwór w butelce, przez co trudno zaaplikować odpowiednią porcję szamponu.

Używam tego produktu od: kilku tyg
Ilość zużytych opakowań: 1 małe

okropny

plus jeden: dobrze zmywa oleje! i na tym koniec

minusy:
*śmierdzi dla mnie wymiocinami...chwilami jak sztuczna oranżada za 50gr
*okropna barwa, strasznie naładowana chemią
*strasznie wysusza włosy, żaden szampon mi ich tak nie wysuszył już po 1szym użyciu. nawet ładowanie dobrej i dużej ilości odżywki na włosy nic nie daje
*plącze włosy niesamowicie(o tym jak i tym wyżej chyba każdy już pisał w recenzjach...)
*włosy są matowe, wysuszone
*robi siano na głowie.
i na tym skończę, choć pewnie lista minusów byłaby dłuższa...

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Taki jak wszytskie z tej serii.

Powiem tak. Jako szampony one wszystkie bardzo dobrze mi służą, lubię je. Ale dla mnie ten z żurawiną jest taki sam jak z lnem do suchych czy z jabłkiem do normalnych. Używałam prawie wszystkie szampony tej serii i każdy działa na mnie tak samo.

Kupiłabym ten produkt ponownie, ponieważ jest fajny i łagodny dla skóry głowy.

Nie rozumiem jeszcze tego, że każdy z nich ma ten sam zapach a przecież różnią się składem.

Używam tego produktu od: pół roku, rózne zapachy.
Ilość zużytych opakowań: 5 opakowań.

dobrze oczyszczone włosy

Nie wydaje mi się, aby żurawina miała zapach jabłkowy ;) , dla mnie szampon pachnie zielonym jabłuszkiem. W sumie to nieistotne, bo zapach jest ładny. Szampon świetnie oczyszcza włosy i skórę głowy, nie zauważyłam nadmiernego przesuszenia, a zużyłam już całe opakowanie. Z drugiej strony w jakimś niewielkim stopniu ogranicza przetłuszczanie włosów, choć nie tak spektakularnie jak Barwa pokrzywowa. Szampon jest wydajny, nie potrzeba dużej ilości, aby umyć włosy, jednak zbyt duży otwór butli trochę utrudnia dozowanie.
Używam tego produktu od: kilku tygodni

Średniawka

Nie wiem właściwie o co chodzi z tym szamponem. Miałam już większość szamponów Barwy i wszytskie oceniłam na mocną 4 ale temu szamponowi nie dam wiecej niż 3. Zapach oczywiście na plus, fajnie zmywa wszelkie oleje i naftę kosmetyczną za co duży plus, no i oczywiście dobrze zmywa środki do stylizacji. Jednak jest to jedyny szampon który wysuszył mi włosy... tzn. nie wysusza trwale tylko po umyciu nim mam takie suche beznadziejne włosy (uzywam zawsze odżywki więc to nie o jej brak chodzi) a po umyciu jakimkolwiek innym są o wiele lepsze mimo iż ten inne szampon też nie ma silikonu. Nie wiem o co chodzi no ale dla osób którym włosy na prawde baaaardzo się przetłuszczają wlosy tenm szampon powinien być wybawieniem.

Używam tego produktu od: 2-3 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: koncze pierwsze

Rewelacyjny pod każdym względem:)

Odkąd pamiętam ciągle borykałam się z problemem, szybko przetłuszczających się włosów na mojej głowie. Uczucie, nieświeżości na włosach wywoływało u mnie w pewnym stopniu dyskomfort.
Wypróbowałam wiele szamponów do włosów przetłuszczających się, ale żaden z nich nie zdołał mi pomóc.
Dopiero, odkrycie Szamponu Żurawina & Vitamin Complex LA, Barwa, pozwoliło mi na dobre uporać się z tym koszmarem.

Kiedy otworzyłam, buteleczkę z szamponem, która wyglądała bardzo wakacyjnie, poczułam cudowny słodki ale nie duszący zapach lata, który unosił się pod całej łazience.
Jego kolor przypominał mi sok z dojrzałej wiśni, a konsystencja była wprost idealna, ani nie za rzadka ani nie za gęsta.
Kiedy nalałam odrobinę tego szamponu na dłonie i zaczęłam wmasowywać go we włosy, zauważyłam, że świetnie się pieni a co za tym idzie jest bardzo wydajny.
Po umyciu moje włosy były idealnie oczyszczone, nawet z ciężkich kosmetyków, które używałam do stylizacji włosów, i bardzo łatwo się rozczesywały, bez użycia odżywki.
Kiedy wyschły miały niesamowity połysk, były jedwabiście gładkie w dotyku i bardzo łatwo się układały.
I najważniejsza rzecz, jaką dokonał ten szampon, włosy coraz rzadziej mi się przetłuszczały, za to coraz dłużej cieszyłam się ich świeżym wyglądem i niesamowitym zapachem lata.

Na moich włosach ten szampon sprawdził się rewelacyjnie, ma same +, a na dodatek jest dostępny w przystępnej cenie:)

Słaby

Zalety:
- dobrze myje i oczyszcza włosy,
- pięknie pachnie,
- świetnie się pieni,
- tani,
- wydajny,

Wady:
- niesamowicie wysusza włosy, jeżeli ktoś suszy włosy suszarką to na głowie zostanie mu siano bez względu na to jakiej odżywki używa:(
- bardzo plącze włosy,
- nie sprawia, że włosy mniej się przetłuszczają - jak dla mnie jeszcze przyspiesza przetłuszczanie,
- przy dłuższym stosowaniu włosy staja się matowe i szorstkie,
- niestety ale wywołuje łupież i swędzenie głowy:(
- nieporęczna, zakręcana butla z dużym otworem,
- słaba dostępność.

Niestety ale stosowanie tego szamponu nie sprawiało mi żadnej przyjemności poza zapachem dlatego więcej go nie kupię.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe do dna

średni..

szampon bardzo ciężko dostać, bo wersja żurawinowa to jakaś limitowana jest ;)
zapach - strasznie słodki, sztuczny,
kolor - sama chemia

butelka - nie wygodna, zakręcana za duży otwór.
Sam szampon, dobrze myje, trochę plącze włosy,
ładnie je odświeża,
bardzo tani, warto spróbować.
ja szukam nadal mojego idealnego...

Używam tego produktu od: kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1 butla

Jaka żurawina? Toż to zwykłe jabłko...

Najzwyklejszy szampon... Tani, spełnia swoje podstawowe zadanie czyli myje, cudów nie robi... Dla mnie pachnie po prostu jabłkiem, od razu rzuciło mi się w noc przy pierwszym użyciu, żadnej żurawiny :nie:

Plusy:
+ tani
+ dobrze oczyszcza
+ nieźle się pieni

+/- zapach średni, nie powala na kolana, ani brzydki ani ładny - jabłkowy, nie żurawinowy!

Minusy:
- bardzo rzadki
- bardzo niewydajny - to przez tak wodnistą konsystencję
- butla nieporęczna - z odkręcaną zakrętką i dużym otworem, przez który szampon lubił się wylewać w niekontrolowanej ilości

Nie zauważyłam jakiś szczególnych właściwości pielęgnujących. Ot, zwykły szampon do mycia. Może to dlatego, ze nie używałam go regularnie, po prostu chciałam go jak najszybciej skończyć, bo mycie nim włosów jakoś nie sprawiało mi większej przyjemności :/ Plusem jest też to, że nie robił chociaż krzywdy (jak na szampon za kilka zł), nie wysuszał włosów i nie podrażniał skóry głowy.

Używam tego produktu od: 3 msc temu
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka