Avon, Luminata EDP

Avon, Luminata EDP

Luminata to najnowsza debiutująca w Polsce woda perfumowana dla kobiet. Jej twarzą reklamową jest Małgorzata Rozenek- Majdan. Woda z kategorii kwiatowo- owocowej
Nuta głowy : gruszka i malina
Nuta serca : piwonia
Nuta bazy : drzewo

wody perfumowane
drzewne
Rekomendacja
wiosna / lato

17% jesień/zima 83% wiosna/lato

• Flakon: 5

Piękna piwonia, która miała pecha (i to podwójnego)

Z tym zapachem po raz pierwszy zetknęłam się poprzez stronę zapachową w katalogu marki Avon. Przyjemna woń bez wątpienia była zasługą piwonii i magnolii, które uwielbiam i których zawsze poszukuję w piramidach zapachowych. Owoce są tu bardzo subtelne i nie przesładzają kompozycji. Ostatecznie "Luminata" spodobała mi się do tego stopnia, że z czasem kupiłam i klasyczne perfumy, i ich mniejszą wersję w prostokątnym flakoniku, i perfumetkę, a nawet balsam do ciała, któremu poświęciłam osobną, mniej pochlebną recenzję.

"Luminata" to zapach kobiecej elegancji. Nie za chłodnej, nie za dziewczęcej, nie za poważnej. Po prostu kobiecej, a jednocześnie roztaczającej aurę luksusu. To fakt, że ten zapach nie jest przełomowy ani jedyny w swoim rodzaju, jednak zaryzykuję stwierdzenie, że nigdy nie miał taki być. Ten zapach miał raczej reprezentować ponadczasową klasykę łączącą pokolenia, a nie dzielić na grupy fanatycznych wielbicieli i zdeklarowanych przeciwników.

O luksusowych aspiracjach najlepiej świadczy flakon w kształcie oszlifowanego diamentu w barwie różowej (zapewne nieprzypadkowej, bo różowe diamenty są jednymi z najrzadszych diamentów kolorowych). Trzeba przyznać, że nie jest to specjalnie oryginalny design i podobne kształty dostrzec można choćby w linii Wish domu Chopard czy u marki Lancôme, jednak pod kątem wykonania "Luminata" nie ustępuje wielu innym brylantowym flakonom (zdecydowanie mniej przypadł mi do gustu drugi flakon w kształcie prostokąta mieszczący wersję 30 ml).

Ze względu na lekkość "Luminaty" przypisałabym ją do dnia, choć myślę, że dzięki swojej zmysłowości także w porze wieczorowej nie byłaby żadnym faux pas. Połączenie rozkwitających kwiatów i świeżych owoców zdecydowanie wpisuje natomiast te perfumy w porę wiosenno-letnią. Szczególnie urzeka mnie jednak fakt, że delikatność łączy się tu z bardzo przyzwoitą trwałością (na mojej skórze minimum kilka godzin), którą zwykle mogą pochwalić się perfumy ostre i orientalne. Kompozycja jest naturalna i świeża, choć po wielotygodniowym spryskiwaniu na pierwszy plan zdecydowanie wychodzi owocowy charakter zapachu, który dla mnie jest zbyt słodki i który za każdym razem wymusza dłuższy odpoczynek od "Luminaty".

Ten zapach mógł być wielkim sukcesem, co najlepiej potwierdza osoba człowieka, który go wykreował. Maurice Roucel dla marki Donna Karan stworzył słynne zielone jabłuszka w ramach serii Be Delicious, a jego inne dzieło było jednym z ostatnich ulubionych zapachów Diany, księżnej Walii. Tworzył i dla wielkich domów mody, i dla słynnych osobistości, ale także na potrzeby drogeryjnych i katalogowych sieci. Pewnie łatwiej byłoby wymienić, z kim nie współpracował. "Luminata" miała więc ewidentnie szczęście w kwestii swojego twórcy.

Dlaczego więc opisałam ten zapach jako podwójnie pechowy? Bo gdyby został wydany pod szyldem kultowej marki, byłby podziwiany za aurę kobiecości i elegancji. Dołączył jednak do grona katalogowych zapachów Avon i w efekcie stracił szansę na status ekskluzywnego, choć do takiego ewidentnie aspirował.

Odnoszę też wrażenie, że nie przysłużyła mu się promująca go celebrytka. Zauważyłam, że ludzie uznawali te perfumy za piękne, ale tylko do momentu, gdy dowiadywali się, kto jest ich twarzą. Ja kupiłam te perfumy z powodu zapachu i nie interesowała mnie kampania reklamowa, jednak są osoby, dla których pochodzenie perfum i promujący je celebryta mają ogromne znaczenie. Te dwie kwestie nie pomogły perfumom "Luminata" i mimo że miały one wszelkie predyspozycje do większej kariery, dziś już nie widuję ich tak często w regularnej sprzedaży.

Świeże kwiatowe perfumy

Perfumy Luminata dostałam w prezencie. Od razu mi się spodobały. Pachną bardzo elegancko i luksusowo.
Sam zapach określiłabym jako kwiatowo-owocowy. Perfumy są bardzo świeże i wodne. Czuć w nich nuty różane i drzewne.
Są niezwykle wydajne i trwałe. Zapach na ciele utrzymuje się bardzo długo a na włosach aż do następnego ich mycia. Myślę, że za taką cenę bardzo się opłacają.
Perfumy zamknięte są w bardzo ładnym, szklanym flakoniku, który przykuwa uwagę. Ma taki kulisty kształt z ostrymi krawędziami, dzieki czemu na półce wygląda fenomenalnie.

• Flakon: 4

Zaskakująco ogoniaste...

Zapach ten nie należy do moich ulubionych kategorii olfaktorycznych, ale skusiłam się na perfumetkę, aby go po prostu poznać. I to był dobry wybór, bo traktuję go jako odskocznię od innych, słodszych i bardziej orientalnych woni. bo w nim nie ma za grosz słodkości - jest za to pewna ostrość i chłód, które budują dystans. Są bardzo kobiece i eleganckie, a takiej trwałości i pięknie pachnącego woalu życzyłabym sobie od niejednych wysokopółkowych perfum. Bardzo dobry wypust katalogowy w jeszcze lepszych pieniądzach.

Kupiony w: Inna perfumeria

Piękne

Zakochałam sie w tym opakowaniu! W drogerii zapach także bardzo mi się podobał, więc kupiłam dla siebie buteleczkę. Zapach bardzo mi odpowiada jest słodki, kwiatowy i owocowy, a do tego bardzo kobiecy. Nie jest mdły i nie boli mnie od niego głowa.

Mój ulubiony zapach

Długo szukałam zapachu, który będzie moim ulubionym... aż trafiłam na perfumy Avon Luminata. Zakochałam się w nich. Są piękne świeże, kwiatowe, a zapach utrzymuje się naprawdę długo co jest dla mnie dużym plusem

Kwiatowy

Zapach jest przyjemny, letni, słodki. Od razu da się go wyczuć i zapada w pamięć. Ma przystępną cenę, jednak aplikację trzeba powtarzać co kilka godzin, bo zapach staje się niewyczuwalny. Dlatego produkt szybko się kończy. Mimo wszystko, za taką cenę, polecam. Zapach robi wrażenie.

Piękny zapach

Jest to odkrycie dla mnie ogromne.
Użyłam ich pierwszy raz u cioci i się zakochałam.
Musiałam sobie zamówić od razu. Robię to przez serwis allegro. Bardzo przystępna cena. Poniżej 30 zł.
Zapach utrzymuje się bardzo długo. Poperfumowane ciuchy pachną nimi aż się ich nie wypierze.
Opakowanie jest prześliczne.
Wiele moich koleżanek zakupiło sobie również.
Zapach się wyróżnia i gdy się wchodzi wśród ludzi każdy mówi, że są bardzo wyraźne i zapadają w pamięć.
Według mnie są wydajne. A jakość do ceny świetna. Rzadko za taką cenę można kupić perfumy tak trwałe.
Jestem zdecydowanie na tak i zagoszczą u mnie na stałe.
W połączeniu z balsamem jest to absolutny hit.

przeciętny bukiet kwiatów

Bardzo ładna buteleczka, która kryje kwiatowo świeżo-gorzki zapach, najpierw czuję kwiaty w chemiczno- odświeżaczowej wersji,który po kilku minutach przechodzi w ładny gorzkawy zapach (trochę przypomina mi Burberry Body). Zapach średnio trwały,przetrwa kilka godzin na odzieży. Bardzo uniwersalny,na codzień,nie duszacy.

• Flakon: 2

Taki sobie , nie zapada w pamięć

Kupiłam Luminatę od konsultantki za 20 zł .
Jest to mniejsza wersja bo tylko 30 ml .
Buteleczka jest bardzo prosta , zwykła z jakąś mozaiką z tyłu.
Bardzo skromne opakowanie dodatkowo zapakowane w różowy kartonik.
Nuty głowy to gruszka, malina
Nuta serca-piwonia
Nuty bazy są drzewne

Na początku czuć alkohol. Potem przebijają się kwiatowe nuty, świeże , orzeźwiające ale nie za słodkie. Nie są nachalne, nie przytłaczają .To lekki niezobowiązujący zapach.
Polecam Luminatę na ciepłe, letnie dni, bez względu na porę dnia. W mojej opinii sprawdzi się zarówno na spacer z rodziną jak i na imprezę.

Trwałość -raczej z tych średnich. Trzeba często powtarzać aplikacje aby zapach był wyczuwalny tak co 2-3 godziny.

Nie jest to zapach do którego wrócę.

• Flakon: 4

Nudny zapach, który niczym nie zaskakuje.

Bardzo lubię zapachy od Avon, często kupuję je w ciemno. Tak też było w tym przypadku.

Zapach znajduje się w bardzo ładnym, eleganckim flakoniku, kształtem przypomina kryształ. Jest przezroczysty, można kontrolować ilość perfumy.

Luminata opisywana jest jako zapach kwiatowo-owocowy. Ja jednak wyczuwam kwiaty - głównie piwonię. W tle przebija od czasu do czasu malina, ale to jednak piwonia gra główne skrzypce. Zapach nie rozwija się w trakcie, dla mnie jest nudny i wtórny - takich pachnideł są tysiące. Niczym się nie wyróżnia, nie zwraca uwagi otoczenia. Jest delikatny, najlepiej używać go wiosną i latem, w porze dziennej.

Jeśli chodzi o trwałość na skórze jest średnia, ale dosyć długo utrzymuje się na ubraniach. Zapach na szczęście nie jest męczący dla nosa.

Mi nie podpasował i do niego nie wrócę na pewno.

• Flakon: 3

Wtórne, ale przyjemnie się ich używało

Jakiś czas temu zamówiłam sobie trochę Avonowych próbek, które powoli wykańczam. Luminata kojarzyła mi się jako prawdopodobnie mega ulotny, w 100% kwiatowy zapach z gatunku wiosennych "nowości" Avonu. Dlatego też Perfekcyjna Pani Domu nie namówiła mnie do zakupu buteleczki w ciemno, lecz tylko bezpieczną próbkę.
Właśnie zużyłam całą mini fiolkę i... szkoda, że nie mam już więcej! Luminata nie okazała się być wściekle kwiatowym sezonowym tworem. Początek to dla mnie silnie wyczuwalna gruszka - słodka, chłodna i lekka. Po chwili do głosu dochodzi moja ukochana piwonia z maliną. Zapach staje się bardziej "gęsty", dosłownie jak syrop malinowy. Zapach fajnie się rozwija i chyba po raz pierwszy wyczuwam w Avonie nuty, które wymienione są w katalogu. Początkowa gruszka bardzo skojarzyła mi się z wycofanym zapachem Avonu - Ultra Sexy, natomiast gdy zapach się rozwinął zastanawiałam się co mi przypomina ta malina z piwonią i chyba mam - też wycofane Incandessence Blossom! Pamiętam, że kiedyś też miałam próbkę i zapach bardzo mi się podobał. Luminata w moim odczuciu jest wprawdzie zapachem wtórnym, bo gdzieś tam sklecono ją z tego, co już w Avonie było, ale nie przeszkadza mi to! Zapach jest słodki, ciekawie się rozwija na skórze i jest dość trwały. Idealny na codzień i do biura. Nienachalny, dyskretny, jednocześnie na tyle elegancki i zachowawczy, że nie będzie od nas krzyczeć ta słynna Avon-nuta.
Flakonik z tego co widzę w Internecie to tak hmm... zamysł z tym diamentem był ciekawy, leżąca forma jak u Choparda "Wish" czy "Baby doll" YSL, ale wykonanie wygląda raczej słabo i niedrogo ;) Ale jaka cena taki diamond. Trwałość jak na EDP za nieduże pieniądze jest na prawdę w porządku. Wyczuwalne blisko skóry po kilku godzinach.
Podsumowując: ciekawy, wdzięczny zapach. Z przyjemnością mi się ich używało i możliwe, że się w nie zaopatrzę i zachomikuję do przyszłej wiosny, bo to dla mnie taki zapach na rozpoczęcie pierwszych, ciepłych dni.

Kupiony w: Inna perfumeria

Słodki zapach

Jest to perfuma, którą można dostać w pojemności (10ml, 30ml, 50ml). Zapach pochodzi z kategorii kwiatowo-zielono-drzewnej. I jest polecana na letnie i ciepłe dni, więc w sam raz sprawdzi się na wakacje.
NUTY GŁOWY- (gruszka, zielone liście).
NUTY SERCA- (magnolia, biała peonia kryształowa, irys).
NUTY BAZY-(wanilia z Madagaskaru, białe nuty drzewne, piżmo).
A główne nuty zapachowe to: (gruszka, biała peonia kryształowa oraz wanilia z Madagaskaru). Flakonik jest bardzo ładny i elegancki . Dla mnie zapach jest słodki i ciepły. Jest bardzo ładny, jednak w 100% nie skradł mojego serca :( ale z przyjemnością go używam. Jest dość trwały i intensywny w swoim zapachu.