Perrigo Poland, Dermosan (krem tłusty)

Perrigo Poland, Dermosan (krem tłusty)

wasserman.eu
Średnia ocena: 0.00/5

Dermosan krem tłusty polecany jest do pielęgnacji twarzy i całego ciała, zwłaszcza dla osób, u których naskórek ma skłonność do rogowacenia i łuszczenia się. Odżywia i wzmacnia osłabioną skórę, hamuje proces jej wysuszania oraz chroni ją przed wiatrem i mrozem. Formuła zawiera witaminy A i E, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju naskórka, a obecna w kremie gliceryna działa nawilżająco i zmiękczająco.

regenerujące, nawilżające
tłusta

Dobry ale za słaby do mocno wysuszonej cery

Mam cerę suchą, wrażliwą, skłonną do podrażnień. Kiedy nadchodzi zima zawsze mam z nią duży problem i wtedy szukam ratunku w aptecznych kosmetykach. Sięgam często po dermosan z nadzieją, że ukoi moją przesuszoną, zaczerwienioną i piekącą skórę.
Krem owszem nawilża ale jest to za słabe nawilżenie i krótkotrwałe. Jest bardzo treściwy, skóra świeci się po nim więc stosuję na noc. Rano cera jest miękka, trochę ukojona ale nie nawilżoną tak do końca. Lepszy efekt daje maść z witaminą A.
Nie jest zły ale moglby być lepszy.
Plus za wygodną tubkę i wydajność

Genialny! Cudowny!

Tego kremu używam tylko zimą przy bieganiu, nakładam go zarówno na twarz jak i na ręce. I jestem w nim absolutnie zakochana. Po pierwsze chroni moją twarz przed zimnym wiatrem; skóra po bieganiu i po zmyciu kremu (mimo minusowych temperatur, zimnego wiatru i potu) jest uspokojona i po prostu ładna. Przy okazji pozbyłam się też problemu zimowego przesuszenia skóry, która zawsze w tym okresie robiła się miejscowo bardzo sucha. No i do tego witaminki w składzie....
Jego wadą jest niestety to, że dość długo się wchłania. Dlatego nie używam go jako kremu do rąk gdy rano się śpieszę (a jako taki został mi polecony), bo wszystko się do niego lepi, no ale coś za coś. Kiedyś próbowałam podobnego kremu (chyba AA), który owszem szybko się wchłaniał, ale nie tworzył już tak dobrej warstwy ochronnej. Dla mnie odkrycie roku za grosze.

Rok z nim to za mało

Krem dostałam rok temu od mojej znajomej. Narzekałam, że ze względu na trądzik mam bardzo dużo strupów. Od kiedy zaczęłam aplikować punktowo Dermosan na pozostałości po wypryskach o wiele szybciej zaczęły znikać. Przestałam także nadmiernie zdrapywać strupki, bo dzięki Dermosanowi po prostu ich nie mam. Jest wspaniały i działa cuda! Dla mnie nie ma żadnych wad.

Obowiązkowo przez cały rok

Dermosan jest w moim domu podstawą pielęgnacji od zarania dziejów. Jak byłam mała to miałam smarowane nim usta i nos przez mamę zanim mogłam rozpocząć saneczkowe szaleństwo. Im starsza się robiłam, tym częściej go używałam do wszystkiego. Jest fantastyczny na:
- spierznięte usta (i latem i zimą)
- poparzoną lub zmarzniętą skórę dłoni
- pod oczy (mam suchą skórę i nic jeszcze mi jej tak nie regenerowało jak poczciwy Dermosan)
- popękaną skórę (łokcie, pięty, już nie pamiętam tych koszmarów)
- na skórki przy paznokciach

I co najlepsze, jest tani i w wygodnej tubce. Zapach jest delikatny i przyjemny (to może być spowodowane faktem, że mam do niego sentyment).

PS Ze względu na jego opakowanie (nierzucająca się w oczy tubka) i działanie, jest to jedyny krem, po który mój ojciec sam sięga bez narzekania, że się go zmusza do używania "babskich rzeczy". A to naprawdę o czymś świadczy :D

Moj KWC!

Krem jest genialny. Przy mojej skrajnie ( no na prawdę skrajnie...) suchej i odwodnionej cerze sprawdza się jako jedyny ze wszystkich ze mnie przetestowanych kremixów dotąd. Jest gęsty, treściwy - czuć, że skóra go wchłania i wprost rozkoszuje się nim ;) Ze względu na swoją "tłustość" można już ociupinką wysmarować całą buzię - co przekłada się na wydajność - rzecz jasna. Trochę zapycha - no ale coś za coś. Nie ma uczucia pieczenia, swędzenia , czerwonych plamek , uczucia ściągnięcia. Zapach nie nachalny - kojarzy się z kosmetykami dla dzieci, Ja tam takie lubię. Cena też spoko.

Dla mnie nie ma lepszego jak dotąd.

Używam głównie do natłuszczania okolic ust albo jakichś mocno wysuszonych fragmentów skóry. Do twarzy albo rąk za bardzo się lepi. Bardzo wydajny, cena 10-11zł jest jak najbardziej w porządku.

Używam tego produktu od: paru miesięcy

Jeden z lepszych zakupów :)

Kupiony za namową koleżanki :) używa cała rodzina. Wydajny - jedna aplikacja wystarczy na cała buzię , zimą sprawdza się idealnie, latem raczej na noc :) bo twarz bardzo się świeci.
Mam skłonność do przesuszeń niektórych stref twarzy m.in.czoła - posmarowane na noc niewielką ilością kremu rano wygląda jak nowe :D

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania 40g

na zimę OK

Krem moim zdaniej najlepszy na zimę. Doskonale nawilża zwłaszcze przesuszone fragmenty. Pod makijaż nie polecam jest za tłusty. Stosuję na noc niewielką ilość bo pozostawia tłustą poświatę.

Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Ujdzie, ale

Zasłyszawszy pozytywne słowa bodajże znanej modelki w te pędy zdobyłam Dermosan.
Używałam pod makijaż - nienajlepiej, za ciężki i obciąża.
Na noc dobry, dobrze natłuszcza, nie odbija się nadmiernie na pościeli i ubraniach, ale nie wchłania się i rano trzeba go domywać.
Zapach - na początku przyjemny i miły, ale zostaje na skórze, staje się ciężki i nieznośny.
Przed mrozem chroni, na słońcu się leje.
Na sytuacje kryzysowe - daje radę, ale ja nie mogę używać go zbyt często, ze względu na ciężki zapach.

Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

warto go mieć

Krem jest bardzo uniwersalny. Tłusty ratuję przesuszoną cerę. Ja naczytałam się bardzo wiele pochlebnych recenzji i miałam wygórowane oczekiwania co do niego, których niestety nie spełnił ale też i nie okazał się zły. Oczywiście na co dzień raczej się nie nadaje a tylko i wyłącznie w wypadkach kiedy trzeba ratować cerę. Ja stosuje na moje podrażnienia wywołane silnym specyfikiem na trądzik. Moja skóra jest wręcz oparzona i cała zaczerwieniona. Po posmarowaniu dermosanem staję się ukojona i łatwiej się pozbyć suchych skórek. Tak jak powiedziałam na co dzień, zwłaszcza w zimie raczej się nie nadaje bo skóra się lepi, czuć dyskomfort, szalik i włosy się lepią od kremu ale wiadomo, że taka jest specyfika gęstych kremów. Ogólnie nałożony bardzo delikatnie w małych ilościach da radę, może nawet i pod makijażem. Ma fajny zapach, super tubkę gdzie bardzo łatwo wychodzi kosmetyk. Do tego zakrętkę na której można go postawić w łazience. Może kogoś to zdziwić ale ja uważam, że wygórowana jest jego cena. Ja go kupiłam za ok.13zł w Superpharm a był w promocji!!! Dlatego, odejmuję trochę gwiazdek tym bardziej, że to nie jest nawilżajacy krem do twarzy do czestego stosowania tylko taki mały pomocnik w natłuszczaniu cery. Myśle, że na rynku jest wiele maści podobnego typu a tańsze.

fajny ale nie do regularnego stosowania

Krem swietnie radzi sobie z podrazniona i sucha skora. Mocno wygladza i zmiekcza skore, dobrze natluszcza. Stosuje go tylko na noc i tylko przy przesuszonej skorze i w tych sytuacjach sprawdza sie znakomicie. Krem jednak jest gesty i ciezki i jak dla mnie pod makijaz ani na dzien nie nadaje sie zupelnie. Natomiast jako ratunek jest idealny. Opakowanie wygodne, miekki plastik, nie ma problemu z zuzyciem produktu do konca. Cena bardzo ok.

Używam tego produktu od: 2 miesiace

Taak !

Dermosan krem tłusty do pielęgnacji twarzy i całego ciała odżywia i wzmacnia skórę osłabioną.
*Nie wysusza skóry,
* idealnie nawilża
*tłusty,
*tani około 8zł
*odżywia skórę,
*dobrze się rozprowadza po ciele :D

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 2 40g